Skocz do zawartości
nrl

Crysis 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malybenek

tragiczna fabuła

 

Mówiłem to 890438290243 razy ale powiem jeszcze raz. Fabuła jest tragiczna tylko dla dwóch rodzajów osób

1) dla osób, które jej nie rozumieją

2) dla osób co pomijają wstawki, szczególnie te na niebieskim tle, bardzo dużo wyjaśniają w samej grze i pokazują, że fabularnie gra różni się od wielu produkcji, nie jest schematyczna i miejscami to co się tam dzieje, potrafi całkowicie namieszać potencjalnemu graczowi. Imo bardzo mocny punkt produktu, a jeśliby oceniać pod kontem FPS'a - Crysis 2 ma jedną z najlepszych fabuł "strzelankowych" tylko do jasnej anielki zostawcie ten guzik ESC po przejsciu levelu w spokoju :evil: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall: :blink:

Ot kosmici rozgościli się w Manhattanie, a ty w super pancerzyku musisz pokazać im gdzie raki zimują... do tego dodali troszeczke bigosu (kto z kim, dlaczego, ale o co chodzi itd) wymieszali...i mamy fabułę....

 

Ostatnimi czasy jedynie Metro2033 mnie wciągneło fabułą, też sztampową, ale budująca klimat...tam wczułem sie w rolę....naprawdę bałem się wyjść na powierzchnie. :wink:

A w Cryśku 2?

Czuję się jakbym był jakaś marionetką, leć tam, zrób to, on jest nasz, on jest jedyną nadzieją....taki mega heros, a w czasie wstawek nie słychać jego głosu (jedynie ten zasmarkany kombinezon), kolesie się do mnie zwracają po jakiejś akcji...a ja nic...cisza.... co potęguje uczucie bycia jakimś robotem niemową i chłopczykiem na posyłki.

Czuje się jakbym siedział w kombinezonie...z którego nie mogę wyjść.... a wystarczyłoby kikla wstawek, gdzie ściągam hełm, coś powiem, zażartuję...a tak ...czasem mam wrażenie że osoba w środku jest martwa...co dodatkowo potęgują wstawki w ktorych sam siebie reanimuję (po i przed reaniamcją te same odczucia)

 

Caleb, faktycznie....fabuła w FPP żadko bywa odkrywcza i inowacyjna, niekiedy jednak klimat ratuje nawet najbardziej sztampową fabułę...w Crysku2 imho klimatu brak....poprostu tego nie czuć...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by pomyslec, ze glowna postac jest faktycznie niema, gdyby nie jedyny teskt wypowiedziany na samym koncu gry. Kto wie, moze zbieral sily i na tyle starczylo ;-)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet znikome porównanie tego do Half- Life 2 jest troszkę nietrafione. Gordon może i milczał, za to w okół szła fabuła do przodu nadająca się na świetny film SF. A tu ? Schematycznie. Idź zabij wszystkich na placu , w budynku i coś tam wysadź. Nuudy. Nie wiem jak jest dalej, bo po dojściu do jakiejś misji z kosmitami ( co to w ogóle jest i gdzie te robale z jedynki ? ) już się zniechęciłem do dalszej gry. IMO grywalnie wypada dla mnie średnio. I gorzej od jedynki. Ba nawet teraz w weekend przeszedłem jednych tchem Warhead. Teksturki i ogólnie grafika lepsza i nie mam zamiaru się powtarzać. Gdyż obecnie dla mnie temat Crysis 2 się skończył. Ocena 6/10 I tylko za dobrą muzykę. Ładne scenerie (miasto robi wrażenie jednak). A reszta punktów to za tytuł. Gdyby to nie Crysis bez skafandra to dałbym znacznie niżej. Czekam cierpliwie na patcha pod DX 11, który i tak wiem że to będzie kolejny Fail. Crytek chciał zgarnąć kasę na znanym tytule nie przykładając się zbytnio do pracy. To nie pierwsza gra dzisiaj. Black Ops to kolejny tego przykład. Ale jak już nie raz powtarzałem. Są gusta i guściki, a to tylko moja opina na temat tego bardzo średniego tytułu. Najwięcej fanu to mają konsolowcy. Ja bym znalazł niejedną gre lepszą grywalnie na konsole od tego czegoś. No ale cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie właśnie przeszedłem dwójke, i jest całkiem całkiem. Graficznie nie powala, ale jedno trzeba przyznać, w ruchu wygląda świetnie i efekty oświetlenia są wybitnie fajne. Marne tekstury wtedy schodzą na dalszy plan i dają się we znaki głównie kiedy stoi się w miejscu a takie momenty stosunkowo żadko się pojawiają. Rozwałka miasta jest baardzo sugestywna. Jedyna żecz która mnie wpienia to spawnowanie się wrogów z d**y. Wybijasz ich stoisz w miejscu a nagle dosłownie na tobie spawnuje się wróg. Mogli chociarz być o tyle przyzwoici żeby zrobić aby spawnowali się za jakąś przeszkodą/osłoną poza wzrokiem.

 

Bohater nie mówi nic podczas gry ale za to świadomość propheta odzywa się z kombinezonu w cut scenkach i widać twórcy chcieli żebyśmy się właśnie z nim identyfikowali nie z alcatrazem który jest niejako "nadzieniem" dla kombinezonu. Co do multi nie warto kupować tej gry dla niego, jak to mawiają niektórzy "cloak of duty", i dlatego też gra wędruje z moich rąk dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 ukończyłem w 9 godzin 30minut na poziomie weterana. Grałem dość systematycznie bo taktyka rambo rzadko dział. Sama akcja wydaje się szarpana bo mamy mapę, filmik, ładowanie, mapę, i tak w koło Macieju. W części pierwszej jakoś płynniej mi się grało. Co do uproszczeń ja mam wrażenie, że nie mam pełnej kontroli nad “Alkatraz”. Ogólnie sama rozgrywka wydaje mi się ociężała i mało dynamiczna. Widok taktyczny praktycznie wyłączył mi myślenie, a w pierwszej odsłonie, więcej kreatywności w mich poczynaniach pamiętam. Grę oceniam jako średniaka, gra ma swoje momenty, szkoda że tylko tyle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z przedmówcą. Dodam, że brak iq przeciwników z początku może znośny po trzech godzinach gry stał się koszmarem. Nieco doszlifowałem swoje ruchy skuteczniej korzystam z niewidzialności i mam wrażenie, że gram w grę dla przedszkolaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym, to walka nom stopa z obcymi jest nudna jak flaki z olejem.. wole skośno-okich i dżunglę.

Więcej możliwości, akcji, interakcji rozwałki dawała pierwsza część, ta jest dla dzieci od 6-12 roku życia chyba.

Fabuła jest denna to mało powiedziane, wystarczy popatrzeć na Metro.. tam była fabuła i dało się wciągnąć.

Panowie od 3 lat tak mniej więcej nie wychodzą żadne perełki.. same odgrzewane kotlety uproszczone. Albo się starzeje

albo po prostu z twórcami gier coś nie tak. Pamiętam czasy Colina 3 ,Splinter Cell, Max Payne, Prince of Persia, To było coś..

zmieniało się geforce 4 MX na FX5200 po to ażeby móc pograć :>

 

Teraz jest jedna wielka kiszka... Żadnych innowacyjnych rozwiązań w grach.. ah .. cały czas prowadzą za ręke..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja pamiętam jak zmieniałem rive TNT 2 na 4 MX żeby w Enemy Territory pograć :D. A porównywanie fabuły metro 2033 jest imho nie na miejscu, jak porównywanie hamburgera do kebabu, w zasadzie te same składniki a smakuje inaczej. Innowacyjności w grach mało, ale z drugiej strony spróbujcie sami wymyśleć coś czego jeszcze nie było a technicznie jest do zrobienia. Nie sądze abyśmy mogli czegoś nowego w grach doswiadczyć. Może graficznie jakaś poprawa po wyjściu next genów się pojawi, ale rewolucji żadnej nie będzie.

Wracając do Crysisa, sama gra wydaje mi się nawet bardziej filmowa niż wspomniany BO, ale w zasadzie nie spodziewałem się niczego innego.Chwilami miała klimat filmu wojna światów ale tylko chwilami. I miło że pomimo małych przestrzeni nie trzeba iść koniecznie jedyną słuszną drogą. A co do trybu taktycznego to taka przysłowiowa "idioten kamera", zapomniałem o jego istnieniu przez wiekszość gry.

Co do fabuły która mi się osobiście całkiem ok wydaje, to jest kilka niedopowiedzeń które nie wiem czy są celowe czy zabrakło im czasu. Np kim właściwie był i czego chce od nas ten znikający kosmita który co rusz przed nami się pojawia.

A co do debilizmów czemu nagle Vtol znikły, na żecz helikopterów. Czemu nikt w armii nie zdaję się nie pamiętać /wiedzieć o wydarzeniach z crysisa 1. Czemu nanosuit które nawet koreańcy mieli jest czymś ultra, mega niezwykłym dla amerykanów. Mam ogólne wrażenie że crysis 2 jest baaardzo luźno związany z 1 i nazywa się jak nazywa tylko dlatego żeby się lepiej sprzedał.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bez problemów w tej konwencji można było oprzeć niewielkim kosztem o wiele ciekawszą fabułę. Wystarczyło pomyśleć. Mieć trochę pasji w tworzeniu tej gry, a nie tylko patrzeć na licznik z konta bankowego. Najpierw wizja, potem realizacja z pasją a na końcu kasa. Wtedy sukces sam przyjdzie.

 

Ok 2004 kupiłem nowy komp z FX5200. Okazał się za słaby do Undergrounda i dopłaciłem 375zł do redka 9550. Ha, kręcił się jeszcze i to mnie zachęciło aby się zapisać na niniejsze forum ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokąd? a dotąd, że teraz każdy na swoim podwórku musi wybudowac sobie mała elektrownię atomową...

 

Joke ofc.

 

żeby nie było OT. no to powiem tyle, że kasa wydana... a ja zatrzymałem się na wyspie gdzie coś tam zrobić i z nudów

nie chce mi się grać dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np kim właściwie był i czego chce od nas ten znikający kosmita który co rusz przed nami się pojawia.

A co do debilizmów czemu nagle Vtol znikły, na ż(rz)ecz helikopterów. Czemu nikt w armii nie zdaję się nie pamiętać /wiedzieć o wydarzeniach z crysisa 1. Czemu nanosuit które nawet koreańcy mieli jest czymś ultra, mega niezwykłym dla amerykanów.

 

1. eee.. jaki kosmita? kurcze przeszedłem grę ponad tydzień temu ale nic takiego nie pamiętam.

2. Vtol są, helikoptery - CELL, Vtol - armia

3. Armia USA to nie tylko jeden oddział więc logiczne że marines w NY nie wiedzą co się działo na wyspie,

4. z fabuły wynika że akcja w 1 miała na celu test kombinezonu zbudowanego na bazie technologii Ceph zdobytej w Tungusce (czy przyswoi ich DNA) - to była eksperymentalna broń więc logiczne

że większość nie widziała takiego "cudu" na oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pojawia się po zejściu do tunelu w kościele, staje się szybko niewidzialny nie można go ubić ( choć można strzelać) i ucieka. Potem pojawia się jeszcze przynajmniej raz z tego co kojarze w cut scence tak jakby był cały czas o krok przed nami i nas obserwował.

2. aha ok w sumie może racja.

3. Może to nie jeden oddział ale przecierz wokół tej wyspy pływały lotniskowce, i spuszczono tam bombe atomową. Jakoś ciężko mi uwierzyć żeby to tak ładnie zatuszowali i nikt o niczymy nie wiedział.

 

A tak odnośnie vtoli, czemu po prostu nie polecieli na manhatan, zamiast tego kitrali się łodzią podwodną ? Nawet jakby zależało im na tajemnicy operacji (co w perspektywie czasu niema sensu) to mogliby jakiś helikopter cywilny <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> a nie pchać się tam łodzią podwodną. A ponadto ciągle straszą w grze atakiem nuklearnym a jak widać w jedynce jego efekt był tragiczny, czyżby nagle kosmici stali się na niego podatni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd
Ten nie pójdzie bez premium, poprzedni tak.

 

 

To są te tekstury z jedynki? Czy coś nowego? Bo widziałem screeny trawy z jedynki wrzuconej do dwójki. W dwójce identyczna tekstura, tylko o mniejszej rozdziałce. Niezły lol, brali tekstury z jedynki to mogli ich chociaż nie zmniejszać.

 

EDIT.

 

Co do samego packa, to ponoć:

 

"This pack doesn’t work if you’ve already updated your game to the 1.2.0.0 version."

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nie pójdzie bez premium, poprzedni tak.

 

 

To są te tekstury z jedynki? Czy coś nowego? Bo widziałem screeny trawy z jedynki wrzuconej do dwójki. W dwójce identyczna tekstura, tylko o mniejszej rozdziałce. Niezły lol, brali tekstury z jedynki to mogli ich chociaż nie zmniejszać.

 

EDIT.

 

Co do samego packa, to ponoć:

 

"This pack doesn’t work if you’ve already updated your game to the 1.2.0.0 version."

 

juz pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nie pójdzie bez premium, poprzedni tak.

 

 

A sprawdzałeś czy tak piszesz w ciemno. Zasysam z tej strony właśnie. Niby limit do 400 MB , ale ściąga się plik ważący 428 MB, więc jednak działa. A tak w ogóle to znów gracze poprawiają twórców wydając paczki tekstur. :lol:

 

 

EDIT:

 

Albo ja jestem ślepy, albo ja nie mogę się tam dopatrzeć wielkich różnic. Robiłem porównania w paru miejscach. Ale jeszcze dokładniej obadam.

 

EDIT2: Dobra coś tam się różni, ale nie są to jakieś wielkie zmiany IMO

 

EDIT3: Niech mi ktoś łaskawie te różnice pokaże, bo ja naprawdę nie mogę się ich dopatrzeć lub mam zwidy, że troszkę się różnią :lol:. Zresztą olewam to do czasu DX 11.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

A sprawdzałeś czy tak piszesz w ciemno. Zasysam z tej strony właśnie. Niby limit do 400 MB , ale ściąga się plik ważący 428 MB, więc jednak działa. A tak w ogóle to znów gracze poprawiają twórców wydając paczki tekstur. :lol:

 

 

EDIT:

 

Albo ja jestem ślepy, albo ja nie mogę się tam dopatrzeć wielkich różnic. Robiłem porównania w paru miejscach. Ale jeszcze dokładniej obadam.

 

EDIT2: Dobra coś tam się różni, ale nie są to jakieś wielkie zmiany IMO

 

EDIT3: Niech mi ktoś łaskawie te różnice pokaże, bo ja naprawdę nie mogę się ich dopatrzeć lub mam zwidy, że troszkę się różnią :lol:. Zresztą olewam to do czasu DX 11.

 

A dałeś podmiankę plików ? Pamiętaj, że instalacja tego to nie taka prosta sprawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A sprawdzałeś czy tak piszesz w ciemno. Zasysam z tej strony właśnie. Niby limit do 400 MB , ale ściąga się plik ważący 428 MB, więc jednak działa.

Sprawdzałem, i mój znajomy też. Był komunikat że plik ma ponad 400 MiB i nie można go ściągnąć.

 

Po odpowiedzi vasyndrom już działało ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Czy jeśli kupię klucz na allegro i dam go kumplowi z GB to będzie miał angielski dźwięk i napisy? Czy ta gra jest z tym tragicznym lektorem Polskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...