Skocz do zawartości
pawel__

duron vs celeron

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, że Duron. Powiedziałbym, że nawet z 10-15%!

Polecam jednak z własnego doświadczenia Celerona. Kręci się spoko na 1066!

A Duron też sie pewnie niezle kreci, ale nie mialem z nim doczynienia...

Spytaj tych, co go mieli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron, jeszcze don tego spokojnie go wykrecisz na fsb 133, a z durniami nie jest tak wesoło (chyba że w gre wchodzi ołówek :)  )

Dlatego powinien napisać czy duronik będzie na ddr czy nie i czy możemy kręcić czy nie...

Bo nawet jeśli celina by na 133 była to z durkiem typu 5x200 nie miałaby zbyt dużych szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron, jeszcze don tego spokojnie go wykrecisz na fsb 133, a z durniami nie jest tak wesoło (chyba że w gre wchodzi ołówek :)  )

Dlatego powinien napisać czy duronik będzie na ddr czy nie i czy możemy kręcić czy nie...

Bo nawet jeśli celina by na 133 była to z durkiem typu 5x200 nie miałaby zbyt dużych szans.

tylko do tego trzeba płytke z dzielnikiem 1/6, a o ile mi wiadomo to tylko nforce2 ma taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko do tego trzeba płytke z dzielnikiem 1/6, a o ile mi wiadomo to tylko nforce2 ma taka możliwość

Po pierwsze nforce nie ma dzielnika 6 tylko ma zablokowane pci na stałe. Podobnie sis 746 (ten nowy ecs)

A dzielnik 6 ma tylko jedna płyta na chipsecie ali jak się nie mylę...

 

A dodam jeszcze że 200 to można bez większych problemów i na dzielniku 5 jechać. Jednak na dzielniku 5 nie polecałbym prqacy powyżej 220 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tylko do tego trzeba płytke z dzielnikiem 1/6, a o ile mi wiadomo to tylko nforce2 ma taka możliwość

Po pierwsze nforce nie ma dzielnika 6 tylko ma zablokowane pci na stałe. Podobnie sis 746 (ten nowy ecs)

A dzielnik 6 ma tylko jedna płyta na chipsecie ali jak się nie mylę...

 

A dodam jeszcze że 200 to można bez większych problemów i na dzielniku 5 jechać. Jednak na dzielniku 5 nie polecałbym prqacy powyżej 220 :wink:

wiem że nforce2 ma zablokowane pci, napisałem że ma możliwość pracy z fsb 200 bez problemów, pozatym nie byłbym taki pewien co do 1/5 na fsb 200, może działa dobrze, ale na dłuższą mete lub np. w przypadku jakiichś kart PCI to może to być destrukcyjne te 40 MHz PCI, ja bym sie w to nie bawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron

lepsza wydajnosc,mozliwosc przejscia na XP w pozniejszym terminie

w przypadku modeli 600-900 takie same mozliwosci o/c z przewaga ze na duronie zmienic mozna mnoznik i nie martwic sie o fsb ,przez co kazdego durona wykrecisz tak samo,a celeron jest uzalezniony od fsb,czyli plyty

modele >1000 - lepiej kreca sie celery,ale tylko dzieki 0.13,za to w ich cenie kupi sie juz XP 0.13 i wtedy juz wiadomo co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie duron jest troche lepszy

ale ja i tak wole celerona.

Gościu ja mam Durona 850MHz AKCA :D

I co prawda aktualnie go nie kręce ale po podkręceniu (133x8) czyli 1066MHz mam w 3dmarku2001 tyle samo punktów co qmpel na Celeronie 1.7GHz. :twisted: I chciałbym tutaj zaznaczyć że mamy identyczne karty graficzne a On w dodatku ma DDR-y 266 :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE PORÓWNUJCIE NIC DO NOWYCH CELERONÓW!

To tak, jakbyście się śmiali, że kaleka biega wolniej, niż zdrowy człowiek ;)

Aczkolwiek takiego Celka2000 kupiłbym do przerabiania DVD=>DIVX! (U mnie to trwa ok 10 godzin, na Celku 2000@2666 trwałoby to ze 4!) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE PORÓWNUJCIE NIC DO NOWYCH CELERONÓW!

To tak, jakbyście się śmiali, że kaleka biega wolniej, niż zdrowy człowiek ;)

Aczkolwiek takiego Celka2000 kupiłbym do przerabiania DVD=>DIVX! (U mnie to trwa ok 10 godzin, na Celku 2000@2666 trwałoby to ze 4!) :)

Hehe jak podkręcisz Celka z 2Ghz na 2,666 to byłbyś dobry :) Max z tego szajsu wyciagniesz z 2,1 :(

 

Co do Celka 800 vs Duron 800 - Wcześniej go miałem i powiem, że jest beściak i wypadał mi lepiej niż duron 800 mojego braciszka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE PORÓWNUJCIE NIC DO NOWYCH CELERONÓW!

To tak, jakbyście się śmiali, że kaleka biega wolniej, niż zdrowy człowiek ;)

Aczkolwiek takiego Celka2000 kupiłbym do przerabiania DVD=>DIVX! (U mnie to trwa ok 10 godzin, na Celku 2000@2666 trwałoby to ze 4!) :)

Hehe jak podkręcisz Celka z 2Ghz na 2,666 to byłbyś dobry :) Max z tego szajsu wyciagniesz z 2,1 :(

 

Co do Celka 800 vs Duron 800 - Wcześniej go miałem i powiem, że jest beściak i wypadał mi lepiej niż duron 800 mojego braciszka :)

STARY! TY TO CHYBA POSTÓW/GAZET/NEWSÓW NIE CZYTASZ! ON SIĘ KRĘCI NA 3GHZ! To jest 0,13 mikrona!!!

 

Poczytaj coś czasem o konkurencyjnej platformie!

(bez urazy, ale nie lubię, jak ktoś, kto się nie zna się wypowiada!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE PORÓWNUJCIE NIC DO NOWYCH CELERONÓW!

To tak, jakbyście się śmiali, że kaleka biega wolniej, niż zdrowy człowiek ;)

Aczkolwiek takiego Celka2000 kupiłbym do przerabiania DVD=>DIVX! (U mnie to trwa ok 10 godzin, na Celku 2000@2666 trwałoby to ze 4!) :)

Hehe jak podkręcisz Celka z 2Ghz na 2,666 to byłbyś dobry :) Max z tego szajsu wyciagniesz z 2,1 :(

 

Co do Celka 800 vs Duron 800 - Wcześniej go miałem i powiem, że jest beściak i wypadał mi lepiej niż duron 800 mojego braciszka :)

STARY! TY TO CHYBA POSTÓW/GAZET/NEWSÓW NIE CZYTASZ! ON SIĘ KRĘCI NA 3GHZ! To jest 0,13 mikrona!!!

 

Poczytaj coś czasem o konkurencyjnej platformie!

(bez urazy, ale nie lubię, jak ktoś, kto się nie zna się wypowiada!)

Widzę że niektóre osoby naprawdę kompletnie nie znają faktów :D :D :D może i w jakiejś gazecie napisali że kręci się na 2,666 ale na 100% był to egzemplarz jeden z pierwszych (posiadających dużą rezerwę) i których na pewno w Polsce nie dostaniesz :!: Tak więc zgadzam się w zupełnośći z opinią -=Maq=- :!: :!: A co do twoich przekonań na temat Celeronów to :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zdecydowalem sie na duronka i abita kt7a  ,oby hulal na 133 fsb :]]

I dobrze zrobiłeś. Swego czasu kupowałem Durona i czytałem masę testów, między innymi porównanie tych dwóch procesorów i naprawdę w większości zastosowań wyraźnie przodowały Durony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak bo mialem i jedno i 2

celki sie swietnie kręcą maja duzo mhz a durnie z duzym fsb i pamieciami ddr bija celki na glowe

mialem tulipana kreconego na 1.7GHz i tera mam durnia na 1100 (x 145fsb) i durex dogania

prosze o to lynki

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5924647

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5796569

 

to mowi samo za siebie

chociaz w grach czasem mi brakuje tych megahercow i duren mimo tego wszystkiego i tak wymieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pamowie. sorki że sie podpinam ale mam bardzo podobne pytanie. Co wydajniejsze bedzie P III 733MHz czy Cel 800MHz??? to w powiązaniu z 2x128 SDRAM i GF2MX400 32MB(samsungi 4,5ns) i HDD 20GB(sigejt U5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pamowie. sorki że sie podpinam ale mam bardzo podobne pytanie. Co wydajniejsze bedzie P III 733MHz czy Cel 800MHz??? to w powiązaniu z 2x128 SDRAM i GF2MX400 32MB(samsungi 4,5ns) i HDD 20GB(sigejt U5)

:mrgreen: :mrgreen: Gościu jeśli chodzi o porównanie wydajności Pentium III 766 i Cela 800 na tym samym configu to oczywiście że lepszy będzie Pentium III :D Po prostu o jego wydajności zaważy przewaga w ilości Caschu L2 :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pamowie. sorki że sie podpinam ale mam bardzo podobne pytanie. Co wydajniejsze bedzie P III 733MHz czy Cel 800MHz??? to w powiązaniu z 2x128 SDRAM i GF2MX400 32MB(samsungi 4,5ns) i HDD 20GB(sigejt U5)

:mrgreen: :mrgreen: Gościu jeśli chodzi o porównanie wydajności Pentium III 766 i Cela 800 na tym samym configu to oczywiście że lepszy będzie Pentium III :D Po prostu o jego wydajności zaważy przewaga w ilości Caschu L2 :!: :!: :!:
I nie tylko, bo o ile się nie mylę to ten P3 działa na magistrali 133 a Celeron 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...