Skocz do zawartości
Flasher18

Router - Duże Pingi. Co Robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zacznę od tego, że przez rok, ponad rok wszystko było w porządku, pingi byłby małe, cały czas w granicach 50ms przy podłączonym routerze, natomiast od jakiś kilku miesięcy w godzinach popołudniowych, czasami wieczornych występują skoki, z 50, 52, 55, 50 do 110, 150, 240ms, itp. Na 100% jest to wina router, to przez niego nie można normalnie chodzić po stronach internetowych, grać przez sieć czy oglądać filmiki na Youtube.

 

Facet z infolii, gdzie dzwoniłem powiedział, że u nich sygnał jest w porządku i oczywiście miał rację. Zasugerował, abym podłączył kabel sieciowy bezpośrednio do modemu i jak się okazało, pingi są idealne, granie przez sieć jest jak najbardziej możliwe, nie wspomnę już o chodzeniu o stronach internetowych czy oglądaniu filmików z różnych stron.

 

Teraz, póki w domu nie ma mamy, podłączyłem się przez kabel sieciowy do modemu i jest super, wszystko pięknie działa, no ale jak wróci do domu, to niestety będę musiał podłączyć się przez router. Router na chwilę obecną jest wyłączony z sieci.

 

Jeżeli trzeba jakieś dane podać, by zniwelować ten problem to proszę pytać. Jestem zielony jeżeli chodzi o te sprawy z internetem, więc proszę nakierować mnie krok po kroku co mam robić.

 

Tak przy okazji, facet z infolinii wspomniał o tym, że ktoś może podpinać się pod sieć, tzn. może w różnych godzinach chodzić po stronach internetowych, co jest skutkiem tych wysokich pingów. Pewnie ma rację, dlatego może wystarczy zabezpieczyć sieć bezprzewodową i problemu nie będzie?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Flasher18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze to jest normalne ze wieczorami zamula...

Netstumbler w dłon i zobacz ile masz sieci w poblizu i na jakich kanałach.

Jesli na tym samym kanale siedzi duzo sieci to w tym momencie one zakocaja twoj sygnał i dlatego pingi ci jak oszalałe skacza..

 

Miałem na kanale 8 ( netstumbler wykrywał mi tylko 3 sieci z sygnałami na poziomie -80dB wiec słaby sygnał ) niestety cuda nia kiju wieczorami były pingi nawet >500ms... az do zerwania...

 

Przeszedłem na 7 i jest ok ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale program nie wykrył żadnych nieporządanych sieci w pobliżu, więc to chyba nie wina tego. Masz jakieś inne pomysły? Od razu mówię, że przy bezpośrednim podłączeniu do komputera problemu nie ma, dopiero jak router zostanie podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak krok po kroku to z wiadomych przyczyn Ci tego nie opiszę, ale poszukaj instrukcji od routera, jeśli nie masz papierowej wersji to w internecie jakiś manual w postaci pdf'a.

 

Ewentualnie poszukaj: "zabezpieczanie sieci wifi" lub podobne hasła w google.

Edytowane przez pioras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś mógł powiedzieć mi krok po kroku jak to zrobić, gdyż jestem w tych sprawach zielonych, a naprawdę zależy mi na tym, aby internet jakoś działał z routerem. Dzięki.

Jeśli się nie mylę, masz wykręcalną antenę.

Po prostu wykręć antenę z gniazdka(z routera), i sprawdź czy pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wykręciłem antenkę i nic to nie dało, pingi teraz nawet o tej godzinie są po 800, 1000, ale najczęściej ponad 100ms. Już sam nie wiem co robić, a wolałbym, żeby ktoś wytłumaczył mi jak zabezpieczyć sieć, w co wejść krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto screen. Nie wiem jak puścić tego pinga do routera, jakbyś mógł powiedzieć jak to zrobić byłoby super.

 

Teraz jakoś internet chodzi dobrze, nie ma problemów, nie wiem, może taka godzina, dlatego pingi są małe.

 

Chociaż nie, znowu pingi po > 100ms.

post-171403-1246136641_thumb.jpg

Edytowane przez Flasher18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto screen. Nie wiem jak puścić tego pinga do routera, jakbyś mógł powiedzieć jak to zrobić byłoby super.

 

Teraz jakoś internet chodzi dobrze, nie ma problemów, nie wiem, może taka godzina, dlatego pingi są małe.

 

Chociaż nie, znowu pingi po > 100ms.

W konsoli(CMD) wpisz:

ping 192.168.0.1 -n 100

 

Poczekaj az sie zrobi 100 razy.

Pokaż nam screena, zrob to w czasie kiedy tak jak mówisz jest najgorzej, i zrob tez np. rano, jak jest ok.

Zresetuj ustawienia routera.

Sprawdź na stronie producenta czy są aktualizacje firmware.

(jak łączysz sie bezprzewodowo, i jest szyfrowanie WPA2, to zmien na WPA. Kanał daj 04, 05)

 

Te pingi co mówisz, to są jak łączysz sie bezprzewodowo czy kablem ?

 

Jak czegoś nie rozumiesz to pisz. ;P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łącze się kablem jest wszystko dobrze, natomiast bezprzewodowo to są cyrki w różnych godzinach. Znalazłem coś takiego, niech ktoś to zbada, czy ktoś się podłącza pod moją sieć?

 

 

Tutaj sprawdziłem narazie jak jest jeszcze w sumie dobrze.

 

Jak będzie gorzej to zrobię screena.

post-171403-1246190765_thumb.jpg

post-171403-1246190779_thumb.jpg

post-171403-1246191025_thumb.jpg

Edytowane przez Flasher18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby nie było masz problem z wifi, możesz spróbować skonfigurować swoje połączenie z siecią za pomocą WZC o którym wspomniałem wyżej pomijając aplikację producenta a poza tym przetestować różne ustawienia z zakładki WiFi routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy zmiana routera (kupno nowego) albo ustawienie wszystkiego od początku da coś?

Nie jest to wina na pewno providera, tylko routera, więc czy wyżej wymienione rady mogą pomóc?

Zresetowałeś ustawienia?

 

Tu masz link do "nowego" firmware, mozliwe ze Twoje jest starsze, sprawdź.

http://www.tinyurl.com/mfv684

 

Co do ustawień routera:

 

802.11g

kanał 05-08

szyforwanie WPA ( i jakieś tam hasełko )

 

Tu masz poradnik:

http://www.dipol.com.pl/poradnik_instalatora_wlan_bib86.htm

 

Powodzenia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...