Skocz do zawartości
pyoda

Dwa Kompy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam złożyłem na własny użytek dwa zestawy kompy mają służyć do grania przeważnie w fm , nfs, cod. i inne tego typu gry, od czasu do czasu ktoś obejrzy na kompie film i tyle;]

 

Napiszcie co myślicie na temat zestawów

zestam nr 1

 

procesor :AMD Phenom II Triple Core X3 720 AM3 BOX HDZ720WFGIBOX

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/478055

 

Płyta główna :asrock a780 gxh amd 780 socket am2

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4957

 

obudowa : Obudowa ATX Tower Cooler Master Elite 331 czarna RC-331-KKN1-GP

http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/200506

 

Pamięć : Pamięć DDR2 Kingston 1GB PC1066 HyperX KHX8500D2/1GB

http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/148078

 

twardy dysk : Dysk Seagate Barracuda 7200.11; 500GB, Serial ATA/300,7200RPM,32MBcache,NCQ,RoHS

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/217075

 

karta graficzna :Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

[11133-03-10R]

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=13001

 

nagrywarka DVD-REC SAMSUNG SH-S223F SATA CZARNY BULK ASAP SH-S223F/BEBE

http://www.skapiec.pl/site/cat/3/comp/330946

 

zasilacz :Zasilacz do obudowy Bequiet StraightPower E6 450W BN084

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/386608

 

 

cena zestawu nr 1 to 2700zł a to zestaw nr 2 :mur:

 

płyta główna ;Gigabyte GA-MA770-UD3 AMD 770 Socket AM2+ (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/508053

 

procesor :AMD Phenom 8650 Triple Core /2.3GHz, 2MB, 95W,BOX, AM2+/

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=12069

 

pamięć ram :Kingston 2GB (2x1GB) PC1066 CL5 HyperX

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11152

 

dysk twardy Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12

[sT3500418AS]

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4682

 

karta graficzna: Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

[GV-R485ZL-512H]

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=14658

 

Zasilacz :Chieftec 450W [GPS-450AA-101A]

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2689

 

obudowa :Tracer Labia Blue TRO-115 (400W)

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=12204

 

nagrywarka : Liteon iHAS120 SATA (ivory)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=12064

 

To by było na tyle, podzielcie się uwagami ;] kwota jaka wyszła za zestaw nr 2 to 2200 zł.

Czy warto zapłacić za taką różnicę ?? i czy to wogóle zadziała :blink:

 

pozdrawiam i czekam na komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 zestaw:

 

Dysk na Samsung 500GB 5400rpm 16MB F2EG HD502HI (bardzo ciche i wydajne)

RAM 1x2GB Goodram/Kingston 800MHz (do rozbudowy będą lepsze)

reszta ok.

 

2 zestaw:

 

Procesor na Athlon 7750 (wydajniejszy większości zastosowań i tańszy)

Dysk na Samsung 500GB 5400rpm 16MB F2EG HD502HI

Płyta na Asrock 780GXH (kosztuje podobnie i ma integrę)

RAM na 1x2GB G.Skill 800MHz CL4 PK (przyszłościowe i dobre)

Grafa na Sapphire HD4850 Dual Slot (cichszy i mniej awaryjny)

Zasilacz na MC-350 (to samo co chieftec 450W praktycznie)

Obudowa na Tacens Prior.

 

reszta... może być :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyoda nic nie pisał o podkręcaniu, więc pamięci G.Skill raczej tutaj do niczego nie pasują, są tak samo przyszłościowe jak Goodramy... Dlaczego polecasz jakieś dyski 5400rpm (na bank nie są wydajniesze od 7200rpm), Sapphire (który ma być cichy) i do tego wszystkiego MC350, który zagłuszy to wszystko... do takich zastosowań jak podał pyoda można złożyć cichutki, prawie pasywnie chłodzony zestawik... gierki, które podał pyoda nie są jakieś szczególnie wymagające, więc moim zdaniem nie sa potrzebne takie mocne karty graficzne...

 

Ważną informacją byłoby jeszcze do jakiego monitora będą podłączane te zestawiki, bo jeśli do jakiegoś 19" to też można troszeczkę słabszą kartę graficzną kupić... dopiero przy rozdziałce 1600x1050 (20"-22") albo wyższej można się zastanawiać nad jakimiś lepszymi karcioszkami... ja mam 22" i HD3850 praktycznie wszystko chodzi w natywnej rozdziałce bardzo płynnie...

 

Moje propozycje:

 

Zestaw I

 

Ceny z agito.pl

ASRock P45TS 293,00

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX 286,00

Goodram DDR2 2048MB 800MHz CL5.0 BOX 72,00 (tutaj ważne cobyś NIE kupił pamiątek z CL6, które będą sporo wolniejsze!)

Gigabyte GeForce 9600 GSO Multi-Core Cooling 512MB DDR3 PCI-E BOX 331,00 (pasywnie chłodzona, wystarczy nawet do 22")

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) 275,00 (szybki, stabilny... raczej już się nie trafi na dwu-talerzowe, ale nadal są względnie ciche)

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM 113,00

Cooler Master Elite 334 czarna 138,00 (może być inna Elite 3xx - kwestia gustu)...

 

+Scythe Ninja 2 (nie ma w agito)

+Topower SilentEZ 400W (też nie ma w agito... ewentualnie BeQuiet! 400-450 z agito, ale są droższe...)

 

Suma (z chłodzeniem i zasilaczem): 1862zł

 

...coby komputerek był naprawdę cichy trzeba jeszcze wymienić standardowy wentylatorek z obudowy na coś cichego, albo Ninje zostawić pasywnie, a dołączony do niej wentylatorek dać na tył obudowy!

 

Zestaw II

AMD Phenom II x3 720 AM2+ Black Edition BOX 639,00 (prcoek dwa razy droższy od Intela, ale trzy rdzenie i lepsza wydajność /zwłaszcza bez podkręcania/)

Gigabyte GA-MA78GM-US2H 321,00 (sprawdzona, bardzo dobra płyta główna...)

Sapphire Radeon HD 4670 Ultimate 512MB DDR3 PCI-E BOX (też pasywna, wydajnościowo podobna do poprzedniej, ale do tego mobaska lepiej radka kupić... zawsze można tam jakieś Hybrid Crossfire zrobić)

--- reszta w zasadzie taka sama jak w poprzednim zestawie...

Goodram DDR2 2048MB 800MHz CL5.0 BOX 72,00

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) 275,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM 113,00

Cooler Master Elite 334 czarna 138,00

 

+Scythe Ninja 2 (nie ma w agito)

+Topower SilentEZ 400W (też nie ma w agito... ewentualnie BeQuiet! 400-450 z agito, ale są droższe...)

 

Suma (z chłodzeniem i zasilaczem): 2243zł (drożej głównie przez 3-rdzeniowy procek... ciężko odpowiedzieć czy warto dopłacać...)

Edytowane przez badman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyoda nic nie pisał o podkręcaniu, więc pamięci G.Skill raczej tutaj do niczego nie pasują, są tak samo przyszłościowe jak Goodramy... Dlaczego polecasz jakieś dyski 5400rpm (na bank nie są wydajniesze od 7200rpm), Sapphire (który ma być cichy) i do tego wszystkiego MC350, który zagłuszy to wszystko... do takich zastosowań jak podał pyoda można złożyć cichutki, prawie pasywnie chłodzony zestawik... gierki, które podał pyoda nie są jakieś szczególnie wymagające, więc moim zdaniem nie sa potrzebne takie mocne karty graficzne...

 

Ważną informacją byłoby jeszcze do jakiego monitora będą podłączane te zestawiki, bo jeśli do jakiegoś 19" to też można troszeczkę słabszą kartę graficzną kupić... dopiero przy rozdziałce 1600x1050 (20"-22") albo wyższej można się zastanawiać nad jakimiś lepszymi karcioszkami... ja mam 22" i HD3850 praktycznie wszystko chodzi w natywnej rozdziałce bardzo płynnie...

No niestety, ale muszę w dużej części skrytykować to, co napisałeś.

 

1. Co do pamięci - tu można by oszczędzić i kupić Kingmax 1x2GB 1066MHz. Niewiele tańszego Goodrama bym nie brał.

2. Dysk Samsunga polecam nieprzypadkowo i niestety nie masz racji, dorównują tym 7200rpm. Poczytaj sobie najpierw:

http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...en-t288859.html

3. Co do MC-350 - może masz tu rację, choć spokojnie by wystarczył do tego zestawu, chchszy będzie Antec EarthWatts 380W (199zł w ESC).

4. Mocne karty niepotrzebne... Piszesz, jakbyś zakładał, że tylko w te gierki będzie grał przez powiedzmy 2 lata, a to jest absurdalne. Skoro ma pieniądze, to niech bierze mocniejsze, wątpię, żeby te kompy były modernizowane, a za te 2 lata 9600GSO będzie zamiatany przez te Radeony.

5. Co do monitora - dobre pytanie, jeśli 1280x1024, to można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> odpowiednio HD4850 i HD4670.

6. Co do zestawów - Athlon 7750 bez OC będzie na tym samym poziomie co E5200, a zestaw wychodzi taniej. A odblokowany mnożnik sprawia, że nawet ktoś kompletnie nieznający się na OC może podkręcić proca do 3GHz.

Po co Scythe Ninja, skoro można wziąć tańszego Karakorum o podobnej wydajności?

 

To by było na tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Dysk Samsunga polecam nieprzypadkowo i niestety nie masz racji, dorównują tym 7200rpm. Poczytaj sobie najpierw:

Raczej chodziło mi o to, że polecasz ciche podzespoły + MC350, który wystarczyłby, ale jest koszmarnie głośny...

 

3. Co do MC-350 - może masz tu rację, choć spokojnie by wystarczył do tego zestawu, chchszy będzie Antec EarthWatts 380W (199zł w ESC).

IMHO ten ToPower 400W z odpinanymi kabelkami będzie jeszcze lepszy od EW380 B-)

 

4. Mocne karty niepotrzebne... Piszesz, jakbyś zakładał, że tylko w te gierki będzie grał przez powiedzmy 2 lata, a to jest absurdalne. Skoro ma pieniądze, to niech bierze mocniejsze, wątpię, żeby te kompy były modernizowane, a za te 2 lata 9600GSO będzie zamiatany przez te Radeony.

Piszesz jakbyś zakładał, że nie będzie modernizował kompa przez dwa lata ;-)

...może niech się autor posta wypowie czy chce teraz niepotrzebnie wydawać kasę na grafikę, czy za dwa lata sobie wymienić na coś innego...

 

5. Co do monitora - dobre pytanie, jeśli 1280x1024, to można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> odpowiednio HD4850 i HD4670.

Takie karty to raczej do wyższych rozdziałek... ale zapwene się nie nie zgodzisz ze mną...

 

6. Co do zestawów - Athlon 7750 bez OC będzie na tym samym poziomie co E5200, a zestaw wychodzi taniej. A odblokowany mnożnik sprawia, że nawet ktoś kompletnie nieznający się na OC może podkręcić proca do 3GHz.

Nie wychodzi taniej... procki kosztują tyle samo... podkręcanie E5200 też nie jest jakoś specjalnie trudne :blink:

 

Po co Scythe Ninja, skoro można wziąć tańszego Karakorum o podobnej wydajności?

Chociażby po to, że Ninja może pracować pasywnie... karakan raczej nie da rady bez wentylka... Edytowane przez badman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mi o to, że polecasz ciche podzespoły + MC350, który wystarczyłby, ale jest koszmarnie głośny...

MC-350 nie jest znowu aż tak głośny, nie przesadzaj... Przy pełnym obciążeniu tak, ale przy 7750+4850 nie spociłby się zbytnio.

 

IMHO ten ToPower 400W z odpinanymi kabelkami będzie jeszcze lepszy od EW380 B-)

Fakt, za tą cenę... Chyba, że autor woli kupić w jednym sklepie wszystko, to Antec styknie, i tak wystarczy, a cichy też jest.

 

Piszesz jakbyś zakładał, że nie będzie modernizował kompa przez dwa lata ;-)

...może niech się autor posta wypowie czy chce teraz niepotrzebnie wydawać kasę na grafikę, czy za dwa lata sobie wymienić na coś innego...

Bardzo ładnie napisane :wink:

Tak zakładam, a ten GSO byłby fajny z 768MB pamięci, z 384MB to już teraz jest kiepsko... vide GTA IV, nawet w 1280x1024. A będzie coraz więcej takich gier. Ale dobra, niech autor się wypowie.

 

Takie karty to raczej do wyższych rozdziałek... ale zapwene się nie nie zgodzisz ze mną...

Nie zgodzę się. Wszystko zależy od gry.

 

Nie wychodzi taniej... procki kosztują tyle samo... podkręcanie E5200 też nie jest jakoś specjalnie trudne :blink: \

Troszkę taniej. A z podkręcaniem E5200 trzeba mieć choćby podstawową wiedzę, a odblokowany mnożnik jest łatwiejszy do ogarnięcia dla kogoś niemającego pojęcia o OC. Oba zestawy są porównywalne i zamienne, choć zestaw na AMD ma troszkę lepszą płytę.

 

Chociażby po to, że Ninja może pracować pasywnie... karakan raczej nie da rady bez wentylka...

Zapewniam cię, że da radę. A nie musi być bez wentylka, Karakorum ma w zestawie kontroler obrotów, więc można skręcić wentyl na minimum i będzie cicho. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MC-350 nie jest znowu aż tak głośny, nie przesadzaj... Przy pełnym obciążeniu tak, ale przy 7750+4850 nie spociłby się zbytnio.

Fakt, za tą cenę... Chyba, że autor woli kupić w jednym sklepie wszystko, to Antec styknie, i tak wystarczy, a cichy też jest.

Uwierz mi MC350 jest głośny, a 7750+4850 to już raczej się będzie pocić... Antec w pełnym obciążeniu też hałasuje... dlatego lepiej kupić troszeczkę mocniejszy, który nie będzie się "pocić" i będzie cichutko sobie pracował... zdecydowanie wolę zaoszczędzić kasę na grafice niż na zasilaczu... grafikę zdecydowanie częściej wymienią się od PSU...

 

Bardzo ładnie napisane :wink:

Tak zakładam, a ten GSO byłby fajny 768MB pamięci, z 384MB to już teraz jest kiepsko... vide GTA IV, nawet w 1280x1024. A będzie coraz więcej takich gier. Ale dobra, niech autor się wypowie.

Tylko, że ten GSO, którego podałem ma 512mb... ja mam HD3850 256MB... monitor 22" (1650x1050)... grałem w Burnout Paradise, Fallout 3, Prince Of Persia i inne w miarę nowe gierki w natywnej rozdziałce, na (czasami prawe) maksymalnych detalach (bez AA) i chodziło wszystko płynnie... jeśli zaczną wychodzić gierki w które będę chciał grać to wymienię kartę na coś mocniejszego...

 

Nie zgodzę się. Wszystko zależy od gry.

Gry, które pyoda wymienił pójdą nawet na 8600GT w 1280x1024, więc po co na siłę próbujesz mu wcisnąć mocniejsze karty?

 

Troszkę taniej. A z podkręcanie E5200 trzeba mieć choćby podstawową wiedzę, a odblokowany mnożnik jest łatwiejszy do ogarnięcia dla kogoś niemającego pojęcia o OC. Oba zestawy są porównywalne i zamienne, choć zestaw na AMD ma troszkę lepszą płytę.

Ja podkręcając swojego E2160 nie dotykałem mnożnika... E5200 raczej podobnie się kręci... i naprawdę nie ma w tym nic trudnego...

 

Zapewniam cię, że da radę. A nie musi być bez wentylka, Karakorum ma w zestawie kontroler obrotów, więc można skręcić wentyl na minimum i będzie cicho.

NIE da rady pasywnie... z wentylatorkiem OK! tylko pamiętaj, że beznadziejny wentylatorek (np. taki dodawany do Karakorum) nawet skręcony na minimum dalej nie będzie cichy... chyba, że jestem zboczony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi MC350 jest głośny, a 7750+4850 to już raczej się będzie pocić... Antec w pełnym obciążeniu też hałasuje... dlatego lepiej kupić troszeczkę mocniejszy, który nie będzie się "pocić" i będzie cichutko sobie pracował... zdecydowanie wolę zaoszczędzić kasę na grafice niż na zasilaczu... grafikę zdecydowanie częściej wymienią się od PSU...

No właśnie... Taki zestaw będzie w połowie wykorzystywał MC-350, więc nie będzie się pocić. A Antec w pełnym obciążeniu też nie będzie. Na takiej zasadzie to ja do swojego zestawu powinienem włożyć Tagana 700W, bo 550W będzie się pocić...

 

Tylko, że ten GSO, którego podałem ma 512mb... ja mam HD3850 256MB... monitor 22" (1650x1050)... grałem w Burnout Paradise, Fallout 3, Prince Of Persia i inne w miarę nowe gierki w natywnej rozdziałce, na (czasami prawe) maksymalnych detalach (bez AA) i chodziło wszystko płynnie... jeśli zaczną wychodzić gierki w które będę chciał grać to wymienię kartę na coś mocniejszego...

To tym bardziej - ten GSO jest niezbyt dobry (48sp), lepiej wziąć HD4670, niewiele jest droższy. A ty próbujesz wcisnąć zestaw do rozbudowy. Na tej zasadzie to w takim razie po co kupować zestaw za 4000zł z HD4870X2? Można wziąć HD4670, wystarczy do wszystkiego... Jak się ma kasę, to się kupuje coś lepszego, zwłaszcza, że to między tymi kartami nie ma takiej przepaści cenowej jak między HD4850 a HD4870X2.

 

Gry, które pyoda wymienił pójdą nawet na 8600GT w 1280x1024, więc po co na siłę próbujesz mu wcisnąć mocniejsze karty?

Patrz wyżej.

 

Ja podkręcając swojego E2160 nie dotykałem mnożnika... E5200 raczej podobnie się kręci... i naprawdę nie ma w tym nic trudnego...

Najpierw piszesz, że pyoda nie pisał o podkręcaniu, a teraz piszesz o OC E5200. Zdecyduj się wreszcie... A mnożnika E2160 nie dotykałeś, bo jest zablokowany...

 

NIE da rady pasywnie... z wentylatorkiem OK! tylko pamiętaj, że beznadziejny wentylatorek (np. taki dodawany do Karakorum) nawet skręcony na minimum dalej nie będzie cichy... chyba, że jestem zboczony...

No to chyba niestety jesteś... Ten wentyl skręcony do minimum jest niesłyszalny, mam go na HD4850 i go nie słychać, nawet z bliskiej odległości. Przesadzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Taki zestaw będzie w połowie wykorzystywał MC-350, więc nie będzie się pocić. A Antec w pełnym obciążeniu też nie będzie. Na takiej zasadzie to ja do swojego zestawu powinienem włożyć Tagana 700W, bo 550W będzie się pocić...

Looknij na moją sygnaturkę i wtedy powiedz czy te zasilacze powinny być głośne czy nie... moim zdaniem głośne są oba... Antec jest cichy w spoczynku... podczas obciążenia (moim sprzętem) jest głośny!

 

To tym bardziej - ten GSO jest niezbyt dobry (48sp), lepiej wziąć HD4670, niewiele jest droższy. A ty próbujesz wcisnąć zestaw do rozbudowy. Na tej zasadzie to w takim razie po co kupować zestaw za 4000zł z HD4870X2? Można wziąć HD4670, wystarczy do wszystkiego... Jak się ma kasę, to się kupuje coś lepszego, zwłaszcza, że to między tymi kartami nie ma takiej przepaści cenowej jak między HD4850 a HD4870X2.

Próbuję "wsisnąć" w miarę optymalny zestaw w przedziale cenowym podanym przez autora... ale dodatkowo taki coby było go łatwo rozbudować... pyoda napisał jakie mają być zastosowania... do tego co tam napisał NAPRAWDĘ nie potrzeba mocnej karty... więc lepiej mieć troszkę sianka w kieszeni na piwko B-)

 

Najpierw piszesz, że pyoda nie pisał o podkręcaniu, a teraz piszesz o OC E5200. Zdecyduj się wreszcie... A mnożnika E2160 nie dotykałeś, bo jest zablokowany...

Piszę po prostu, że to nie jest trudne, ponieważ ty pierwszy napisałeś, że ten 7750 kręci się łątwiej... moim zdaniem nie ma różnicy w trudności podkręcania E5200/2160 i tego 7750... no i E2160 nie ma zablokowanego mnożnika (6-9x) i mogłem go dotykać, ale tego nie robiłem...

 

No to chyba niestety jesteś... Ten wentyl skręcony do minimum jest niesłyszalny, mam go na HD4850 i go nie słychać, nawet z bliskiej odległości. Przesadzasz.

Możliwe, że przesadzam, ale pojęcie ciszy jest naprawdę bardzo subiektywne... BTW poczytałem o tych dyskach, które polecałeś i są naprawdę ciekawe (ale ciągle uważam, że nie pasują /pod względem ciszy/ do reszty, którą zaproponowałeś).

 

 

Fander na 1250rpm też nie jest cichy... tak sobie looknąłem co ty tam masz w sigu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160 ma zablokowany mnożnik w górę... Co do głośności sprzętu - mam wrażenie, że w twoim przypadku cisza nie równa się wentylator, co oznacza, że jesteś pod tym względem uczulony. Uwierz mi, większość ludzi nie słyszałaby różnicy między MC-350 a BQ 700W...

 

Dyskusję zakończmy i poczekajmy na autora. Nie ma sensu dyskusja w stylu A-B-A-B, bo do niczego to nie prowadzi, tylko temat zaśmiecamy.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz od razu od pisuję.

 

Dyskusję zakończmy i poczekajmy na autora. Nie ma sensu dyskusja w stylu A-B-A-B, bo do niczego to nie prowadzi, tylko temat zaśmiecamy.

Poprosiłem o wasze uwagi na temat dwóch zestawów i spoko nie zaśmiecacie.

 

Próbuję "wsisnąć" w miarę optymalny zestaw w przedziale cenowym podanym przez autora... ale dodatkowo taki coby było go łatwo rozbudować... pyoda napisał jakie mają być zastosowania... do tego co tam napisał NAPRAWDĘ nie potrzeba mocnej karty... więc lepiej mieć troszkę sianka w kieszeni na piwko cool.gif

Od razu sprostuję komp ma być dla mojego kuzyna który lubi grać w gry typu fm, cod, nfs, ale jak wpadnie mu coś w łapska nowego to instaluje i gra, mimo to że ma 30 lat nie ma pojęcia na temat rozdzielczości i ustawiania detali nie wiem jak to możliwe ale jest oporny na taką wiedzę.

Wolałbym złożyć mu taki zestaw do 2300zł z wypasioną kartą co by do mnie nie dzwonił że zainstalował nową grę i mu sieje.

Wiem że do tej kwoty wypasiona karta to trochę za mało kasy ale tyle mam i nie chce przekraczać budżetu <_< .

A co do płyty i procka ... to już 3 komp który mu składam ostatnio robił tak że oddawał zawsze komuś starą maszynę albo sprzdawał za groszę tym razem chciałbym kupić mu taki sprzęt co by za dwa lata wymienić kartę do kupić ramu, i nie wymieniać całego kompa tylko podzespoły a więc potrzebuje przyszłościowej płyty i procka.

 

Nie wiem czy to co wymieniłem w zestawach ma szansę na modernizację za jakiś czas a więc pytam o to was ;]

 

 

 

1. Co do pamięci - tu można by oszczędzić i kupić Kingmax 1x2GB 1066MHz. Niewiele tańszego Goodrama bym nie brał.

Co do pamięci jak już wspomniałem mogą być najtańsze nikt nie będzie podkręcał kompa tak że najzwyklejsze wystarczą.

 

2. Dysk Samsunga polecam nieprzypadkowo i niestety nie masz racji, dorównują tym 7200rpm. Poczytaj sobie najpierw:

http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...en-t288859.html

 

W sklepie w którym sprawdzałem ceny koleś powiedział mi że od pół roku nie sprzedaje samsungi bo miał wcześniej same zwroty 500gb dysków a ja i tak od zawsze śmigam na Seagate baracudach :blink:

 

5. Co do monitora - dobre pytanie, jeśli 1280x1024, to można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> odpowiednio HD4850 i HD4670.

 

mój braciak ostatnio kupił kompa z 4850 a do tego ma benq 20 i bardzo fajnie to działa razem

 

Co do zestawów - Athlon 7750 bez OC będzie na tym samym poziomie co E5200, a zestaw wychodzi taniej. A odblokowany mnożnik sprawia, że nawet ktoś kompletnie nieznający się na OC może podkręcić proca do 3GHz.

 

To już pisałem wyżej OC nie ma sensu.

 

Dzięki za opinie w pon muszę podjąć decyzję na kompa mam 2300 na monitor 600 zł ;]

Jak macie lepszy pomysł to mile są widziane propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osrywam ciszę zatem...

 

Zestaw I

ASRock P45TS 294,00

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX 286,00

Goodram DDR2 2048MB 667MHz CL5.0 BOX 70,00

WD Caviar SE16 WD6400AAKS (640GB, 16MB, SATA/300) 263,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM 113,00

Cooler Master Elite 330 czarno-srebrna 139,00

Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W 189,00

ZOTAC GeForce GTX 260 AMP Edition (core 216) 896MB DDR3 PCI-E BOX 881,00

 

Wartość produktów: 2235,00zł

 

Zestaw II

Gigabyte GA-MA74GM-S2H 250,00

AMD Athlon 64 X2 7750 AM2+ Black Edition BOX 295,00

Goodram DDR2 2048MB 667MHz CL5.0 BOX 70,00

WD Caviar SE16 WD6400AAKS (640GB, 16MB, SATA/300) 263,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM 113,00

Cooler Master Elite 330 czarno-srebrna 139,00

Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W 189,00

HIS Radeon HD 4870 512MB DDR5 PCI-E BOX 836,00

 

Wartość produktów: 2155,00zł

 

Od razu sprostuję komp ma być dla mojego kuzyna który lubi grać w gry typu fm, cod, nfs, ale jak wpadnie mu coś w łapska nowego to instaluje i gra, mimo to że ma 30 lat nie ma pojęcia na temat rozdzielczości i ustawiania detali nie wiem jak to możliwe ale jest oporny na taką wiedzę. Wolałbym złożyć mu taki zestaw do 2300zł z wypasioną kartą co by do mnie nie dzwonił że zainstalował nową grę i mu sieje. (...) A co do płyty i procka ... to już 3 komp który mu składam ostatnio robił tak że oddawał zawsze komuś starą maszynę albo sprzdawał za groszę tym razem chciałbym kupić mu taki sprzęt co by za dwa lata wymienić kartę do kupić ramu, i nie wymieniać całego kompa tylko podzespoły a więc potrzebuje przyszłościowej płyty i procka.

Z takim podejściem to może do gier konsola, a do internetu najtańszy komputerek na świecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kupiłem kompa

Płyta główna GIGABYTE GA-MA770-UD3 - AMD770, DDR 2, PCI-Ex, S-AM2+

(x 1) 299 zl

Procesor AMD PHENOM II X3 720 BOX / 2.8 GHz ( HDZ720WFGIBOX )

(x 1) 605 zl

Pamięć OCZ DDR2 2048 MB / 800 (2x 1024 MB) - Platinum, CL4 ( OCZ2P8002GK )

(x 1) 115 zl

Karta PCIex GIGABYTE HD 4850 512 MB, DDR3, 256 bit, BOX - GV-R485ZL-512H

(x 1) 575 zl

Obudowa COOLER MASTER ELITE RC-334 - bez zasilacza, czarna ( RC-334-KKN1-GP )

(x 1) 135 zl

Dysk SAMSUNG 320 GB, 16 MB, SATA II - HD322HJ

(x 1) 185 zl

Nagrywarka SAMSUNG SH-S223F - 22x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna ( SH-S223F/BEBE )

(x 1) 89 zl

Zasilacz CHIEFTEC CFT-500A-12S - 500 W

(x 1) 285 zl

Panel LCD SAMSUNG 2233SN - 22", 5 ms, 15000:1, 300 cd/m2, czarny ( LS22CMYKF/EN )

(x 1) 670 zl

RAZEM : 2958 zl

 

o to zestaw kupiony we wrocławiu w sklepie ares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestam nr 1

 

procesor: na płycie biostara możesz wziąć PHII x3 710 i podkręcić szyną, nie potrzebujesz droższego black edition. I tak OC PHII opłaca się do 3,6GHz.

 

Płyta główna: weź płytę z chipsetem 790GX, na przykład ten Biostar 319zł daje możliwość otwarcia 4 rdzenia i dobre OC

 

obudowa : Obudowa ATX Tower Cooler Master Elite 331 czarna RC-331-KKN1-GP - może być

 

Pamięć : Pamięć DDR2 Kingston 1GB PC1066 HyperX KHX8500D2/1GB ok

 

twardy dysk : Dysk Seagate Barracuda 7200.11; 500GB, Serial ATA/300,7200RPM,32MBcache,NCQ,RoHS, mam jest ok, ale polecił bym większy 1TB jest akurat, może być samsung F2.

 

karta graficzna :Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out albo 4890

 

nagrywarka DVD-REC SAMSUNG SH-S223F SATA CZARNY BULK ASAP SH-S223F/BEBE OK

 

zasilacz :Zasilacz do obudowy Bequiet StraightPower E6 450W BN084 OK

 

 

cena zestawu nr 1 to 2700zł a to zestaw nr 2 :mur:

 

płyta główna: ten Biostar 319zł

 

procesor: PHII x3 710 472zł

 

pamięć ram :Kingston 2GB (2x1GB) PC1066 CL5 HyperX OK

 

dysk twardy Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12

jak wyżej lub 0,5tb samsung F2

 

karta graficzna: Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out OK

 

Zasilacz :Chieftec 450W no nie wiem, chieftec nie robi najlepszych zasilaczy, linia 12V nie jest dość mocna

 

obudowa :Tracer Labia Blue TRO-115 (400W) jak 400W to znaczy, że ma już zasilacz, weź bez zasila skoro kupujesz go osobno

 

nagrywarka : Liteon iHAS120 SATA (ivory) lepiej samsunga albo lg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...