Skocz do zawartości
romek

[publikacja]: Test Netbooków - Asus, Msi I Samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaPośpiech, stres i elektronika towarzyszą większości z nas na co dzień. Jako, że testami dwóch pierwszych się nie zajmujemy, skupimy się dziś na urządzeniach mobilnych, bez których wielu nie wyobraża sobie życia. Biznesmeni, biznesmenki, maniacy elektroniki, studenci, młodzi ludzie - każdy z nas korzysta z Internetu, laptopów czy urządzeń typu HTC. Mobilność w dzisiejszych czasach to podstawa. Dlatego też przyjrzymy się czterem niewielkim netbookom, które mają nam ją zapewnić. Zapraszamy!

Autor: lukasrz – Łukasz Rzedzicki
Link: http://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/te...msung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie napisany tekst. Szczegółowy. Mój U100 trzyma na baterii wystarczająco.(6 cell dokupiona po zakupie) Można spokojnie obejrzeć dwa filmy co uczyniłem w pociągu ładując jednocześnie PDA poprzez usb i serwując po internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bdb test netbooków, jestem zdecydowany w 100% na Samsunga po tej publikacji :) ciekawe jak jest z plombami gwarancyjnymi w tych urządzeniach, podobno w Msi wind można bezkarnie zamontować sobie nakładkę na ekran i korzystać z touchscreena :) ciekawe jak jest z smasungiem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego testu. Bardzo fajnie napisany, szkoda że nie wstrzymałem się z kupnem laptka, to bym teraz netbooka miał :( A tak muszę czekać do kolejnej wymiany sprzętu ;)

Osobiście jeszcze do testu dodałbym HP Mini i Lenovo S10, oraz żeby był pełny ogląd sytuacji Acera Aspire 10,1" - wtedy byłby meeega test.

 

A i U120 istnieje i to jakiś czas. Można go już kupić nawet ;) nas może nie, ale w US tak.

EDIT: I wersja czarna designersko jest dużo lepsza niż ta z testu, chociaż jakośc pozostaje pewnie taka sama.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za komentarze.

 

Dokładnie U120 jest dostępny w USA, ale ma być również w Polsce z Windows XP Home PL - tak jak U100, możliwe że wejdzie na rynek razem z U115.

 

Zdecydowanie polecam NC10 i U100. W razie dodatkowych pytań piszcie tutaj, odpowiem jeśli będę potrafił :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jeszcze kwestia kosztów. Samsunga zupełnie się nie opłaca kupować, o wiele korzystniej jest zainwestować w Winda. Co innego z Samsungami z Plusa, ale z dostępnością jest tak kiepsko, że kupienie ich graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili porównywałem ceny Wind vs NC10:

- najtańszy Wind (biały, czarne są droższe, bateria 6 cell): 1399

- najtańszy NC10: 1529

 

Wg mnie różnica ~130 PLN jest całkowicie uzasadniona: w samsungu mamy dłuższą pracę na baterii.

Do tego dochodzi lepszy wygląd no i hmm... wizerunek marki. Samsung jakoś bardziej do mnie przemawia :wink:

Zdaję sobie sprawę, że 2 ostatnie argumenty nie wszystkich przekonują, ale twierdzenie, że "zupełnie się nie opłaca" kupować NC10 to nadużycie B-)

Edytowane przez bryndza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie urzadzenia obecnie sa naprawde nieoplacalne w porownaniu. Duzo slabszy hardware, malutka matryca, mało plastikow a cena jak za dwa razy wieksze i trzy razy szybsze laptopy. Czegos tu nie rozumiem.

 

Obecna cena podzielona przez dwa bylaby moim zdaniem na granicy rozsadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytań, czemu nie pojawiły się inne netbooki bo to do mnie należy:

Acer - brak jakiegokolwiek kontaktu ze strony firmy choć kilka razy pisałem

HP - poprzedni model co jest teraz powiedzmy dostępny w ERA nie ma już w testach, nowego modelu na razie nie widać i nie słychać.

Lenovo - tak samo jak Acer, pomimo wielu prób zero odzewu i chęci współpracy

Toshiba - nie mieli dostępnego przez prawie 3 miesiące swojego netbooka. Moglibyśmy jeszcze czekać kolejne 3-4 miesiące nim by go nam dostarczyli ale test trzeba skończyć

Aristo - brak kontaktu choć obdzwoniłem i napisałem do wszystkich zainteresowanych.

 

Jak widać albo kryzys wszystkich dotknął albo większość ich ma chęć występować tylko w testach sponsorowanych. Wam pozostawiam tą kwestie do rozmyślania. My zabieramy się za kolejne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie urzadzenia obecnie sa naprawde nieoplacalne w porownaniu. Duzo slabszy hardware, malutka matryca, mało plastikow a cena jak za dwa razy wieksze i trzy razy szybsze laptopy. Czegos tu nie rozumiem.

Obecna cena podzielona przez dwa bylaby moim zdaniem na granicy rozsadku.

Toż to właśnie o wymiary się rozchodzi - nie wyobrażam sobie taszczyć codziennie 3 kg. Do tego jeszcze zasilacz bo ~3h pracy na baterii to trochę mało.

Netbooka możesz zabrać wszędzie - ok. 1 kg i przez 6-8h nie musisz pamietać o zasilaniu. Właśnie za to się płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to właśnie o wymiary się rozchodzi - nie wyobrażam sobie taszczyć codziennie 3 kg. Do tego jeszcze zasilacz bo ~3h pracy na baterii to trochę mało.

Netbooka możesz zabrać wszędzie - ok. 1 kg i przez 6-8h nie musisz pamietać o zasilaniu. Właśnie za to się płaci.

Tego właśnie nie rozumiem - płacić wiecej za to, ze czegos jest mniej ;) . Czysty biznes dla producenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w teście zabrakło (choćby dla porównania, bo cena znacznie wyższa) Asusa N10E. Wykonaniem bije na łeb wszystkie te wynalazki powyżej imo :) No i ma matrycę led, w komplecie zewnętrzny napęd dvd itd.

Edytowane przez qrvich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili porównywałem ceny Wind vs NC10:

- najtańszy Wind (biały, czarne są droższe, bateria 6 cell): 1399

- najtańszy NC10: 1529

 

Wg mnie różnica ~130 PLN jest całkowicie uzasadniona: w samsungu mamy dłuższą pracę na baterii.

Do tego dochodzi lepszy wygląd no i hmm... wizerunek marki. Samsung jakoś bardziej do mnie przemawia :wink:

Zdaję sobie sprawę, że 2 ostatnie argumenty nie wszystkich przekonują, ale twierdzenie, że "zupełnie się nie opłaca" kupować NC10 to nadużycie B-)

Faktycznie, ceny które sprawdzałem w sumie nie tak dawno temu juz są nieaktualne. W takim razie jeśli się kupi samsunga za 1530 zł to warto. Gorzej jak ktoś chce z wbudowaym modemem

 

##############

////EDIT

W Samsungu NC10 żeby modem nie pobierał w goóle energii to trzeba go wyłączyć w menadżerze urządzeń? Bo coś mi się wydaje, że jak jest załączony to mimo braku połączenia z netem coś tam może brać prądu. Jak to jest?

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie urzadzenia obecnie sa naprawde nieoplacalne w porownaniu. Duzo slabszy hardware, malutka matryca, mało plastikow a cena jak za dwa razy wieksze i trzy razy szybsze laptopy. Czegos tu nie rozumiem.

 

Obecna cena podzielona przez dwa bylaby moim zdaniem na granicy rozsadku.

Wiesz, mam 15.4" i msi winda. Nie chce naprawdę mi się nosić cholernie ciężkiego notebooka. Noszę jedynie winda. Bo jest mały, jest lekki. Ja jestem bardzo zadowolony z tego, że pojawiły się TANIE małe notebooki. Dotychczas to było nieosiągalne dla przeciętna osobę. Pamiętasz ceny 12" sony i toshiby? Kosztowały tyle co mała kawalerka...

BTW moj pda htc universal waży około 300 gram a nie ma nawet 4 cali.:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą RAMu w moim NC10 - chcę włożyć 2GB kostkę.

Pytanie tylko czy jest sens? Macie jakieś doświadczenia na tym polu?

 

Dodam tylko że podczas pracy mam najczęściej odpalonego Firefoksa (kilka zakładek), nowe GG, Thunderbird, Foobar lub iTunes, no i działający w tle Avast. Dosyć często używam jeszcze pakietu Office 2007.

 

Odczuję jakaś różnicę przy 2GB pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą RAMu w moim NC10 - chcę włożyć 2GB kostkę.

Pytanie tylko czy jest sens? Macie jakieś doświadczenia na tym polu?

 

Dodam tylko że podczas pracy mam najczęściej odpalonego Firefoksa (kilka zakładek), nowe GG, Thunderbird, Foobar lub iTunes, no i działający w tle Avast. Dosyć często używam jeszcze pakietu Office 2007.

 

Odczuję jakaś różnicę przy 2GB pamięci?

 

Sprawdz ile masz wtedy wolnej pamieci Ram jeśli tylko okolo 100-150MB to warto dokupić kostkę szczegolnie ze pamieci są bardzo tanie. Jednak jeśli masz przy duzym obciążaeniu powyżej 250-300MB wolnej pamieci to szkoda pieniazkow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

////EDIT

W Samsungu NC10 żeby modem nie pobierał w goóle energii to trzeba go wyłączyć w menadżerze urządzeń? Bo coś mi się wydaje, że jak jest załączony to mimo braku połączenia z netem coś tam może brać prądu. Jak to jest?

Zawsze cos bedzie pobierał

 

Wiesz, mam 15.4" i msi winda. Nie chce naprawdę mi się nosić cholernie ciężkiego notebooka. Noszę jedynie winda. Bo jest mały, jest lekki. Ja jestem bardzo zadowolony z tego, że pojawiły się TANIE małe notebooki. Dotychczas to było nieosiągalne dla przeciętna osobę. Pamiętasz ceny 12" sony i toshiby? Kosztowały tyle co mała kawalerka...

BTW moj pda htc universal waży około 300 gram a nie ma nawet 4 cali.:>

Ja to jak najbardziej rozumiem, tylko nadal nie wiem dlaczego są tak drogie ;) . Koszt podzespolow i materiałow jest znacznie nizszy niz w przypadku dorosłych lapków ;) . Zapewne marketing ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników wind'a. Byłem już zdecydowany na u100 ale w media zobaczyłem ów model. I mocowanie matrycy mnie zaintrygowało, straszne się chybotała.

I czy też wam tak luźno chodzi, czy nie przeszkadza w użytkowaniu i czy zawiasy się nie luzują w miarę użytkowania ?

Teraz się zastanawiam między msi a lenovo ale s10 ma matryce 1024x576 i niektóre gry podobno trzeba na zewnętrznym monitorze instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...