Skocz do zawartości
golomb111

Wypalający sie Athlon ???

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem..Mianowicie mam swojego AXP 1700+ DUT3C. Pracuje już 1 miesiąc na 2240 mhz (224FSB x 10) Noi wczraj zaczeły się problemy właczam kompa zaraz Blue Screen...myśle sobie memorki. No to zmniejszam na 100mhz (200DDR) i najgorsze timingi..alej Wałki...no to zmniejszam proca. ....DZIAŁA !!!. No nic wracam do normalnych ustawień zwis.... Daje 223 FSb...proc 2230mhz.. WSZYSTKO FULL STABLE to samo napięci. PO zwiększeniu o t 1 FSB natychmiast Cuda, wianki, dzikie węże na ekranie. ustawiłem magistrale 224 i zmniejszyłem mnożnik wszystko OK. Czyli awaria płyty i memorek odpada...zostaje PRoc... PRZEPALA SIE ?? a tak sie stało może iż cały czas program UNITED DEVICES mam włączony od tygodnia i obciążenie proca 100% przez tydzień ...Przepala się chłopak ?

Aha płyta to 8RDA+/ Pamięci Noname 768 DDR 333 Wilk Elektronik :D :D :D . (3x256)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, bo zauwazylem ze jak umnie przekracza 51 stopni to sie winamp wykrzacza :Ddziwna sprawa, bo zauwazylem ze jak umnie przekracza 51 stopni to sie winamp wykrzacza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na titanie athlon 1700+ JIUHB dziala na 1866MHz mam 56 stopni podczas wytezonej pracy (gra or smth) i zadnych zwiechow nie mam :>

To strasznie fajnie,ale taki athlonik przy 1866MHz to dopiero sie rozkreca i daleko mu jeszcze do granic swoich mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś wspominałem AMD wiedziało (albo miało farta) kiedy wypuścić XP1700 0.13- ZIMĄ. Robi się cieplej i zaczynają się problemy...

Nie ma się co dziwić- przecież to ponad 700MHz więcej niż fabryka przewidziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na titanie athlon 1700+ JIUHB dziala na 1866MHz mam 56 stopni podczas wytezonej pracy (gra or smth) i zadnych zwiechow nie mam :>

to chyba odczyt z diody na procu

bo jezeli z termistora plyty to masz cooler zle nalozony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm to z tego wynika ze dla mocno kreconych antkow 51 c jest juz granica stabilnosci ....hmmmm lipa bo teraz tem jest 25 c a w lecie bedzie 35 c a przeciez te antki mialy byc na dlugi czas bo szybkie buuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można mieć też AC ale za to kilka wiatraczków i buczącego kompa :D A co do Titana (TCC - D5TB, niestety Coolmaster siadł buuu) mam w stresie max 52 st. ake na 2040 mhz a nie na 1900 ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam max 49 wg wskazań płyty co daje jakieś 7 st. C mniej niż jest w rzeczywistości - czyli mam max ok 56 st.C. i chodzi. Widocznie coolerek nie wyrabia.

 

Robi się cieplej i zaczynają się problemy...  

Zaczyna się weryfikacja wyników podkręcania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm to z tego wynika ze dla mocno kreconych antkow 51 c jest juz granica stabilnosci ....hmmmm lipa bo teraz tem jest 25 c a w lecie bedzie 35 c a przeciez te antki mialy byc na dlugi czas bo szybkie buuu

Eeee tam, mój pierwszy DLT3C chodził stabilnie na 55 stopni i to na Epoxie, który zaniża temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wim, że nikogo to nie obchodzi bo nie będzie miał swojego procka na tyle długo ale :

obniżenie temperaturu o każde 10 stopni przedłuża żywotność procesora o połowę.

czyli (bez przepięć, złego chłodzenia i zwarć) z powiedzmy 100 lat na 200 :)

poważnie to robi się ciepło i różnica temperatur pomiędzy otoczeniem a chłodzeniem komputera się zmniejsza. zamiast powiedzmy 15-20 stopni w domu bedzie 25-30 stopni a to jest znaczna różnica bo temperatury na procku wzrosną też o te 5-10 stopni. przecież chłodzenie zależy od różnicy temperatur a nie od bezwzględnej temperatury.

więc w lecie komputerki może będzie trzeba lekko odkręcić bo zwiech się będą mnożyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...