Skocz do zawartości
pysiul86

Nowy Zestaw Komputerowy Na Styczeń\luty 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem na samym początku zaznaczyć że:

 

NIE BAWIĘ SIĘ WO GULE W O.C (NIE MAM NA TO CZASU)

 

Obecnie posiadam następujący zestaw komputerowy:

 

ABIT KN9, AMD x2 5200, 2 GB RAM 800 DDR2 OCZ Gold. GE-Gorce 7900GS Zalmman, Be Quaiet Stright Power 5000 W

 

Planuję wymianić całkowicie platformę bo wpadło mi pare groszy.

 

 

Najważniejsze dla mnie jest aby służył:

 

- grafika komputerowa (mama cos tam sobie dłubie w photoshopie oraz photo drive)

 

- Internet

 

- produkcja muzyki

 

- oglądanie filmów

 

- szkoła oraz praca

 

- gry komputerowe - GTA4, COD5, UNDERCORCOVER

 

Dysponuje już obudową którą to kupiłem już sobie wcześniej a jest ona dokładnie taka:

 

CHIEFTEC BIG-TOWER BRAVO

 

 

Dobrałem taki zestaw:

 

 

 

ZASILACZ - BE QUIET Zasilacz 650W Dark Power PRO 650 W

 

MOBO - Gigabyte GA-EX58-DS4 x58 core I7

 

PROCEK - CORE i7 920 2.66GHz LGA1366 BOX

 

CHŁODZENIE - tutaj nie wiem, co byście polecali ?

 

RAM - OCZ 4GB DDR3 1600 Gold CL8 Dual (2 x 2GB)

 

GRAFIKA - Gainward HD 4870 !!! 1024 MB TV Dual Ultra Extrem

 

 

Za parę miesięcy dołoże 2 taki zestaw pamięci i może 2 taką samą kartę graficzną, do tego posiadam WD z serii AKSS, takze jak oceniazcie zestaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

NIE BAWIĘ SIĘ WO GULE W O.C (NIE MAM NA TO CZASU)

...

MOBO - Gigabyte GA-EX58-DS4 x58 core I7

 

PROCEK - CORE i7 920 2.66GHz LGA1366 BOX

...

Poszukaj porównania wydajności w wymienionych grach z zestawem opartym o Q9550.

Nic nie wspominasz o HDD a to jest również element komputera wpływający na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to uważacie ze jednak quad bedzie lepszym rozwiązaniem niż te i7, myślałem że jest zupełnie inaczej. nie gram zbyt często w gry a powiem szczeże że póki co pieniądze na taki zestawik posiadam

 

co do HDD to posaidam WD 3200AKSS

 

pozatym wymieniony quad to prawie ta sama cena, nie lepiej juz zrobic cos zupełnie przyszłościowego ?

 

pozatym w sumie nie mowie ze nie zrobie jakiegos malego OC heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to uważacie ze jednak quad bedzie lepszym rozwiązaniem niż te i7, myślałem że jest zupełnie inaczej. nie gram zbyt często w gry a powiem szczeże że póki co pieniądze na taki zestawik posiadam

 

co do HDD to posaidam WD 3200AKSS

 

pozatym wymieniony quad to prawie ta sama cena, nie lepiej juz zrobic cos zupełnie przyszłościowego ?

 

pozatym w sumie nie mowie ze nie zrobie jakiegos malego OC heheh

Diabel tkwi w szczegolach, procek moze i kosztuje tyle samo co i7 ale w wiekszosci zastosowan nie jest gorszy, w niektorych szybszy. A te diably to sa w plycie, bo najtansza pod i7 kosztuje 1000zl, a pod zwyklego quada bardzo dobra kupisz za polowe. Drugi diable to ddr III, tez ze 2-3 drozsze. I porownujac zegar w zegar Quada/i7 cala przewaga(niewielka) jest najczesciej z racji wykorzystania wlansie DDR3. Szkoda tak marnowac kase, szczegolnie ze intel jest juz i tak rozbisurmaniony ze coraz hardziej sobier poczyna na rynku jakby nie mial zandej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

pozatym wymieniony quad to prawie ta sama cena, nie lepiej juz zrobic cos zupełnie przyszłościowego ?

 

pozatym w sumie nie mowie ze nie zrobie jakiegos malego OC heheh

Zanim dorobią oprogramowanie do i7 to trafi do muzeum :) ( 32 nm będzie bardziej warte uwagi)

Q9550 też można poddać OC z mniejszymi problemami przy rozpraszaniu ciepła z komputera.

Q9550 rev. E0 to już przetestowany sprzęt.

Z i7 można się spodziewać w praktyce niemiłych niespodzianek, zwłaszcza z włączonym HT.

Oprogramowanie jest dopasowane do takich CPU jakie były używane przez programistów

podczas realizacji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to uwazacie zeby nie pakowac sie w to a porostu zakupic sbie dobrego quada, najlepszego tak

 

kurcze bo tak na dobrą sprawe skoro mam teraz kasę to wole chyba kupić cos co mi starczy na pare ładnych latek- ze 2 lata.

 

widzialem ze w zestawaikach jest ten i7 obsadzony i to w tym za 7 tysicy zestawieniu. potem bym zakupił do 8gb ramu na ddr3 i 2 taka sama grafikę, chyba te 2,66 jest widziane jako 8 rdzeni dziki HT prawdwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo wygląda to tak:

 

 

Core i7 920 = 1025

Gigabyte GA-EX58-UD5 = 1050

Triple Channel 3x1 = 425

Razem: 2500

Uwagi:

Płyta Wysoki Segment

Pamięć: Tylko 3GB - akurat tyle obsłużą systemy 32 bitowe, ale jak na 8 logicznych rdzeni w i920 to trochę mało by je zapchać.

Procesor - 4 fizyczne rdzenie, dzięki HT system widzi 8. Idealny dla fanów BOINCA i maniaków obliczeń....

Dla kogo? : Dla ludzi nie wiedzących co zrobić z 645zł.

 

q9550 = 1130

P5Q-Pro = 465

DDR2 1066+ = 260

Razem: 1855

Uwagi:

Płyta Średni Segment

Pamięć: Wystarczy do wszystkiego co 90% użytkowników komputerów osobistych robi.

Procesor: Wystarczy do wszystkiego co 90% użytkowników komputerów osobistych robi.

Dla kogo? : Dla ludzi lubiących mieć bardzo szybki sprzęt za "rozsądną kasę".

 

Różnica w cenie: 645zł.

 

Czy warto dopłacać? Jeśli masz kasy jak lodu TAK i wtedy zdecydowanie lepiej 3x2gb. Jeśli gotówka cię ogranicza nie ma sensu się zarzynać...

Te 645 zł lepiej zainwestować w dobrą grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie bierz Q9550. To jest właśnie marketing, Wychodzi coś nowego i ludzie chcą juz mieć nie myślac, że o wiele taniej kupią coś co będzie miało wartosc podobną. A tak zaoszczędzisz kasę na coś innego. Później sprzedasz Q9550 z mobo i kupisz sobie Core i7 ale do tego czasu już będzie 32mn. konsumpcjonizm panie konsumpcjonizm...

 

PS: Ja tam czekam na Core i7 ale jako odpowiednik do laptopów :D

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Podepne sie do temtu ponieważ również planuje sobie kupic kompa na cor i7

 

zestawik wyglądał by tak

 

Be Quiet Dark Power BQT P7 PRO 550w

 

NZXT TEMPEST

 

Core i7 920

Noctua NH-U12P

 

Gigabyte GA-EX58-UD5

 

OCZ DDR3 1600 Reaper CL7-7-7 (3x1 GB albo 3x2GB)

 

Samsung F1 HD103UJ 1TB

 

ati radeon gigabyt HD 4870 1 GB

 

jestem za core i7 gdyż mam troche kasy jakies 5,5k. chcialbym sie pobawic w OC dla tego tez kupuje inne chlodzenia ( procesor bede chcial kupic w wersi OEM)

 

Nie do konca sie z wami zgodze. moim zdaniem Kolega dobrez mysli. Bo bedzie miec juz płyte z nowa podstawką a nawet ejsli wyjdą procesory w technologi 32 mn to i tak będą to procesory na podstawce 1366.

 

Jelsi sie mysle to mnie poprawcie :) ale mowie o informacjahc ktore słyszalem od informatyków i wyczytanych w interneci :)

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca sie z wami zgodze. moim zdaniem Kolega dobrez mysli. Bo bedzie miec juz płyte z nowa podstawką a nawet ejsli wyjdą procesory w technologi 32 mn to i tak będą to procesory na podstawce 1366.

 

Jelsi sie mysle to mnie poprawcie :) ale mowie o informacjahc ktore słyszalem od informatyków i wyczytanych w interneci :)

Nie wiadomo czy obecne płyty na X58 obsłużą procki w 32 nm....

Zastanawiam się czy z nową podstawką nie będzie tak jak z Slot1 lub gniazdem pod PentiumPro...

 

Szczerze to jest to bardzo dobry pomysł. Jeżeli jesteś w stanie poczekać to poczekaj, bo na wiosnę zawsze ceny lecą w dół.

Popieram!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze troszke myślałem na d swoim zestawiem i tak sobie pomyślałem żeby zaczekać do marca, co o tym sadzicie, nie dosyć że ceny spadną to jeszcze będziemy mogli troszkę wiecej poznać te nowe cudo ze stajni intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższa konfiguracja nieaktualna, nie usuwam postu, żeby czytający zrozumiał poniższe odpowiedzi.

Witam, ja też mam zamiar zakupić nowy PC w styczniu, lub mogę trochę poczekać. Mam do dyspozycji około 3,5 tysiąca. To jest mój zestaw hipotetyczny, nie jestem pewny co do zasilacza, nie wiem jaki potrzebny.

 

W kasie się na styk mieszczę, mam nadzieję, że w ciągu miesiąca, dwóch wszystko trochę stanieje.

 

 

 

PROCESOR Intel q9300 (q9550 jeśli ceny spadną)

 

MOBO Asus p5q deluxe

 

RAM Corsair XMS2 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz CL5 (później mam zamiar dokupić drugi zestaw)

 

GRAFIKA Radeon 4870 Gainward 1GB GOLDEN SAMPLE

 

HDD Seagate Barracuda ES.2 7200rpm 250GB SATA2 32MB

 

OBUDOWA Cooler Master CM 690

 

ZASILACZ Corsair CMPSU-750TXEU - 750W (?)

Corsair CMPSU-620HXEU - 620W (?)

 

Z tego co wiem to radeony 4870 pobierają max 300W, ale nie wiem jak inne części, procesor 100-120?

 

Jeśli się gdzieś pomyliłem, to poprawcie :rolleyes:

Edytowane przez MaciejGapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram, nie wykluczam OC. Więc nad E8400 się zastanowię.

 

Xeon dla mnie to czarna magia :D Muszę trochę poczytać.

Xeon E3110 to selekcjonowany E8400 dla serwerów, więc nie ma o czym czytać, bo to są te same procesory różniące się jedynie nazwą.

 

Zasilacz wystarczy 500W i to z zapasem, na forum polecany jest Pentagram CAV-500.

 

Pamięci weź A-daty 2x2GB CL4 800+, wiele osób je sobie chwali.

 

A OC musi być, przy co najmniej 3.6GHz komfort grania jest naprawdę duży.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wypisałem swoją koncepcję, w ciągu dwóch godzin buszowania po forach i stronkach zmieniłem ją i wygląda ona tak:

 

Procesor : Intel Core2 Duo E8400- 606 zł

Płyta Główna : Asus P5Q SE - 345 zł

RAM : GoodRAM 2x4GB – 342 zł

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4870x2 2GB – 1505 zł

Zasilacz: Corsair 650W - 340 zł

HDD : seagate 320GB 16MB cache - 160 zł

 

RAZEM : 3298 zł

 

Płytę ewentualnie mogę wymienić, bo czekam do lutego z zakupem, zobaczę jak ceny.

Edytowane przez MaciejGapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałem troszkę odświeżyć mój temat, jak narazie czekam co do wyboru sprzętu, kaska sobie spokojnie poczeka na spadek cen a tymczasem mam na czym pracować, mam pytanko, czy opłacalne jest zakupienie takiej serii zasilacza o takiej dużej wat owiści ?

 

 

chodzi tutaj o model:

 

1000W Dark Power P6 PRO BOX

 

wiem ze jest to starszy model niż ten nowy dark power P7, ale ma skuteczność na poziomie teraz tego co posiadam a wiec stright power, jak sadzicie, mam okazje aby go kupić za kwotę 500 zł od kolegi prawie nowy, czy sadzicie ze to opłacalny zakup, w sumie pewnie złoże cos na tym i7 bo jestem jakoś do tej nowej platformy przekonany ale tak jak mowie nie wiem kiedy to będzie tak naprawdę a w sumie czy 1000 W to nie jest zbyt źle jak sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche walne offtopem, bo ci nie odpowiem na pytanie ;P Ale skoro przeczytalem juz caly temat to chcialbym zwrocic twoja uwage na Phenom II, który od niedawna gości na rynku (od niedawna w stosunku do daty zalozenia tematu). Wtedy miales i7 vs quad, teraz dochodzi ci phII. I mysle ze skoro chcesz jeszcze poczekac to moze wyjdzie juz am3, ktore mam nadzieje nie beda drogie. A wtedy za te 2 lata nie duza modernizacja i znow mialbys sprzet high-endowy. Phenom II wydaje mi sie ze jest lepiej oceniany niz i7 na poczatku, a szczerze to nawet przyszlosciowo lepiej oceniany niż i7 teraz, a troche od premiery minelo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz szczerze to chyba poczekam az go troszke osob potestuje i pomysle ale fakt faktem nie wykluczam takiej opcji, a keidy te plytki pod AM3 wychodzą ?

Płytki AM2+ z DDR2 pasujące pod X4 920 i 940 są od dawna.

Płytki z obsługą DDR3 powinny pojawić się razem z CPU zawierającym kontroler DDR3 czyli około 9 lutego.

Tu jest opis jednej z płyt AM3 ale bez wyników testów bo na CPU AM3 jest jeszcze NDA

http://www.legitreviews.com/article/886/1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II wydaje mi sie ze jest lepiej oceniany niz i7 na poczatku, a szczerze to nawet przyszlosciowo lepiej oceniany niż i7 teraz, a troche od premiery minelo.

Pod jakim względem ?

chodzi o możliwości do ceny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...