Skocz do zawartości
Heniu

Monitor/telewizor 100, 200 Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie powaznie nad kupnem jakiegos (jak na razie bo nie ma monitorow) telewizora 100 albo 200hz nawet.

 

Pytanie proste- czy da rade to podlaczyc do kompa normalnie bez problemow ?

Ktos spotkal jakies problemy z podlaczaniem LCD TV jako monitora do kompa ?

Karta grafiki da rade obsluzyc 200 hz (100 wiadomo ze da) ?

 

Do szybkich strzelanek 100/200 hz by sie przydalo.

 

Btw. teoretykom ze "w przypadku lcd odswiezanie nie gra roli" dziekujemy na wstepie.

Edytowane przez Heniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co sie ma do wyboru...

 

Jak max. na rynku to 75 to oczywiscie roznica malo widoczna, ale 100/200hz- gra warta swieczki.

nie chodzi mi o to co jest dostępne na rynku bo nawet jak będzie odświeżanie 1GHz to nadal nie kupię takiego monitora jeśli nie będzie żadnej różnicy w pracy.

Dlatego pytam czy 60Hz to za mało? Odczuwa się taką różnicę przy graniu w jakieś szybkie gry? Nie wiem bo nie gram np. w CS i dlatego pytam o co w tym chodzi, na tyle co ja gram to rzadko kiedy gry mi wyciągają powyżej 60klatek/s :) więc nie czuję żadnego dyskomfortu z powodu odświeżania ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie grasz w takie gry to nie ma dla ciebie znaczenia 60hz czy 100hz. W CSie i innych szybkich grach sieciowych ma to ogromne znaczenie. Różnica między 60hz a 75hz jest bardzo widoczna. Nowe gry są robione tak aby silnik osiągał 100% sprawności przy 60f/s więc większe wartości nie są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie powaznie nad kupnem jakiegos (jak na razie bo nie ma monitorow) telewizora 100 albo 200hz nawet.

 

Pytanie proste- czy da rade to podlaczyc do kompa normalnie bez problemow ?

Ktos spotkal jakies problemy z podlaczaniem LCD TV jako monitora do kompa ?

Karta grafiki da rade obsluzyc 200 hz (100 wiadomo ze da) ?

 

Do szybkich strzelanek 100/200 hz by sie przydalo.

 

Btw. teoretykom ze "w przypadku lcd odswiezanie nie gra roli" dziekujemy na wstepie.

Do TV 100-200Hz nie wyślesz więcej niż 60 Hz. TV mają wewn. "interpolator"/układ który dorenderowywuje dodatkowe klatki bazując na klatkach sąsiadujących (liczy klatkę pośrednią).

 

nie chodzi mi o to co jest dostępne na rynku bo nawet jak będzie odświeżanie 1GHz to nadal nie kupię takiego monitora jeśli nie będzie żadnej różnicy w pracy.

Dlatego pytam czy 60Hz to za mało? Odczuwa się taką różnicę przy graniu w jakieś szybkie gry? Nie wiem bo nie gram np. w CS i dlatego pytam o co w tym chodzi, na tyle co ja gram to rzadko kiedy gry mi wyciągają powyżej 60klatek/s :) więc nie czuję żadnego dyskomfortu z powodu odświeżania ekranu

Zwiększenie częstotliwości odświeżania w LCD powoduje pośrednio zmniejszenie rozmycia ruchomego obrazu i zmniejszenie LAG'u (jeśli elektronika monitora przechowuje ~2 obrazy to LAG zmniejszy się z ~32ms do 16 ms po zwiększeniu odświeżania z 60 do 120 Hz). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszku nie kumam - zwiekszy sie ilosc przechowywanych klatek i zmniejszy sie poznienie?rewolucja?czemu tego nie ma?

cos zamieszales:)

 

aaa kunam to rugie gdyby karta dala wiecej klatek :) ale dvi chyba tylko max 75?czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem czemu nie ma w monitorach 120 Hz skoro w TV LCD jest już od LAT. Monitory są zacofane a producenci leją na użytkowników ciepłym moczem.

2. DVI-D to dwa TMDS po 165 Mhz co umożliwia odświeżanie np. ~1000 Hz w 640x400 lub 120 Hz w 1920x1200.

 

troszku nie kumam - zwiekszy sie ilosc przechowywanych klatek i zmniejszy sie poznienie?rewolucja?czemu tego nie ma?

cos zamieszales:)

Nic nie namieszałem. Nie zwiększy się ilość przechowywanych klatek bo niby jak ? ... i z tego powodu przy zwiększeniu odświeżania musi się zmniejszyć LAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci 120 hz do fps w CS??

hehe w sterach wylacza sie zawsze synchronizacje pionowa (vsync) i masz tyle ile chcesz fps nawet na 60hz!!!!!!!!!!

juz nawet na crt trzeba bylo to robic:) wiec nie wiem skad problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci 120 hz do fps w CS??

hehe w sterach wylacza sie zawsze synchronizacje pionowa (vsync) i masz tyle ile chcesz fps nawet na 60hz!!!!!!!!!!

juz nawet na crt trzeba bylo to robic:) wiec nie wiem skad problem....

Niektórzy to są niereformowalni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci 120 hz do fps w CS??

hehe w sterach wylacza sie zawsze synchronizacje pionowa (vsync) i masz tyle ile chcesz fps nawet na 60hz!!!!!!!!!!

juz nawet na crt trzeba bylo to robic:) wiec nie wiem skad problem....

dziecko drogie ale monitor wyswietli i tak maksymalnie 60 obrazow kumasz?bo tylko 60 razy na sekunde bedzie mogl zmienic obrazek - wiec mozesz miec i 5000 a zobaczysz jedynie 60 - dobrze ze przynajmniej lcd nie gasnie jak crt bo po 15 minutach takiego kantera zalalbys sie lzami.....chyba ze wzrok masz zajechany

 

cyfra to jest super sprawa ale wymaga jednej bardzo waznej rzeczy do najlepszego dzialania - zgrania czestotliwosci.....film 24 klatkowy nie bedzie dobrze plynny na 100hz - na 120 jak najbardziej ale tu znow straci tv w 25 klatkach itp

 

jednym zlowem producencki burdel jak z bublem 1366x768 - nikt nie chce powiedziec dlaczego taka rozdzialka skoro kompetnie nic w niej nie ma i nie bedzie........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...