Skocz do zawartości
loon

Jaki Serwer Zbudować Do Małej Firmy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

składam serwerek do małej firmy. Jakie podzespoły byście polecili. Głownie chodzi mi o stabilność platformy, brak awaryjności i wydajność. Generalnie jaka płyta gł, procek ( Intel ), zasilacz no i szybki dysk.

Co do dysku - WD Raptor wpadł mi w oko ale nie wiem czy to dobry pomysł. Zależy mi na krótkich czasach dostępu, byle nie dyski ssd.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić jakiś profesjonalny z supportem? Mogę Ci dać namiar na handlowca od IBMa lub od Della, albo od HP jak wolisz. Dane firmowe często są warte setki razy więcej niż serwer i robienie składaka w tym przypadku uważam za błędne. A markowe serwery da się już kupić za niewielkie pieniądze 2-3 tys, łatwo się je potem rozbudowuje ze wzrostem firmy montując w szafach rackowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady. Macie racje co do skladakow z tym ze teraz wszystkie kompy to skladaki czy to dell czy hp etc

Ale moja wina bo zle sie wyrazilem.

Komputer bedzie zlozony w komputroniku z ich gwarancja ale z moja konfiguracja. Chodzilo mi raczej o porade jakich podzespolow uzyc najlepiej bo w konfigutowaniu serwerow nie mam zbyt duzego doswiadczenia.

Ma to byc desktop typu tower. Wymogi podalem jak na wstepie.

Generalnie chyba wybiore mobo Gigabyte na X48 z tym ze nie wiem jaka. Dysk WD Raptor. No i procek ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest bezpieczeństwo danych jeśli chodzi o taki sprzęt. Chociaż tak naprawdę to nic nie wiadomo o potrzebach. Co ma chodzić na takim serwerze? WWW oraz poczta dla kilku osób? Składowisko plików? Specjalistyczne oprogramowanie? Może się okazać, że z takich zastosowaniach radzą sobie z powodzeniem PIII 1GHz. Nie mówię, że masz składać coś na PIII ale w takie sytuacji zbędny jest raptor oraz płyta na X48, Ważniejszy może być raid 1 lub inny mirroring. Może lepsza karta sieciowa. Warto się zastanawiać nad dyskami ssd.

 

Edit: Kolejna sprawa to kwestia zasilania awaryjnego. Ważniejszy od mega wydajności może być czas pracy bez 230V a już napewno pozamykanie aplikacji i baz danych przed wylaczeniem serwera.

Następnie kwestia backup'ów. Płyta z chipsetem wspierającym crosfire x16&x16 może być najmniej potrzebna.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest bezpieczeństwo danych jeśli chodzi o taki sprzęt. Chociaż tak naprawdę to nic nie wiadomo o potrzebach. Co ma chodzić na takim serwerze? WWW oraz poczta dla kilku osób? Składowisko plików? Specjalistyczne oprogramowanie? Może się okazać, że z takich zastosowaniach radzą sobie z powodzeniem PIII 1GHz. Nie mówię, że masz składać coś na PIII ale w takie sytuacji zbędny jest raptor oraz płyta na X48, Ważniejszy może być raid 1 lub inny mirroring. Może lepsza karta sieciowa. Warto się zastanawiać nad dyskami ssd.

 

Edit: Kolejna sprawa to kwestia zasilania awaryjnego. Ważniejszy od mega wydajności może być czas pracy bez 230V a już napewno pozamykanie aplikacji i baz danych przed wylaczeniem serwera.

Następnie kwestia backup'ów. Płyta z chipsetem wspierającym crosfire x16&x16 może być najmniej potrzebna.

 

Tak bedzie to oprogramowanie specjalistyczne wspolpracujace z baza danych.

Raid odpada ( takie wymogi ). Raczej zewnetrzny backup na dysku twardym ( odlaczasz i przenosisz w inne miejsce ).

Mega wydajnosc nie jest potrzebna ale dotychczasowy serwerek tez chodzi na raptorze z tym ze starszym.

Zaleznosc musi byc taka zeby stacje robocze mialy dluzszy czas dostepu niz dysk w serwerze.

Zasilanie jest oczywiscie kluczowe a raczej niedopuszczenie do jego utraty jak wspomniales do momentu zamkniecia aplikacji chocby.

 

Co do mobo oczywiscie nie jest mi potrzebny wynalazek wspierajacy multimedia ale nie chce sie ladowac w cos starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest do wszystkiego jest do niczego. zalecam stworzenie konkretnego serwera danych i oddzielnie stacji roboczej. ten z linka wyżej się nada, tylko należy wybrać wersję z kontrolerem sas i rozbudowywać sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę pochwalić HP - w zeszłym miesiącu sypnął nam się dysk w macierzy SAS w serwerze firmowym. Kontroler stwierdzał że jest wadliwy i zatrzymywał system. W ciągu 48h dostaliśmy nowy bez żadnego wnikania co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...