Skocz do zawartości
barat

Enermax Pro82+ 385w ? Granica 250zł ...

Rekomendowane odpowiedzi

Kurs dolara sobie hula, niedługo wypłata z AdSense ... ale do rzeczy ...

 

Obecnie mam Modecom MC-350 - bardzo fajny zasilacz, radzi sobie dzielnie z tym co mam w podpisie, czyli:

 

e2160@2,8GHz (docelowo ~3GHz ... chyba, ze wydoli więcej)

4x1GB 800MHz (2xA-Data Vitesta, 2x Corsair XMS2)

8800GTS od Galaxy (na razie stock - docelowo OC)

Samsung F1 250GB + Seagate 160GB (czyli dwa dyski SATA2)

Nagrywarka Pioneer 111D

SoundBlaster Audigy 2

2x120mm + 1x120mm na Ultrze120

 

Obecnie razem to trochę ponad 300W chyba :)

 

Niestety w tym wypadku mój Modecom jest już "lekko" głośny, a i forsować go szkoda - może ktoś kupi i będzie się mógł nim cieszyć :)

 

W takim wypadku rozgladam się za zasilaczem do 250zł.

 

Nie jestem maniakiem watów i cyferek, nie chcę 500-600watowca (a Corsair 450W już przekracza budrzet) ... nie planuję także jakiejś ekstremalnej rozbudowy kompa - co najwyżej kiedyś (rok?) może Quada.

 

Ważne dla mnie będą:

  • Cisza (do 250zł)
  • Stabilność
  • Jakość wykonania
  • Sprawność (prąd coraz droższy)
  • Nowy - ze sklepu - faktura
Po dwudniowym rekonesansie wyszło mi, że najlepiej będzie zakupić zasilacz Enermax Pro82+ 385W.

 

Pytanie brzmi:

Czy uwzględniając moje wymagania można kupić coś lepszego za takie pieniądze?

 

 

Dodatkowo ... by zrównoważyć koszty wysyłki kupię od razu 2x120mm co by wymienić obecne (nie są ciche). Niby Acutake 120mm są fajne, ale nie są zbyt wydajne... w przypadku wiatraków powiedzmy cena do 25zł/szt znajdzie się coś fajnego ?

 

Co do sklepów ...

 

cooling.pl, esc.pl - na tych zasilacz jest najtańszy (249zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zasilaczach wolę się szerzej nie wypowiadać. Warto jednak może zwrócić uwagę jeszcze na Anteca NeoPower 430W - ma odpinane kabelki (w Esc.pl za 259zł), ale nie wiem jak z głośnością. Jest jeszcze Corsair CX400, który jest najtańszym zasilaczem tego producenta. Osobiście wybrałbym pewnie jednak Enermaxa.

 

W sprawie wentylatorów to zarówno w Cooling.pl, jak i Esc.pl znajdziesz modele SilentiumPC Zephyr 120. To bardzo tanie jednostki, które pracują całkiem przyjemnie. Ja bym sugerował jednak jeszcze rozważyć Pentagrama FN-120 2BallBY, który dostępny jest na Allegro. Kręci się o 100rpm szybciej, ale nie powinien być przy tym głośny czy uciążliwy. Ma jednak trwalsze łożysko kulkowe, dzięki któremu dłużej popracuje. Zarówno Zephyr 120, jak i FN-120 2BallBY mają swoje odpowiedniki w wersji świecącej na niebiesko, ale te mają nieco mniej wydajne wirniki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

@barat

 

Nie sądzę żebyś mógł zakupić coś lepszego od enermaxa pro 82+ 385W w cenie do 250 zł. To dobry wybór.

 

http://imagebox.pl/show.php/7088_enerek.gif.html

 

Jak widzisz mój CPU wg. programu CBI "wyciąga" przy 3GHz ok. 63,52W mocy "cieplnej" ;) (tzw. wskaźnik TDP).

Wentylator w PSU kręci się na poziomie 502 rpm. Temp. w pokoju 21°. Oprócz wentylatora w zasilaczu (ok. 502 rpm.) i na procesorze (Scythe Mine + Fander 92mm skręcony na ok 1150 - 1200 rpm.) nie mam żadnych innych wentyli w budzie. Buda chieftec BX.

 

Myślę że ten enermax pro82+ 385W to najrozsądniejszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem jak Ty i też mi wyszedł EnermaxPro82+ 385W, z tym że nie był dostępny i zdecydowałem się dopłacić do 425W. Klasa i jakość wykonania zasilacza przednia, cisza i temperatura też. Brałem pod uwagę również tego Antec'a, ale zdecydowałem się na Enermaxa - konstrukcja nowsza, bogatsze okablowanie i IMO mocniejszy. Przy zakupie zorientuj się w rewizji, bo nowsza ma wtyczkę 24pin nierozpinalną oraz dwa kable SATA (w sumie 5 wtyczek, poprzednia 1 kabel i 4 wtyczki). Tu masz linka do pdf z nową rewizją: http://www.enermax.com.tw/files/ProductFil.../PF_File/36.pdf

Ja kupowałem na cooling.pl i dostałem nową rewizję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że pewnie zakupię Enermax 385W ... powiedzcie mi tylko jeszcze jedno - jak w przyszłości wymienię procka na Quada i zechcę go podkręcić to zasilacz podoła? Według mnie tak, ale upewnić się można :) Pytam - bo to zapewne jedyne co zmodernizuję w przeciągu 1-2 lat (nie gram - bardziej Inventor, Photoshop, PHP ... brat trochę Metin lub Lineage) :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

"W przyszłości" jak będziesz chciał procka wymienić na Quada, to będzie to prawdopodobnie proc o max TDP na poziomie 95W. - ergo nie powinno być żadnych problemów z tym (nawet po podkręceniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja kupuję na zasadzie "technologia wstecz" bo wychodzi taniej :) Np w dobie GeForce 2xx i Radeonów 48**(x2) ja kupiłem za niecałe 400zł 8800GTS 512MB od Galaxy i jestem zadowolony :)

Co za tym idzie, jak będę kupował za ten przykładowy rok Quada to będzie to któryś z obecnie już istniejących zapewne :)

Ale mimo wszystko pewnie nadal zasiłka się nie spoci (przynajmniej mam taką nadzieję)...

 

Powoli mam cały zarys zakupów - pewnie w poniedziałek zamówię :)

 

Poza zasilaczem chyba zakupię 3xZephyr 120mm i Accelero S1 na kartę (tak przeglądałem sklep i jednak się skuszę bo jak włączam kompa to boxowe chłodzenie wyje - boję się, że w lato będzie się tak często rozkręcał...) :) Jeden Zephyr pójdzie na grafikę, a pozostałe dwa do budy. Tylko nie wiem, czy ten Zephyr nie będzie za słaby jako wentyl wdmuciach!ący (z przodu budy...).

 

BTW - mam Sharkoon Rebel 9 jeśli to ma znaczenie w przypadku wentyli, a w budzie już siedzi Thermallight Ultra-120A z Acutake 120mm

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zasiłka spokojnie pociągnie quada - sam producent deklaruje w ulotce moc na quada. Ja mam w budzie 2xZephyr (przód i tył), oba chodzą na 800 RPM i cisza. Na procku Zephyr 92+Auras Wave, a na NB Zephyr 40 i gra muzyka. Do tego Enermax i jestem zadowolony. Ale wiadomo, każdy inne ma odczucia, tak więc to tylko moje zdanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał wydać ~300zł to bym kupił Corsair'a 450 lub nawet Enermaxa 425:) Niestety nie mogę sobie na to pozwolić :)

 

EDIT

-------------------

 

Coraz częściej spoglądam w stronę Enermax'a 425W ... ale wtedy zakupy łącznie wyniosą mnie prawie 520zł z przesyłką (według koszyka Zenfist'a) ... no nic ... prześpię się jeszcze z tym :) Najwyżej w przyszłym tygodniu sprawdzę w porównywarkach cen, może gdzieś jakaś promocja będzie :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tu http://www.pc-tuning.pl/Enermax+Pro82+425W_p805.html . Niestety, nie wiem nic o tym sklepie, tyle, że jest powiązany z portalem www.mod-planet.com. Kupując u nich masz przesyłkę gratis i 2% zniżki przy zapłacie przelewem. No i celuj w nową rewizję.

Edytowane przez Luciano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko w tym sklepie nie widzę ani Accelero ani Zephyr'ów ... nie wiem ... muszę się przespać z myślą wydania 100zł więcej niż zakładałem :) Jak bym kupował to Cooling/ESC/Zenfist bo cenowo wychodzą podobnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic ... pod wpływem chwili zamówiłem Enermax Pro82+ 425W ... wydam więcej niż zamierzałem, ale myślę, że się opłaci Dołączona grafika

Do tego pozostałe graty jak pisałem wcześniej Dołączona grafika

 

Nawet wyszło poniżej 500zł z przesyłką .... 499 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...