Skocz do zawartości
Pawelek69

Jaki Bluetooth Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, który bluetooth kupić? Czy opłaca się kupować standardowy za 5 zl z allegro czy może D-Link DBT-122 Bluetooth ten:

http://www.agito.pl/akcesoria-usb/d-link-d....743.30226.html za 54 zł?

Czym one się zóżnią? I dlaczego różnica w cenie wynosi 11 razy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, który bluetooth kupić? Czy opłaca się kupować standardowy za 5 zl z allegro czy może D-Link DBT-122 Bluetooth ten:

http://www.agito.pl/akcesoria-usb/d-link-d....743.30226.html za 54 zł?

Czym one się zóżnią? I dlaczego różnica w cenie wynosi 11 razy?

Ja może polecę to: http://allegro.pl/item653071353_usb_blueto...pakt_p3010.html. Używam go do nawigacji w lapku F-S, zasięg spokojnie na 12-15 metrów, sterowniki wszystkie potrzebne są, problemów brak. I najważniejsze - wkładasz do USB i o nim zapominasz - nic (prawie ;) ) nie wystaje z portu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze miałem do czynienia już z kilkunastoma BT na usb i jakiejś różnicy to nie widzę, a jak nie widać różnicy to po co przepłacać ?? xD Dzisiaj wszystko leci z jednej fabryki, mam jednego bt z czasów jak to była nowość i naprawdę trochę lepiej sygnał łapie, ale takiego dzisiaj kupić to już rzadkość, wybierz to co ci będzie pasowało, znajomy kupił bt droższego z antenką i obok bt za 5zl różnicy nie było żadnej a co zapłacił to zapłacił, chociaż dlink cieszy sie dobrą opinią może się sprawdzi.

 

 

frmn dobrze gada, bdb są te bt, ze względu na wielkość, też go polecam :)

Edytowane przez mnowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrzę... I mocno mi się wydaje, że Pentagram i http://allegro.pl/item657331632_bluetooth_...er_adapter.html to ten sam produkt :] Tyle, że Fang 5x droższy. Ja bym chyba zaryzykował

Znając pentagrama to jest na 99% to samo co za 5 zł. Ta firma skupuje towar z Chin, pakuje w ładne pudełeczko i sprzedaje x razy drożej. Już raz naciągnąłem się na podkładkę Gecko a identyczna była na allegro po 8 zł ale bez znaczka pentagram. Podobnie było z wentylatorami VGA.

 

A czytając opinie w komutroniku http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_komun...y,id,53929,s,1/

jest napisane że trzeba rozłączać co 5 mb. Czytałem coś, że w przypadku tanich blutu nie działa też pełen transfer, a związanie jest to z licencją i adresami MAC. Więc jak to się ma do rzeczywistości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o to że, w tanich bt dają wersje testowa programu blue soleil który się rozłącza co 5mb, ale jak wiadomo google nie gryza :) Co do tego pentagrama się zgodzę, można brać tańszy innej firmy a też tak samo mały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o to że, w tanich bt dają wersje testowa programu blue soleil który się rozłącza co 5mb, ale jak wiadomo google nie gryza :) Co do tego pentagrama się zgodzę, można brać tańszy innej firmy a też tak samo mały :)

Ale są chyba sposoby na ominięcie tego limitu 5 MB?

 

Czyli jednym zdaniem opłaca się brać ten za 5 zł zamiast tego D-linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić legalny moduł z oryginalnym softem bez ograniczeń, niż podróbkę za kilka złotych z adresem w stylu 11:11:11:11:11:11

 

Takie BlueSoleil (dla przykładu) daje sporo możliwości. Np. czytanie, pisanie, wysyłanie przez komóreczkę SMSów. Synchronizację z książką adresową itp.

Jednym kliknięciem mogę sobie przełączyć dźwięk z peceta na słuchawki stereo BT, albo w drugą stronę - puścić dźwięk z lapka prez BT do peceta żeby odtwarzał na lepszych głośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tani standardowy niebieski (pełno ich na allegro). Żadnych problemów z nim nie miałem, a limitu 5MB nie zauważyłem. Swoją drogą, że tak dużych plików przez niego nie przesyłam - od tego jest kabel USB.

Bez problemu natomiast współpracuje z różnymi telefonami i dzięki BlueSoleil telefon SE działa jako pilot/myszka do komputera.

Zakup czegoś porządnego ma wg mnie sens, gdy chcemy używać BT jako sieci bezprzewodowej między laptopami bez kart WiFi. Wtedy pasuje wziąć droższe, aby mieć różne numery MAC. Chociaż nie dał bym sobie ręki uciąć, że nie da się zmienić numeru MAC przez rejestr systemu (podobnie jak w przypadku kart LAN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...