Skocz do zawartości
marioking

Tania Alternatywa Dla Logitech G3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komus przychodzi do glowy jakas ciekawa myszka w stylu Logitech G3(sylowa bez fanaberi), przewowdowa z przynajmniej 4 przyciskami, do prowadzenia palcami a nie cala dlosnia, powiedzmy za ~80zl. Zasotsowanie gry(rozne, od strategi po fpp) i net.

 

Obecnie uzytkuje lx7 z tym ze bezprzewodowych mam dosc, w surfowaniu sie sprawdza, w grach od biedy tez, ale niepotrzebuje tej swobody a czas odswierzyc sprzet.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze, tylko czy to dobry produkt? Troche mnie niepokoi ten chalupniczy akcent. Cena jest ciekawa, ale czy nie lepszy bylby jakis produkt od giganta. Ciekawa alternatywa, tylko liczba przyciskow jest mala, sa cztery, ale uwzglendiajac ten w rolce i zmianie dpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze, tylko czy to dobry produkt? Troche mnie niepokoi ten chalupniczy akcent. Cena jest ciekawa, ale czy nie lepszy bylby jakis produkt od giganta. Ciekawa alternatywa, tylko liczba przyciskow jest mala, sa cztery, ale uwzglendiajac ten w rolce i zmianie dpi.

Polecam A4Tech X-738 - jest programowalna sprzętowo (5 przycisków w pełni programowalnych do wewn. pamięci myszy) w przeciwieństwie do mocno okrojonego AK47 i antycznych myszy jak IE1-4, ma bezbłędne 1600 dpi w przeciwieństwie do antyków IE 1-4 (400dpi) i bubli jak Razer DiamondBack 3G (1800 dpi z tak dużymi błędami że wolałbym bezbłędne 1000 dpi) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam A4Tech X-738 - jest programowalna sprzętowo (5 przycisków w pełni programowalnych do wewn. pamięci myszy) w przeciwieństwie do mocno okrojonego AK47 i antycznych myszy jak IE1-4, ma bezbłędne 1600 dpi w przeciwieństwie do antyków IE 1-4 (400dpi) i bubli jak Razer DiamondBack 3G (1800 dpi z tak dużymi błędami że wolałbym bezbłędne 1000 dpi)

Tylko sie sporo naczytalem o laserowkach a4techa ze mogila straszna. I jak a4tech to ponoc optyke najlepiej. Bo tak ciekawie wyglada i mam go tanio kolo siebie w sklepie.

 

EDIT. Doczytalem ze to jednak jest optyka.

EDIT2. Jednak jest pewna niekonsekwencja, co pis to inna wersja i wkoncu nie wiem laser czy optyka.

 

@DancingShadow Te microsofty sa troche przestarzale, ten a4tech mimo ze wyglada najlepiej ma ten sam problem co ta mysz pol-team, tylko 4 przyciski wliczjaac zmiane dpi i w rolce ktory zazwyczaj nie jest za wygodny a ten o dpi raczej przydaje sie do tego co robi.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie sporo naczytalem o laserowkach a4techa ze mogila straszna. I jak a4tech to ponoc optyke najlepiej. Bo tak ciekawie wyglada i mam go tanio kolo siebie w sklepie.

 

EDIT. Doczytalem ze to jednak jest optyka.

EDIT2. Jednak jest pewna niekonsekwencja, co pis to inna wersja i wkoncu nie wiem laser czy optyka.

 

@DancingShadow Te microsofty sa troche przestarzale, ten a4tech mimo ze wyglada najlepiej ma ten sam problem co ta mysz pol-team, tylko 4 przyciski wliczjaac zmiane dpi i w rolce ktory zazwyczaj nie jest za wygodny a ten o dpi raczej przydaje sie do tego co robi.

X-738 i 748 mają "typowe" podświetlenie LED .... a X-730 i 740 mają "laserowe". Ja polecam te z normalnymi LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

@DancingShadow Te microsofty sa troche przestarzale, ten a4tech mimo ze wyglada najlepiej ma ten sam problem co ta mysz pol-team, tylko 4 przyciski wliczjaac zmiane dpi i w rolce ktory zazwyczaj nie jest za wygodny a ten o dpi raczej przydaje sie do tego co robi.

nie powiedziałbym, że są przestarzałe, bo wciąż są uważane za jedne z najlepszych jak nie najlepsze myszki na świecie, i mimo iż mają swoje lata i tak biją na głowę jakością i wydajnością najnowsze konstrukcje

 

to tak samo jakbyś powiedział o karabinie maszynowym ak47, że jest przestarzały

 

btw kyle nie wiem jak wypada w porównaniu z x738 ale x748 wypada gorzej jak ta okrojona ak47, w q3 występuje na x748 wsteczna akceleracja i nie jest wstanie wytrzymać tak wysokich prędkości jak ak47, na ak47 nie ma mowy o jakichkolwiek anomaliach czy problemach i mimo, że jest okrojona z kilku i tak dla mnie zbędnych bajerów, z czego wręcz się ciesze, jest niezawodna pod każdym względem, czego nie można napisać o żadnej innej myszce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw kyle nie wiem jak wypada w porównaniu z x738 ale x748 wypada gorzej jak ta okrojona ak47, w q3 występuje na x748 wsteczna akceleracja i nie jest wstanie wytrzymać tak wysokich prędkości jak ak47, na ak47 nie ma mowy o jakichkolwiek anomaliach czy problemach i mimo, że jest okrojona z kilku i tak dla mnie zbędnych bajerów, z czego wręcz się ciesze, jest niezawodna pod każdym względem, czego nie można napisać o żadnej innej myszce

Sprawdzane było przy 125 Hz , 500 Hz , 1000 Hz ? Swoją drogą nic takiego nie odnotowałem (a specjalnie na początku sprawdzałem {model x738}). Właściwie AK47, X738, X748 ... BF718 to praktycznie ta sama optyka (1600dpi) więc dziwne że na X748 miałeś jakieś problemy a na AK47 nie.

 

Widzę że jesteś dosyć ekstremalnym low-sens graczem więc ... ciekawe co byś powiedział o Razer DiamondBack 3G który wytrzymuje przesuw 4m/s !!! (więcej niż Microsofty i podkręcone Logitechy) ... tylko znalazłem w nim poza błędami trakcji (dla Ciebie nie istotne przy super-low-sens) inną czułość przy przesuwie w lewo inną w prawo (myślałem że to problem programowy w BF2 ale to jednak była wina myszy).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Sprawdzane było przy 125 Hz , 500 Hz , 1000 Hz ? Swoją drogą nic takiego nie odnotowałem (a specjalnie na początku sprawdzałem {model x738}). Właściwie AK47, X738, X748 ... BF718 to praktycznie ta sama optyka (1600dpi) więc dziwne że na X748 miałeś jakieś problemy a na AK47 nie.

też byłem tym zaskoczony, ponieważ spodziewałem się identycznego sensora jak ak-47, wydaje mi się ze to jest kwestia firmware, ak-47 jest ustawiane od 400dpi a x748 od 600dpi, nie wiem jak to możliwe ale x748 wypada dużo gorzej jak ak-47 jeśli idzie o zachowanie sensora

 

Widzę że jesteś dosyć ekstremalnym low-sens graczem więc ... ciekawe co byś powiedział o Razer DiamondBack 3G który wytrzymuje przesuw 4m/s !!! (więcej niż Microsofty i podkręcone Logitechy) ... tylko znalazłem w nim poza błędami trakcji (dla Ciebie nie istotne przy super-low-sens) inną czułość przy przesuwie w lewo inną w prawo (myślałem że to problem programowy w BF2 ale to jednak była wina myszy).

grałem na db 3g trochę i nie odpowiada mi kształtem poza tym wykazuje wsteczną akcelerację i na dodatek nie obsługuje zwiększania częstotliwości, porównując do DA to niby ta sama elektronika ale mysz dużo gorsza tak naprawdę od starszego DA, od db 3g zdecydowanie lepszy już jest krait, ta prędkość w db 3g nie jest do niczego potrzebna, a krait zdecydowanie lepiej leży w ręce Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też byłem tym zaskoczony, ponieważ spodziewałem się identycznego sensora jak ak-47, wydaje mi się ze to jest kwestia firmware, ak-47 jest ustawiane od 400dpi a x748 od 600dpi, nie wiem jak to możliwe ale x748 wypada dużo gorzej jak ak-47 jeśli idzie o zachowanie sensora

X748 podobnie jak X738 są w pełni programowalne sprzętowo - poza przypisywaniem klawiszy (a nawet kombinacji klawiszy) możesz wybrać ilość "biegów" dpi, samą rozdzielczość danego dpi a nawet kolor diody sygnalizujący daną rozdzielczość ... więc może być ustawiana od 600 , 400 , 200 a nawet 100 dpi.

 

ps. jeszcze raz sprawdzałem teraz swoje X738 i zachowuje się perfekcyjnie ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

X748 podobnie jak X738 są w pełni programowalne sprzętowo - poza przypisywaniem klawiszy (a nawet kombinacji klawiszy) możesz wybrać ilość "biegów" dpi, samą rozdzielczość danego dpi a nawet kolor diody sygnalizujący daną rozdzielczość ... więc może być ustawiana od 600 , 400 , 200 a nawet 100 dpi.

 

ps. jeszcze raz sprawdzałem teraz swoje X738 i zachowuje się perfekcyjnie ...

ja w sumie nie instalowałem sterownika, a bez niego nie miałem możliwości zmiany trybów dpi i niestety ale w q3 ak-47 wypada znacznie lepiej, co było dla mnie dużym szokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie IE 400dpi to zdziebko zbytni skok w dol. Mimo ze nie przecze ze te produkty ciesza sie dobra opinie jesli chodzi o jakosc. Zamist ak-47 chyba bym juz wolal POL-TEAM, wkoncu zaprojektowali go i polecaja profesjonalisci.

 

Ale i ten przegrywa na funkcjonalnosci z 738k, chyba sie na niego skusze. Dawno juz nie mialem a4techa w reku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pol-team, to tacy profesjonalisci zaprojektowali, zeby zarobic na tym :) Mozna poszukac sobie o tej myszy, np na netwars, generalnie nic nadzwyczajnego (sensor duzo slabszy niz w a4techach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie nie instalowałem sterownika, a bez niego nie miałem możliwości zmiany trybów dpi

To nie jest sterownik właściwie tylko program programujący mysz który możesz po wszystkim zupełnie odinstalować a parametry wprowadzone bezpośrednio do elektroniki myszy zostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...