Skocz do zawartości
mateuszm31

Problem Z Asrock 780gxh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien duży problem z ta płytą, otóż po złozeniu całego komputera i probie jego uruchomienia, zaczynają pracowac wszystkie wentyle (karta procesor) ale na na ekranie nic czarno, zadnego odglosu z spekera, nawet po wyjeciu kosci ram zadnego odglosu (speaker dobry i dobrze podłączony)

Moze to winna procesora?? mozę wersja biosu za stara na ten procesor, nie wiem prosze o pomoc z góry thx

 

PII x3 720 BE

Asrock 780GXH

OCZ 2x2 1066

OCZ 500wat

R4850 hisa

Edytowane przez mateuszm31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnij wszystkie tematy o tej płycie, a zapewne znajdziesz rozwiązanie. Link do wyszukiwarki chyba nie jest potrzebny...?

myslisz ze nie umiem szukac :blink: ? niestety nic nie znalazłem na temat rozwiązania tego problemu Edytowane przez mateuszm31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kartę graficzną i sprawdź na integrze. No i może głupie pytanie ale imho ważne: podłączyłeś zasilanie do radka?

tak próbowałem, nic nie pomaga (płyta na nic nie reaguje), prawdopodobnie mam uszkodzony bios

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1358854.html

pytałem sie tego kolesia na gg i pomogło wgranie nowego biosu przez programator, a przecież ten procek powinien działać nawet na 1.0 z tym ze w biosie by nie rozpoznawało modelu, a tu nic zadnej diody nawet piszczenia tylko te wiatraki :damage_wall:

wychodzi na to ze mam uszkodzony bios albo jest pusta kosc z biosem :blink:

Edytowane przez mateuszm31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnym okresie (w sumie takim samym) mamy 3 takie same przypadki, widać AsRockowi coś nie wyszło. Zobaczymy co z moją mobo, poszła na serwis. Ale uszkodzony / pusty bios dużo wyjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze nie umiem szukac :blink: ? niestety nic nie znalazłem na temat rozwiązania tego problemu

Jeżeli masz zasilacz 20+4 i 4 pin i tak go podłączyłeś to płyta nie zadziała.Musisz podłączyć 20pin i 4 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zasilacz 20+4 i 4 pin i tak go podłączyłeś to płyta nie zadziała.Musisz podłączyć 20pin i 4 pin.

Bzdura, na moim Modecomie MC-350 jakoś normalnie odpalała po takim podłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, na moim Modecomie MC-350 jakoś normalnie odpalała po takim podłączeniu.

To nie bzdura miałem ten problem i dopiero odłączenie 4 pin od 20 pin dało efekt w postaci odpalenia płyty.

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bzdura miałem ten problem i dopiero odłączenie 4 pin od 20 pin dało efekt w postaci odpalenia płyty.

U mnie działało normalnie, podłączyłem mojego mc-350 tak jak powinno być i od początku śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działało normalnie, podłączyłem mojego mc-350 tak jak powinno być i od początku śmigało.

Więc widać AsRock skopał coś w nowszych płytach. Na początku dbali o markę a teraz trzepią je, aby były.... Edytowane przez stasio1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować zrobić coś takiego: złożyć kompa na pająka i nie wkładać grafiki ani RAM-u (warto podłączyć pcspeaker). Spróbować odpalić. Jeśli nie będzie piszczał, to naciśnij reset, a po chwili odłącz kompa od prądu i daj clearcmos na jakieś 15-20 minut. Następnie spróbuj odpalić kompa (cały czas bez RAM-u) trzymając insert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc widać AsRock skopał coś w nowszych płytach. Na początku dbali o markę a teraz trzepią je, aby były....

Ja kupiłem to mobo całkiem niedawno. Możliwe, że wyszła jakaś wadliwa seria tych płyt bo to nie jest jedyny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta poszła do serwisu, stwierdzili uszkodzenie i wysłali do producenta a w piatek dostane nowa

Możesz jeszcze spróbować zrobić coś takiego: złożyć kompa na pająka i nie wkładać grafiki ani RAM-u (warto podłączyć pcspeaker). Spróbować odpalić. Jeśli nie będzie piszczał, to naciśnij reset, a po chwili odłącz kompa od prądu i daj clearcmos na jakieś 15-20 minut. Następnie spróbuj odpalić kompa (cały czas bez RAM-u) trzymając insert.

robiłem podobnie, tylko bez tak długiego clearcmos (max 40sec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta poszła do serwisu, stwierdzili uszkodzenie i wysłali do producenta a w piatek dostane nowa

Czyżbyś kupował w esc.pl? Może moje mobo dostałeś podaj serial no. jak coś :)

Ta sama historia u mnie była.Po włożeniu Phenoma II x3 710 zima - zero kontaktu, wentylki się kręciły ale nawet nie pisnał. Nowy bios i cuda na kiju nie pomagały . Testowałem nawet na AMD x2 4800+. Po wysłaniu do sklepu odesłali inna. Po miesiącu od zakupu dopiero mogę się cieszyć (kupowałem 17 czerwca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś kupował w esc.pl? Może moje mobo dostałeś podaj serial no. jak coś :)

Ta sama historia u mnie była.Po włożeniu Phenoma II x3 710 zima - zero kontaktu, wentylki się kręciły ale nawet nie pisnał. Nowy bios i cuda na kiju nie pomagały . Testowałem nawet na AMD x2 4800+. Po wysłaniu do sklepu odesłali inna. Po miesiącu od zakupu dopiero mogę się cieszyć (kupowałem 17 czerwca)

nie w całkiem innym sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...