Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Coś jeszcze ?

Mam rozumiec, iz masz zrobionego vdd i vdimm mod'a?

 

Intersowaly mnie raczej defaultowe osiagi (a nie po mod'zie)

 

Podałem jak działała bez modów (z drucikiem L12 lub bartonem) - czyli stabilne fsb 233, max post 245-250

Po modzie mam inne pamiątki i max stabilne fsb 240, mnożnik x10 x 10,5 działa :)

Na pamiątkach na winbondach CH-5 mogę ustawić fsb 225 z CPU Interface Enabled (wyżej już niestabilne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>> shorty2001

Intersowaly mnie raczej defaultowe osiagi (a nie po mod'zie)

 

Podałem jak działała bez modów (z drucikiem L12 lub bartonem) - czyli stabilne fsb 233, max post 245-250

Po modzie mam inne pamiątki i max stabilne fsb 240, max post wokolicach 255, mnożnik x10 x 10,5 działa :)

Na pamiątkach na winbondach CH-5 mogę ustawić fsb 225 z CPU Interface Enabled (wyżej już niestabilne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, iz pytania skierowane do mnie?

 

SB mam na A3. Zalman'a NB32J zamocowalem normlanie, tj. klejac go do

SB - spoiwem bylo Arctic Silver Thermal Adhesive. Rozwiazanie stale czyli

nie ma juz mozliwosci oderwania owego radiatora bez uszkadzania plyty.

 

Przeszkadza Tobie grafika czy zamocowane na grafice radiatory (pamieci,

ogolna budowa radiatora)? Mam Leadtek WinFast A280 LE TD GF4 Ti4200

(64MB/AGPx8/TV-Out) i moglem zalozyc radiator na SB bezproblemowo.

mam takie cos

 

http://img.allegro.pl/photos/oryginal/17/1705/170506/17050610

 

i ten wentyl za bardzo "odstaje" od karty przez co kazdy radiator na SB wyzszy niz 2 cm zahacza o ten wentyl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mnoznik x10 i x10.5 dzialal przed mod'em, sprawdzales to czy nie?

Czy bylo to z CPU Interface: Enabled? Jezeli tak to jestes szczesliwym

posiadaczem mobo z dzialajacym poprawnie x10 i x10.5 (5% user'ow),

reszta to tacy jak jak czyli problem z w/w mnoznikami :?. Sprawdze za

jakis czas jakie maksymalne FSB jestem w stanie osiagnac na aktualnie

posiadanych pamieciach (niestety na mnozniku x9.5) - teraz nie moge ..

mam Prime95 zapuszczone od ponad 10h 8) test skonczy sie jutro rano.

 

Ustawienia: x12; 200; 1.93v; 1.6v; 2.6v ... procesor to Duron Applebred

1400 @ AthlonXP (Thoroughbred "a" / "b") 2400, przy FSB 220 i x11 wsio

ok ale szukam optymalnego ustawienia przy temperaturze 50C - wlasnie

mi sie udalo :wink:; pamieci to Kingston HyperX 512MB KHX3500 a mialy byc

KHX3200 ale przez pomylke wyslali mi KHX3200A i jako rekompensate

odeslali wlasnie te - zmienie je poniewaz sa na Winbond'ach BH-6,

czyli kupa - narazie testy, testy, testy ...

 

P.S.

Odezwij sie na prv ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dziala ci na mnozniku 10 Cpu interface enabled i high FSB

 

To sprawdz na mniejszym mnozniku np. 9

Bo jest bardzo mozliwe ze pamiatki nie beda chcialy chodzic z interface enabled i HIGH FSB

NIe widzialem duzo ludzi co m mieli by go wlaczonego i wysokie FSB, jedynie posty ze wola miec nizsze FSB i wlaczony CPU Interface

 

A te problemy CPU interface sa takei ze chyba powyzej 220 na 10 i10,5 plyta wlaczonym intrfacem nie wstaje

Ale chyba dzila to przy biosie 1.0, ktory ma korupcje SATA RAID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie temp na nb bo ja z orginalnym jak i z zalmanem zm47 mam 19-23c przy wszyskich biosach

 

Ai jeszcze u mnie z nowym biosem porwawiła sie ztabilność fsb teraz stabilnie łazi na 225 ale ja chce wiecej nie tracąć gwarancji na nic jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie temp na nb bo ja z orginalnym jak i z zalmanem zm47 mam 19-23c przy wszyskich biosach

 

Ai jeszcze u mnie z nowym biosem porwawiła sie ztabilność fsb teraz stabilnie łazi na 225 ale ja chce wiecej nie tracąć gwarancji na nic jak to zrobić

 

Temperatura ta nie dotyczy NB tylko Twojego pokoju :o!

Bierz instrukcje i czytaj o rozmieszczeniu diod termicznych / termistorow.

 

Albo czekac na nowy bios albo robic mod'a moze poprawia tego zonka jak

dojda co go powoduje - wedlug mnie jest to nielada problem :cry: a moglem

poczekac jeszcze tydzien i mialbym Epox'a 8RDA+ 2.1 (wznowili produkcje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie temp na nb bo ja z orginalnym jak i z zalmanem zm47 mam 19-23c przy wszyskich biosach

 

Ai jeszcze u mnie z nowym biosem porwawiła sie ztabilność fsb teraz stabilnie łazi na 225 ale ja chce wiecej nie tracąć gwarancji na nic jak to zrobić

 

Temperatura ta nie dotyczy NB tylko Twojego pokoju :o!

Bierz instrukcje i czytaj o rozmieszczeniu diod termicznych / termistorow.

 

 

to jest raczej temp "nie wiadomo czego", bo na starcie mam 17* a temp pokoju to 21* 8O :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat dzielnikow. Podciagnalem FSB na 200Mhz i zmienilem dzielnik z AUTO na 4/4 ktory daje mi pamiec o tej samej czestotliwosci. Jedynie czego nie rozumiem jest roznica pomiedzy dzielnikami 3/3, 4/4, 5/5 i 6/6 poniewaz kazdy z tych dzielnikow daje mi ten sam resultat twz. 200FSB na pamiec.

Tego to i ja nie rozumiem :D,jakby ktos wiedzial czym sie rozni 3/3 4/4 5/5 6/6 to niech napisze:D

Polecam radiatory na mosfetach,u mnie grzaly sie okropnie i teraz po zalozeniu radiatorow mam wrazenie ze napiecia sa stabilniejsze :D

przypuszczam, ze moze to byc "sprawka" programistow, ktorzy napisali setup wlasnie tak, bo byc moze bylo im latwiej. poza tym jakby nie bylo takich to pewnie powstalby watek dlaczego nie ma 3/3 itp. :D

Najwyższe FSB będziesz miał na 5/5 - fakt obczajony na forum abit-usa i potwierdzony doświadczalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie temp na nb bo ja z orginalnym jak i z zalmanem zm47 mam 19-23c przy wszyskich biosach

 

Ai jeszcze u mnie z nowym biosem porwawiła sie ztabilność fsb teraz stabilnie łazi na 225 ale ja chce wiecej nie tracąć gwarancji na nic jak to zrobić

 

Temperatura ta nie dotyczy NB tylko Twojego pokoju :o!

Bierz instrukcje i czytaj o rozmieszczeniu diod termicznych / termistorow.

 

 

to jest raczej temp "nie wiadomo czego", bo na starcie mam 17* a temp pokoju to 21* 8O :roll:

Ja potrafie mieć 8 na starcie a w pokoju było z 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co daje najwiekszy przyrost fsb jaki v-mod i czy da sie to jakoś zrobić bez utraty gwarancji

Dokladnie opisane mod'y masz HERE.

 

Aby uzyskac wieksze FSB zrob vdd mod'a. Prawdopodonie sam go zrobie

narazie jednak wstrzymam sie nieco z tym gdyz licze na nowy bios od

chlopakow z ABIT'a; proboj z roznymi mnoznikami i FSB, np. x9.5 i 240 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problemik i nie ma chyba lepszego miejsca w sieci co by znalesc pomoc niz tu.

 

Zwalilem wlasnie BIOS ( nie pytajcie jak :oops: ) w swoim NF7-s i szukam miejsca gdzie dalo by sie z tym cos zrobic.

 

Czy ktos zna jakies miejsce gdzie moge wgrac bios do mojej kochanej mobo??

Jestem z wawy i gdyby ten magik byl rowniez w tym wlasnie miescie byl bym caly w kwiatkach. Jesli jedyne miejsce gdzie moga to zrobi to serwis Abita to jesli bylo by to mozliwe to podajcie adresik.

 

Z gory dzieki za wszelkie lokacje

 

Pozdrawiam

Golu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co daje najwiekszy przyrost fsb jaki v-mod i czy da sie to jakoś zrobić bez utraty gwarancji

Dokladnie opisane mod'y masz HERE.

 

Aby uzyskac wieksze FSB zrob vdd mod'a. Prawdopodonie sam go zrobie

narazie jednak wstrzymam sie nieco z tym gdyz licze na nowy bios od

chlopakow z ABIT'a; proboj z roznymi mnoznikami i FSB, np. x9.5 i 240 ...

Dzięki po obejżeniu tego stwierdzam iż jutro musze sprowadzić sobie tłumacza i stwierdzić czy jest to zbyt trudne i ryzykowne czy nie. Na dzień dzisiejszy stwierdzam że chyba też poczekam na nowszy bios choć liczyłem że wersja 1.9 poprawi prace na wyższych fsb. Za moda na razie sie chyba nie bede brał bo nie da sie go zrobić tak aby nie stracić gwaranji czy może komuś sie udało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik. Komp mi chodzil 5 dni non-stop to myslalem ze juz bedzie ok i wogole zadowolony bylem. A tu mi dzisial podczas zwyklej pracy: www etc, nagle mi sie komp wylacza ?! Najlepsze ze jak sie wylaczyl to lampki mi sie swieca dalej od dysku i cd-romu :/ Przypuszczam ze to moze byc zasilacz Enlight 300W bo ma juz z 1,5 roku i nie byl czyszczony... Macie jakies pomysly co to moze byc oprocz zasilacza ?? Temperaturka procka ~37stopni... Wiec to nie przegrzewanie sie. Na nie podkreconym to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik. Komp mi chodzil 5 dni non-stop to myslalem ze juz bedzie ok i wogole zadowolony bylem. A tu mi dzisial podczas zwyklej pracy: www etc, nagle mi sie komp wylacza ?! Najlepsze ze jak sie wylaczyl to lampki mi sie swieca dalej od dysku i cd-romu :/ Przypuszczam ze to moze byc zasilacz Enlight 300W bo ma juz z 1,5 roku i nie byl czyszczony... Macie jakies pomysly co to moze byc oprocz zasilacza ?? Temperaturka procka ~37stopni... Wiec to nie przegrzewanie sie. Na nie podkreconym to samo...

ja stawiam na przegrzane mosfery lub SB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mnoznik x10 i x10.5 dzialal przed mod'em, sprawdzales to czy nie?

Czy bylo to z CPU Interface: Enabled? Jezeli tak to jestes szczesliwym

posiadaczem mobo z dzialajacym poprawnie x10 i x10.5 (5% user'ow),

reszta to tacy jak jak czyli problem z w/w mnoznikami :?. Sprawdze za

jakis czas jakie maksymalne FSB jestem w stanie osiagnac na aktualnie

posiadanych pamieciach (niestety na mnozniku x9.5) - teraz nie moge ..

mam Prime95 zapuszczone od ponad 10h 8) test skonczy sie jutro rano.

 

Ustawienia: x12; 200; 1.93v; 1.6v; 2.6v ... procesor to Duron Applebred

1400 @ AthlonXP (Thoroughbred "a" / "b") 2400, przy FSB 220 i x11 wsio

ok ale szukam optymalnego ustawienia przy temperaturze 50C - wlasnie

mi sie udalo :wink:; pamieci to Kingston HyperX 512MB KHX3500 a mialy byc

KHX3200 ale przez pomylke wyslali mi KHX3200A i jako rekompensate

odeslali wlasnie te - zmienie je poniewaz sa na Winbond'ach BH-6,

czyli kupa - narazie testy, testy, testy ...

 

P.S.

Odezwij sie na prv ...

mnożnik x10 i 10,5 działa i działał ...

Z modów - na prawdę potrzebny jest Vmem mod

Vdd hmm. .. mnie nic na razie nie pomógł (Vdd do 2V)

mam winbondy BH-5 ... zobaczę jak biegają ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik. Komp mi chodzil 5 dni non-stop to myslalem ze juz bedzie ok i wogole zadowolony bylem. A tu mi dzisial podczas zwyklej pracy: www etc, nagle mi sie komp wylacza ?! Najlepsze ze jak sie wylaczyl to lampki mi sie swieca dalej od dysku i cd-romu :/ Przypuszczam ze to moze byc zasilacz Enlight 300W bo ma juz z 1,5 roku i nie byl czyszczony... Macie jakies pomysly co to moze byc oprocz zasilacza ?? Temperaturka procka ~37stopni... Wiec to nie przegrzewanie sie. Na nie podkreconym to samo...

ja stawiam na przegrzane mosfery lub SB...
Jeśli nie zmieniał napięcia, to mosfet ma na obudowie ze 33 stopnie więc to chyba nie to... SB to ma na to taki wpływ jak rozwój dorożkarstwa w średniowiecznej Angli na architekture ogródków działkowych (moim skromnym zdaniem )

Pomysły:

2.Sprawdz kondensatory na płycie.

1. wsadz inną zasiłke

Czyszczenie zasilacza niezawadzi, ale niepomoże :(

Po co szukać czegoś innego niż zasilacz skoro to ON???? (chyba ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga:nie wiem czy ktos juz nie pisal ale jezeli ktos jest posiadaczem zestawu 5.1 creative niech uwaza bo kolory kabelkow sie nie zgadzaja.tzreba zamienic miejscami w woferze czarny z pomaranczowym.

 

powiedzcie do czego jest wyjscie optyczne z tylu plyty(jakie ma zastosowania praktyczne,czy jest to cos w stylu blotocza)

 

do czego jest kontlorer ieee1394a to nie jest czasami siec bezprzewodowa??

 

jak zainstalowac dysk na sata jezeli instaluje winxp i nie mam flopa???

 

a tak poza tym to plyta jest zajebista kupe bajerkow fajnych.:)chlopaki odwalili kawal dobrej roboty tylko nie moge znales czegos takiego co live bylo do zmiany profili dzwiekowych gry eax mp3 movies i talkie tam.

mam nadzieje ze nikt sie nie bedzie dar ze tyle pytan za jednym razem przywalilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga:nie wiem czy ktos juz nie pisal ale jezeli ktos jest posiadaczem zestawu 5.1 creative niech uwaza bo kolory kabelkow sie nie zgadzaja.tzreba zamienic miejscami w woferze czarny z pomaranczowym.

Nie tylko np. w L640 też.

Problem w tym że zamienione są wyjścia LineIN i Mic

 

powiedzcie do czego jest wyjscie optyczne z tylu plyty(jakie ma zastosowania praktyczne,czy jest to cos w stylu blotocza)

Do optycznego cyfrowego podłączenia np. zestawu głośników, które mają takie wejście

do czego jest kontlorer ieee1394a to nie jest czasami siec bezprzewodowa??

NIE

jak zainstalowac dysk na sata jezeli instaluje winxp i nie mam flopa???

Kupic Floppa

 

a tak poza tym to plyta jest zapupista kupe bajerkow fajnych.:)chlopaki odwalili kawal dobrej roboty tylko nie moge znales czegos takiego co live bylo do zmiany profili dzwiekowych gry eax mp3 movies i talkie tam.

A szukałeś?? np w menu START/Programy/NVidia Corporation/SoundStorm/Soundstorm ??

albo chociaż poprzez

Nforce Tray ICON ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...