Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

aha.. i jeszcze jedno pytanko: moj procek chlodzi ArcticCooling SuperSilent Pro TC.. i jego temperatura przy odpalonym menu Bios'u 46 oC a przy wlaczonej windzie 53 oC. czy to wina wiatraka, czy tez bios (jeszcze v1.1) zawyza tak ta temperature? a jesli wiatrak to co polecacie.. tylko w wmiare rozsadnej cenie (do 80 zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz 300 w nowy ale jakis beznadziejny tzn power suply jakis noname - tak jak codegen ;)  

Pomozcie ja hcce pograc jeszcze dzis ; (

Może jednak zmień zasilacz... mój codegen 300W niestety sobie nie poradził z Abitem NF7-S, a po zmianie zasilacza na chiefteca 360W wszystko chodzi ok. Wcześniej miałem podobne problemy jak ty - włączałem kompa i nie udało mu sie wystartować ani razu (choc może to i lepiej, bo przynajmniej nic sobie z biosem nie skopałem), na ekranie pojawiał się tylko napis "no signal"... i qpa.

Płytę dałem do servisu - i tam powiedzieli, ze to wina zasilacza bo nie ma dodatkowej wtyczki 12V - trochę się mylili bo nie jest ona niezbędna (co jest napisane w instrukcji, zresztą taką samą odpowiedź otrzymałem od abita), tak czy owak zmiana zasilacza pomogła.

 

pozdr.

tigrris

A powiedz mi jezeli ja mam wtyczke od 12 V to tez ja podlaczyc ?? -- podkreslam ze jestem ciemny jesli o to chodzi - pierwszy rraz ta wtyczke widze i na wszelki wypadke jej niewlaczam ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha.. i jeszcze jedno pytanko: moj procek chlodzi ArcticCooling SuperSilent Pro TC.. i jego temperatura przy odpalonym menu Bios'u 46 oC a przy wlaczonej windzie 53 oC. czy to wina wiatraka, czy tez bios (jeszcze v1.1) zawyza tak ta temperature? a jesli wiatrak to co polecacie.. tylko w wmiare rozsadnej cenie (do 80 zl)

Ja mam spire raptor cool 1 i mam przy wlaczonej windzie winampie i takim podobnym bajera jak gg ;) - na bialej pascie (juz jest pod wentylatorem) bez coppershoima 40 C : > czy cos kolo tego : > wiec ja jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jezeli ja mam wtyczke od 12 V to tez ja podlaczyc  ?? -- podkreslam ze jestem ciemny jesli o to chodzi - pierwszy rraz ta wtyczke widze i na wszelki wypadke jej niewlaczam ; )

o ile mi wiadomo ta magiczna cztero-pinowa wtyczka w przypadku procesorow AMD sluzy jedynie do lepszego zasilenia AGP (czyli zalecane przy bardziej pradozernych kartach) lub pamieci. ja mam podlaczona. nie wiem czy dokladnie to jest tego powodem ale po jej wlaczeniu +12V z 11.79 skoczylo do 11.91 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe: czy ktos moze mi przeslac pliczek (ten samorozpakowujacy sie) z najnowsza wersja biosu 1.7 do NF7-S? nie wiem czemy ale link ze strony abita nie chce mi dzialac. bede bardzo bardzo wdzieczny.

 

aha.. i jesli macie jakies uwagi do flashowania (co robic a czego nie) to prosze o info.. bo ja bede postepowal tak jak napisali na stronie abita, czyli odpale runme.bat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm podlaczylemn ja ale na 12 V i tak mam najmniejsze napiecie ; (((

 

na 12 mam 11,74 po podlaczeniu :/ - szajsowata zasilka : >

Ja mam na 12V - 11,86 na Antku 330W 8O . Sam nie wiem co go tak obciążyło ten Radek chyba nie bo jak miałem Epoxa 8RDA i Athlonka XP@2GHz napięcie było spox 12V :? Może mi ktoś to wytłumaczyć :?: Teraz mam Bartona 2500+@x13 2,17GHz mobo NF7 reszta to DVD, CDRW, HDD, SB, Radek 9500PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

ma3ek - sciagnij sobie flash menu ze strony abita i tym flasciach!, wg. mnie b. dobry programik.sam Ci znajdzie biosa, najlepiej flashowac krok po kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko u mnie ale po wgraniu nowego biosu 1.7 ustawiam magistrale na np. 213Mhz to mi pokazuje przy starcie kompa 212 w biosie też. Windows XP pokazuje 213 nie wiem o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. motyw z zanizaniem o 1 FSB jest "standardem" na ASUSie - w Abicie nie zauwazyłem do tej pory - ale w ASUSie tylko bios pokazywał wartosc nizsza - wszystkie progsy w windzie pokazywaly prawidlowo i to im bardziej wierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak sie dzieje, ze ustawiam w biosie FSB=220 a podczas postu wyswietla sie szybkosc pamieci 438 (czyli niby FSB=219) :? Innych FSB nie sprawdzalem, wiec nie wiem czy zawsze tak sie dzieje

Nie ma to najmniejszego znaczenia, bo progsy diagnostyczne w windzie pokazuja prawidlowo :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka komenda flashowaliscie bios?

award podaje rozne metody i nie wiem ktora wybrac. raz pisze ze wystarczy odpalic runme.bat (w srodku bata jest flashowanie bez parametrow) a w linku "how to" award podaje flashowanie z parametrami. i badz tu madry :roll:

jaki sposob proponujecie? (oprocz tego z flashmanu bo jakos nie mam zaufania do takich programow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze korzystam z Alt+F2 przy starcie kompa oczywiście z dyskietką z nowym biosem+awdflash w stacji :) i nigdy nie miałem problemów.

Oczywiście jeśli masz FDD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze korzystam z Alt+F2 przy starcie kompa oczywiście z dyskietką z nowym biosem+awdflash w stacji :) i nigdy nie miałem problemów.

Oczywiście jeśli masz FDD :)

ale z ciebie agent :lol: moje pytanie jest bardziej dokladne: czy uzywacie jakichs parametrow? a jak tak to jakich? bo np. w manualu do plyty napisali:

"NIGDY nie uzywaj komendy "awdflash xxx.bin" BEZ parametrow"

natomiast na stronie awarda napisali, zeby tylko odpalic runme.bat w ktorym to pliku wykonuje sie wlasnie ta kombinacja BEZ parametrow.

i teraz nie wiem kogo mam sie sluchac: awarda czy awarda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze korzystam z Alt+F2 przy starcie kompa oczywiście z dyskietką z nowym biosem+awdflash w stacji :) i nigdy nie miałem problemów.

Oczywiście jeśli masz FDD :)

ale z ciebie agent :lol: moje pytanie jest bardziej dokladne: czy uzywacie jakichs parametrow? a jak tak to jakich? bo np. w manualu do plyty napisali:

"NIGDY nie uzywaj komendy "awdflash xxx.bin" BEZ parametrow"

natomiast na stronie awarda napisali, zeby tylko odpalic runme.bat w ktorym to pliku wykonuje sie wlasnie ta kombinacja BEZ parametrow.

i teraz nie wiem kogo mam sie sluchac: awarda czy awarda :D

Oj widać, że czasy DOS-a są Ci obce...

 

Plik wsadowy runme.bat dopiero wywołuje drugi plik wsadowy abitfae.bat i jako parametr podaje plik BIOS-u.

 

A sam BIOS flashowany jest komendą: AWDFLASH.EXE %1 /py /sn /cd /cp /cc

czyli masz 5 parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wreszcie udało mi się dotrzeć do końca w sumie zajeło mi to trzy dni.

Przymierzam się do zakupu tej płyty i po przeczytaniu stwierdzam, że jak się dostanie wersję ze sprawnym biosem to jest wszystko wporządku.

W sumie mam jeszcz kilka pytań:

- czy ktoś już sprawdził różnicę wyników przy przegrywaniu

- czy opłaca sięe brać wersję S z sata, sound stormem itd kiedy i tak nie bedę jch używał a zawsze to taniej i mniejsze obciążenie płyty

PS

Wyszedł już nowy bios do tej płyty info z www.frazpc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze korzystam z Alt+F2 przy starcie kompa oczywiście z dyskietką z nowym biosem+awdflash w stacji :) i nigdy nie miałem problemów.

Oczywiście jeśli masz FDD :)

ale z ciebie agent :lol: moje pytanie jest bardziej dokladne: czy uzywacie jakichs parametrow? a jak tak to jakich? bo np. w manualu do plyty napisali:

"NIGDY nie uzywaj komendy "awdflash xxx.bin" BEZ parametrow"

natomiast na stronie awarda napisali, zeby tylko odpalic runme.bat w ktorym to pliku wykonuje sie wlasnie ta kombinacja BEZ parametrow.

i teraz nie wiem kogo mam sie sluchac: awarda czy awarda :D

Oj widać, że czasy DOS-a są Ci obce...

 

Plik wsadowy runme.bat dopiero wywołuje drugi plik wsadowy abitfae.bat i jako parametr podaje plik BIOS-u.

 

A sam BIOS flashowany jest komendą: AWDFLASH.EXE %1 /py /sn /cd /cp /cc

czyli masz 5 parametrów.

racja :oops: eh czasy DOSa nie sa mi obce.. to raczej podniecenie :wink: nowa plytka sprawilo, ze zagladajac do runme.bat nie zauwazylem ze nie ma tam odwolania do awdflash.exe tylko do innego pliku wsadowego.. w ktorym w rzeczy samej sa parametry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u Was bios 17 tez zawyza temperatury??? u mnie w porownianiu z biosem 14 temp. podniosla sie o jakies 3*

 

odosnie flashowania Abit flash menu-jak sie flasciach!e na nie podkreconym sprzecie i ma sie dobry cfg. systemu to zwis przy tej operacji jest malo prawdopodobny, a programik b. fajny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli Twoim zdaniem Soltek FRN2-L nie dorasta Abitowi NF7-S do piet ze wzgledu na SS :wink: no...dobra Twoje zdanie.Dla mnie to nie jest zaden argument.

ale taka jest prawda - brak SS po prostu jest żenujacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca sięe brać wersję S z sata, sound stormem itd kiedy i tak nie bedę jch używał a zawsze to taniej i mniejsze obciążenie płyty

sata to mozesz sobie darowac - ale SS chcesz nie uzywać ?? masz audigy2 ?? to je sprzedaj - a za zaoszczedzona kasę kup RAM :D

 

no chyba ze robisz profesjonalną muze... to sobie możesz faktycznie darować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh co komu z SS jak ma 2 kolumienki :/

 

ps. ten NF7 jest dobra płyta.. ale moje zdanie na temat tej firmy :/ Dość czaeto odwala kaszanke :? Wiem ze sie niegdys mowiło na temat tych płyt ze wycodza nieco pozniej niz produkty konkurencji to jednak sa bardziej dopracowane :?

No ale jak komuś dopisze szczescie to nma zajebista płytke :)

Dla mnie ten abit jest faworytem z posrod wszystkich płytek pod athlona :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka- właśnie oddałem do servisu już DRUGIEGO zjaranego przeze mnie Abita NF7-S. Przebije mnie ktoś ? ;)

Coś mu zrobił - bo pierwszy umarł przez FSB ... a drugi ?? (pytam bo też jednego zwaliłem - nappięć mi się zachciało mierzyć - VDD) ...

Wymieniają Ci od ręki czy czekasz 3 tygodnie ... jak ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...