Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

a codeki juz instalowalem odpowiednie i nic nie dalo...

a na win xp ponoc wsio lazi elegancko tylko na 98 sie wywala... u mnie mp3 i gry chodza spoko ale te filmy...  chyba czeka mnie przesiadka na win xp

W win98 należy przełączyć akcelerację sprzętową (we właściwościach zaawansowanych audio - panel sterowania) na podstawową i wszystko powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a codeki juz instalowalem odpowiednie i nic nie dalo...

a na win xp ponoc wsio lazi elegancko tylko na 98 sie wywala... u mnie mp3 i gry chodza spoko ale te filmy...  chyba czeka mnie przesiadka na win xp

powiem ci ze na xp tez tak samo sie dzieje ( ja mam xpka... )... U mnie po dluzszym ogladaniu filmow/ sluchaniu muzy ... komp dostaje NOS'a i musze zastopować film/muze i... odstopować...

 

Ja juz sie do tego przyzwyczailem... chociaz gdyby ktos mial na to sposob to nie bylbym obrazony zeby go tez poznac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a codeki juz instalowalem odpowiednie i nic nie dalo...

a na win xp ponoc wsio lazi elegancko tylko na 98 sie wywala... u mnie mp3 i gry chodza spoko ale te filmy...  chyba czeka mnie przesiadka na win xp

W win98 należy przełączyć akcelerację sprzętową (we właściwościach zaawansowanych audio - panel sterowania) na podstawową i wszystko powinno być OK.

Dzieki stary :D a juz mialem xp`ka intalowac... a tak zotane na 98...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a codeki juz instalowalem odpowiednie i nic nie dalo...

a na win xp ponoc wsio lazi elegancko tylko na 98 sie wywala... u mnie mp3 i gry chodza spoko ale te filmy...  chyba czeka mnie przesiadka na win xp

powiem ci ze na xp tez tak samo sie dzieje ( ja mam xpka... )... U mnie po dluzszym ogladaniu filmow/ sluchaniu muzy ... komp dostaje NOS'a i musze zastopować film/muze i... odstopować...

 

Ja juz sie do tego przyzwyczailem... chociaz gdyby ktos mial na to sposob to nie bylbym obrazony zeby go tez poznac...

mam te plyte nf7s od 2 dni nie ma poblemow z mp3 jak dlugo slucham , na opczatku cos sie mi bluscrenowalo hehe ale dzis go morduje od rana dostal 3dmarkiem dlugo i tez rozne komprssja rar/sciaganie po 100mbit/2 aoplikacje i 10 okienek exlorera jednoczesnie i nie bylo problemow zaraz zobaczymy jak z filmami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos z ta pamiecia ehh dzis rano jak wlaczylem kompa to mi 2 razy beepnelo - tak jakby DDR problem - a sa wsadzone jak w manualu 3 i2 gniazdo - byc moze moje wczesenijsze bluescreeny i restarty kompa to wlasnie to cos ze lycie nie pasil ram ale chyba sie dotarły bo teraz po restarcie slyszalem tylko 1 krotki beep - czyli OK ehh

 

 

nie instalowalem tych driverow z cd od mobo IDE SW -niby maja przyspieszac ale wtedy mi pokazylwalo napedy cd icdrw ata jako scsi - ktos tu pisal ze sa po tych driverach problewmy z nagrywaniem cd - czy to w wersji plyty 2.0 tez jest?? i dlaczeo mo pokazywalo ze scsi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gaile?. Z chęcią usłysze twoją opinię. Ja już prawie zdecydowałem się na OCZ, ale Gaile też biorę pod uwagę.

niestety przejechalem sie troche na tych geilach

spodziewalem sie czegos wiecej, a tym czasem max oc przy pelnej stabilnosci uzyskalem przy fsb troche ponad 210

przy fsb220 memtest nie wyrzuca bledow, ale np. 3dmark juz sie wywala

powyzej fsb 220 komp nawet nie wstaje, mimo luzowania timingow i podnoszenia napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety przejechalem sie troche na tych geilach

spodziewalem sie czegos wiecej, a tym czasem max oc przy pelnej stabilnosci uzyskalem przy fsb troche ponad 210

przy fsb220 memtest nie wyrzuca bledow, ale np. 3dmark juz sie wywala

powyzej fsb 220 komp nawet nie wstaje, mimo luzowania timingow i podnoszenia napiecia

pociesze cie :wink: mam na TwinMos'kach PC2700 w singlu stabilnie FSB 210MHz 8) wiecej narazie nie probowalem bo nie chce podnosic napiecia :twisted:

 

p.s. pamiatki kupilem za 130zl :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gaile?. Z chęcią usłysze twoją opinię. Ja już prawie zdecydowałem się na OCZ, ale Gaile też biorę pod uwagę.

niestety przejechalem sie troche na tych geilach

spodziewalem sie czegos wiecej, a tym czasem max oc przy pelnej stabilnosci uzyskalem przy fsb troche ponad 210

przy fsb220 memtest nie wyrzuca bledow, ale np. 3dmark juz sie wywala

powyzej fsb 220 komp nawet nie wstaje, mimo luzowania timingow i podnoszenia napiecia

Musisz koniecznie zrobić moda L12. Ja na swoich pamiątkach po modzie postowałem do 230 dalej niesprawdzałem. Pamięci biorę corsair. Kumpel przywiezie mi je na święta wychodzą taniej niż gaile. Polska to dziwny cenowo kraj :) i nie tylko cenowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana biosu przez flashmenu jest bezpieczna pod win xp pro ,????

 

tam tez jest funkcja update from file - najpierw mozna zassac bios albo tez samo sciaga i zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

problemy:

system wi2000 zainstalowane sterowniki 2.45; nowy bios 19 ,service pack 4

 

- net lekko muli na starcie np przewijanie odpowiedzie na forum koszmar "ciagle skoki" brak plynnosci.

- co prawda w gry juz nie gram ale cos mnie naszlo :) gdy chce uruchomic gre wyskakije okienko ze programik wykonal nie prawidlowa operacje (tak jest ze wszystkim grami)

- co ciekawe nie moge zinmsalowac acrobata 5.0 setup dochodzi do 99% i sie wylacza jest jeszcze kilka innych programiko w ktre zachwuja sie podobnie

 

plyte posiadam juz jakis czas wczesnij mialm zinstalowane systemy 98 i Xp na 98 chodzilo podobnie jak teraz na 2000, aczkolwiek chcialbym zostac przy tym systemie operacyjmnym ktory mam.

 

aha zastapilem ten okropny witraczek na chipsecie na wiekszy radiator i jest cisza, przy okazji odczytalem nadruki na chipe 0309A1 <- to chyba dobra seria?

 

Za wszelki uwagi bede wdzieczny pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja jak narazie nie mam żadnych problemów z ty mobo, poza pie*** wiatraczkiem ktory chodzi jak kombajn przez jakies 5 min pozniej juz ok, naszczescie zakladam jutro zalmana ;D

Jak Ci sie niebieski Zalman sprawuje??

 

Bo u mnie od czasu jak sprawdzałem jak by sie wyciszył komp po wymianie wiatraka na NB (zatrzymujac recznie wiatraczek), ten sie zemscil i nawala z potrojona siłą :wink: Ale już niedługo...

Sory że tak późno :), ale sprawuje się bardzo dobrze i wkońcu cicho :)szkoda, że fabrycznie nie montują takiche :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gaile?. Z chęcią usłysze twoją opinię. Ja już prawie zdecydowałem się na OCZ, ale Gaile też biorę pod uwagę.

niestety przejechalem sie troche na tych geilach

spodziewalem sie czegos wiecej, a tym czasem max oc przy pelnej stabilnosci uzyskalem przy fsb troche ponad 210

przy fsb220 memtest nie wyrzuca bledow, ale np. 3dmark juz sie wywala

powyzej fsb 220 komp nawet nie wstaje, mimo luzowania timingow i podnoszenia napiecia

 

ludzie na zachodnich forach pisza ze geile toi lekka porazka... wiec pewnei cos w tym jest podobnie jak twinmosy na mtech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Mam problem nie dzialczy mi siecowka... jak wkladam kabel to zapala sie zielona diodka i qpa... zadna stronka sie nei wlacza...

Wsadzilem stara sieciowke instalnelem stery wsio dziala...

2. Mam instalniete :

nForce_Win9x_2.41_international_WHQL

dx 9.0

cat`y 3.9

I win98se wlacza sie jak by to byl pentak 100mhz... wolno ze az...

 

cfg:NF7s,durak800,radek 9100,256 twinmos

 

Moze mi ktos wytlumaczyc o co biega :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nforce 3,13 i jest ok z siecia choc i na starym driverze tez chodzilo mam tez najnowszy bios - zobacz co dawal bios chyba tez siec cos tam poprawial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja jak narazie nie mam żadnych problemów z ty mobo, poza pie*** wiatraczkiem ktory chodzi jak kombajn przez jakies 5 min pozniej juz ok, naszczescie zakladam jutro zalmana ;D

Jak Ci sie niebieski Zalman sprawuje??

 

Bo u mnie od czasu jak sprawdzałem jak by sie wyciszył komp po wymianie wiatraka na NB (zatrzymujac recznie wiatraczek), ten sie zemscil i nawala z potrojona siłą :wink: Ale już niedługo...

Sory że tak późno :), ale sprawuje się bardzo dobrze i wkońcu cicho :)szkoda, że fabrycznie nie montują takiche :?

Też sobie założyłem ( w piątek ) :)

 

Teraz przy zamkniętej budzie i nawiewie z tyłu obudowy mam 36-37 C ( mierzone miernikiem na jego dnie miedzy finami )

 

a przy wylaczonym nawiewie z tylu ( zatrzymuje sie na 43 C )

 

Wszystko działa elegancko, gierki na max, komputer non-stop ON, i wreszcie cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gaile?. Z chęcią usłysze twoją opinię. Ja już prawie zdecydowałem się na OCZ, ale Gaile też biorę pod uwagę.

niestety przejechalem sie troche na tych geilach

spodziewalem sie czegos wiecej, a tym czasem max oc przy pelnej stabilnosci uzyskalem przy fsb troche ponad 210

przy fsb220 memtest nie wyrzuca bledow, ale np. 3dmark juz sie wywala

powyzej fsb 220 komp nawet nie wstaje, mimo luzowania timingow i podnoszenia napiecia

 

ludzie na zachodnich forach pisza ze geile toi lekka porazka... wiec pewnei cos w tym jest podobnie jak twinmosy na mtech

A czlowiek z polskiego forum twierdzi ze Geile nie sa zle.Ida 240 memtest 8-3-3-2.0 w dualu na 2,9V.To raczej zle nie jest 400 przekrecone na 480 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjatkowo w tej sprawie musze sie zgodzic z naszym lysym przyjacielem (tak Grolshek to o Tobie :D ) ..mialem ostatnio GeIL'e PC3200 w lapkach i ladnie szly na fsb240 z 8-3-3-2 na Vmem 2.8V,na fsb246 juz byly male krzaczki,brakowalo pradu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak!! :twisted: . W końcu w piątek dołączyłem do grona ABIT'owców. Wszystko ładnie pięknie ale nie wiem w końcu jaki mam chipset, bo na pudełku na nalepce mam CR18D, Speedfan4.09 pokazuje że a2 ,wcpuid nie wie co to za chipset(chyba mam za starą wersję :( ) i nie wiem co zrobić.

numerki na NB iSB podam wam później, bo teraz siedze w szkole ipisze.

Dźwięk spoko ,czekam na Zalmana NB32J :lol: i zacznie się o/c.Chciałem sięjeszcze zapytać userów Xdreamów ajakie mają tampy na niekręconym procku w zupełnym idle.Mam bios 18 i ok.44C 8O (jak dla mnie troche za wysoko)na najwolniejszych obrotach.Moglibyście zapodać linka do Wcpuida i prime.

 

Dziekówka

PZDR DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjatkowo w tej sprawie musze sie zgodzic z naszym lysym przyjacielem (tak Grolshek to o Tobie :D ) ..mialem ostatnio GeIL'e PC3200 w lapkach i ladnie szly na fsb240 z 8-3-3-2 na Vmem 2.8V,na fsb246 juz byly male krzaczki,brakowalo pradu :wink:

 

ja tylko mowie co wyczytalem na zachodnich forach a poza tym kazda pamiec moze byc inna ;) ja wlasnie teraz testuej nowe twinmosy tzn stare zamienilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem twinmosy na mtec'ach i to jest jakas porazka. nie sypia bledami jednynie na 333 a powyzej tego juz sypia, nie wspomne o tym ze to DDR400 i nawet wiecej niz 400 nie dawalem. i do tego resety kompa. cholera by to wziela. a na winbondach bedzie inaczej? ma ktos twinmosy na winbondach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam thoroubreda 2200+ wiec leci na 266 na dualu ( kosci mam twinmos mtec 400mhz ) ale jescze tego ptoca nei podkrecalem zeby sprawdzic czy na 400 poleci

 

wymienilem na inna serie kosci ale te same mtec i teraz testowalem to nawet jest stabilnie - a jest all default i to na takcie ponizej 400 bo 266 :) jedynie jak wlaczam kompa to mi robi 1 krotki dzwiek co jest ok i zaraz 2 dzwiek toszke dluzszy co by oznaczalo DRAM ERROR ale jest na razie stabilne...

 

gosciu w sklepie nie chcial za bardzo tego wymieniac i zarzekal sie ze twinmosy to cudowne kosci - jak mi sie beda sypaly przy 400 a nie powinny to mu kurde wytlumacze na jablkach ;) i albo wymienie na corsairy/ocz albo pojda na allegro i kupie cos porzadnego - na razi enie krece wiec jest cisza heheh przed burzą :)

 

 

 

----------------------------------

twinmos - cie choroba bede cie mordowal - a jak dasz d. to wyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to inny problem komp wogole nie krecony (jeszcze ;) ) a sam sie resetuje podaje spec. Athlon xp 2500+ 2x256ddr333mhz (noname) Audigy Player Radeon 9800Pro 1xCDRW i 1xDVD rom ;) Zasiłka HuntKey 400 macie jakies pomysly czemu resety :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie cholerne resety przez pamieci

za cholere nie chca chodzic na 400 (niezaleznie czy synchro czy asynchro)

na 333 no problem

 

ja mam thoroubreda 2200+ wiec leci na 266 na dualu ( kosci mam twinmos mtec 400mhz ) ale jescze tego ptoca nei podkrecalem zeby sprawdzic czy na 400 poleci 

a dlaczego nie puscisz asynchro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie cholerne resety przez pamieci

za cholere nie chca chodzic na 400 (niezaleznie czy synchro czy asynchro)

na 333 no problem

 

ja mam thoroubreda 2200+ wiec leci na 266 na dualu ( kosci mam twinmos mtec 400mhz ) ale jescze tego ptoca nei podkrecalem zeby sprawdzic czy na 400 poleci 

a dlaczego nie puscisz asynchro?

 

ze starym kompem nic si epraeie nie dalo zribc wiec sie oc nie intersowalem i teraz opznaje jego tajniki - asynchro ? tzn zebym w biosie dal w CPU FSB/DRAM RATIO np 4/5 co mi da 133/4*5=166 a wiec 333MHZ ram przy procku na 266 ? albo 4/6 =199,5

tyle ze nie wiem czy przy roznym ratio od 4/4 bedzie stabilnie hehe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...