Skocz do zawartości
Grimlock

Tomb Raider 2013 (Tomb Raider 9)

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to wolałbym remake'i poprzednich części. Nie wiem czego się spodziewać, więc nie oceniam na razie. Jednak jak za bardzo przekombinują i wyjdzie z tego jakiś bełkot to będzie oznaczało już raczej koniec tej serii. Co jak co, ale w ogóle seria Tomb Raider była najlepsza w oryginale. Oczywiście te od Crystal Dynamics też są dobre. Jest spora grywalność i nie brakuje dobrego klimatu. Ale jednak klasyka to klasyka. Jednak jakby wydać Tomb Raider 2 (m.in. w Wenecji i Tybecie) z grafiką co najmniej taką jak w Underwolrd to chętnie bym zagrał. Oczywiście jak to miało miejsce z Tomb Raider: Anniversary misje by były również mocno przebudowane pod silnik autorstwa CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zagrałbym w kolejnego remake'a ale nawet po pewnych uproszczeniach w Anniversary nie brakowało głosów, że ta gra jest trudna :) Obecnie dominują casualowe produkcje, więc taka II czy IV część, niejednego gracza mogłaby doprowadzić do frustracji ;)

 

Zresztą zobaczymy za jakiś czas jaka będzie dziewiąta część. Jedno jest pewne, Crystal Dynamics potrafi zrobić porządne sterowanie postacią w odróżnieniu od Core Design (AoD), ale czy takie innowacje jak te zapowiadane im wyjdą? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IV część mi się marzy.

Chyba sobie odświeżę :)

 

Nowa Lara za bardzo mi się nie podoba, choć moze to przez te oczy... całe białe!!! A gdzie przekrwienia, przeca nie powiecie że się kobita wysypia w takim stanie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Lara jest niezniszczalna.

Kto wie, może jakieś mikstury czy inne eliksiry zażywa np. w Underworld były "pucharki" z jakąś substancją leczniczą ;)

 

Wiele razy zastanawiałem czy żywy człowiek miałby kiedykolwiek taką kondycję i na dodatek mógł utrzymywać ją tak długi czas np. podczas całego levelu. Daleki skok i złapanie się krawędzi palcami bez upadku - to jest wyczyn i to wielokrotnie. W AoD był pasek wytrzymałości takiego chwytu więc nadawało to pewien realizm :) Chociaż w sytuacjach wielkiego stresu i zagrożenia ludzie mogą przełamywać na pozór nieprzekraczalne granice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie Lara bardziej przypominała Pamelę niż Larę z pierwszych części :) Wg mnie Larę nie skrzywdzili zmianą imidżu, co o Dantym powiedzieć nie mogę. Mi się Lara podoba i rozgrywka zapowiada się interesująco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi, bo to restart serii, czyli tak jakby "Lara nigdy nie istaniała". A co wspólnego Max Payne 3 z poprzednimi częściami? Albo ostatnie części Splinter Cella? Crystal Dynamics przynajmniej mówią wprost, że robią restart serii i mają "powód" do zmian, a taki Splinter Cell: C co ma wspólnego z pierwszymi częściami? Dla mnie to takie same marudzenie jak nt. zbyt kolorowego Diablo 3. Narzekanie dla narzekania, a nawet gameplay nie wyszedł.

 

Pewnie mam takie podjeście dlatego, że nigdy nie byłem wielkim fanem Lary, czasami lubiłem tylko sobie pograć i dlatego uważam, że bardziej skrzywdzili nowego Dantego i jego fanów niż nową Larę i ich fanów. Ta przynajmniej wygląda porządnie, a na większe cycki przyjdzie pora w kolejnych częściach :D

 

PS. Para idealna :) choć oryginalny "Djuk" napewno by użył inaczej tych rąk :D

 

Eh, jeszcze młodych zgorszę...

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem porównując Larę z każdej części widać pewną spójność. Ale z każdą częścią wzrasta też szczegółowość modelu postaci. 21 letnia Lara jest na pierwszy rzut oka jest inna, ale gdy patrzy się na render na którym nie ma pobrudzonej twarzy i rozciętego usta oraz bardziej uczesane włosy jakoś specjalnie nie odbiega od "ustandaryzowanego wzorca". Rysy twarzy, brwi, kształt nosa, policzków, brody nowej, młodej Lary są dość charakterystyczne dla Lary z poprzednich części i można je bez trudu odnaleźć. Zresztą gdy kobiety zmieniają fryzurę (uczesanie, kolor włosów, długość etc.) to też czasem można ich nie poznać na pierwszy rzut oka ;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Zresztą patrząc na te dwa poniższe obrazki: gdyby nie naszyjnik i ubranie to czy uznalibyście, że to ta sama postać? :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż gdyby nie Lara Croft stworzona w studiu Core Design to Tomb Raider by nie zdobył takiej popularności. Oczywiście dalej by to była dobra gra z porządnym gameplay,em ale czegoś by jej brakowało. Lara to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci komputerowych, która na długo zapanowało rynek gier komputerowych. Dlatego bardzo się zezłoszczę jak wydadzą jakiś Crap z główną postacią Lary. Co do samego wyglądu Lary to cóż. Grafików poniosła fantazją, a być może mieli jakieś kompleksy ;) Jednak trzeba pamiętać, że oprócz Lary dostajemy porządną serię gier z świetną grywalnością i klimatem. Oczywiście były słabsze części w moim odczuciu. Nie podobał mi się Tomb Raider 3 i AoD. To ostatnie nazwał bym inaczej, ale pewnie poleciały by %. No cóż dla mnie Tomb Raider i tak zakończył się na 5 części - Chronicles. Po AoD i zagraniu w Legendę byłem troszkę zniesmaczony. Gra owszem było dobra, ale oferowała coś innego jednak. Brakowało tu niektórych elementów ze starej serii i tego klimatu. Poprawie oczywiście uległa oprawa audiowizualna. Sama Lara i jej ruchy były doskonalsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W materiałach przedpremierowych i na okładce Underworld Lara była strasznie umorusana - w samej grze już w znacznie mniejszym stopniu. Pewnie w przypadku TR9 będzie podobnie - wygląd i stan Lary na plakacie jest zbyt dosadny, do tego rany, krew.

 

Jeszcze kilka skanów - trochę dziwnie wygląda jej twarz (zupełnie niepodobna, na czwartym skanie):

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona w ogóle nie jest podobna do oryginalnej Lary. Do tego jak przekombinują z Gameplay'em i zrobią nie wiadomo co to podziękuję za ten tytuł. ;) Wolę już Remake klasycznego TR2 (Wenecja, Tybet) i TR4 (Egipt). Aż mnie naszla ochotą, by sobie przypomnieć te znakomite gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do TR9 mają takie samo podejście jak przy AOD. Nie obawiam się, że ta część będzie niedopracowana jak AOD tylko właśnie przekombinowana. Klasyczne Tomb Raidery 1-5 dysponowały "prostą w obsłudze" Larą - liczyły się tylko refleks, zagadki, bieganie od dźwigni do dźwigni z jednego końca mapy na drugi czy wymierzanie skoków co do milimetra. A teraz linka, pda, podpowiedzi, zmiana ciuchów... zbyt casualowo. Chociaż nie powiem, TRA bardzo mi się podobał :)

 

Ale obecnie liczy się tylko nowy klient, a nie ten od lat lojalny i to pod tego pierwszego jest robiona prawie każda gra.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczna prasa: Lara będzie oblepiona pijawkami

Ciąg dalszy nowych informacji dotyczących gry Tomb Raider 9, które w ostatnich dniach opublikowała zagraniczna prasa.

 

W RPA ukazał się obszerny artykuł w magazynie NAG. Z tekstu dowiadujemy się m.in. tego, że Conrad Roth, mentor Lary, będzie się posługiwał dwoma pistoletami. Prawdopodobnie to właśnie po nim nasza niedoświadczona bohaterka je „odziedziczy”.

 

Lara nie będzie przebierać w słowach, często w grze usłyszymy wulgaryzmy, oczywiście w odpowiednich sytuacjach. Nowy, młodszy głos Lary ma brzmieć naturalnie, wręcz zwyczajnie. Głos ma symbolizować normalną dziewczynę, prosto po studiach, która równie dobrze mogłaby pracować w pubie czy sklepie. Na potrzeby prezentacji użyto tymczasowego głosu Lary, ponieważ Crystalsi wciąż poszukują tego ostatecznego. Nie wykluczają jednak, że właśnie ten użyty na pokazie może okazać się najlepszym. Pewne jest to, że wiele głosowych aktorek stara się o tę bez wątpienia wielką rolę.

 

Animacje postaci jak i przerywniki filmowe, których w grze z pewnością nie zabraknie, zostały stworzone całkowicie za pomocą technologii motion capture. Wyspa ma być ogromna, a miejsc do eksploracji wiele, będą one jednak dostępne po uprzednim zdobyciu umiejętności, lub niezbędnych w tym celu narzędzi. Przedmioty w ekwipunku Lary nie będą miały jednego zastosowania. Przykładem może być czekan, który nie tylko pomoże nam przy wspinaczce, ale posłuży jako broń. Ponadto na wyspie mają się znaleźć liczne statuetki Buddy, jednak nie wyjawiono ich przeznaczenia.

 

Z kolei w wywiadzie dla holenderskiego magazynu Gameplay Karl Stewart ujawnił, że zespół poświęcił mnóstwo czasu i sił na stworzenie nowego systemu walki. Całkowicie zrezygnowano z automatycznego celowania, zastępując je ręcznym, przez co rozgrywka stanie się większym wyzwaniem. Zapytany o to, czy ma coś do powiedzenia na temat potencjalnego multiplayera lub trybu kooperacji, rozbawiony Karl tajemniczo odpowiedział: „Jeszcze nic nie powiem”. Ciekawostką jest fakt, że do wyleczenia ran Lary posłużą nie tylko apteczki, ale także bardziej naturalne metody, jak np. pijawki.

 

Magazyn Gameplay informuje także, że w grze nie zabraknie dobrze nam znanej muzyki orkiestrowej, lecz spodziewać się można również mrocznych, fortepianowych utworów, które doskonale podkreślą atmosferę na wyspie. Muzykę do trailera skomponował Aleksander Dimitrijevic, nie ujawniono jednak kto będzie odpowiedzialny za pełny soundtrack do gry.

 

Dziennikarze zapytali także twórców o to, czy trzeci film, który także ma być restartem serii, będzie miał coś wspólnego z restartem serii gier. Otrzymaliśmy odpowiedź, że oba projekty są niezależne, ale jeśli twórcy trzeciego filmu będą potrzebowali pomocy, to studio Crystal Dynamics chętnie im pomoże.

 

Jeśli chodzi o długość gry - przejście powinno zająć od 8 do 10 godzin, maksymalnie 15, jeśli gracz zamierza zwiedzić każdy zakamarek wyspy. Sugerowaną przez magazyn datą premiery jest koniec 2011 roku lub początek 2012. Jest to jednak tylko przypuszczenie, bowiem Crystalsi nie pisnęli jeszcze ani słowa na temat choćby przybliżonej daty premiery.

World of Tomb Raider - Oficjalna polska strona serii Tomb Raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomb Raider jako FPP - no way ;)

 

Kolejny artykuł tym razem "Edge" i wreszcie w "zrozumialnym" języku. Screenshooty w zasadzie te same, poza dwoma i pojawiły się też dwa nowe arty.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...