Skocz do zawartości
Pazdzioch

[pascal]program Z Tablica Dynamiczna - Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Utwórz tablicę dynamiczną przechowującą 10 wylosowanych liczb, a następnie wypisz wybrane liczny, które są parzyste.

 

Moze mi ktos poweidziec co mam zle ? :

program blabla;uses crt;type tablica=array[1..10] of integer;var wsk:^tablica;a:integer;beginclrscr;randomsize;new(wsk);for a:=1 to 10 dobeginwsk^[a]:=random(10);writeln(wsk^[a]);end;for a:=1 to 10 dobeginif wsk^[a] mod 2=0 then writeln ('Liczba: ',wsk^[a]);dispose(wsk);end;readkey;end.
Edytowane przez Pazdzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześnie rano jest i głowa mnie boli ale:

 

1. randomsize; a nie przypadkiem randomize; ?

2. o ile dobrze pamiętam tablica dynamiczna 10-elementowa jest od 0 do 9 a nie jak w pętli od 1 do 10

3. oraz dispose nie ma być po pętli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zadasz podchwytliwe pytanie, co jest źle, powiedz jak ta złość się objawia... ;). Dodam, że treść komunikatów błędów nie jest po to, żeby wkurzać ludzi ;)

 

Mardok, to jest pascal, z tego co ja pamiętam... to tablice są indeksowane tam od 1, choć mogę mieć słabą pamięć :wink:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenieś "dispose" o linijkę niżej (pomiędzy end i readkey) - w tej chwili w pierwszym przebiegu pętli zwalniasz "wsk" a w następnych przebiegach próbujesz się do niego odwołać. No i oczywiście randomize w 8 linijce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...