Skocz do zawartości
sanczopan

Komp Maks 4 Tys Bez Monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zlozylem taki oto zestaw na agito.pl :

 

Gigabyte Radeon HD 4870 X2 2GB DDR5 PCI-E BOX 1768,00

AMD Phenom II x4 920 AM2+ BOX 822,00

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM 85,00

ASRock A780GXE/128M 328,00

Kingston HyperX DDR2 2x2048MB 800MHz CL5 (5-5-5-15) BOX 211,00

WD Caviar SE16 WD3200AAKS (320GB, 16MB, SATA/300) 198,00

LG GH22LS30RBB czarny OEM 93,00

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W 295,00

Cooler Master Dominator 690 317,00

 

razem : 4117,00 zł

 

Jako ze cena koncowa jest maksymalna jaka moge zaplacic chcialbym abyscie podali jakies alternatywne czesci co do tego zestawy.

Nie chodzi mi tu o procek i grafe, bo pod te czesci skladalem kompa. Wszystkie inne mozna modyfikowac ;) a co do obudowy to jaka inna polecacie zeby miala dobry przeplyw powietrza i dobrze chlodzila podzespowy.

 

Ostanie pytanie, to czy ktos zamawial czesci w techplanet.pl i odbieral osobiscie w sklepie?:) jakie sa wasze opinie na ten temat?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obudowe to możesz kupić tańszego o 100zł Antec-a 300. Za zaoszczędzoną kase kupisz większy dysk 500GB i coś jeszcze. Co do płyty to też mam wątpliwości bo ASRock to chyba nie jest zbyt dobra firma ale ja na płytach pod AMD sie nie znam wiec moge sie mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antecow nie ma niestety w agito. A plyte w takim razie jaka polecacie (w podobnej cenie oczywiscie) ?

 

 

@EDIT:

Po przeczytaniu paru recenzji zdecydowalem sie prawdopodobnie na Anteca 300 z allegro, tak jak pisales zaoszczadzona kase przeznacze na wiekszy dysk:)

 

a co z plyta? przegladalem forum i polecane sa plyty z Asusa

Edytowane przez sanczopan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy mam 500GB i 160GB i uważam, że to mało.

640GB Samsung F1 za wydajność i kulturę pracy mogę polecić.

W takiej cenie spokojnie się zmieści Dysk SSD 32GB na system i instalki. Będzie wydajniejszy i bezgłośna praca systemu powinna się każdemu spodobać.

Procesor jak najbardziej godny polecenia. Dobry stosunek wydajności do ceny.

Karta graficzna jest ok, ale dość głośna. Gdyby przyszło mi oszczędzać zaraz bym zamienił ją na 4870 512mb. Do ogromnej większości gier na dzisiaj wystarczy do full detali full HD a za rok czy dwa można będzie ją sprzedać i kupić za choćby różnice w cenie najnowsze cacko o wydajności trzech 4870x2 ;)

Ale jak uważasz, twoje pieniądze, jeżeli już teraz chcesz miec najmocniejszą kartę to decyduj się na x2.

Płyta główna, tu jest pewien problem, za 380 jest niezły gigabyte ale ja bym się połaszczył na Biostara. Był by doskonały, gdyby nie to, że chwilowo go wywiało, a to jedyny sklep w Polsce w którym jest dostępny.

DVD Pioniera

Obudowa na przykład CM Centurion 534 lite -205zł a waży 10kg. Estetyka także bardzo dobra.

Zasilacz BeQuiet! DarkPower ok 500W wystarczy spokojnie, jeżeli karta 4870 to 400W.

Pamięci do AMD lepiej brać 1066. Nie są dużo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wybiore cos pomiedzy samsungiem albo westernem, roznicy w cenach chyba duzej nie ma.

co do grafy to wole pozostac przy 4870x2.

Jakie pamieci 1066 polecasz?

Czy aby na pewno BeQuiet! DarkPower 500W wystarczy ?:)

Co to budy to bardziej przypadl mi Antec takze przy nim zostane.

Edytowane przez sanczopan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wybiore cos pomiedzy samsungiem albo westernem, roznicy w cenach chyba duzej nie ma.

co do grafy to wole pozostac przy 4870x2.

Jakie pamieci 1066 polecasz?

Czy aby na pewno BeQuiet! DarkPower 500W wystarczy ?:)

Co to budy to bardziej przypadl mi Antec takze przy nim zostane.

2*2GB 1066 trochę zakosztują. Polecił bym Mushkiny ale dwugigowe kostki jeszcze za drogie więc ADaty 2*2 1066 są w rozsądnej cenie i myślę, że warto je wziąć.

Niewiele dorzucisz a dostaniesz takie perełki:

G.Skill

 

Co sądzisz o zastosowaniu dysku SSD (ok 300zł) na system?

 

500W BeQuiet! wystarczy. Podawane przez producenta zapotrzebowanie jest liczone dla kiepskich zasilaczy niestabilnych i nie zapewniających deklarowanych mocy także ze słabymi liniami 12V.

Ta 500tka jest lepsza od niejednej 600tki 650tki więc spokojnie możesz ją montować. Oczywiście cena też przewyższa niejedną 600tkę, ale wiesz za co płacisz. Wg mnie warto.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś mi przybliżyć dokładniej o co dokładnie w tym zestawieniu dysków chodzi? bo nie bardzo się orientuje .

Na magazyn plików dysk HDD. Pracuje rzadko i wykonuje niezbyt ważne operacje. Jego prędkość nie ma wpływu na prace systemu.

Na system i instalki 32GB SSD. Jest bezgłośny i szybszy od wszystkich HDD nawet takich jak Raptor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm rozumiem ze koszt takiego dysku to dodatkowe 300zl?

bo jezeli tak to niestety ale nie bedzie mnie na niego niestety stac.

 

@EDIT:

ostateczny zestaw jaki zamawiam jutro na agito, takze jak cos chetnie wyslucham ostatnich porad ;P

 

 

AMD Phenom II x4 920 AM2+ BOX 822,00

ASUS M3N78 308,00

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM 85,00

A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 1066+MHz CL5 BOX 280,0

WD Caviar SE16 WD3200AAKS (320GB, 16MB, SATA/300) 199,00

Samsung SH-S223F/BEBE czarny OEM 80,00

Gigabyte Radeon HD 4870 X2 2GB DDR5 PCI-E BOX 1768,00

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W 299,00

Edytowane przez sanczopan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, mocny zestaw wyszedł, zakładając OC Phenoma II na powietrzu do 3,7 - 3,9 długo jeszcze będzie bdb.

Osobiście wolał bym większy dysk 640GB i dodatkowy dysk SSD niż kartę x2, ale to już twoje prawo decydować :) w takim wypadku wziął bym tez płytę główną na chipsecie GX i jeszcze by zostało ze 300zł ;)

Edit: no i zasilacz to raczej nie teges wg mnie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu X2 a nie GTX295?

Możesz zapodać jakieś neutralne testy porównawcze? Sam jestem ciekaw dlaczego? No i cena, widzę, ze użytkownik doszedł z cena do oporu i droższej karty już nie weźmie.

Najtańsza 295 to 2000zł i to tylko w jednym sklepie. Jednak sporo kasy jak za zbliżoną wydajność.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na Gury3D starczy?

Jeśli ktoś wydaje 4kzł to myślę że znajdzie jeszcze te dwie stówki na GTX295.

OK, zgodzę się z tobą, że 295 jest mocniejsza.

Jednak zwróć uwagę, że w jedynej rozdzielczości w której te karty nie dały rady tj Crysis warhead 2560*1600 wygląda to mniej więcej tak:

GTX260 - 16FPS

GTX295 - 18FPS

GDT280 SLI - 24FPS

Radeon HD4870x2 - 25FPS

 

W pozostałych grach i rozdzielczościach faktyczni eto GTX295 wyprzedza radeona lecz tam i tak nie ma to znaczenia, bo obie karty dają komfortową grywalność na poziomie 50-100FPS.

W takim razie po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem sceptyczny do AsRocka ale ta płyta wygląda na prawdę dużo lepiej od tego asusa, którego wybrałeś, a w końcu AsRock to własność Asusa.

Nie był bym jednak pewny jakie kondensatory i inne części wylądowały na tym AsRocku. Być może są to najtańsze chińskie odpowiedniki a nie to co na Asusach polimerowe japońskie kondensatory.

Asus jest ubogą płytą a AsRock wygląda na bogatą, ale to może być tylko złudzenie nie biorące pod uwagę jakości podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na ta plyte gdyz jest polecana w zestawie na luty, jak rowniez miesci sie w moim budzecie, co do grafy to w chwili obecnej dysponuje takowa gotowka, nie wiem jak w przyszlosci bedzie, takze wole zakupic teraz 4870x2 a gdy w przyszlosci wyjda jeszcze bardziej wymagajace gry gtx 280 czy 285 bedzie sobie gozej radzil a nizeli radek.

 

a co powiecie na ten zestaw? ceny z proline.pl gdyz mozliwe ze bede tam wlasnie zamawial zamiast agito, poniewaz mam mozliwosc odbioru osobistego

 

 

Seagate ST3500320AS 500GB sATA II 32MB 245,00 245,00

Geil 4GB DDR2 800 5-5-5-15 Dual Chanel Kit 205,00 205,00

Phenom II X4 920 s.AM2+ BOX 855,00 855,00

Asus M3N78 GF8200 s AM2+ 290,00 290,00

Pentagram Freezone HP-120 AlCU [P 7015] Heat pipe Karakorum 89,00 89,00

Gainward 4870 X2 2GB 256bit GDDR5 PCI-E 1789,00 1789,00

Tagan U33II 600 Watt Super Rock Series 329,00 329,00

LG DVD Recorder GH-22NS40 Sata Black Oem 85,00 85,00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jestem przekonany, że wystarczy słabszy zasilacz lepszej marki.

DVD Pioneera lepiej. Różnica w cenie minimalna.

Oszczędzanie na płycie głównej się mści. ale ty decydujesz. Jak już bym miał kupować takie płyty wybrał bym jednak tego AsRocka z 790GX i SB750. Trochę ryzyko, ale skoro na nim się dobrze kręci to czemu nie?

Na prawdę lepiej oszczędzić na pamięci czy karcie graficznej i tu masz do wyrwania prawie tysiąc złotych nie tracąc wcale możliwości gry w nowości. 4870 jest na prawdę dobrą kartą i na razie wystarczy a jak już się "zużyje" i pojawi się więcej gier, w których ledwo zipie za zaoszczędzony tysiąc spokojnie po sprzedaży radeona zakupisz kartę wydajniejszą od "2x i 295".

Tym bardziej, że obecnie mamy dość wysoki kurs $. Za rok czy dwa powinien być znacznie niższy a może i powróci do 2,2 ... oczywiście zgaduję ;) Wtedy bardziej opłaci się kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan jest porządny i moim zdaniem spokojnie wystarczy.

Tak samo jak by wystarczył 550W BeQuiet ;) ale niech będzie tagan jak chce sanczopan.

BeQuiet:

Głośność: 22dB

4 oddzielne przewody 12V

+12V1: 20A, +12V2: 20A, +12V3: 20A, +12V4: 20A,

waga 3,8 kg no i sprawność na jednym z najlepszych poziomów.

No jest trochę droższy, ale sam widzisz co to za sprzęt.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila zamowilem taki zestaw :

 

AMD Phenom II x4 920 AM2+ BOX

ASUS M3N78

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

Gigabyte Radeon HD 4870 X2 2GB DDR5 PCI-E BOX

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W

Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)

Samsung DVD+/-RW SH-S223F/BEBN czarny OEM

Kingston HyperX DDR2 2x2048MB 800MHz CL4 (4-4-4-12) BOX

Antec Three Hundred

 

 

wielki dzieki wszystkim za pomoc a szczegolnie maxymiliowi :) (mam nadzieje ze dobrze odmienilem)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zgodzę się z tobą, że 295 jest mocniejsza.

Jednak zwróć uwagę, że w jedynej rozdzielczości w której te karty nie dały rady tj Crysis warhead 2560*1600 wygląda to mniej więcej tak:

GTX260 - 16FPS

GTX295 - 18FPS

GDT280 SLI - 24FPS

Radeon HD4870x2 - 25FPS

 

W pozostałych grach i rozdzielczościach faktyczni eto GTX295 wyprzedza radeona lecz tam i tak nie ma to znaczenia, bo obie karty dają komfortową grywalność na poziomie 50-100FPS.

W takim razie po co przepłacać?

Wziełeś taki sam przykład jak koleś co mi wciskał wydajność 3850 512MB na 8800GS. Co z tego że radek szybszy jak nie zapewnia płynnej gry? Bym chciał zobaczyć test z minimalnym FPSem ale takiego jeszcze nie widziałem. Ale z tego co słyszałem radek potrafi niemile zaskoczyć.

 

Autorowi życzę radości z nowego sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...