Skocz do zawartości
ban

Radeon Seria 5?

Rekomendowane odpowiedzi

Są już jakieś informacje kiedy może wyjść nowa seria radeonow?

Bo szukałem ale nie znalazłem nic konkretnego.

pzdr

Może wyjść w drugim kwartale 2009, ale oczywiście może to bardzo pojemne pojęcie.

Ja bym stawiał że koniec drugiego kwartału, chyba, że nVidia naciśnie dość mocno i zacznie odzyskiwać rynek, wtedy ATI może przyspieszyć. Natomiast jeżeli nie będzie skutecznego ataku na ATI to nowe karty wyjdą dopiero w 3 kwartale 2009 mniej więcej w okolicy zapowiadanej premiery Windows 7, która prawdopodobnie też się opóźni o kilka miesięcy.

Radeon serii 5xxx ma wspierać DX11 a do tego zapewne potrzeba czasu, ma też być robiony w technologii 40 nm najmniejszej jak do tej pory (dobrze). Tyle, że firma TSMC która dysponuje już technologią 40 nm nie chce jej tanio sprzedać i ATI się waha. Dlatego już przełożyli przejście na 40 nm z końca 2008 na początek 2009 a teraz jeszcze odsuną w czasie zapewne.

W interesie ATI jest zachować całkowitą tajemnicę do czasu bliskości premiery nowej serii ponieważ jak tylko ujawnią, że premiera jest bliska radykalnie spadnie im sprzedaż i cena obecnych układów serii 4xxx. Więc będą kręcić.

Ban, temat nie pozbawiony sensu, ale były już trzy takie w tym jeden mój zamknięty za powielanie. Mogłeś wznowić pytanie w jednym z nich (otwartych).

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej ciekawi kiedy nowe radki wejdą do sprzedaży. Spotkałem się ze sprzecznymi informacjami. Jedni twierdzą, ze będzie to przełom 2/3Q tego roku, inni mówią, że na nowe radki będzie trzeba czekć od 3 - 4Q tegoż roku. Mnie samemu raczej nie wydaje sie, żeby ta druga możliwość była prawdopodobna. Ja bym obstawiał jednak czerwiec jako miesiąc premiery (początek 3Q).

 

Ale czy ktoś natknął się w sieci na jakieś w miarę wiarygodne info co do faktycznej premiery??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze wiarygodnych informacji na temat serii 5xxx.

Na razie podano plan premiery pierwszych kart 40nm na kwiecień. Będą to 4750 na chipie RV740.

Bardzo apetycznie się zapowiadają i są przedsmakiem i próba generalną AMD serii 5 która będzie oparta na tej samej technologii produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów moje info jest nieco inne. A mówi, żę rzeczone karty mają się pojawić pod koniec marca:/ No i bądź tu teraz mądry i wiedz co kiedy na prawdę będzie.

 

Masz możeMaxymili jakieś ciekawe info na temat HD47xx?? Ja coś o tym czytałem tu - http://pclab.pl/news35284.html

Edytowane przez Wedelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym:P Umiem czytać ze zrozumieniem:) Ta seria to ma być remake serii HD 38xx tyle, że w nowym procesie. Spore zmniejszenie wafla, lepsze osiągi, zużycie prądu i niska cena. Mniam. Wiele osób mówi, że to kotlet, ale zmian jest aż nadto, by kotletem tego nie nazwać. Kotleciki to odsmarza n-vidia. Kolejny kotlecik od nich to GTX240(8800gt z innym biosem i nalepką;/)

 

Mimo wszystko czekam na serię HD58xx. Nawet jak wyjdzie po wakacjach, to się wstrzymam z zakupem. Choć byłąby to dla mnie ogromna strata. To w wakacje mam najwięcej czasu:/ Dlatego właśnie tak się tym interesuję. (serią 5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym:P Umiem czytać ze zrozumieniem:) Ta seria to ma być remake serii HD 38xx tyle, że w nowym procesie. Spore zmniejszenie wafla, lepsze osiągi, zużycie prądu i niska cena. Mniam. Wiele osób mówi, że to kotlet, ale zmian jest aż nadto, by kotletem tego nie nazwać. Kotleciki to odsmarza n-vidia. Kolejny kotlecik od nich to GTX240(8800gt z innym biosem i nalepką;/

Bzdura.

Wpisy w sterownikach o serii 3xxx dla nowych chipów są tymczasowe. To nielogiczne by ATI cofało się do architektury w której AA było bardzo niewydajne. Osiągnięcia udanej serii 4xxx nie będą z całą pewnością zaprzepaszczone bo by ATI a więc AMD padło.

Spodziewam się natomiast kolejnych zmian architektury w celu usprawnienia chipów. Zmiana procesu i dodanie jednostek wg mnie nie będzie jedyna różnicą pomiędzy obecną serią a 5xxx.

Mimo wszystko czekam na serię HD58xx. Nawet jak wyjdzie po wakacjach, to się wstrzymam z zakupem. Choć byłąby to dla mnie ogromna strata. To w wakacje mam najwięcej czasu:/ Dlatego właśnie tak się tym interesuję. (serią 5)

A co to już na 4xxx albo na geforcach grać się nie da? Za słabe i patrzyć nie możesz?

Sam się interesuję nowymi kartami, ale tylko dlatego, że w niższej cenie będzie można nabyć kartę o wydajności karty z wyższej półki.

Jeżeli trend się utrzyma to karty 56xx będą miały zbliżoną lub wyższą wydajność do obecnych 48xx. Do tego będą chłodniejsze, będą miały niższy pobór prądu a ich chłodzenia będą mniejsze i cichsze bądź pasywne.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to co robi NV raczej podobnie zrobi ATI i przetrzyma trochę z premierą mają teraz świetnie ustawiony lineup produktów jeśli by zoptymalizowali działanie AA w tych nowych 47XX ewentualnie dadzą 32 tmu zamiast 16 to byłby to kiler dla 9600Gt a po prawdzie kart z tego segmentu schodzi znacznie więcej i tu można się upatrywać chęci cięcia kosztów a modele 48XX narazie tłuc bez zmian bo sobie radzą elegancko na rynku :) przynajmniej taka jest moja wizja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z AA w nowych radkach? Przecież cała seria 4xxx ma zoptymalizowane działanie AA.

Karty serii 5 mają się pojawić w okolicach września października. Na razie będą karty 4890 dające +20% wydajności wobec 4870 i tańsze 47xx. Wszystkie w procesie technologicznym 40nm, takim samym jak seria 5xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć w ten lipiec, jeszcze niedawno była mowa o sierpniu, a potem o końcu roku.

W każdym razie następna moja karta będzie z DX11, a czy będzie to ATI, czy NV to się zobaczy. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

Oby wyszedł na sierpień-wrzesień (czas, w którym kupuje nowy config [wreszcie :\]). A jak nie to do października-listopada poczekam, potanieją GPU na DX 10 i 10.1 i szybciej kupie nowy monitor (... ahhh ten 1280x1024).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisali na fudzilli, że premiera serii będzie dopiero pod koniec roku ale to może być też zmyła przeciwko nV.

Był news o problemach TSMC w 40 nm procesie (słaby uzysk z wafla) ... więc czwarty kwartał jest niestety całkiem prawdopodobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...