Skocz do zawartości
david911

Nagrywanie Dvd 9,4gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Może nie jest to najlepszy dział, ale nie znalazłem odpowiedniejszego. Mam problem z płytą DVD 9,4GB. Kupiłem ją, aby nagrać na nią jeden duży plik, który bezproblemowo powinien się zmieścić. Jednak żaden program do nagrywania nie chce mi tego zrobić. Nie ważne, którą stroną wkładam płytę - na obu nero usilnie pokazuje rozmiar nośnika jako 4,483GB. Czy w ogóle da się to zrobić?

 

Dla niewtajemniczonych - Płyta DVD 9,4GB jest zwykłą płytą DVD 4,7, ale z możliwością nagrania danych na obu stronach - jak za starych, dobrych czasów kaset magnetofonowych - ma stronę A oraz B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam odpowiedziales sobie na pytanie - "jest zwykłą płytą DVD 4,7, ale z możliwością nagrania danych na obu stronach" czyli na jedna strone nagrywasz te 4,483GB i na druga kolejne 4,483GB. Jesli masz jeden duzy plik to musisz go podzielic (winrarem mozna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam odpowiedziales sobie na pytanie - "jest zwykłą płytą DVD 4,7, ale z możliwością nagrania danych na obu stronach" czyli na jedna strone nagrywasz te 4,483GB i na druga kolejne 4,483GB. Jesli masz jeden duzy plik to musisz go podzielic (winrarem mozna)

 

Kupiłem ją z myślą o tym jednym pliku video. W Ultra Iso jest opcja wyboru jako nośnik płyty 9,4GB, i wszystko wygląda ładnie, pięknie, ale do momentu wyboru wypalenia danych. Wtedy pokazuje info o zbyt małym nośniku.

 

Podsumowując - moim zdanie da się, ale nie wiem jeszcze jak.

 

 

david911 edit:

 

Nie mam teraz nero zainstalowane, więc nie mam jak sprawdzić, ale czy przed włączeniem nero express nie wybiera się rodzaju płyty?

W Nero Express jest wybór jedynie między DVD 5, a DVD 9 (czyli 8152MB, a nie ~8700MB)

Edytowane przez david911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz płyty dwuwarstwowej, a nie dwustronnej.

Dwuwarstwowa to zdecydowanie za mało.

 

 

Ile zajmuje ten film? Zobacz w właściwościach.

Rozmiar to dokładnie 8,73 GB (bajtów: 9 384 587 244) i dla tego kupiłem płytę 9,4GB

 

Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dwuwarstwowa teoretycznie ma 9.4GB to jak za mało?

 

Edit

Myślę, że gość jest na tyle bystry, żeby po moim poście rozpoznać, że są to dwa różne typy płyt.

Edytowane przez stecarlos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie rozumiem Wasze rozważania nad moim problemem. Mam oba nośniki, już nie jedną DVD DL nagrałem, więc wiem jak i czym to się robi. Moim problemem jest nagranie jednego pliku ważącego 8,73 GB (bajtów: 9 384 587 244) na jakikolwiek typ płyty DVD możliwej do wypalenia w zwykłej nagrywarce.

 

Skoro dwuwarstwowa teoretycznie ma 9.4GB to jak za mało?

DVD DL (czytaj - dwuwarstwowa) posiada 8152MB wolnego miejsca, więc nagranie 8730MB nie wchodzi w rachubę. Specjalnie dla tego celu kupiłem płytę DVD Doubled Slided (czyt. dwustronną), która na każdej stronie mieści 4,7GB co w sumie nam daje upragnione 9 400 000 000 bajtów.

 

 

Moje pytanie jest następujące: Czy da się nagrać ten plik na tą płytę, a jeżeli tak, to jak?

 

 

Nie chcę dzielić pliku na części ze względu na późniejsze problemy z napisami i ich dopasowaniem, nie chcę też tracić na jakości (nie po to pobierałem film w jakości 1080p, aby oglądać w niższej jakości). Jestem świadomy, że w trakcie oglądania filmu był bym zmuszony do zmiany strony płyty.

 

Sądzę, że powinno się dać takie coś wykonać, bo plik został dopasowany pod ten rozmiar nośnika, a poza tym w Ultra Iso zauważyłem opcję dopasowania obrazu płyty do rozmiaru 9.4GB.

 

Może teraz wszystko się rozjaśni?

 

Any ideas?

Edytowane przez david911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz jeszcze? :P

 

Płyta 2-warstwowa DL mieści cały materiał na jednej stronie, stąd możliwość nagrania plików powyżęj 4.7GB.

 

ALE płyta dwustronna to tak jakby dwie płyty w jednej. Więc nie nagrasz pliku 9GB na nią, a jedynie dwa pliki po 4GB ;)

 

Podziel film/plik winrarem lub softem do video na dwie części i tak nagraj. Jedyne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zrobić "reauthoringu"?

Powyrzucaj jakieś śmieci (zbędne napisy, ścieżki dźwiękowe, dodatki itp.) i nagraj na DVD-9.

Może nie wszystkie wypalarki obsługują DVD-10? Nie wiem.

Popytaj na cdrinfo.pl.

 

Jak już pisałem wyżej jest to jeden plik.

 

Format *.MKV + napisy *.txt (kilkanaście kilobajtów)

 

Więc nie ma co wywalić, nic zbędnego...

 

 

 

 

Nie rozumiesz jeszcze? :P

 

Płyta 2-warstwowa DL mieści cały materiał na jednej stronie, stąd możliwość nagrania plików powyżęj 4.7GB.

 

ALE płyta dwustronna to tak jakby dwie płyty w jednej. Więc nie nagrasz pliku 9GB na nią, a jedynie dwa pliki po 4GB ;)

 

Podziel film/plik winrarem lub softem do video na dwie części i tak nagraj. Jedyne rozwiązanie.

 

O, i to jest jakiś konkret. Jednak myślałem, że da się nagrać jeden duży plik a w trakcie nagrania po prostu przełożyć płytkę na drugą stronę.

 

Jeżeli nie da się tak jak napisałem, to dlaczego plik ma właśnie tyle, a nie np. 10GB? Czemu UltraIso ma rozmiar wypalania 9,4GB? Nie wydaje Wam się to zbyt dużym przypadkiem?

 

Co do nagrywarki to nie powinno być z nią problemów, ale popróbuję jeszcze na innej z sieci.

Edytowane przez david911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować zawsze można. Napisy w zwykłym DVD potrafią zająć kilkaset MB.

 

Tylko że jest mały problem apropo parametrów mego kompa. Konwersja takiego pliku na jednordzeniowym procesorze będzie trwała wieczność, a i miejsca na HDD nie jest zbyt wiele....

 

 

Czyli ostatecznie nie da się nagrać tego pliku na taką płytkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy myślą że DVD ma faktycznie taką pojemność jak jest napisane , a to błąd - bo jest inaczej to liczone ( struktura danych na płycie to wymusza ) i tak :

 

1 płytka DVD 4,7 GB ma w rzeczywistości pojemność ~ 4,28 GB ( 4 384 MB ) , płytka DVD DL ( dwuwarstwowa ) ma 7 961 mb ( 7,77 GB ) .

 

Podczas gdy twój film ma wielkość > 8 900 mb , potrzebujesz do tego płyty dwuwarstwowej dwustronnej DVD18 - ma jakieś 15,23 GB pojemności ale nie wiem czy ją dostaniesz u nas w PL .

 

na DVD10 pewno nie wchodzi po nagrywarka potrzebuje nagrać jeszcze obszary lead in i lead out .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy myślą że DVD ma faktycznie taką pojemność jak jest napisane , a to błąd - bo jest inaczej to liczone ( struktura danych na płycie to wymusza ) i tak :

 

1 płytka DVD 4,7 GB ma w rzeczywistości pojemność ~ 4,28 GB ( 4 384 MB ) , płytka DVD DL ( dwuwarstwowa ) ma 7 961 mb ( 7,77 GB ) .

 

Podczas gdy twój film ma wielkość > 8 900 mb , potrzebujesz do tego płyty dwuwarstwowej dwustronnej DVD18 - ma jakieś 15,23 GB pojemności ale nie wiem czy ją dostaniesz u nas w PL .

 

na DVD10 pewno nie wchodzi po nagrywarka potrzebuje nagrać jeszcze obszary lead in i lead out .

 

Dzięki wielkie za konkretną i fachową odpowiedź. W takim wypadku pozostaje mi tylko podział pliku na dwa mniejsze, tylko jak tego dokonać, aby i napisy się podzieliły na dwie części? (ale to chyba temat na oddzielny wątek...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy myślą że DVD ma faktycznie taką pojemność jak jest napisane , a to błąd - bo jest inaczej to liczone ( struktura danych na płycie to wymusza ) i tak :

Ogolnikowo to nie tyle struktura danych tylko przelicznik zakladający 1000 a nie 1024.

Do tego dochodzi jeszcze fakt ze płyty plus i minus mają inne pojemnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby i napisy się podzieliły na dwie części? (ale to chyba temat na oddzielny wątek...)

 

http://www.videoaudio.pl/forum/index.php?showtopic=4441

 

EDYTA

 

"Wmuxowanie" napisów to reauthoring, więc się musisz uzbroić w cierpliwość.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale sam kiedyś dałem się wprowadzić w błąd przez mają niewiedzę Kupiłem DVD-RAM 9.4 GB i nie szło nagrać większego pliku niż 4.3 GB na jedną stronę. Myślałem,że obie strone płyty są traktowane przez programy i nagrywarki jako jeden obszar co oczywiście okazało się bzdurą. Plik trzeba było podzielić.

 

No niestety, ale producenci nagrywarek i nośników BD muszą przyspieszyć obniżkę cen do normalnych cen, bo to już dość długo trwa. Tak wiem, że z DVD było podobnie, ale czasy się zmieniają i rynek powinien przyspieszyć Chociaż przy obecnym pseudo-kryzysie można tylko nadal czekać, aż ceny nagrywarek spadną.

 

EDIT:

 

david911 ja niegdyś dzieliłem duzy plik MKV z napisami. Używałem do tego Mkvmerge gui:

 

Link masz wyżej w poscie suchyjastrzab (wkleiłem ten sam)

 

Film i napisy były idealnie podzielone tak by zmieścić na płytę DVD 4.7 GB. Gorzej z odczytaniem takich napisów,bo udało mi się to tylko za pomocą VLC. Oczywiście napisy wcześniej były wmuxowane w kontener mkv*. Dlatego najlepiej ręcznie podzielić napisy zewnętrzne np subedit. Ale to już dyskusja na inny temat.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy DVD dużą rolę odegrała pojemność płyty - 1 DVD = ~ 6-7 CD .

 

CD to z reguły 700 mb , max. to ~ 800 mb.

 

Podczas gdy obecnie dostępne ( w normalnej sprzedaży ) płyty DVD mają od 7,77 GB do 8,75 GB pojemności .

 

płyty BR o najmniej pojemności mieszczą 25 GB danych ( nie całe 3x tyle co dostępne DVD o największej pojemności ) .

 

Nie wspominam o DVD18 bo w tym przypadku stosunek pojemności płyty BR do DVD18 jest jeszcze mniejszy , ale same DVD18 są trudno dostępne .

 

Drugim czynnikiem jest pewno to że niewiele rzeczy wymaga płyty o takiej pojemności ( w zasadzie filmy ) , reszta ( gry , programy , czasem audio ) zadowala się normalnym DVD .

 

A co do dzielenia ( bo to chyba jedyny sposób jak nie dostanie DVD18 ) - to authoring oznacza tworzenie i modyfikację płyt DVD , a wmuxowanie to po prostu dodanie czegoś do filmu - np. napisów .

 

Pliki wynikowe będą mieć > 4,28 GB , więc potrzebujesz 2 płyt DVD9 , samo dzielenie mkv masz w linku devila .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...