Skocz do zawartości
z3l

Mobo + Cpu + Ram + Grafika Do 2300zł Max

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki pomocy forumowiczów zestaw zmontowany :)

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/ - 969zł

Płyta Główna: AsRock P45XE-R - 345zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO - 230zł

Karta Graficzna: Palit GeForce GTX 260 Sonic 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI - 699zł

Obudowa: Antec Gamer Three Hundred - 260zł

Razem: 2503zł, bez obudowy 2243zł

 

Dyski: Seagate 240GB, Samsung 80GB

Monitor: Samsung T220

Dziwek: SB Live! 5.1

Zasilacz: OCZ SilentXstreme 500W

 

Teraz jakies takie bardziej wymagania:

a) 4 porty SATA minimum, porty ATA sa mi zbedne calkowicie, wiec nie musi ich byc na plycie.

b) Minimum dwa porty PCI, grafika na PCI-E oczywiscie, reszta obojetnie, ale 2xPCI i 2xPCI-E by bylo dobrze bo daje mozliwosci na przyszlosc, a przejsciowka z pci na pci-e chyba jest w razie czego :)

c) Jezeli znajdziecie mobaska z dobra integra dzwiekowa (w sensie lepsza niz moja obecna dzwiekowa) - wystarczy mi jeden port PCI.

d) Zalezy mi na ciszy... Wiec jezeli da rade znalezc cos cichego, albo znalezc cos co bedzie mozna w przyszlosci zrobic cichym to bosko.

e) Sprzet dobry do OC tez moglby byc, wszak po co przeplacac...

 

Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam! :)

Edytowane przez z3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam sie, zawsze bylem pasjonatem inteli i nvidii, a nie amd i radkow, ale jak dostane dobry argument to nie ma sprawy.

Mój argument jest taki, że przywiązywanie się do pewnych marek powoduje, że tracimy na tym finansowo, a po co przepłacać, skoro można mieć to samo za niższą cenę?

 

Mam 2 opcje dla ciebie:

 

1.

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 295 zł

Płyta Główna : ASRock P45TS - 315 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 80 zł

Karta Graficzna : HIS Radeon HD4670 512MB - 315 zł

 

Razem - 1005 zł (ESC.pl)

 

Dobry zestaw na tą chwilę, RAMu tylko za mało, więc będzie trzeba jak najszybciej dokupić.

 

2.

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 515 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 349 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 800MHZ - 160 zł

 

Razem - 1024 zł (ESC.pl)

 

Zestaw do rozbudowy za parę miesięcy, zawiera zintegrowaną kartę graficzną, która pozwoli odtworzyć HD bez problemu. Z grami będzie dużo gorzej, ale kartę można zawsze dokupić, jak będzie kasa...

 

Jest też szansa na odblokowanie 4 rdzenia.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pentium e5300 nie bedzie lepszy od e5200? Tam 40zł jeszcze wyskrobie z portfela, i tak dokupie ramu do 4gb chyba i w koncu postawie te viste albo 7.

Drugiej opcji niestety ale musze powiedziec nie, grafika tez mi potrzebna :) a pieniedzy na nia pewnie nie dostane, a samemu mam juz inne wydatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pentium e5300 nie bedzie lepszy od e5200? Tam 40zł jeszcze wyskrobie z portfela, i tak dokupie ramu do 4gb chyba i w koncu postawie te viste albo 7.

Nie, jeśli już, to dopłać do RAMu.

 

e5300 jest nieopłacalny. Ma słabsze oc od e5200.

Nie dał byś rady dozbierać na taki zestaw?

[...]

Nie ma co na siłę wciskać AMD. Moim zdaniem w tej kwocie lepszym rozwiązaniem będzie Intel.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec ten pierwszy bedzie moj z 4GB ramu.

Jeszcze pytanie, bo obserwujecie ceny bardziej ode mnie - jak duza jest mozliwosc spadku cen do lipca? Bo jezeli za 3 miesiace bede mogl wcisnac tam np. cos o polowe lepszego to poczekam, a jak nie to kupie jakos na dniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec ten pierwszy bedzie moj z 4GB ramu.

Jeszcze pytanie, bo obserwujecie ceny bardziej ode mnie - jak duza jest mozliwosc spadku cen do lipca? Bo jezeli za 3 miesiace bede mogl wcisnac tam np. cos o polowe lepszego to poczekam, a jak nie to kupie jakos na dniach :)

W maju wychodzi HD4770, jak napisał andrew777, dość ciekawa karta (wydajnościowo między HD4830 a HD4850, ale pobierająca tylko trochę więcej prądu niż HD4670). Czy ceny innych kart spadną - raczej nie z powodu wyjścia tej karty, ale złotówki, która może być silniejsza, ale cudów się nie ma co spodziewać.

 

Bardziej interesująca może być premiera nowych Athlonów w czerwcu, które mogą trochę namieszać i pozmieniać ceny w niższych segmentach rynku.

 

Tak więc jeśli możesz, poczekaj z kupnem i zgłoś się do nas na przełomie czerwca/lipca.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak mialem wrocic z zapytaniem, mam nadzieje ze nie za wczesnie ;)

nadal to samo mobo+grafika+ram+cpu :) do 1100zl :)

A no i wlasciwie geforcey chyba ostatnio lekko stopnialy... mimo wszystko bym wolal GFa, mniej marudzenia przy grach, zreszta zaufanie mam ;)

Edytowane przez z3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 - 265zł

Chłodzenie procesora: Pentagram Karakorum - 79zł

Pasta Termoprzewodząca: Arcitic Silver 5 - 25zł

Płyta Główna: Asus P5B Premium - 245zł

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO - 230zł

Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD4770 - 399zł

 

 

Razem: 1243zł (Bez chłodzenia 1139zł )

 

 

Tylko "mały" problem z dostępnością hd4770.

Edytowane przez Megol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lubisz nvidie to karte może weź 9600gso jest różni się od 9600gt tym że ma "aż" 96jednostki gdzie 9600gt ma tylko 64. karta poradzi sobie z nowymi gram na srednich ustawieniach na monitorze 19 cali mam tu na mysli crysis i gta4. inne gry na max ustawieniach będa płynnie chodzić.

karta w komputronikiu kosztuje 269zł http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Ka...alog,kat,12147/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z E5200 jest tak fajnie, że podkręci ci się najgorsza sztuka do 3.2 a najlepsza do 4.2. Bardzo łatwo jest trafić coś dobrego około 3.6 :).

Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz BOX 279zł. za ta cene dobry procesor. po zmianie chłodzenia na karakorum na pewno minimum te 3,5ghz da sie wycisnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-P35-DS3L 321zł ma zintegrowany układ graficzny

Ta płyta nie ma integry... To zwykła płyta na P35... Za tą cenę lepszy byłby Asrock P45XE-R.

 

Zresztą skoro jest P5B Premium, to nie ma tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten zestawik co podal megol jest w miare sensowny?

1100 jest na pewno, zobacze jeszcze na bonusy finansowe w przyszlym tygodniu to moze dozbieram jeszcze te dwie banki :)

co jest aktualnie odpowiednikiem nvidii w stosunku do tych radkow?

 

jeszcze przy okazji... brat mi chce prezent zrobic na 18 urodziny i kupic jakas porzadna obudowe do dwoch stowek, polecicie cos? Wlasciwie jedyne co bym mial jakas uwage, to coby czarna byla i miejsce na pare wentylkow, bo mam 1x80 i 2x120 do wykorzystania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagitta jest fajowa bo ma kontrolorer, ale antec jest ladniejszy i ma miejsce na dwie 120 z przodu, co jest w tym momencie perfect, bo matka sie nie bedzie darla ze nakupowalem wentyli i sie kurza ;>

Takze ok dzieki, jeszcze tylko kwestia zamiennika karty graficznej na tej z nvidii, do 400zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...