Skocz do zawartości
blackdrake

Klasyczna 19''

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako że zaczął mi się sypać dotychczasowy monitor poszukuję godnego następcy (a o to raczej nie trudno, bo ten to totalna porażka).

 

Wymagam:

- Bardzo dobrej jakości obrazu (przede wszystkim czerń ma być czarna).

- 19", klasyczne.

- Matowej matrycy.

- "Ochrony"(;)) oczu.

 

Miło by było:

- Pivot.

- Szara, bardzo cienka ramka (ideałem jest EIZO).

- BRAK głośników i tym innych wynalazków.

- Matryca *VA (sporo się naczytałem o wspaniałych właściwościach owych).

 

Będzie używany (w kolejności!!!):

- Edytory tekstu, obsługa okienek.

- Gry (RTS + FPP).

- Grafika.

- Filmy.

 

Chciałbym wyłożyć na to około 1400 PLN.

 

Czy idzie coś takiego znaleźć?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że do wszystkich Twoich zastosować, poza edytorem tekstu* lepszy będzie monitor w formacie 16:9 lub 16:10

 

*jak będzie pivot to i w tym się lepiej sprawdzi panorama.

 

Przemyśl to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beereq

W takim razie który monitor w formacie 16:9 lub 16:10 z pivotem byś polecił (pamiętając o reszcie wymogów)?

 

Ja im więcej szukam i czytam, tym mniej wiem. Nie chcę się wpakować w coś ala moja Belinea, więc mam uprzedzenia do takich wynalazków, podobnie jak do Benq'ua - nie wiem czy słusznie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie znaleźć coś na xVA do 1400zł z fullhd...

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to: http://allegro.pl/item558456230_hit_cenowy...wide_mva_w.html

 

1450zł, format 16:10, 24", MVA, pivot, 1920x1200 :)

 

a także to: http://allegro.pl/item561030510_zwyciezca_...0_hdmi_dvi.html - parametry chyba te same, monitor wygrał w jakimś tam teście. - matryca TN

 

i to: http://allegro.pl/item556646183_monitor_24...xusb_pivot.html - parametry j.w. ale matryca błyszcząca - widziałem go na żywo i dzięki tej matrycy (mimo iż TN) kolory są przepiękne, w ogóle nie porównywalne z matowymi LG itp, ALE kolory bez odpowiedniej kalibracji są nienaturalne :/

 

Chyba z tych co podałem najlepszy będzie BenQ. Ten producent robi naprawdę niezłe monitory

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Ciężko będzie znaleźć coś na xVA do 1400zł z fullhd...

Ja nie widziałem aby w poście było coś o monitorze full HD-gość pisał o klasycznej 19-ce.

Czytajcie całego posta zanim zabierzecie się za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tyle że z tym full HD to takie moje przemyślenia, bo myślę że nie warto już brać 22" z 1680x1050, lepiej 24" z full HD, albo 20" zwykłe - ale to w panoramie będzie za małe w porównaniu z 19" klasyczną ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toms83

Nie mogę znaleźć nigdzie tego monitora... Możesz dać jakiś link do aukcji/sklepu?

 

Po przeczytaniu sąsiedniego tematu myślę o zakupie Della 2209WA (robię się trochę funboy Dell'a [ten monitor będzie podpinany między innymi do Vostro 1400 ;)] - po przemianie IBM -> Lenovo ;)).

 

Co do specyfikacji mojej głównej maszyny...

- GF 8800 GTS 320

- 2 GB ramu

- Core 2 Duo

 

Ale to chyba za dużego znaczenia nie ma... Bo więcej ten monitor będzie wyświetlał literek i PNG niźli grafiki gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toms83

Nie mogę znaleźć nigdzie tego monitora... Możesz dać jakiś link do aukcji/sklepu?

 

Po przeczytaniu sąsiedniego tematu myślę o zakupie Della 2209WA (robię się trochę funboy Dell'a [ten monitor będzie podpinany między innymi do Vostro 1400 ;)] - po przemianie IBM -> Lenovo ;)).

 

Co do specyfikacji mojej głównej maszyny...

- GF 8800 GTS 320

- 2 GB ramu

- Core 2 Duo

 

Ale to chyba za dużego znaczenia nie ma... Bo więcej ten monitor będzie wyświetlał literek i PNG niźli grafiki gier...

No teraz zauważyłem, że ceny poszły trochę w górę. Jeszcze przed tymi wariacjami walutowymi szło dostać 1300-1400, a teraz w sklepach od 1600.

 

HP na allegro - klik

 

HP na skąpcu - klik

 

Od siebie mogę dodać to, że:

HP - może lekko buczeć, brzęczeć jakaś kwestia z zasilaczem.

Dell - spora jasność na 0 brightness ( około 130 cd/m2, dla mnie dużo za dużo ), problemy z równomierną temp. barw, objawia sie to tym, że jedna strona może być lekko różowa, druga zielona.

 

Odnośnie tych monitów, możesz, ale nie musisz trafić na wadliwy egzemplarz. No ale z racji że sporo osób narzeka na ww problemy, trzeba się liczyć z tym, że możesz źle trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP - może lekko buczeć, brzęczeć jakaś kwestia z zasilaczem.

Dell - spora jasność na 0 brightness ( około 130 cd/m2, dla mnie dużo za dużo ), problemy z równomierną temp. barw, objawia sie to tym, że jedna strona może być lekko różowa, druga zielona.

 

Odnośnie tych monitów, możesz, ale nie musisz trafić na wadliwy egzemplarz. No ale z racji że sporo osób narzeka na ww problemy, trzeba się liczyć z tym, że możesz źle trafić.

 

Jeszcze mozna dodac ze HP ma calkiem spory input lag, wiec do grania bedzie troche gorszy, porownanie obu monitorow na digitalversus 3229411[/snapback]

Dell - spora jasność na 0 brightness ( około 130 cd/m2, dla mnie dużo za dużo )

 

Przy zejsciu z kontrastem z 75 do 60 jasnosc schodzi do jakis 102 cd/m2 i juz jest w miare wygodnie, aczkolwiek na HP lp2275w regulacja jasnosci jest w sporo wiekszym

zakresie i gdyby nie ten duzy inputlag to bym kupil go zamiast della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zejsciu z kontrastem z 75 do 60 jasnosc schodzi do jakis 102 cd/m2 i juz jest w miare wygodnie, aczkolwiek na HP lp2275w regulacja jasnosci jest w sporo wiekszym

zakresie i gdyby nie ten duzy inputlag to bym kupil go zamiast della.

Przy "regulacji jasności za pomocą kontrastu" uszczupla się paleta (banding), czerń pozostaje na stałym (nierzadko wysokim poziomie) a spada jasność bieli ... oczywiście to po prostu spadek kontrastu ... ale chyba nie o to chodzi by mieć "świecące pasy" przy oglądaniu filmów w ciemniejszym pomieszczeniu czy po prostu niekontrastowy obraz.

Tak więc oczywiście jak trzeba to trzeba (lepiej skaszanić obraz niż mrużyć oczy) ... ale niesie to za sobą wiele wad o czym trzeba pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wady HP LP2275w :

- brzęczenie

- długi czasem od włączenia do pokazania się obrazu

- horyzontalne linie pojawiające się na ekranie

 

Można o tym poczytać tu http://forums11.itrc.hp.com/service/forums...hreadId=1275183

 

Tu filmiki z liniami:

http://www.youtube.com/watch?v=Nu6us8N8dI0

 

To nie tylko te brzęczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się już ostatecznie na tego Dell'a. Przyczynił się do tego jeszcze jeden test http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=4605&ph=12 (w którym na początku o dziwio nie spojrzałem na opóźnienia... :blink:)

 

No, chyba że jeszcze jest jakiś monitor w podobnej cenie z dobrymi parametrami...

Edytowane przez blackdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...