Skocz do zawartości
ryba

[artykuł] Porównanie Płyt Na P45

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Pomimo, iż wprowadzono na rynek Nehalema i podstawka LGA775 teoretycznie powinna odejść do lamusa, nic takiego nie ma miejsca! Oczywiście, mówimy tutaj już o powolnym odchodzeniu w zapomnienie, lecz dzięki chipsetowi P45 oraz niskim cenom procesorów, nawet do końca przyszłego roku sytuacja nie powinna ulec zmianie. Z tego powodu, w dniu dzisiejszym zaprezentujemy kolejną odsłonę serialu pod tytułem: test płyt z chipsetem P45. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem na łamach naszego portalu!

Czytaj całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie :) Mam jedno ale ;) Minus w przypadku dfi jest bez sensu. Nawet napisales powod dla ktorego nie powinna miec ona takiej negatywnej uwagi. Plyta nie kosztuje 2000 zł, wiec to kwestia zdecydowania, czy ktos bedzie chcial doplacic 150-200 zł zapewniajac lepsza jakosc ogolna zestawu pc, czy nie.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny macie skromnie mówiąc nie sprawiedliwe.

DFI P45 DK +

ASUS P5Q-E

Reszty cen nawet nie sprawdzałem, bo tutaj już jest bardzo duża róznica, ktora bije po oczach. I jak dla mnie brakuje Biostar'a...

 

Poza tym na początku opisu i na końcu i przy testach mogliście bardziej zaznaczyć po przez dodanie "+", że jest to wersja plus. W tekście oczywiście jest, ale jak ktoś chce na szybko to można pomyśleć, że w arcie wersja bez +.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI z plusem czy nie i tak wypadla najkorzystniej.

Jedna zmiana w biosie i dwa dodatkowe gniazda sata to czysty chwyt pod klienta. 8 wejsc sata 2 w zupelnosci wystarcza.

Reszta mobo jest identyczna.

Plyta fantastyczna jednak bardzo trudna w podkrecaniu.

Trzeba kailkunastu godzin, zeby dobrac odpowiednie wartosci dla swoich podzespolow...jednak warto bo potem plyta jest bardzo wydajna i stabilna. Do tego w ogole sie nie grzeje.

Bios w wersji A03 zlikwidowal dziure fsb poiedzy 400-450 mhz.

 

Co do ceny to juz przesada...ja kupilem ta plyte za 460 zlotych zaraz przed jesiennym kryzysem.

Teraz kosztuje okolo 500-515 zlotych .

 

Gigabyte i msi to jakas porazka. Asus jak zwykle jest w formie chociarz wydanie ponad 750 zlotych za platforme to jak dla wiekszosci zbyt duzo.

 

Ogolnie fajny art, ktorego mozna kierowac dla userow chcacych wybrac platforme pod 775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak Biostar I45...dziwne bo to godny rywal dfi a nim dolar pogalopowal w gore kosztowala 400 zl teraz cos okolo 500...naprawde dziwne ze jej tu nie ma...szkoda...ogolnie art bardzo dobry wszystko opisane tak jak trzeba jak zwykle...milo sie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma go bo nie ma dystrybutora/importera na Polskę już Biostara a człowiek od PR na Europe Wschodnią nawet nie odpisał na maile jak pisaliśmy by wypożyczyć płytę. Oto odpowiedź na to pytanie czemu nie ma niektórych marek jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie kości na płycie, w razie nieudanego flasha jednej, możesz przełączyć się na drugi bios i płyta dalej działa.

 

Bardzo fajna sprawa, często nie doceniana przy wyborze płyty a dzisiaj przy szeroko dostępnej aktualizacji BIOSów niestety jest duże prawdopodobieństwo, że człek będzie wdzięczny/przeklinał że kupił taką a nie inna płytę.

 

Z tego co mi się kojarzy to Gigabyte jako pierwszy sprzedawał płyty z dwoma BIOSami (DualBIOS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bardzo fajna sprawa, często nie doceniana przy wyborze płyty a dzisiaj przy szeroko dostępnej aktualizacji BIOSów niestety jest duże prawdopodobieństwo, że człek będzie wdzięczny/przeklinał że kupił taką a nie inna płytę.

 

Z tego co mi się kojarzy to Gigabyte jako pierwszy sprzedawał płyty z dwoma BIOSami (DualBIOS).

Co z tego , ze Gigazlom mial to pierwszy skoro u niego dziala to tak jakby chcialo , a nie moglo. Juz nawet nie mowie o ich Vistual Biosie... Te ich "zalaczanie" sie zapasowego biosa to jak wygrana w totka , lutowane kosci , brak przelacznika a automat i czesty zgon - serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego , ze Gigazlom mial to pierwszy skoro u niego dziala to tak jakby chcialo , a nie moglo. Juz nawet nie mowie o ich Vistual Biosie... Te ich "zalaczanie" sie zapasowego biosa to jak wygrana w totka , lutowane kosci , brak przelacznika a automat i czesty zgon - serwis.

 

Troszkę zeszliśmy z tematu, ale mówiąc o Gigabyte'ie miałem na myśli słuszną idee, nie wnikam w jej realizacje w wykonaniu Gigabyte'a, bo nie miałem nigdy płyty z tej firmy. Sam pomysł jest jednak bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...