Skocz do zawartości
barteq50

Który Procek?

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie: w ktory procek lepiej zainwestowac: athlona 64 6400+ czy moze w phenoma 8450?? a jesli juz phenoma, to moze jakiegos lepszego (8550, 8650). kompa uzywam do grania, teraz mam karte graficzna hd4850 sonic. ktory jest lepszy??! z gory dzieki za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej 7750 BE ? niz pchac sie w 3 jajowego phenoma

Dokładnie. Athlon 7750 ma wyższe taktowania niż ten Phenom, do tego odblokowany mnożnik i łatwiej go będzie można podkręcić. A jest w cenie podobnej do Athlona X2 6400+.

 

Innym wyjściem jest pomęczyć się jeszcze parę tygodni na tym, co masz, bo na początku lutego wychodzą kolejne Phenomy II, najtańszy X3 będzie kosztował jakieś 400-500zł.

 

I podaj nazwę płyty, bo czy na pewno obsługuje Phenomy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte kupuje nowa. ale 7750 ma 2 rdzenie, a phenom 3... nie wiem czy to ma tak duze znaczenie, tylko sie pytam :) bo chodzi mi o to, by kupic jak najbardziej wydajnego procka w tym przedziale cenowym (wlasnie w okolicach cen phenoma). a mialem taki plan ze teraz kupie sobie phenoma x3, a za jakis odlegly czas przeniose sie na phenoma ll x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte kupuje nowa. ale 7750 ma 2 rdzenie, a phenom 3... nie wiem czy to ma tak duze znaczenie, tylko sie pytam :) bo chodzi mi o to, by kupic jak najbardziej wydajnego procka w tym przedziale cenowym (wlasnie w okolicach cen phenoma). a mialem taki plan ze teraz kupie sobie phenoma x3, a za jakis odlegly czas przeniose sie na phenoma ll x4?

Tyle, że te 3 rdzenie przegrywają z 2 rdzeniami w większości aplikacji, z racji mniejszego taktowania. Skoro to tylko procesor przejściowy, to ten Athlon będzie lepszy niż Phenom X3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - prosze o odpowiedz - co jest lepsze - athlon 64 6400+ czy phenom 8650?? a moze ten 7750 kuma? no! :D

 

nie bez jaj - na serio - ktory jest lepszy bo ja nie wiem juz co mam myslec - wy tu jedno, a koles wysyla mi wiadomosci ze jak chce w gta4 grac to mam phenoma brac. ale jak widze np takie: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/D...strona/676.html wyniki to juz wogle sie gubie. blagam, niech ktos mi powie raz a dobrze

Edytowane przez barteq50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - prosze o odpowiedz - co jest lepsze - athlon 64 6400+ czy phenom 8650?? a moze ten 7750 kuma? no! :D

 

nie bez jaj - na serio - ktory jest lepszy bo ja nie wiem juz co mam myslec - wy tu jedno, a koles wysyla mi wiadomosci ze jak chce w gta4 grac to mam phenoma brac. ale jak widze np takie: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/D...strona/676.html wyniki to juz wogle sie gubie. blagam, niech ktos mi powie raz a dobrze

Ten test to jakaś bzdura... Nie sugeruj się nim.

 

Jak ci się uda wyrwać 8650 w cenie 7750, to czemu nie. Phenoma 8450 nie opłaca się brać. Niskie taktowanie sprawia, że będzie wolniejszy w większości aplikacji od Atlona 7750. Athlona podkręcisz z dziecinną łatwością do ok. 3.3GHz (odblokowany mnożnik), a Phenom 8450 ci pójdzie na jakieś 2.8GHz , i to z trudnościami. Z 8650 będzie może 3GHz, ale nie opłaca się dokładać ponad 50zł.

 

Z gier to na razie GTA IV i Lost Planet korzystają z wielu rdzeni, zanim ta liczba znacząco się zwiększy, nastąpi ta odległa przyszłość, o której wspomniałeś i kupisz nowego.

 

Czyli w skrócie - jeśli za 330zł, to Athlon 7750, albo jak się uda, to Phenoma 8650.

 

A podkręcić będziesz musiał, bo proc będzie ograniczał kartę, jeśli tego nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i klamka zapadala - biore 7750. dzieki temu ze jest pod socket am2+ moge spokojnie wymienic go potem na phenoma bez zmiany plyty (nie jak teraz). wielkie dzieki wam wszystkim (koledzie Gi3r3k w szczegolnosci).

 

(phenoma szukalem i nie ma szans na 330zl - kosztuje w granicach 430 zl)

 

mam tylko ostatnie pytanie - skoro w crysisie phenom mial gorsze wyniki od 6400+ (a 7750 BE jest jak rozumiem lepszy) to czy mozliwe jest ze ten phenom mialby lepsze wyniki w aplikacjach wykorzystujacych wiecej niz 2 rdzenie?

Edytowane przez barteq50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko ostatnie pytanie - skoro w crysisie phenom mial gorsze wyniki od 6400+ (a 7750 BE jest jak rozumiem lepszy) to czy mozliwe jest ze ten phenom mialby lepsze wyniki w aplikacjach wykorzystujacych wiecej niz 2 rdzenie?

To jest niemal oczywiste, że procesor z większą ilością rdzeni będzie chodził szybciej a aplikacji potrafiącej wykorzystać dodatkowe jajka. Ale są też wyjątki. Np taki C2D taktowany 4GHz+ może być szybszy od Phenoma X3 taktowanego 2,2GHz lub w tych okolicach. To też zależy od danej aplikacji.

W teorii jednak taki procek powinien być szybszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...