Skocz do zawartości
Talaa

Nowy Komputer Na Lga775(ddr2) Czy Am2+(ddr2) Czy Am3(ddr3)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sam napisałeś:

 

Komputer ma działać jakieś 2 lata nie żadnej zmiany.

... więc nie ma znaczenia, którą platformę weźmiesz. Najwydajniejszy w tej cenie jest Intel:

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 899 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 170 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK X38 Heatpipe - 390 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO - 230 zł

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4870x2 2GB GoesLikeHell - 1599 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 349 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 331 - 149 zł

 

RAZEM : 4096 zł

 

Mam nadzieję, że monitor masz odpowiedni (czyli FullHD), w innych rozdzielczościach sprzęt się będzie po prostu marnował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw podany wyżej jest OK, ale nie brałbym HD4870X2. Rozwiązania multi-GPU są jak narazie nieopłacalne moim zdaniem, już lepiej kupić GTX285, wtedy wysoka wydajność będzie zapewniona wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki zestaw.

 

AMD Phenom II X4 940 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/

Scythe Mugen II

Asus M4A78 PRO /AMD 780G/

GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO x2

Samsung 1TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 1792MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer

Samsung SH-S223Q SATA LightScribe (black)

Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/

BeQuiet StraightPower E6 600W

Edytowane przez Talaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do tej mobo (Asus M4A78 PRO /AMD 780G) to składałem jakiś czas temu zestaw na niej i imo bez zmiany chłodzenia na NB się nie obejdzie, dosłownie można jajka smażyć, nie potrafiłem utrzymać palca na NB dłużej niż 1s i nie był to przypadek tylko jednej sztuki, więc tu bym uważał.

 

Zestaw co podał Gi3r3k imo bardziej wydajny, tyle, że faktycznie poszedłbym w single GPU, coś pomiędzy podaną przez ciebie GTX260 GS a GTX285,a wtedy zaoszczędzone pieniądze z X2 przeznaczasz na kartę muzyczną. Będzie cisze w budzie (ATI się grzeją dość, z wyjątkiem HD4850X2) i głośniej w słuchawkach :)

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka płyta główna może być AsRock AOD790GX/128M /AMD 790GX/. Nie planuje rozwiązania SLI czy Crossfire. GTX 260 z 1792MB chyba starczy na jakieś 2 lata spokojnie , myślałem też na taką kartą Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 2048MB DDR5 , lecz nie wiem jak ATI teraz stoi z jakością sterowników , bo kiedyś to były problemy i to mnie wstrzymuje z wybraniem tego Radeona. Czy z nową płytą główną i GTX 260 GS 1792, lub ewentualnie tym Radeonem , lub Palit GeForce GTX 260 Sonic 1792MB DDR3 komputer wytrzymam jakieś 2-3 lata bez zmiany procesora , ewentualnie dokupić dodatkowe dyski twarde. Czy lepiej składać coś na am3 i ddr3 , lub am3 i ddr2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRocka ma twoim miejscu bym nie kupował, za dobrych produktów to oni nie wytwarzają... Co do grafiki to chyba najlepsza będzie Radeon hd4890, 2gb ramu w grafie raczej się nie przydadzą a gpu jest sporo wydajniejsze. Procesor to wyłącznie Intel, procki AMD ogólnie są mniej wydajne i gorzej się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRocka ma twoim miejscu bym nie kupował, za dobrych produktów to oni nie wytwarzają...

Stereotyp

 

Procesor to wyłącznie Intel, procki AMD ogólnie są mniej wydajne i gorzej się kręcą.

Fanboystwo. Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że AsRock robi kiepskie płyty to żaden Stereotyp, rok temu kupiłem ich płytę bo też ktoś na forum napisał coś podobnego i zaryzykowałem.

Po miesiącu płyta ducha wyzionęła, dostałem drugą taką samą to ciągle BSOD wyskakiwały. Wymienili mi po raz drugi, AsRock sprzedałem, kupiłem Asusa i dotychczas nie miałem żadnych problemów.

A co do fanboystwa to faktycznie lubię core 2 intela, ale właśnie dlatego że są zdecydowanie lepsze od AMD. To że są mniej wydajne to już wiele serwisów udowodniła tylko najwyższe modele AMD równają się Intelowi. A że się lepiej kręcą to sprawa chyba oczywista niektóre procesory dają się przekręcić nawet o 100%, a AMD mają problemy z dużo niższym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który CPU AMD do 300zł jest lepszy od E5200? Wiem że piszesz "prawie" ale...imho z tego co się naoglądałem to dopiero nowe Phenomy nawiązują walkę.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To procesory pojawiły sie w sprzedaży zaledwie kilka dni temu, procesory intela z serii e5xxx są na rynku już ponad rok. Nie można porównywać nowszej generacji do starszej bo to nie ma sensu. Tak jak miałbym porównać core 2 duo do Pentium D. Teraz trzeba czekać na odpowiedź intela który najprawdopodobniej znacznie prześcignie produkty AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To procesory pojawiły sie w sprzedaży zaledwie kilka dni temu, procesory intela z serii e5xxx są na rynku już ponad rok. Nie można porównywać nowszej generacji do starszej bo to nie ma sensu. Tak jak miałbym porównać core 2 duo do Pentium D. Teraz trzeba czekać na odpowiedź intela który najprawdopodobniej znacznie prześcignie produkty AMD.

To rzeczywiście jest zajebiaszczy argument.

 

Człowieku, to że te procesory wyszły miesiąc temu, a intel jest ze swoimi rok, to nie ma znaczenia dla kogoś kto dziś kupuje procesor.

 

Nie rozumiem tego porównania C2D i Pentum D. Faktem jest że PII to spóźnione procki, ale jak najbardziej teraz opłacalne.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Fanboystwo.

A Ty to co?

Dla Ciebie istnieje tylko AMD i ów przecudny Asrock.

@GI3R3K

Gościu chciał w tej cenie wydajnego kompa,więc HDD 5400rpm jest raczej nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przecze że nie są opłacalne. Chodzi mi o to że procki intela to już dosyć stara konstrukcja która miała nawiązywać walkę ze starszymi prockami AMD, i te procki tą walkę wygrywały. Teraz AMD wydał nową serie która przegania intela i teraz intel musi coś zrobić żeby nie zostać w tyle. Chodziło mi tylko o to że technologia intela jest starsza i nie powinno się e5200 porównywać z phenomami bo to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

I znowu ostra wyminana zdań pomiędzy fanami Intela i fanami Amd. Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie?

Weź sobie GTX260 216sp-będzie lepszy od 4890.

DDR3 jest dobre dopiero przy wysokich częstotliwościach (a wtedy tanio nie jest :D )-bierz porządne DDR2.

Pisałeś że sprzęt ma styknąć na 2 lata,a wtedy obecne wypasy będą tanie.

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GI3R3K

Gościu chciał w tej cenie wydajnego kompa,więc HDD 5400rpm jest raczej nie na miejscu.

Poczytaj sobie trochę o tym dysku... Polecam go przede wszystkim ze względu na ciszę, a wydajność jest jak najbardziej w porządku.

 

Weź sobie GTX260 216sp-będzie lepszy od 4890.

:blink:

 

Chyba żartujesz...

 

Co do tematu - bierz HD4890 od Gigabyte. Przy cenie 799 zł żaden Geforce się nie umywa.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...