Skocz do zawartości
nrl

Crysis 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z ciekawości zgrzeszyłem: odpaliłem betę crysisa 2 i przy pierwszym uruchomieniu włączyłem sobie konsolę:

Dołączona grafika

 

Nie wiem jak crytek, ale ja tam wyraźnie widzę napisane, że jest obsługa dx11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

Gracze oczekujący łatki wprowadzającej obsługę DirectX 11 w Crysis 2 muszą uzbroić się w cierpliwość. Jak donosi serwis Eurogamer, powołując się na „anonimowe, zaufane źródło”, aktualizacja miałaby pojawić się dopiero za 2-3 miesiące.

 

Według tego samego źródła, powodem tak dużego opóźnienia jest fakt, że Crytek zaczął pracować nad wersją gry wykorzystującą DX11 dopiero w listopadzie 2010. Z tego powodu nie był w stanie ukończyć jej w terminie.

 

Co więcej, osoba od której pochodzą te informacje donosi, że gra w ogóle nie będzie wspierała bibliotek DirectX10, gdyż te są zdecydowanie przestarzałe względem DX11.

 

Pierwsze plotki na temat rychłej premiery łatki dodającej obsługę DirectX 11 w Crysis 2 pojawiły się już 28 marca. Według nich patch miał pojawić się tego samego dnia. Zamiast oczekiwanej aktualizacji, twórcy, studio Crytek, opublikowali oficjalne dementi. Przedstawiciel firmy powiedział, że „Nie ogłoszono jeszcze żadnych oficjalnych informacji oficjalnych publikacji oczekiwanego patcha.” Pozostaje nam zatem czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje trochę popykać, fabularnie troszeczkę gorzej (psychol z Warheada rządzi), silniczek gry dobry, można popykać na leciwym 9600GT i to na średnich (pewno z czasem na minimum w miarę rozwoju rozwałki :rolleyes: ) w sumie na wyższych ustawieniach wszystko sie świci jak srebro w kościele i w ogóle to nie pomaga, na multi na pewno nie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wiem jak crytek, ale ja tam wyraźnie widzę napisane, że jest obsługa dx11.

To dotyczy karty graficznej, że to ona obsługuje DX11.

 

Silnik DX11 obsługuje. Mimo iż beta czy finalna wersja nie korzystają z tego renderera, to najwyraźniej hardware check jest standardowy, sprawdzający po prostu możliwości sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dziś internet powinien być wyłączony, jak i telewizja oraz radio, nie mówiąc o innych środkach komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Historia shooterów jest długa, zagmatwana i niepozbawiona miłych niespodzianek, ale prawdziwie rewolucyjnych tytułów należących do tegoż gatunku ze świecą szukać. Wiadomo, że najpierw był Wolfenstein 3D, Doom i Duke Nukem 3D, później nastała era Half-Life, Medal of Honor oraz Unreal, zaś następnie Modern Warfare, Battlefield i... Crysis. Ostatnia z wymienionych produkcji wzbudziła chyba najwięcej skrajnych opinii, szybko zyskując grono oddanych fanów oraz zagorzałych krytyków. Pierwsi pod niebiosa wychwali dzieło CryTek za niesamowitą grafikę, solidnych rozmiarów mapy czy podręczny arsenał, natomiast drudzy zarzucali monotonnie, kiepską sztuczną inteligencję przeciwników i horrendalnie wysokie wymagania sprzętowe. Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku, wszak Crysis zmienił wiele w świecie wirtualnej rozrywki, aczkolwiek głównie pod względem technologicznym. Wydanie gry wyłącznie na platformie PC, która swoimi możliwościami już dawno prześcignęła obecne konsole, pozwoliła twórcom rozwinąć skrzydła. Jednak sequel od początku robiono z myślą o next-genach, więc pewne kompromisy oraz zmiany były nieuniknione... Czy Crysis 2 ponownie wstrząśnie odbiorcami, jak uczynili to jego olśniewający poprzednicy? Cóż, przynajmniej w zakresie oprawy graficznej jest małym krokiem wstecz, dobrych shooterów aktualnie raczej nie brakuje, zaś wymagania graczy wzrosły... Będzie druga fala kryzysu?</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

RECENZJA CRYSIS 2 NA PUREPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb, co z tymi ocenami?

 

Wiele technicznych baboli i wtop

Katastrofalna inteligencja wrogów

Multiplayer sieci raczej nie zawojuje

Mniej swobody niż w pierwszej części

Pierwsza połowa mało spektakularna

i za to 80/100? Gdyby to się nie nazywało Crysis, nie dałbyś więcej niż 65-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - jednak 80/100, bo mnie osobiście grało się naprawdę przyjemnie – babole techniczne zostaną z czasem pewnie poprawione, dojdzie obsługa Dx11 itp. Graficznie i tak jest lepiej niż w kolejnej strzelance napędzanej UE3.

 

Oczywiście można narzekać, że to już nie jedynka... i racja, bo to dwójka i zupełnie inne podejście do tematu. Gdyby zostało po staremu pojawiłyby się zarzuty o wtórność, stanie w miejscu i odgrzewanie kotleta. Są zmiany, to też źle - norma :)

 

Zresztą, co by nie napisać na tle takich Homefrontów czy Medal of Honor, Crysis 2 wypada przyzwoicie. Zacytowałeś same minusy, a przecież są też plusy :> Dodam tylko jeszcze, że nigdy nie poddawałem się tzw.: „magii tytułu” - mam to zasadniczo gdzieś, produkt finalny albo mnie bawi albo nie. Jechanie po grze tylko dlatego, że ktoś tam miał o niej jakieś wyobrażenie lub inaczej ją sobie wymarzył, jest IMO bez sensu.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb co jak co ale obrona oceny argumentami "Na tle Homefrontów, czy Medal of Honor C2 wypada przywozicie, graficznie i tak lepiej niż w kolejnej strzelance napędzanej UE3" są nie na miejscu... To brzmi jak pocieszanie się tym, że ktoś na świecie ma jeszcze gorzej od nas i większe tragedie innym się dzieją... Poza tym większość nie zarzuca absolutnie Cyrtek-owi, że przenieśli uniwersum z wyspy do miasta, tylko zarzuca wykonanie tego, wszędobylskie ograniczenia, nigdzie nie da się wejść, słabiutkie tekstury (nie mówiąc tragiczne), modele tragiczne już nie mówię o horyzontach gdzie na bezczelnego jest bitmapa w tle rozmyta efektem DoF :blink:, kompletnie nienaturalne oświetlenie, gdzie ta fizyka/technologia użyta do generowania/niszczenia budynków prezentowana na trailer-ach (a raczej demach technologicznych), pomijam też takie szczegóły jak to, że postacie NPC otwierają zamknięte drzwi pchając ręką w drzwi niż w klamkę (po C2 bym się takiego czegoś nie spodziewał), tragiczna fabuła dla dzieci do lat 12 (a podobno super pro uber scenarzysta to wymyślił i miało być zdecydowanie lepiej niż w C1 i Warhead, wtf?), chociaż nie jestem pewien czy nawet 12 latek to strawi, no i sam gameplay...

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb co jak co ale obrona oceny argumentami "Na tle Homefrontów, czy Medal of Honor C2 wypada przywozicie, graficznie i tak lepiej niż w kolejnej strzelance napędzanej UE3" są nie na miejscu...

 

Stawianie Crysis 2 obok konkurentów jest jak najbardziej na miejscu, bo nie wiem do czego innego mógłbym go porównywać :> OK, może do pierwszego Crysis, ale szczytem naiwności było wierzyć, że multiplatformowść nie wpłynie negatywnie na poziom grafiki.

 

Owszem CryTek poszedł na łatwiznę, czego w recenzji nie omieszkałem wytknąć, ale z drugiej strony pomimo wielu uproszczeń, oprawa wizualna nadal wypada ponadprzeciętnie. Co do samego gameplau, to nie uważam aby był denny - mnie grało się przyjemnie - dużo się dzieje, momentami jest sporo swobody, fabuła wcale nie najgorsza, długość rozgrywki około 8-10H. Noooo Panowie bez przesady, że to fail roku :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babole techniczne zostaną z czasem pewnie poprawione, dojdzie obsługa Dx11 itp.

 

Tylko mi się wydaje, że powinno się oceniać grę w tym stanie, w jakim jest w chwili jej recenzowania, a nie wyobrażać sobie już to co przyniosą kolejne patche, bo po pierwsze tak naprawdę nie wiesz co przyniosą i ile tych baboli poprawią, czy w ogóle wejdzie obsługa dx11, kiedy i jakie będą tego efekty, tzn. czy spodziewane. Powinno się ocenić grę w takim stanie jak jest teraz, co najwyżej po tej oczekiwanej łatce uaktualnić recenzję i dać info o podwyższeniu oceny w związku z ewentualnymi poprawkami.

Osobiście nic nie mam do tej oceny, bo pograłem niedługi czas u kumpla, nie widziałem całej gry, jednak to co zobaczyłem zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Jedynie pokręciłem głową jak przeciwnik mimo, że był ode mnie 3 metry, tyle, że za bramą, to nie mógł mnie dostrzec jak strzelałem mu w nogi :lol2: Ja normalnie widziałem co jest po drugiej stronie bramy ale on już nie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi się wydaje, że powinno się oceniać grę w tym stanie, w jakim jest w chwili jej recenzowania, a nie wyobrażać sobie już to co przyniosą kolejne patche, bo po pierwsze tak naprawdę nie wiesz co przyniosą i ile tych baboli poprawią, czy w ogóle wejdzie obsługa dx11, kiedy i jakie będą tego efekty, tzn. czy spodziewane.

 

Dokładnie, to co jest w powyższym poście to tylko moje przypuszczenia – na ocenę gry nie miały wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We have played them all! Farcry, Crysis, and now Crysis 2. If you were relying on Crytek to stress your new AMD or NVIDIA GPUs, well, you will likely have to wait another 4 years, or never probably. Crysis 2 graphics suck. Yes the graphics suck and you all know why. Crytek sold us out for a bunch of pussy 360 gamers. Gameplay is about as exciting and motivating as pulling a scab off your dog's scrotum. Open gameplay? Yeah right. Challenging? Not in the least. Crysis 2 goes into the "Never Finished" game bin with Daikatana. Come to think of it, Daikatana had better multi-player.

 

I don't often gripe about game devs selling out, but Crytek sure did. Crytek is not about innovative gameplay and astounding graphics any more. Crytek is about ripping me off for $60. I think Crytek would have gotten better press if it had not of even released its water-downed and anemic PC version of this "game." I hope Cevat Yerli chokes on this giant flaccid floppy penis of a game, while he is pulling out his overstuffed-wallet. Yeah, I just said that, and I meant it.

 

At least my 10 year old son thinks it is awesome. Wish he would give me the $60 back. Crysis 2 will be a great buy....when it hits the $2.99 price point on Steam.

Źródło: [H]ard|OCP - Crysis 2 Pretty Much Sucks a Sloppy...

 

Crysis 2′s Shocking Tech Compromise: Proof | Rock, Paper, Shotgun - ale i tak najlepsze są jak już powtarzam rozmazane ściany "bitmapowe" na horyzoncie, tragiczna fabuła i beznadziejne AI.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grafika nie jest lepsza i nie wracajmy do tego. Bardziej boli to AI. Bo grafika jest na tyle ladna. Zwlaszcza w pozniejszych lokacjach. Ale od C1 troszke odstaje. Najgorszy jest brak swobody.

 

W zasadzie ciezko ocenic grafike ze wzgledu na to, ze iz wiekszosc, wliczajac w to tekstury i ustawienia to port z konsol a Crytekowi najwyrazniej nie chcialo sie bawic w tworzenie dodatkowych, wyzszej rozdzielczosci dla wersji na PC. Nie skresla to jednak samego silnika i mozliwe, ze z czasem, moze z patchem DX11 albo modami samych zainteresowanych zostanie to poprawnione. Z drugiej strony to w wiekszosci czepianie sie szczegolow bo kto przy tak dynamicznej grze bedzie zatrzymywal sie i zwacal uwage na to, ze tesktura na pudle w C1 byla lepszej jakosci. Nie o to w tym chodzi. Bardziej od jakosci tekstur w miejscach na ktore normalnie nie zwraca sie uwagi martwilbym sie brakiem jakichkolwiek odbic (szyby, kaluze), prymitywna fizyka, uproszczona destrukcja otoczenia czy tez sztuczna inteligencja anizeli kwestiami wizualnymi. Same skrypty to tez w sumie nic zlego a do CODa czy Homefronta pod tym wzgledem Crysisowi rowniez daleko. Gra w ruchu wyglada swietnie, zarowno na PC jak i konsolach i udalo sie to osiagnac nie zarzynajac przy tym sprzetu. Na ocene tego co silnik jest w stanie wygenerowac przyjdzie jeszcze poczekac.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...