Skocz do zawartości
sparhawk

Modernizacja Czy Nowy Komp?

Rekomendowane odpowiedzi

Nadejszła wiekopomna chwila aby zmienic co nie co jeśli chodzi o sprzęt

 

No i mam dylemat... stąd ten temat....

 

Dylemat czy modernizować, czy skłądac nowego kompa a stare pudło opchnać po najlepszej cenie jaką da się wyrwać....

 

Aktualnie posiadam:

Procesor:  Intel Core 2 Duo E6600 2,4 Ghz @ 3,0 GhzNawiew na CPU: Scythe Ninja rev2Płyta: Gigabyte P35-DS3Pamięć: 4 x 1Gb Geill PC6400 Ultra 4-4-4-12HDD: 2 x 320GB + 4 x 1TB SATA IIGFX: Sapphire HD4870 512MbBuda: Thermaltake SwingZasilacz: Tagan U22 530W

Jeśli bym zmieniał to myślałem o czymś takim

Procesor: AMD Phenom II Triple-Core 720Nawiew na CPU: Pentagram Freezone HP-120 AlCu KarakorumPłyta: Gigabyte GA-MA790FXT-UD5PPamięć: OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL7 PlatiniumHDD: Zostają stareGFX: Radeon 4890 1GB lub (choć mniej bo droższa) GTX 285 1GBBuda: Antec P182Zasilacz: Antec EarthWatts 650W

Tu mała uwaga. Dlaczego AM3 i DDR3 ? - bo prędzej czy później trzeba będzie zmienić na to... a różnica w cenie jest dla mnie do przełknięcia.

 

Ogólnie jesli chodzi o nowy komp to chciałbym się zmieścić w jakiś 4K może delikatnie w górę.

 

No i teraz co robić.... zmieniać całkiem czy modyfikować to co mam?

 

Co polecacie? Może jakieś modyfikacje tego co miałbym kupić...

 

Z góry dziękuje za rady

Edytowane przez sparhawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie ruszał na razie. Po co? Jak na razie ten zestawik powinien Ci stykać do wszystkiego. Trzyrdzeniowy AMD nie da wiele więcej tak w sumie.

Może mały lifting jak Cię korci :D zawsze można coś podrasować. Poczekaj z pół roku i dokup SSD na system, tylko szybki. Daje ogromną różnicę w szybkości wgrywania systemu i pracy aplikacji.

A tego tagana do nowego procka i grafiki spokojnie by stykło. Z zapasem, to dobra zasiłka jest.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój aktualny zestaw jest w porządku.

 

Najsłabszym elementem jest procesor, który ogranicza trochę kartę graficzną, więc jeśli już, to jego wymieniasz. Najlepiej na E8400 za ~700zł, kręcisz do co najmniej 4GHz (przy tym chłodzeniu pewnie wyżej pojedziesz) i masz super sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o zmianie procka na sere E8xxx, tylko czy 8400 czy 8500.

 

Kumple coś mi mówili że z 8500 przez ten mnożnik połówkowy coś może być nie halo... no nie znam się dlatego prosze o opinie.

 

No i czy zostawić te pamięci czy zmienić na coś szybszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o zmianie procka na sere E8xxx, tylko czy 8400 czy 8500.

E8400. E8500 się nie opłaca.

Kumple coś mi mówili że z 8500 przez ten mnożnik połówkowy coś może być nie halo... no nie znam się dlatego prosze o opinie.

Bzdury. Ale to nie ma dla ciebie znaczenia - patrz wyżej.

No i czy zostawić te pamięci czy zmienić na coś szybszego?

Obniż mnożnik procesora, mnożnik pamięci 1:1, napięcie 2.2V (na vmem) i jedziesz z FSB do góry. Jak zrobią ok. 500MHz, to możesz zostawić, jak nie - kupuj nowe.

 

Polecam 2x2GB G.Skille 800MHz CL4 PK - do kupienia za mniej niż 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...