Skocz do zawartości
MaciekCi

Assassin's Creed 2

Rekomendowane odpowiedzi

No i skończyłem główny wątek.

 

Gra w porównaniu do AC1 - genialna ! Fabuła jest ciekawa, misje zróżnicowane, nie ma w ogóle nudzenia się jak to było w 1 części. Widać producenci czasami słuchają krytyki fanów :] Całość mi zajęła jakieś 15h jak nie więcej (robiłem jeszcze sobie misje poboczne itd). I teraz czekamy na 3cią część, bo zakończenie drugiej było otwarte [;

 

To teraz czas na zrobienie 100% i DLC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do strażników broniących stron kodeksu to robiłem tak: dwóch środkowych zabijałem ostrzem za jednym razem, podchodziłem do trzeciego i kosa a czwartego z doskokiem ostrzem i nawet nie zdążyli wyjąć broni :) Ja zatrutego w ogóle nie używałem. Wole rozpierduchy 1vs15 ^^: póki jest dużo wrogów to szybkie ataki małym nożem, a jak zostaje końcówka to wyjmowałem miecz i kontratakami ich wykańczałem.

 

 

Co do kodeksu to robiłem to na wszelkie możliwe sposoby, a to w taki sam sposób jak mówisz, a to przy wykorzystaniu złodzieji/wojowników/kurtyzan, albo rzucałem przechodniem, naprawdę maassaa. ;) Ja najbardziej lubię walkę przy planu Św. Marka w Wenecji, gdzie stoi 4 brutali, dochodzą dwa patrole i wtedy można walczyć. Spróbuj pokonać ich kiedyś samymi pięściami (bez kontry i zabierania broni!) , fakt, że trwa to gdzieś 10-15minut, ale z jaką dumą widzisz padłych żołnierzy tylko po pięściach bez draśnięcia Ciebie. ;) 

 

Mi zostało jeszcze tylko 8 piór :P i nie mam zamiaru ich szukać, jak trafię to fajnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zostało jeszcze tylko 8 piór :P i nie mam zamiaru ich szukać, jak trafię to fajnie.

8 zostalo? ja skonczylem juz glowny watek i mam zebrane 10 pior... i chocbym nie wiem jak szukal to nie moge znalezc wiecej. Jest ich jakas mapa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 zostalo? ja skonczylem juz glowny watek i mam zebrane 10 pior... i chocbym nie wiem jak szukal to nie moge znalezc wiecej. Jest ich jakas mapa?

 

Jeśli ci to sprawi przyjemność to link poniżej, choć osobiście, wole ich w ogóle nie zbierać, niż zbierać z mapką, a oprócz piór, są też pozaznaczane strony kodeksu i wszystkie inne rzeczy do zbierania.

http://www.zakon-ac.info/mapy.ac2

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wróciłem do Assassina po dłuższej przerwie. Byłem w 13(?) rozdziale, tuż przed Rzymem. Jak się później okazało

ostatnim rozdziałem -_- [/spoiler. Gra jest spoko ekstra pro kozak ale przy samej końcówce odkryłem jej największą wadę - wkur...zające napisy na sam koniec gry. Trwają łącznie chyba z 10minut. A na końcu nie ma nic :mur:

ale zakończenie miażdży :)

czekam na następce! ode mnie ocena 9+/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci to sprawi przyjemność to link poniżej, choć osobiście, wole ich w ogóle nie zbierać, niż zbierać z mapką, a oprócz piór, są też pozaznaczane strony kodeksu i wszystkie inne rzeczy do zbierania.

Zakon Assassin's Creed

 

Grę już skonczyłem. Mam wszystko z wyjątkiem jednego z warhammerow (z tego co wiem - wymaga 50 pior) i przyznam szczerze poza szukaniem pior z mapa niestety nie widze nic wiecej co moglbym zrobic.. a szkoda bo gra mnie wciagnala jak zadna inna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mapką to już nie to samo, a bez mapki zbieranie ich dla jednego mieczyka który i tak nie jest najlepszy mija sie z celem, bo przy mojej cierpliwości by mnie ******* strzeliła:)

 

A tak mi przyszło do głowy co to za kryjówki templariuszy?? Bo w legendzie mapy jest coś takiego jak kryjówki templariuszy, a ja nie mam tego znaczka zaznaczonego w ani jednej lokacji.

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze masz zwykla wersje :P w DNA tez sa kryjowki w czesci sekrety czy cos takiego. Do 100% tylko ich 3 mi brakowalo a tez mam regularna wersje.

 

sprawdzales maila ja dostalem kod po kilku dniach co servery ubi padly kod udostepnil mi kryjowki templariuszy czyli nowe misje i teraz ma wszystko na 100% sprawdz poczte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy z 13 rozdziałem :/

 

Mam wykończyć ludzi Savonaroli i mam teraz zlecenie na kupca, który siedzi sobie na łodzi/statku. Zabijam 1 patrol po lewej części łodzi, 1 strażnika po drugiej + kolesia patrolującego pomost. Wchodzę na pokład na tyłach i tam przed kołem kapitańskim jest 2 kolesi obok siebie - double kill aż się prosi. Niestety jak to tylko uczynię to straż mnie wykrywa i koniec bajki. Męczę się z tym dobrą godzinę :/

 

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy z 13 rozdziałem :/

Mam wykończyć ludzi Savonaroli i mam teraz zlecenie na kupca, który siedzi sobie na łodzi/statku. Zabijam 1 patrol po lewej części łodzi, 1 strażnika po drugiej + kolesia patrolującego pomost. Wchodzę na pokład na tyłach i tam przed kołem kapitańskim jest 2 kolesi obok siebie - double kill aż się prosi. Niestety jak to tylko uczynię to straż mnie wykrywa i koniec bajki. Męczę się z tym dobrą godzinę :/

 

 

 

Wskakujesz do wody i oplywasz statek, plynac pod woda podlywasz pod pomost i wciagasz goscia do wody. Po tym wspinasz sie na statek (na tyl statku) i zabijasz pojedynczo 4 gosci chodzacych po statku. Kazdego po cichu za burte. Po tym wchodzisz na poklad i zabijasz 2 gosci stojacych przy przy kole kapitanskim. Nastepnie atak z powietrza na nasz cel :)

Ta misja przysporzyla mi problemow jak zadna inna, chociaz z tego co widze to nie tylko mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC II to imho historyczna pozycja. Chyba pierwszy raz twórcy zauważyli jak bardzo spie...zepsuli znaczy się część pierwszą. Dwójeczka miodna. I wreszcie trochę więcej z PoP, to skakanie po grobowdzach w celu zdobycia pancerza :) Brakuje tylko biegania po ścianach nad przepaściami i pił tarczowych w ścianie :] Może w następnej części... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC II to imho historyczna pozycja. Chyba pierwszy raz twórcy zauważyli jak bardzo spie...zepsuli znaczy się część pierwszą. Dwójeczka miodna. I wreszcie trochę więcej z PoP, to skakanie po grobowdzach w celu zdobycia pancerza :) Brakuje tylko biegania po ścianach nad przepaściami i pił tarczowych w ścianie :] Może w następnej części... :)

 

Pod wzgledem fabularnym ac2 jest genialne, a koncowka wywolala u mnie tzw "szczenoopad" :D Klimat zupelnie jak z Kodu Leonarda Da Vinci.

 

ps. co daje odnalezienie wszystkich zakodowanych informacji, ktore sa w formie dziwnych znakow na scianach? Tylko filmik do obejrzenia czy cos jeszcze?

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka słów na zakończenie ode mnie - Ubi dokonało niemożliwego: 1. część odrzuciła mnie po nieco ponad godzinie gry, Ta część z kolei dała rozrywkę na ponad półtora miesiąca (25 h zabawy spokojnie) i ogólne wrażenie wspaniałe. 9/10 mogę spokojnie wystawić, dla mnie fenomen. Czekam na Rzym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym i uzupełniam swój wcześniejszy post o frazę:

 

Kiedy ta gra się kończy?! Myślałem że akcja z hiszpanem i jabłkiem to już będzie koniec a tu nagle Romania, zamek, atak...kurka molek! :) Kocham tą grę tak jak PoP :)

 

Jeżeli nowa PoP aka powrót do korzeni będzie na takim poziomie to zapowiada się genialna kolekcja na półce.

 

P.S. Gra ktoś w tego typu gry na padzie? Bo zaczyna mnie wkurzać że czasami skocze gdzieś gdzie nie chcę. Na klawie co by nie było są tylko 4 rozpoznawalne kierunki, na analogu powinn być różnica chyba co?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka słów na zakończenie ode mnie - Ubi dokonało niemożliwego: 1. część odrzuciła mnie po nieco ponad godzinie gry, Ta część z kolei dała rozrywkę na ponad półtora miesiąca (25 h zabawy spokojnie) i ogólne wrażenie wspaniałe. 9/10 mogę spokojnie wystawić, dla mnie fenomen. Czekam na Rzym!

 

+1

Dawno mnie żadna gra tak nie wciągneła jak AC II. Dwa razy się zasiedziałem od 20 do 4 czy 5 nad ranem :D

 

P.S. Gra ktoś w tego typu gry na padzie? Bo zaczyna mnie wkurzać że czasami skocze gdzieś gdzie nie chcę. Na klawie co by nie było są tylko 4 rozpoznawalne kierunki, na analogu powinn być różnica chyba co?

 

Ja grałem na padzie od x360 i grało się bardzo przyjemnie. Chociaż czasami też się zdarzył skok nie w tą stronę w którą chciałem...

 

BTW, trailer nowej części (mega klimatyczny IMO) :mrgreen:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=zzNs4-kRLaE&feature=player_embedded

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz jedynka mnie bardzo szybko znudzila to zachecony waszymi opiniami zagralem... i jak niewiele gier koncze, to ta wchlonalem w 3 podejsciach ;D pierwsza rzecza jaka zrobilem po wyjsciu bylo sprawdzenie kiedy premiera kolejnej czesc xD jako, ze liczy sie fun, a nie jakies plusy i minusy to mocne 9/10

 

@Havoc - w tym momencie naprawde warto kupic pada od xboxa 360, wiekszosc gier to konwersje z konsoli i sa do niego idealnie przystosowane. Po prostu podlaczasz i grasz tak samo jak na klocku, calosc sterowania z wibracja itp automatycznie przechodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...naprawde warto kupic pada od xboxa 360, wiekszosc gier to konwersje z konsoli i sa do niego idealnie przystosowane. Po prostu podlaczasz i grasz tak samo jak na klocku, calosc sterowania z wibracja itp automatycznie przechodzi :)

 

Czy można kupić obojętnie jaką wersje tego pada z Xboxa czy na PC jest jakaś specjalna wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej kupic AC2 ? Ma może ktoś z Was już nieużywaną wersje ? :)

 

Nieużywaną wersję? Kompletnie nie rozumiem :blink:

AC2 do gry wymaga konta i chcąc grać przypisuje Ci grę na stałe do tego konta. W przypadku gdy chcesz kupić klucz nowy (o ile taka opcja istnieje), który pewnie jest w takiej cenie jak gra, to nie lepiej już kupić nową grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam zupełnie odwrotne wrażenia niż Wy, dla mnie gra wydaje się nudna, przynajmniej na początku, bo dalej nie miałem siły brnąć. Zadania niczym kolejne odcinki z wenezuelskiego serialu, sterowanie jakieś gorsze w porównaniu do jedynki, nie wiem, chyba za stary jestem i przyzwyczajony do dawnych, bardziej błyskotliwych i wymagających produkcji. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku jest kilka glupich misji (typu pobij lowelasa claudii), ale pozniej sie niesamowicie rozkreca. Pierwsza godzina-dwie to wprowadzenie do gry ;)

 

@SilaHD zwyczajny bialy przewodowy pad (tylko oryginalny, nie jakiejs firmy krzak). Sa wygodne i bardzo solidne/wytrzymale. Z tego co patrzylem to mozna je wyrwac ponizej 100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie - WTF? Co się stało z grafiką? W wątku współczesnym wygląda bardzo dziwnie, wydaje się gorsza niż w AC1. Na szczęście wszystko się zmienia po wejściu do Animusa :wink: Teraz zarówno świat gry jak i modele postaci są dopracowane (w tym przechodniów). Widać także znacznie lepsze tekstury. W mechanice gry zachowano wszystkie zalety AC1 eliminując wady poza wariującą kamerą :wink: Dodano też bardzo dużo nowych elementów (nowa technika wspinaczki, drugie ukryte ostrze, pistolet, konieczność zbierania pieniędzy i wydawania ich). Zautomatyzowano nieco walkę z przeciwnikami przez co nie jest tak absorbująca. Fabuły w wątku współczesnym prawie nie ma, bo prawie w ogóle nie opuszczamy Animusa. Fabuła w wątku retrospekcyjnym naprawdę super - poznajemy w zasadzie tragiczną historię młodego chłopaka, który z dnia na dzień został wciągnięty w wojnę między Templariuszami a Asasynami. Misje nie przypominają już oddzielnych questów z AC1 a są zgrabnie wplecione w przedstawianą nam historię. A propos historii - znowu mamy fakty (rody Borgiów i Pazzich, Machiaveli, da Vinci) zgrabnie wplecione w fikcję. Do tego idealny dla mnie poziom trudności. Starając się ocenić obiektywnie - nie mam zastrzeżeń. Gra jest naprawdę super. Jeśli komuś podobała się pierwsza część grając w AC2 powinien być zachwycony.

 

Moje widzi mi się, czyli coś, co mi nie pasowało, totalnie indywidualna sprawa, więc nie mogę tego uznać za wadę. Po pierwsze zbyt duża część gry toczy się w Wenecji, miałem jej już powoli dość. Po drugie język. Nie lubię włoskiego a wręcz nienawidzę łamańca angielsko-włoskiego (kojarzy mi się z filmami gangsterskimi klasy B). Tutaj niestety postacie własnie czymś takim się posługują. Jednak mimo to grało się doskonale.

 

Czas na AC:B.

Edytowane przez kickass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...