Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Fallout - "new Vegas"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem bo zwykle mało kradnę - w grze ciągle się potykam o nadmiarową amunicję, stimpaki itp. Jak coś już zwine np. książkę/magazyn to czytam - item znika i po sprawie, to samo z amunicją. Dobry sposób na zarobienie kupy kapsli to zbieranie broni np. 10mm SMG (ok 2000 za prawie w pełni naprawiony) naprawianie i odsprzedaż postaciom o niskim barterze. To samo z nieużywanymi unikatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak się nazywa ten mod/program służący do zmniejszania ilości XP/spowolnienia levelowania? Mam LV28 od samej eksploracji - wątek główny ledwo zaczęty bo nie chcę aby gra się za szybko skończyła. Zamierzam grać od nowa na hardzie bo w tej chili nie ma żandej przyjemności z gry większość przeciwników, wliczając szpony śmierci pada po paru strzałach z Gobi'ego. Anti-Materiale nawet nie kupowałem...

 

Było trochę wyżej:

Slower Level Rates at Fallout New Vegas Nexus - New Vegas mods and community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, czy ktoś już testował nowe sterowniki od NV ? Czasami rwie na AAx4 niestety. ja gram na AAx2 i jest umiarkowanie dobrze. Engine Obka to kicha niestety.

 

.PaVLo.

Na najnowszych masz rwania ? Ten plik pomaga ?

 

Mam te najnowsze 260.99 WHQL i na nich też gra rwie bez względu czy mamy AAx4 czy AAx8 (tutaj bardzo). Co do pliku to jeszcze nie testowałem, na razie sie wstrzymuje, bo trzeba przy nim wyłączyć jakieś detale od wody, dopiero jak znajdę jakieś bajoro to go sprawdzę czy czegoś nie psuje. Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.newvegasn...le.php?id=34970

 

 

Ja tę dll zainstalowałem i jest zajebiście, zero cięcia. Woda na high i ultra jest prawie taka sama. Wrzucasz plik do katalogu New Vegas gra się sama ustawia na high a karta wyświetla się jako 8800GTS ale tak ma być. Polecam, Też mnie szarpało a mam mocną kartę, jak przy większej ilości NPC (problem dotyczy FaceGen) był FPS drop - Bethesda jaja sobie robi - jakiś koleś na kolanie poprawił taki wielki błąd - co oni nie robią beta testów???

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są chyba stery dla Quadro.

 

A mam pytanie jeszcze co do gry, czy tez macie ją w wersji 1.0.0.240 ?, można to sprawdzić w grze wchodząc w Ustawienia / Ekran - pojawi się na dole po lewej. Pytam, bo spotkałem się z jednym modem przy którym pisało, że działa pod tą i wersją 1.1.0.268 :blink: , czy jest jakiś patch do NV, działający też z wersją PL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przecież patche ściąga Steam automatycznie, chyba że to wyłączyłeś.

 

 

A co do złodziejstwa, to łatwiej jest jak sie ma stealth boya. Wtedy wystarczy kucnąć i można kraść wszystko do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyłączałem, a po instalacji gry nic mi nie uaktualniło ją.

 

 

 

// aby nie robić śmietnika, odpowiadam na post poniżej //

 

 

Sprawdziłem w ustawieniach Steam i jest ustawiona aktualizacja dla NV na "Zawsze aktualizuj", a przy uruchamianiu łafuje plik update.esp

 

Rwanie gry ustąpiło całkowicie po ustawieniu w zaawansowanych opcjach pliku "Launcher" w zakładce woda, opcji Multiprobkowanie na Niskie.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie ze mam dziwnie niskie acc w VATSie.. O wiele łatwiej mi zabić kogoś z daleka w real time niz z vatsem... (80% skilla od broni). Od czego jeszcze zależy celność ? Od zręczności czy percecji ? Bo sam nie wiem w starych Falloutach od percepcji a tutaj jest napisane ze od zręczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W F3 były jeszcze 2-3 perki od tego dostepne stopniowo po jakimś czasie, na początku procenty tez były niskie ale mimo to prawie zawsze trafiał. Tu jest dużo słabiej. Bardzo istotny jest też zasięg samej broni, a chyba tej statystyki w grze nie pokazuje. Jest to jednak równie istotne jak w starych falloutach, odpowiednie strzelby mają duży zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. W sumie to dobre bo denerwowało nnie ze 4-5lvl juz 95% prawie zawsze... Tylko ze FNV jako FPS to kupka ;), ale i tak bardzo fajnie sie gra. Inna gra jak F3. Nowy engine, plus tury (naprawdę walka jest dużo bardziej satysfakcjonująca) to byłby hit ;d. Plus NV ze nie pojawiają się jak w F3 czy Obku co chwile podobne lokacje (bunkry itp syf).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się przypomniało, taka dziwna sytuacja, byłem sobie w Nipton i patrzę pani się strzela ze skorpionami no to wkraczam, ubiliśmy dziadostwo, pani przeżyła, przeszukałem jednego odwracam się a pani na moich oczach padła na ziemię i co tu dużo mówić umarła na śmierć :lol2: Ale jak to? Może od ukąszenia? Jest to możliwe? (w grze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że umarła na śmierć? Może zemdlała, bo to postać nieśmiertelna? Swoją drogą zawsze mnie wkurzało, że w F3 pewnych postaci (w tym dzieci) zabić się nie dało. Parę razy miałem ochotę zatłuc postać z głównego wątku.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarła na sto procent... zdaje się że w NV można rozkopywać groby, chociaż nie sprawdzałem bo nie znalazłem jeszcze łopaty. Kiedyś w grze komputerowej można było zrobić wszystko włącznie z zabijaniem nieletnich ( :lol2: ) a teraz co? rating rating i jeszcze raz rating ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie główny wątek, nie ma co: dobra gra, świetnie nawiązuje do drugiej części, świetne zakończenie i podsumowanie wszystkich wątków. Jeżeli seria będzie dalej szła w tym kierunku, będę zadowolony - widać, że F3 to był tylko wypadek przy pracy.

 

Jeżeli miałbym się czepiać czegoś na siłę, to brakło mi obecności supermutantów w życiu pustynii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarła na sto procent... zdaje się że w NV można rozkopywać groby, chociaż nie sprawdzałem bo nie znalazłem jeszcze łopaty. Kiedyś w grze komputerowej można było zrobić wszystko włącznie z zabijaniem nieletnich ( :lol2: ) a teraz co? rating rating i jeszcze raz rating ehh...

 

Łopatę kupisz u Chet'a w mieście startowym. Można nią nie tylko kopać ale i po łbie dać. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie dni w tej grze wygladaja tak samo? bo zaczalem troche grac i przez kilka dni nie widzialem innej pogody niz piekne sloneczne niebo. Sa tu jakies zmiany pogody np na pochmurny dzien gdzie wszystko staje sie szare? :)

 

Jest taka lokacja (nie pamiętam nazwy) gdzie robi się zielono :rolleyes: a tak na serio to chyba nie, przydałby sięnp jakiś deszcz czy coś takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 30h przegrane i z pełną świadomością mogę powiedzieć, że jest to w końcu dobry następca po 1 i 2 :) Jest ten klimat, te lokacje, te dialogi, te questy (side i główny wątek), ta nieliniowość, ta muzyka... Jakby był inny silnik, rzut izometryczny i walki turowe to byłbym w niebie, czyli tam gdzie sięgnął F1/2. Nie mogę wyjść z podziwu, że tak mnie wessała, gdzie F3 rzuciłem w kąt i nie chciałem o niej słyszeć. Po tylu latach w końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...