Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

>katoda testowane dzisiaj dla ciebie na Drive Xpert(Super speed)

 

post-13487-1236166424_thumb.jpg

 

Po testach (niestety nie moglem przetestowac atto na innej partycji niz c)wyglada na to ze na Drive Xpert SSD w Super Speed mode nie dziala poprwanie(dalej szukam wytlumaczenia).

Przy Raptorach też masz ścianę w okolicach 130 MB/s. Jak dla mnie sprawa jasna, kontroler Marvella podłączony jest do PCI i to ona go blokuje w okolicach 133 MB/s. Gdzieś mi się taka informacja obiła o oczy na necie i po zobaczeniu wyników z SSD i Rapotorów wygląda na to, że dobrze mi się skojarzyło.

Odpuść sobie tego Marvella, podłączaj bezpośrednio do kontrolera Intela, zobaczysz wtedy co potrafi RAID0 ;-)

TUTAJ wrzuciłem paczkę zrzutów ekranowych z moich testów RAIDa na Samsungach F1 i ICH10R, może to Ciebie zachęci ;-)

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu WBC odczyt sie nie zwiększa jedynie Burst Rate

Czasami się odrobine poprawia i wyłagadza wykres. No ale wiadomo bez cudów. Co do burst oczywiście tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Raptorach też masz ścianę w okolicach 130 MB/s. Jak dla mnie sprawa jasna, kontroler Marvella podłączony jest do PCI i to ona go blokuje w okolicach 133 MB/s. Gdzieś mi się taka informacja obiła o oczy na necie i po zobaczeniu wyników z SSD i Rapotorów wygląda na to, że dobrze mi się skojarzyło.

Odpuść sobie tego Marvella, podłączaj bezpośrednio do kontrolera Intela, zobaczysz wtedy co potrafi RAID0 ;-)

TUTAJ wrzuciłem paczkę zrzutów ekranowych z moich testów RAIDa na Samsungach F1 i ICH10R, może to Ciebie zachęci ;-)

Test byl robiony na szybko, wiec zamiast accuracy wybralem fast, jak zauwazyc mozna pod koniec transfer spada i jakbym zorbil pelny test to byloby bardzoej widoczne. co wazniejsze czyli max predkosci byly uwzglednione. wiecej na tych raptorach sie nie wymusi, czyli dzialaly poprawnie, mzoe cos z ssd i marvelem...teraz warpy sa na ICH10R i tak zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na zamówienie. Po drugie w reaktorze wychodzi 148euro a tam zapłaciłem 122euro za sztuke.

Po trzecie nie wysyłają do Irlandii, a jakby wysyłali nawet to przesyłki z PL są droższe niż z US bo kurierzy często chcą 30-50euro za paczke! Raczej zero opłcalności.

Jak miałbym płacić w tej cenie to już wziąłbym na miejscu w www.memoryc.ie 151euro + 5euro przesyłka

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o to LINK

pierw zrób macierz RAID w BIOSIE (stripe 128, jeśli masz kartę RAID zewnętrzną to im więcej tym lepiej), później ustaw offset stworzonej macierzy (128).

 

będziesz potrzebował Vista Recovery Disc

 

LINK

Align system partition with free Vista Recovery Disc (120 MB download)

 

If you are running RAID SSD, you need to use another partition offset (alignment). See this post for Tony’s recommendations.

 

LINK - ustawianie offsetu macierzy RAID w stosunku do strip size.

 

Podejrzewam, że ten G.SKILL to to samo co mój OCZ SOLID 155R/90W - te same prędkości R/W. Ten sam kontroler SATA<->NAND JMicron JMF602.

 

Ten sam dysk inne opakowanie. W raidzie będzie szybko! Jeden dysk odpowiednio ustawiony pozwala raz na zawsze zapomnieć o traktorach HDD - dzięki czasowi dostępu na poziomie 0.2 ms (w porównaniu do średnich realnych 14ms HDD).

 

Daj znać jak to chodzi. HDTune, CrystalDiskMark, IOMeter (ilośc operacji WE/WY na sek.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się odrobine poprawia i wyłagadza wykres. No ale wiadomo bez cudów. Co do burst oczywiście tak.

jak najbardziej sie potwierdzilo, wykres sie wygladzil lekko wzrosly odzczyty i busrt z 130 do 920 !

 

post-13487-1236251041_thumb.jpg

 

Co prawda zapis spadl w porownaniu z poprzednim testem bez wbc i to dosc znacznie

post-13487-1236251018_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierw zrób macierz RAID w BIOSIE (stripe 128, jeśli masz kartę RAID zewnętrzną to im więcej tym lepiej), później ustaw offset stworzonej macierzy (128).

 

będziesz potrzebował Vista Recovery Disc

 

LINK

Align system partition with free Vista Recovery Disc (120 MB download)

 

If you are running RAID SSD, you need to use another partition offset (alignment). See this post for Tony’s recommendations.

 

LINK - ustawianie offsetu macierzy RAID w stosunku do strip size.

 

Podejrzewam, że ten G.SKILL to to samo co mój OCZ SOLID 155R/90W - te same prędkości R/W. Ten sam kontroler SATA<->NAND JMicron JMF602.

 

Ten sam dysk inne opakowanie. W raidzie będzie szybko! Jeden dysk odpowiednio ustawiony pozwala raz na zawsze zapomnieć o traktorach HDD - dzięki czasowi dostępu na poziomie 0.2 ms (w porównaniu do średnich realnych 14ms HDD).

 

Daj znać jak to chodzi. HDTune, CrystalDiskMark, IOMeter (ilośc operacji WE/WY na sek.).

Tak, na pclabie chyba test widziałem i tam mówili że to dwa takie same dyski.

 

Mam kontroler i tam stripe jest 512kb ale jeszcze niewiem czy na nim będzie macierz (do testu na pewno) czy na ICH10. Musze wybadać co i jak się zachowa z tymi dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ktoś pisał że Vista sama ustawia ofset na 64. Czyli do paska 64k włącznie nie trzeba nic ustawiać dodatkowo. Powyżej trzeba użyć tego programu. No chyba że to jednak nie prawda bo w podanym linku oni to ustawiają w Viście...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem, ze Vista zostawia na poczatku dysku 1MB wolnego miejsca, co akurat dzieli sie bez reszty przez wszystkie rozmiary paska (wiekszych niz 512KB nie widzialem).

 

Przy ustawianiu poczatku partycji zwroccie uwage jakich jednostek uzywa program - diskpart uzywa kilobajtow, natomiast diskpar i linuksowy fdisk sektorow (512b).

Mi najlatwiej uzywalo sie fdiska (zawsze jest jakies LiveCD pod reka):

fdisk /dev/sdXxbnr_partycjioffset (np. 128 = 64KB)w
128 to dla pierwszej partycji, dla kolejnych poczatek ustawiam tak zeby sie dzielil bez reszty przez rozmiar paska.

 

Wyswietlenie aktualnych offsetow:

fdisk -lu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał mój Warp v2 32 GB :) Wieczorem zobacze co potrafi (i czy moje mobo wogle daje sobie z nim rade :D )

 

Pierwsze wyniki z warpa:

post-11500-1236991427_thumb.jpg

 

I pierwsze wyniki z WD6400AAKS (partycja pierwsze 60 gb):

post-11500-1236991529_thumb.jpg

 

Jak sadzicie warto cos kombinowac z konfiguracja Ide czy raczej wiecej na SB600 sie z niego nie wyciagnie ?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB600 raczej wiele nie pokaże. Ma juz swoje lata i nie do tego był projektowany :) zresztą na HDD też nie pokazał nigdy pazurków.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...