Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mialem , ale zabieram sie za moda na napiecie chipsetu , w opisie jest napisane ze potrzebny jest potencjometr 5 k oma a ja mam 4,7 k oma - czy jak zrobie na tym 4.7 k oma to bedzie dzialac czy cos spale ??

nie znam sie na tym :(

 

znacie jakis dobry sklep internetowy gdzie mozna kupic potencjometry itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie jakis dobry sklep internetowy gdzie mozna kupic potencjometry itd ?

Cyfronika w Krakowie, mają sklep internetowy, ja zamawiałem tam dla siebie potencjometry do Vdd i Vdimm.

 

Poza tym do Vdd weź sobie potencjometr wieloobrotowy 10kohm to będziesz mogł ustawić napięcie bardziej precyzyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisaj zainstalowałem sterowniki z nvmixerem i jestem miło zaskoczony lecz działa wam otoczenie w nim ? i trzeba dostosować średnie wysokie i niskie do orginału bo zniekszałca muzyke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy wieloobrotowy?

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wiele razy sie kreci nim

to "hulahop" tez ejst wieloobrotowe :>

hehe .. a swoja droga na goglach mozna znalesc wyjasnienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

znacie jakis dobry sklep internetowy gdzie mozna kupic potencjometry itd ?

Cyfronika w Krakowie, mają sklep internetowy, ja zamawiałem tam dla siebie potencjometry do Vdd i Vdimm.

 

Poza tym do Vdd weź sobie potencjometr wieloobrotowy 10kohm to będziesz mogł ustawić napięcie bardziej precyzyjnie.

10kohm ?? tam jest napisane ze trzeba 1 kohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

mam takie może bezsensowne spostrzeżenie odnośnie nf7 porównywałem 2 płyty jedną trochę starszą i trochę nowszą z kolorowymi slotami na pamięci RAM. Zastanowiło mnie jedno na tej ciut starszej plycie nad gniazdami sata (których oczywiście nie ma :)) są dodatkowe elementy, są to chyba 2 diody i jakiś stabilizator (chyba :)) natomiast na tej nowszej już tego nie ma.

Nie testowałem obu tych płyt więc nie wiem jaka jest różnica w rzeczywistości. Pytam tak ze zwykłej ciekawości czy te dodatkowe elementy mogą mieć wpływ np. na stabilność czy coś w tym stylu :)

pozdrofki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe biosy do Abitów rev 1.x - 1.2 i 2.0 LINK

Jeśli ktoś ma bios 2.2 do Abita NF7-S rev 2.0 to nie ma sensu flashować biosu bo nie zaszły żadne zmiany dla tego modelu. Zmiany dotyczą tylko płyty NF7-V.

 

Info na podstawie tej stronki:

http://www.station-drivers.com/page/abit%20dn.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d10b4 to jedyny bios jaki mnie interesuje ;)

NB ma WC więc napewno sie nie grzeje

SB ma złotego zalmana i wiatraczek z boku budy dmuchającywprost na niego wiec też raczej nie jest mu

za ciepło

 

UPADATE:

 

Widać jednak 1,7V na NB coś pomogło bo teraz na 255 działa mi sieciówka :D a na 260 udało mi sie screena zrobić, jednak na 262 już reset. No ale ile można wymagać od DDR 333 :lol:

 

Dołączona grafika

 

Pytanko do kogoś kto wie coś na temat takiego hardcore :

 

Do jakiego poziomu mozna podnieść 3,3V aby nie było to zabójcze dla podzespołów kompa a jednoczesnie żeby dawało mozliwość pracy 24h/7 bo nie interesuje mnie jeden wyskok na 4V tylko dla rekordu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... do codziennego uzytku nie dawalbym powyzej 3,3 V. Wogole ostatnio zuwazylem ze mobo, ktore dostaje przez dluzszy okres czasu po tylku mocno (FSB >> 240) czesto pada. Ogolnie na XS ludki pokazuja screeny maxymalnie z tego co widzialem to na Vdimm rownym 3,68 V. Wyzej jakos ciezko spotkac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym... niby racja. z tym ze nie wiem czy sie oplaca. podobna niektorzy maja 250fsb przy 1.6. zawze jest 1.7 a po co wiecej?

Vdimm nie Vddr.

 

Vdimm = napiecie ramow

Vddr = napiecie chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... do codziennego uzytku nie dawalbym powyzej 3,3 V. Wogole ostatnio zuwazylem ze mobo, ktore dostaje przez dluzszy okres czasu po tylku mocno (FSB >> 240) czesto pada. Ogolnie na XS ludki pokazuja screeny maxymalnie z tego co widzialem to na Vdimm rownym 3,68 V. Wyzej jakos ciezko spotkac.

a ja ma mzawsze 3.3 rowne 3.41 ... i vdiim ciagle przy ustawionym 2.9 daje 2.99 :) i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do kogoś kto wie coś na temat takiego hardcore :

 

Do jakiego poziomu mozna podnieść 3,3V aby nie  było to zabójcze dla podzespołów kompa a jednoczesnie żeby dawało mozliwość pracy 24h/7 bo nie interesuje mnie jeden wyskok na 4V tylko dla rekordu

ja tam sie wypowiem :wink:

 

moj zasilacz aktualnie leci na 3.7v, 24/7. tak juz chyba od poczatku zmodowania, czyli jakies 2 miesiace. w efekcie daje to dokladnie 3.42v do wykorzystania dla pamieci... jezeli zwiekszam vdimm do 3.45 zaczyna wtedy na maxa skakac.

poza tym, w zaleznosci od zasilacza, OVP (over voltage protection) wylaczy zasilacz, jezeli przekroczysz pewien limit... u mnie jest to wlasnie 3.7v... ale widzialem, ze ludzie na Antec'ach maja ten limit nawet 3.9v!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...