Skocz do zawartości
Gość xcode

I7 Czy Pii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xcode

Bede wlasnie kupowal i7 920 i zastanawiam sie na ktory stepping sie zdecydowac. Kupowal bede w lokalnym sklepie, gdzie sa zarowno C0 jak i D0, roznica miedzy nimi w cenie to 50zł (na korzyść C0).

 

Zaczalem czytac recenzje D0 na PPC i juz zachwycony 4GHz przy niskim napieciu dostalem na koniec recki kubel zimnejwody w postaci temperatur.

 

W budzie mam 3 wentyle 120 @ 1k RPM (u dolu z przodu, nad grafa i z tylu) ok 37 CFM kazdy, grafa wiele ciepla nie produkuje bo to 7900GS, do tego TR 120 ultra Extreme na proca +Xigmatek XLF-F1253 @ 1500RPM. Smarowal bede AS5, do tego moge sie w lapping pobawic.

 

Styknie to (bede kiedys skladal WC, ale to w przyszlosci) do chlodzenia D0 @ 4GHz czy zaryzykowac C0 i liczyc ze pojdzie na 4GHz ponizej 1.4V :?:

 

A i odnosnie lappingu (tak offtopem) - jak sprawdzic czy rowniutko wypolerowalem radiator ? Lusterkiem ?

 

/EDIT

 

OK, to by bylo narazie na tyle w temacie i7 920, ale mam jeszcze jeden dylemat.

 

Ciagle zastanawiam sie w kwestii platformy, rozwazam dwa konfigi:

 

1) - i7 D0 :)

- Gigabyte EX58-DS4 (w lokalnym sklepie maja w promocji za 690zł:)^^ )

- OCZ Platinum 3x 1024MB 1600MHz CL7 (uzywam XP i narazie mi to styka - przy przesiadce na W7 w przyszlym roku bede dopiero cos kombinowac)

 

2) - 955 BE

- MSI 790FX-GD70

- OCZ Platinum 2x 2048MB 1600MHz CL7

 

Pierwszy zestaw niby zacheca bo i7, na pewno szybki i bedzie troche zabawy :) do tego uzywam OSX'a wiec z instalacja nie ma klopotow (za to na AMD jest ich sporo), ale przecierpial bym to gdyby okazalo sie ze warto bo szybciej (pod uwage biore tez gry bo do konca wakacji bedzie do zestawu GTX275 i nowa zasilka. No chyba ze ATi pokaze HD5xxx :D). Obydwa hipotetycznie bede krecil w okolice 2.8GHz

Edytowane przez xcode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być kłopot w bardzo ciepłe dni. Jak byś dołożył jeszcze jeden wentyl na radiator to powinno być lepiej. Teoretycznie D0 kręci się lepiej ale wiadome OC to loteria często jest. C0 też powinno lecieć na 4GHz, tylko z D0 masz większą pewność.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

Może być kłopot w bardzo ciepłe dni. Jak byś dołożył jeszcze jeden wentyl na radiator to powinno być lepiej. Teoretycznie D0 kręci się lepiej ale wiadome OC to loteria często jest. C0 też powinno lecieć na 4GHz, tylko z D0 masz większą pewność.

Czyli jakbym lapnął procka, zrobił washer moda (tylko czy 50gr bedzie ok :?:, moze zrobic to z czegos innego, nie wiem kawalka jakiejs gumy ? Bo ze dwie warstwy grubszego brystolu chyba nie bardzo sie nadadza :?:), i dorzucil jakis cichy wentyl do tylu (bo juz dosc glosny jest moj komp, ale wentylatorki gdzies na swieta na Noctu'y itp. powymieniam). Myslalem tez czy jak dorzuce drugi wentyl to czy uszczelnienie bokw radiatora cos da (zrobilbym cos w rodzaju tunelu) :?:

 

O temperaturkach czytalem w dziale Hardware na PPC o tu i na kolejnej stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

OK, to by bylo narazie na tyle w temacie i7 920, ale mam jeszcze jeden dylemat.

 

Ciagle zastanawiam sie w kwestii platformy, rozwazam dwa konfigi:

 

1) - i7 D0 :)

- Gigabyte EX58-DS4 (w lokalnym sklepie maja w promocji za 690zł:)^^ )

- OCZ Platinum 3x 1024MB 1600MHz CL7 (uzywam XP i narazie mi to styka - przy przesiadce na W7 w przyszlym roku bede dopiero cos kombinowac)

 

2) - 955 BE

- MSI 790FX-GD70

- OCZ Platinum 2x 2048MB 1600MHz CL7

 

Pierwszy zestaw niby zacheca bo i7, na pewno szybki i bedzie troche zabawy :) do tego uzywam OSX'a wiec z instalacja nie ma klopotow (za to na AMD jest ich sporo), ale przecierpial bym to gdyby okazalo sie ze warto bo szybciej (pod uwage biore tez gry bo do konca wakacji bedzie do zestawu GTX275 i nowa zasilka. No chyba ze ATi pokaze HD5xxx :D). Obydwa hipotetycznie bede krecil w okolice 2.8GHz

Edytowane przez xcode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak amd to schodź z ceny na płycie, nie ma sensu brać tak drogiej.

i7 jest szybszy, nie jest to warte różnicy w cenie (przy użyciu tańszej płyty dla phenoma), ale jest szybszy.

 

@edit

No i 955 ma standardowo ponad 2,8 GHz :P

Edytowane przez erioth587

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD jest nieco wolniejsze ale tańsze. i7 jest maks o 20% wydajniejsze od PII w zegar w zegar. Większy wzrost wydajności w grach odczuje się poprzez mocniejszą kartę niż przez proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz 5/20(jakbyś miał problemy z matematyką to jest to 20%) i trzeba brać pod uwagę to, że WSZYSTKIE szanujące się nowe gry będą wykorzystywać tyle jajek ile to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć o najnowszych grach:

 

Resident Evil 5

http://www.pcgameshardware.com/aid,690488/...trong/Practice/

 

ArmA 2

http://www.pcgameshardware.com/aid,689433/...marks/Practice/

 

Prototype

http://www.pcgameshardware.com/aid,688240/...shots/Practice/

 

Ogólnie - warto mieć 4 rdzenie. Jeśli kogoś stać, warto kupić Quada, by zapewnić sobie komfort w tych grach, które korzystają z 4 rdzeni.

 

Co do tematu - jestem za i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka flagowa produkcja jak choćby assasin's creed 2 ma chyba wspierać jedynie dwu-jajowce.

Nie ma to jak konkrety...

 

Na dzień dzisiejszy - wysoko taktowane core 2 duo jest najszybsze [...]

Przyszedł, stwierdził i sobie poszedł. Na podstawie starego Crysisa? Gratuluję...

 

[...] a ja mogę rzucić grę, w której hd4850 rozwali gtx285.

Słaba ironia... Testy wskazują jasno na fakt, że te gry wykorzystują 4 rdzenie.

 

Można wszystko ująć w skrócie - wszystko zależy od kwoty, która jest do wydania. Jeśli jest wysoka - 4 rdzenie, jeśli niska - 2/3 rdzenie. Dopłacasz do komfortu w grach, które wykorzystują dodatkowe rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie dobrych 90% gier. GTA to nie wszystko. COD nie wspiera wielordzeniowości, FC2 i FO3 też nie. Jak ma się pieniądze to warto wziąć cztery rdzenie, jednak w zdecydowanej większości gier najszybszy jest wysoko-taktowany E8000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

W gry gram sporadycznie - glownie UT3, czasami GoW. To raczej nie ma byc zestaw do gier, choc czasami giercuje. Na chwile obecna obawiam sie ze jak zainwestuje w i7 i kupie sobie nowa grafe po nowym roku lub nawet pozniej (maj) to bedzie to juz leciwy staruszek i nie bedzie sensu pchac kasy w grafe i wpadne w bledne kolo gdzie zawsze nie styknie mi na cos kasy...

 

Co do PII - jaka mobo w takim razie polecacie - musi byc solidne, z dobrym chlodzeniem i zasilaniem.

 

A'propos - na chwiel obecna ma E8600 kreconego na 4.3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie dobrych 90% gier. GTA to nie wszystko. COD nie wspiera wielordzeniowości, FC2 i FO3 też nie.

90% wszystkich gier, czy tych, które się ukazały w przeciągu roku? Jeśli to pierwsze, to w takim razie... nie jest to argument.

 

FC2 wykorzystuje 3 rdzenie - wg tego, co pisze egiełda.

 

Jak ma się pieniądze to warto wziąć cztery rdzenie

Tyle mi wystarczy. Nie za bardzo chce mi się z tobą dyskutować, ale w skrócie - piszę o grach, które wyszły niedawno lub wyjdą w niedalekiej przyszłości.

 

A'propos - na chwiel obecna ma E8600 kreconego na 4.3GHz.

To czekaj do jesieni na i5. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna obawiam sie ze jak zainwestuje w i7 i kupie sobie nowa grafe po nowym roku lub nawet pozniej (maj) to bedzie to juz leciwy staruszek i nie bedzie sensu pchac kasy w grafe i wpadne w bledne kolo...

no wlasnie kupujac teraz i7 wyrzucasz sie z tego kola na dluzszy czas ;) pozostanie tylko bycie na czasie z grafa, bo proc przez dluuugi czas nie bedzie ograniczal w grach, a w aplikacjach i tak bedzie mega szybki. Jak cos , za 2 latka i9 jak stanieje i po klopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

A jak wyglada sprawa z Q9550 na chwile obecna :?: Kupujac box'a moge sie spodziewac OC w okolice 4GHz:?: Bo kurcze na zadnym forum aktualnie nie ma ciekawej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q9550 jest wogole nie przyszlosciowe, a kosztuje tyle co i7, przynajmniej sam procek. Albo i7 na dluzej, albo 955 amdka na krocej.

Kosztuje tyle, co i7? ~800 zł vs. ~1050 zł - wg Ceneo. 250 zł różnicy to nie jest mało... Płyty też są znacznie droższe.

 

Drugie zdanie jest bez sensu - Q9550/Q9400 starczy na tyle samo, co AMD.

 

Co do tematu - też jednak na twoim miejscu nie kupowałbym Q9550. Przeczekaj na swoim E8600 do jesieni, na premierę i5. Nie ma co na siłę robić modernizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myslalem ze na podstawke amd pod 955 beda nowe procki bo to przyszlosciowa platforma, a na 775 juz nie...wiec gdzie ta rownosc co do przyszlosci? pozatym 200roznicy na procku, 200 na plycie i 100 na ramach.

Razem 500zl a platforma na dlugo dluzej , wiec jesli wybierac to na pewno i7 zamiast q9550. Wszystko zalezy do czego chcesz wykorzystac kompa, jak glownie do gier to niema co sie w i7 pakowac. i5 najsilniejsza wersja z HT ma byc nieco slabsza od i7 920...wiec niewiem czy sens jest czekac , bo cenowo watpie by byly duzo tansze. Ale to juz gdybanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

Chyba jednak kupie Q9550 i do tego GTX'a 260 od galaxy (tri fan), bo jak zmienie platforme to dlugo nie bede mial kasy a grafe.

 

Dam znac jak juz wsystko sfinalizuje tylko ostatnie pytanie - zna ktos moze jakiegos ciekawego Q9550 do kupienia w necie ? Bo jak kupie sobie nowke ze sklepu to zapewne skonczy sie na 3.4GHz (takie mam szczescie ze zawsze najslabsze sztuki trafiam...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...