Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Fallout - "new Vegas"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już 30h przegrane i z pełną świadomością mogę powiedzieć, że jest to w końcu dobry następca po 1 i 2 :) Jest ten klimat, te lokacje, te dialogi, te questy (side i główny wątek), ta nieliniowość, ta muzyka... Jakby był inny silnik, rzut izometryczny i walki turowe to byłbym w niebie, czyli tam gdzie sięgnął F1/2. Nie mogę wyjść z podziwu, że tak mnie wessała, gdzie F3 rzuciłem w kąt i nie chciałem o niej słyszeć. Po tylu latach w końcu...

 

...niestety sposob prowadzenia walki w tych falloutach 3d to EPIC FAIL i psuej mi cala przyjemnosc z grania. Jest po prostu BEZNADZIEJNY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak klimat dialogów szczególnie rozmowa z gościem, który wygrał na loteri swoje życie i przez cały czas trwania rozmowy krzyczy z radości, nie da się nie zauważyć jego podekscytowania a na sam koniec mówi ze stoickim spokojem, zupełnie łagodnym głosem... "Bye"....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zal0st czy jaki tam nick masz, proponuję Ci nie grać w gry tylko żyć w rzeczywistym świecie, tam dialogi są takie jak powinny być, czyli "realne" :shock:, questy też są fajne no i sam Ty też pewnie jesteś zajebisty.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 23h gry (co się w ostatnim roku nie zdarzyło w ogóle) mam 8lvl i jestem w Novak. Co mogę powiedzieć ? Bardzo przyjemnie się gra. Nie ma powtarzających się co chwile lokacji (typu bunkry, stacje "przekaźnikowe" itd). W tym aspekcie jest duża różnorodność i jest dużo ciekawiej. Graficznie jest hmm średnio ale nie jest źle. Zauważyłem ze podczas świtu czy zmierzchu grafika wydaje się wyraźnie ładniejsza (pewnie przez lekkie bloom i naświetlenie tekstur ?). Śmieszne jest to ze mając Guns na 100% PE 8 AG 8 mniej wiecej w odległości 10-15m od celu mam niskie acc (często koło 30%)... co bardzo przeszkadza w korzystaniu z VATSa. No i tutaj dochodzimy do jednej z największych wad NewVegas - walka jest średnio satysfakcjonująca (po co korzystać z VATSa jak na duże odległości łatwiej w real time'e idzie ubić przeciwnika.. Na prawdę szkoda ze nie ma opcji walki turowej po heksach albo coś w ten deseń (walka byłaby dużo bardziej taktyczna i satysfakcjonująca). Ogólnie rzecz biorąc nie nudze się przy grze w ogóle. Tym bardziej ze są naleciałości F1 i F2. Śmieszne ze NewVegas na GS dostał 7,5 a F3 który jest dużo gorszy 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne ze NewVegas na GS dostał 7,5 a F3 który jest dużo gorszy 9.

 

To jaja! Pewnie robili testy pod kątem bezmózgich casuali. Powinno być z tą oceną odwrotnie. A ja olałem moją pierwszą postać LV28 i rypię od nowa na hardzie z modem 2xXP (za którego wskazanie jestem b. wdzięczny). Teraz gra nabrała smaku. Chociaż żałuję, że nie wziąłem 2,5xXP i very hard!

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dlaczego grafa w NV tak ssie paue? Bo tu w ogole nie ma czegos takiego jak cienie rzucane przez obiekty. Chyba zostaly zdmuchniete przez nuke'a. A co do samej gry to MIAZDZY KLATE. Mowi to wielki fan pierwszych falloutow, klimat jest po prostu genialny (jak mowiliscie). No i nie brakuje tego co najbardziej uwielbiam w falloutach czyli calej tej "hightech" otoczki (jesli wiecie co mam na mysli). Polecam ladowac sporo punktow w science/repair i lockpicking. Gra naprawde wynagradza graczy ktorzy nie pozostawiaja za soba nieotwartych sejfow/drzwi/skrzynek czy niezhackowanych terminali. Gdyby tylko zrobili cos z ta nieszczesna grafika (wlaczyli cienie rzucane przez np budynki i zrobili jakies sety bardziej klimatycznych pogod) i systemem walki to byloby wrecz genialnie.

 

takich widokow mi brakuje

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasow Obliviona nie bylo na tym silniku cieni innych niz te od postaci czy zwierzat.

 

W Obku mozna sobie bylo wlaczyc "tree canopy shadows", ktore, choc wygladaly fenomenalnie, byly cieniami udawanymi, bo to byl po prostu dodatkowy shader rzucaony na powierzchnie ziemi w lesie, bez pokrycia w faktycznym ukladzie drzew czy galezi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carson widzę, że się jednak przekonałeś :) Co do cieni masz rację. Ja szybko zapomniałem o bolączkach tego silnika, co jest chyba najlepszym wyznacznikiem jakości contentu w moim przypadku. Sam też ładuję oczywiście w lockpicking, science, speech, repair i barter. Jeśli chodzi o skills-y to ładuję oczywiście na max-a w intelligence, luck, agility i perception. Głównie dlatego, żeby mnie system walki nie denerwował i abym korzystał jak najwięcej z VAST-a. Mam już 40h+ przegrane i ciągle nie mam dosyć, cały czas jest masa misji/smaczków pobocznych, czeka na mnie dokończenie wątku głównego i cały czas mnie tak ciągnie do tej gry (świata) jak od samego początku! wypas.

 

@zal0st nie będę Cię karmił.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carson widzę, że się jednak przekonałeś :) Co do cieni masz rację. Ja szybko zapomniałem o bolączkach tego silnika, co jest chyba najlepszym wyznacznikiem jakości contentu w moim przypadku. Sam też ładuję oczywiście w lockpicking, science, speech, repair i barter. Jeśli chodzi o skills-y to ładuję oczywiście na max-a w intelligence, luck, agility i perception. Głównie dlatego, żeby mnie system walki nie denerwował i abym korzystał jak najwięcej z VAST-a. Mam już 40h+ przegrane i ciągle nie mam dosyć, cały czas jest masa misji/smaczków pobocznych, czeka na mnie dokończenie wątku głównego i cały czas mnie tak ciągnie do tej gry (świata) jak od samego początku! wypas.@zal0st nie będę Cię karmił.

 

No wessalo mnie bez reszty :) Kurcze tylko dlaczego tak zeszmacili bronie energetyczne? To moje ulubione zabawki z f2 a tutaj to jakas parodia jest z damagem. Przetrzepalem juz ponad pol mapy (jednak vegas jeszcze nie odwiedzilem). Oprocz tego zwiedzilem bunkier BoS (wlasnie wykonuje zadania), odwiedzilem HQ Repconn'u, wystrzelilem ghuli rakieta, przywrocilem zasilanie w HELIOSie a do tej pory najlepsza bron energetyczna jaka znalazlem to modulator materii q-35 (dmg 27), to juz lepsza jest tradycyjna snajperka z tlumikiem ktora zadaje obrazenia =33. Z energetycznych znalazlem jeszcze karabin plazmowy, pistolet itp ale to to juz w ogole jest padaka. Czy pozniej sa jakies lepsze zabawki? Bo zastanawiam sie po co ladowalem tyle pkt w bron energetyczna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pozniej sa jakies lepsze zabawki? Bo zastanawiam sie po co ladowalem tyle pkt w bron energetyczna :/

 

IMO bieda, karabin snajperski plus vermint rifle/hunting rifle/marksman carabine (w zależności od zaawansowania w grze) i nic więcej nie potrzeba. Warto za to iść w mele weapons: rebar club/super sledge i nie trzeba nic więcej na robactwo/zwierzactwo.

 

Edit: Gauss imo też bez sensu, podobnie jak w F3 zresztą. Zamiast tego świetnie się sprawdzają miny i granaty. :razz:

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj... A GaussRifle? Przeciez goscie z BoS z takimi smigaja... No nie mow ze nie ma takiej opcji zeby sobie takiego skolowac?

 

Gauss Rifle był pod Small Guns, nie Energy Weapons. Przynajmniej w "starych" F1/F2 tak było, z tego co tu czytam wygląda że dość wiernie trzymali się kanonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gauss Rifle był pod Small Guns, nie Energy Weapons. Przynajmniej w "starych" F1/F2 tak było, z tego co tu czytam wygląda że dość wiernie trzymali się kanonu.

 

Wiem ze w starych gauss nie zaliczal sie do energetykow. Chodzilo mi ogolnie o to czy sa lepsze zabawki niz te ktore wymienilem (glownei energetyki) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto się sugerować samym dmg często broń o małym DMG strzela po prostu szybciej a liczba wywalonych pocisków robi swoje do tego jest większa sansa na CriticalHit przy kilku seriach. Np. taki słaby 9mm SMG (DMG 11 w pełni naprawiony) naładowany pociskami HP rozwala spokojnie na jednym magazynku Ghula Reavera na hardzie. Podobnie jest z np Laser RCW - niby DMG biedny ale sztrzela szybko i to kompensuje.

 

Z energetyków to jest jeszcze ta eksperymentalna tesla przy rozbitym Vertibirdzie i unikalny pulse gun z krypty 34. Gauss tradycyjnie powinien podchodzic pod guns/small guns ale chodzi na MF Cells a opis skill'a Energy weapons wyraźnie mówi, że bronie które chodzą na ten typ amunicji podpadają pod tę umiejętność. Nie wiem jak w praktyce.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto się sugerować samym dmg często broń o małym DMG strzela po prostu szybciej a liczba wywalonych pocisków robi swoje do tego jest większa sansa na CriticalHit przy kilku seriach. Np. taki słaby 9mm SMG (DMG 11 w pełni naprawiony) naładowany pociskami HP rozwala spokojnie na jednym magazynku Ghula Reavera na hardzie. Podobnie jest z np Laser RCW - niby DMG biedny ale sztrzela szybko i to kompensuje. Z energetyków to jest jeszcze ta eksperymentalna tesla przy rozbitym Vertibirdzie i unikalny pulse gun z krypty 34. Gauss tradycyjnie powinien podchodzic pod guns/small guns ale chodzi na MF Cells a opis skill'a Energy weapons wyraźnie mówi, że bronie które chodzą na ten typ amunicji podpadają pod tę umiejętność. Nie wiem jak w praktyce.

 

Tak tylko zauwaz z jaka predkoscia ubywa amunicji z ekwipunku w przypadku broni ktorych mocna strona jest szybkostrzelnosc :) A naboje w trybie hc troche waza :) A co do gaussa to imo dopiero teraz jest tak jak byc powinno czyli jest zaliczany do energetykow.

 

ps. nie wiem czy tylko ja tak mam ale zaczynaja mnie meczyc ciagle walki. Biegam teraz po kryptach (takie questy) no i w wiekszosci sa "male armie" :/

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma perka Pack Rat więc nie jest źle 1 szt. 9mm waży 0,01 - 1000szt. to marne 10 funtów! 0.50 MG to dopiero waży! A co do walk to jak mnie one nużą to robię dla odmiany jakiś social quest i jestem świeży. ;-)

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używacie VATS czy głównie real time walczycie ?

 

Pytam bo mam problem z ACC w VATSie - wrócę do domu albo raczej od kumpla zarzucę kilka skrinów bo on też ma taki sam problem z niskim ACC (mimo perka commando - ja mam wrażenie ze skill guns w moim przypadku w ogóle się nie przekłada na ACC broni...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma jak w normalnym Falloucie, że można było Mutków punktować z pół kilometra. Znaczy można ale niestety tylko ww real time. Ja używam VATS głównie na krótkim i średnim dystansie w przypadku kiedy przecinik jest bardzo szybki i walczy w zwarciu np. Cazador, Deathclaw, oraz kiedy przeciwnicy atakują stadem np. Night Stalkers. Nie wiem po co używac VATS do walki na duży dystans - punktów starczy na 1-2 strzały z K. Snajp. i potem i tak trzeba sprawę dokończyć w realtime, rzadko mamy po 1 przeciwniku. Generalnie powiedziałbym tak: Nie ogarniam sytuacji bo jest dużo przeciwników albo są szybcy albo i jedno i drugie na raz (np. rój Cazadorów) - używam VATS aby wyrównać szanse. Wszystkie inne scenariusze nie wymagają VATS. Wszak sama nazwa mówi VATS jest to Valut Assisted Targeting System czyli system wspomagający celowanie (najbardziej przydaje się do w trudnych taktycznie sytuacjach) - używanie go we wszystkich walkach nie jest wskazane.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dokładnie tak robię bo jest po prostu łatwiej w RT ale satysfakcja z walki nieduża ;). Tylko tyle. Szkoda ze nie ma możliwości wyboru walki turowej (byłoby super, dla jednych RT dla drugich tury). Nie ma co narzekać tylko po prostu cieszyć się grą, która w ogóle nie nudzi a to ostatnio nie pamiętam kiedy się zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety walka w tej grze to najslabszy element. Dobrze ze gra nadrabia (i to konkretnie) klimatem i fabula :)

 

ps. jak macie problemy z wywalaniem do pulpitu albo BSODami w losowych momentach (ja z tym walczylem odkad zaczlem grac w nv) to wylaczcie ffdshow dla NV jesli macie je zainstalowane. Tzn trzeba dodac exeka do listy nieobslugiwanych aplikacji w configu ffdshow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...