Skocz do zawartości
metal

'podział' Neostrady 2mb, Co I Jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym ‘podzielić’ Neostradę 2MB i w związku tym zwracam się do Was o pomoc, gdyż nie za bardzo ogarniam tematykę sieci wszelakich : )

 

Poniżej podaję potrzebne informacje które pomogą Wam pomóc mnie [ ; :

 

- Łącze ma zostać rozdzielone na 2 komputery stacjonarne i 2 notebook’i

 

- Mieszkam w domu jednorodzinnym [parter, piętro, poddasze + spory ogród], starym, przez Niemców wybudowanym, więc dość solidnym, z racji tego przydało by się jakiś router z odpowiednią ‘mocą’ zasięgu : ) żeby jej jeszcze nie brakło na zewnątrz budynku, tak żeby na ogrodzie spokojnie był zasięg.

 

 

Co do ceny tego przedsięwzięcia, to na razie jest to czynnik drugo planowy, który ustępuję miejsca efektywności jego działaniu : ) Na razie chciałbym poznać wasze sugestie co do wyboru routera, kart sieciowych/modemów jak i ogólnych zasad optymalnego podziału łącza, tak w miarę łopatologicznie, zrozumiale : )

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci proponowalbym takie rozwiązanie:

Postaw router pare metrów przed domem, i zrób podwójną antenę:

1. kierunkową w stronę domu

2. półotwartą w stronę ogródka.

Po prostu kupujesz rozdzielacz na wejście, kupujesz kierunkową antenę, i masz spokój ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przez to, że mamy okres wakacyjny, ciężko będzie mi doczekać się jakiejś konkretnej odpowiedzi, o ile w ogóle... ; )

 

Nikt z was, drodzy forumowicze [ ; nie miał do czynienia z tym sprzętem firmy Belkin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz kartę belkina, model f5d7000. Powiem tyle że dziła dobrze do dzisiaj, ale na temat podanych przez ciebie produktów nie wiem nic :)

W ogóle ciężko chyba o jakiś test AP czy kart sieciowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko, ciężko... Ja znalazłem tylko dwa konkretne testy tego Belkina, który mnie interesuje i w sumie to oceny ma takie przeciętne, dlatego chciałbym wiedzieć, czy mimo wszystko warto wydać trochę tych nieszczęsnych "pinindzy" na produkt tej firmy. Nie ukrywam, że chciałbym, aby ten router oprócz działania, też i ładnie się prezentował na biurku/półce, żebym nie musiał go chować po kątach : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się w Belkina nie pchał. Lepiej kup:

 

http://allegro.pl/item672660011_router_wag..._neostrada.html

http://allegro.pl/item677864497_linksys_wm...zyna_sklep.html

 

Do laptopów (jak nie mają wifi) to jakieś karty wewnętrzne na miniPCI miniPCI-E

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...