Skocz do zawartości
valdi200

Plyn Feser

Rekomendowane odpowiedzi

Po 4ch tygodniach używania płynu Phobya, również mogę coś już napisać. Musiałem wczoraj rozebrać układ, więc była okazja sprawdzić działanie płynu. Wniosek? Węże zmatowiały - ten sam efekt, co przy używaniu Fesera - pokryły się nalotem i już nie wyglądają ładnie... Bloku na CPU niestety nie rozbierałem, bo szkoda mi było trochę czasu na to, ale z pewnością zajrzę do niego przy następnym rozmontowaniu układu.

Czas rozglądać się za zielonym następcą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borygo Eko jest zielony :P. Nie wygląda przepięknie, ale ostatnio zmieniałem blok na nowy i jedyne co zauważyłem rozbierając stary to taki sam drobny nalot, jak zaśniedziała miedź. Warstewka po 4 latach używania układu bez konserwacji (jedyne co robiłem to czyszczenie chłodnicy z futerka ;)) była naprawdę mała i zeszła po zszorowaniu pilnikiem. Blok kupiłem używany i od czasu kiedy do mnie przyszedł nigdy nie był rozbierany, a więc możliwe, że ten osad powstał dużo wcześniej.

 

Na temat węży się nie wypowiem bo i tak ich przezroczystość w standardzie jest dużo mniejsza niż Tygona. Osadu na nich moje oko nie widzi, ale efekt wizualny jest dla mnie najmniej ważny ;].

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc czy ma ktos doswiadczenie z czerwonymi plynami ?

najlepiej imitacja krwi ciemna wisnia lub cos w tym stylu

Obawiam sie ze przy tak intensywnym kolorze moze wystapic jakis osad

Jak narazie lece na widzie (destylowanej) i po kilku miesiacach zmatowialy mi rurki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor jak kolor, będzie działał tak samo jak inne. Jak już pewnie zdążyłeś przeczytać, nie wolno brać Fesera (sam dołączam swoje narzekania - po roku niebieski Feser niemal zapchał mi blok na CPU, rez ledwo doczyściłem z osadu a węże poszły na wymianę, ponieważ były żółto-matowe). Obecnie jadę na Aqua-Computer DP Ultra Clear UV, ale mam go za krótko, by się na jego temat wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dzisiaj będę rozbierał układ po ponad dwóch latach i montował nowy blok na CPU i chyba węże, jak dojdą. W układzie jest niebieski Feser więc zdam relacje ze stanu części, jednak na tą chwilę mogę napisać, że węże (Tygon R3603 ~10/13) zmatowiały od środka, ale to norma przy każdym płynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pewnie zdążyłeś przeczytać, nie wolno brać Fesera (sam dołączam swoje narzekania - po roku niebieski Feser niemal zapchał mi blok na CPU, rez ledwo doczyściłem z osadu a węże poszły na wymianę, ponieważ były żółto-matowe).

Ja po ponad roku używania niebieskiego fesera ledwo cos znalazlem na bloku, węże zmatowiały ale wszystko schodzi po przetarciu, a rez czysty, Także nie jest to chyba regułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...