Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wszystkie inne testy śmigaja aż miło. Zasiłka jak w opisie raczej daje rade no i grafa też. Myślałem że moze to wina timingów i wysokiego fsb. Ale na wcześniejszych pamiatkach (noname 333) wywalały mi sie raczej nowsze benchmarki. A teraz nowsze śmigaja a stary wysypuje sie do windy. W smarku03 mam teraz 4986 punktów no to powinienem w 2k1 wchodzić w 17 tysi, a tu taki zonk. Święta za pasem, do pracy nie idę to moze winde przeinstaluje i na świerzej popróbuje. CHyba ze ktoś wie co to jest i da rade bez reinstali. Pozdro i wesołego jajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystkie inne testy śmigaja aż miło.  Zasiłka jak w opisie raczej daje rade no i grafa też. Myślałem że moze to wina timingów i wysokiego fsb. Ale na wcześniejszych pamiatkach (noname 333) wywalały mi sie raczej nowsze benchmarki. A teraz nowsze śmigaja a stary wysypuje sie do windy.  W smarku03 mam teraz 4986 punktów no to powinienem w 2k1 wchodzić w 17 tysi, a tu taki zonk.  Święta za pasem, do pracy nie idę to moze winde przeinstaluje i na świerzej popróbuje. CHyba ze ktoś wie co to jest i da rade bez reinstali. Pozdro i wesołego jajka.

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=55937 - post Duncana, punkt 3 << moze pomoze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu wzialem sie w koncu za dlugo odkladana modyfikacje plyty glownej. Celem bylo osiagniecie maximum z moich pamieci, (mialem przejsciowo hynixy ale nie dzialaly u mnie dobrze w dualu -single spoczko chodzily na 245mhz -wiec pozostaly mi moje poczniwe Twiny :) )

 

Modyfikacja polegala na doklejeniu radiatorow na mosfety:

 

Dołączona grafika

 

dolejeniu radiatorow na SB i Vdimm mod:

 

Dołączona grafika

 

Na poczatku wyznaczylem sobie osiagniecie stabilnego 240mhz synchro, wczesniej max to 236mhz i udalo sie jak na razie (45min prime ok) :) Pamieci chodza na 240mhz 2,5-3-3-11 ale przy 3,3V :twisted:

 

Po modyfikacjach tak wyglada srodek budy:

 

Dołączona grafika

 

PS

Opisze skutki Vdimm moda:

 

Bios Realnie

 

2,6V 3V

 

2,7V 3,1V

 

2,8V 3,23V

 

2,9V 3,3V

 

 

BTw

 

po zrobieniu tych wszystkich modow jedyna niepokojaca rzecz ze winamp dluzej reaguje na podgloszanie i sciszanie (jakby z opoznieniem) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra Ci to wyszlo Rosio, naprawde git.

 

Mam takie pytanko na ile mozesz minimalnie ustawic Vdimm krecac potencjometrem?

no wlasnie z tym problem ze nie wiem, krecilem w jedna i druga strone i nic, wartosci sie nie zmieniaja :? jedyne co moge to przestawiac w biosie w takim zakresie jak pisalem wyzej

 

 

btw

 

pamiatki chodzily u mnie ciagle na 2,9V, zrobilem moda i zmierzylem miernikiem i od razu mialem 3,3V i krecenie nic nie pomagalo (chyba ze ten potencjometr na bardzo duzy skok ze trzeba nim kilka razy na okolo pokrecic to dopiero sie cos zmieni ale olalem skoro zauwazelem ze jak ustawie w biosie 2,6V to mam 3V (co dziwne miernik przed modem pokazywal mi 3,05V przy usawieni w biosie 2,9V) wiec tyle na ile na ogol chodzily moje memorki wiec sie nie matrwie na razie ze cos sie stanie

 

ps

dzieki za slowa pochwaly :D :oops:

 

jak ci ent chodza te twistery na abicie bo moje cienko (ja mam zwykle twiny) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wlasnie mam tak samo jak Ty Rosio. Robilem wedlug schematu z MotherboardsFAQ, a Ty? Kiedy kupowales mobo, bo ja w sierpniu?

 

Twistery bez bledu chodza do 225 z 11-3-2-2, Vdimm mod nie dal im nawet 1 MHz :(, sprobuje na nizszych timngach, a jak nic nie da to pomysle nad wymiana na jakies BH-6.

 

Rosio moglbys rzucic zdjecia lub linka do gornej partii swojego WC - chcialbym zobaczyc bo sam przymierzam sie do wodowania swojego Chiefa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee moment...chcecie powiedziec ze Wy krecicie "malymi tyckami" tym potencjometrem :?: :wink:

 

Panowie,ustawcie sobie w biosie 2.6V i przynajmniej 2-3 pelne obroty potencjometrem z pozycji centralnej,wtedy cos sie ruszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee moment...chcecie powiedziec ze Wy krecicie "malymi tyckami" tym potencjometrem  :?:  :wink: 

 

Panowie,ustawcie sobie w biosie 2.6V i przynajmniej 2-3 pelne obroty potencjometrem z pozycji centralnej,wtedy cos sie ruszy  :wink:

eee moment Vip to czym ja mam krecic? :/ qrde i ja wybieram sie na elektronike.... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak,na pocztek potencjometr powinien byc ustawiony w pozycji neutralnej czyli na srodeczku.pozniej zmniejszajac rezystancje zwiekszasz napiecie.poprostu krec potencjometrem ze srodka w strone skrajnego kabelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co _vip_sugeruje, to (ja zrobilbym to odwrotnie):

 

ustaw w BIOS 2.9v... ustaw np. 3.3v maks poprzez pokrecenie srubka na potencjometrze... w ten sposob majac przy 2.9v w BIOS maks 3.3v mozesz zmniejszac ustawienie w BIOS tym samym zmniejszajac faktyczne napiecie...

 

niestety nie bedzie to prawdopodobnie 0.1v zmiana... u mnie wygladalkoby to tak:

 

2.9v ---> 3.40v

2.8v ---> 3.27v

2.7v ---> 3.14v

2.6v ---> 3.01v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak,na pocztek potencjometr powinien byc ustawiony w pozycji neutralnej czyli na srodeczku.pozniej zwiekszajac rezystancje zwiekszasz napiecie.poprostu krec potencjometrem ze srodka w strone skrajnego kabelka

nie! potencjometr domyslnie jest ustawiony na 1/2 swojej rezystancji - 1k ohm jest ustawiony na 500 ohm, itd... dlatego w przypadku jego moda, musi on zaczac od 1k ohm i schodzic w dol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak,na pocztek potencjometr powinien byc ustawiony w pozycji neutralnej czyli na srodeczku.pozniej zwiekszajac rezystancje zwiekszasz napiecie.poprostu krec potencjometrem ze srodka w strone skrajnego kabelka

nie! potencjometr domyslnie jest ustawiony na 1/2 swojej rezystancji - 1k ohm jest ustawiony na 500 ohm, itd... dlatego w przypadku jego moda, musi on zaczac od 1k ohm i schodzic w dol...

no i oto mi chodzilo (mialo byc zmniejszajac rezystancje zwiekszasz napiecie)

 

ja ustawiam w biosie 2.9V i krecac potencjometrem moge sobie regulowac Vdimm od 3.06V do 3.22V i tak to powinno dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---> ent,

o ile pamietam twoje minimalne napiecie 3.24v (i nic nizszego) wynika pewnie z tego, ze wlutowales potencjomter bez jego wczesniejszego ustawienia na 1k ohm... gdybys tak zrobil i odpalil kompa z 2.9v w BIOS mialbys faktycznie napiecie ciut wyzsze niz te 2.9v - moze jakies 3.05v biorac pod uwage, ze ten maly rezystor, do ktorego dolutowales pot sam z siebie dodaje ok. 0.07v.

 

aby zejsc nizej musialbys zejsc do 2.8v w BIOS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli rozumiem ze powinienem po prostu przed wlutowaniem ustawic potecjnometr ustawic na 1 KOhm i wtedy go wlutowac. Moze zrobie to przy nastepnym rozkrecaniu kompa. Potencjometr ruszalem nie malymi kroczkami ale po kilka obrotow, nie zajarzylem o co chodzilo Vipowi jak pierwszy raz czytalem.

 

Powiedzcie mi tylko dlaczego tak wazne jest ustawienie tego pot. przed wlutowaniem - przeciez efekt koncowy jest taki sam - dwa kabelki i rezystancja ktora moge zmieniac?

 

I jeszcze jedno czy VTT zalezy od ustawienia w biosie czy od napiecia podawanego na ramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko dlaczego tak wazne jest ustawienie tego pot. przed wlutowaniem - przeciez efekt koncowy jest taki sam - dwa kabelki i rezystancja ktora moge zmieniac?

BIOS 2.9v + pot na fabrycznym ustawieniu (1/2 czyli 500 ohm) = ok. 3.6v na pamieciach przy odpaleniu kompa 8O

I jeszcze jedno czy VTT zalezy od ustawienia w biosie czy od napiecia podawanego na ramy?

tak, od ustawienia w BIOS... dlatego po vdimm modzie ustaw BIOS na 2.9v i wtedy "dokrec" potencjometrem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko dlaczego tak wazne jest ustawienie tego pot. przed wlutowaniem - przeciez efekt koncowy jest taki sam - dwa kabelki i rezystancja ktora moge zmieniac?

BIOS 2.9v + pot na fabrycznym ustawieniu (1/2 czyli 500 ohm) = ok. 3.6v na pamieciach przy odpaleniu kompa 8O

 

No dobra, ale chyba wiecej niz 3.3 i tak nie poleci bez moda zasilki?

 

I wtedy chyba daloby sie zmniejszyc je przez ustawienia potencjometru na 1 KOhm (wszystko wrocilo by do normy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tez nie wiem czemu nie moge dac mniej niz 3.23. Podpic moge krecac potencjometrem, ale obnizyc za nic. Moze miec na to wplyw srednica kabli ktore sa przylutowane (mniejszy opor)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wlasnie mam tak samo jak Ty Rosio. Robilem wedlug schematu z MotherboardsFAQ, a Ty? Kiedy kupowales mobo, bo ja w sierpniu?

 

Twistery bez bledu chodza do 225 z 11-3-2-2, Vdimm mod nie dal im nawet 1 MHz :(, sprobuje na nizszych timngach, a jak nic nie da to pomysle nad wymiana na jakies BH-6.

 

Rosio moglbys rzucic zdjecia lub linka do gornej partii swojego WC - chcialbym zobaczyc bo sam przymierzam sie do wodowania swojego Chiefa :D

Dołączona grafika

 

mobo kupowalem kolo lipca

 

btw

 

jak chesz wiecej zdjec to wal na prv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co _vip_sugeruje, to (ja zrobilbym to odwrotnie):

 

ustaw w BIOS 2.9v... ustaw np. 3.3v maks poprzez pokrecenie srubka na potencjometrze... w ten sposob majac przy 2.9v w BIOS maks 3.3v mozesz zmniejszac ustawienie w BIOS tym samym zmniejszajac faktyczne napiecie...

 

niestety nie bedzie to prawdopodobnie 0.1v zmiana... u mnie wygladalkoby to tak:

 

2.9v ---> 3.40v

2.8v ---> 3.27v

2.7v ---> 3.14v

2.6v ---> 3.01v

no to mamy podobnie tylko u mnie przy 2,9V w biosie jest 3,3V realnie max ale jak na razie starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY COŚ SIĘ STAŁO Z NOWYMI ABITAMI NF7 2.0 ŻE PODOBNIE JAK SOLTEKI IM NOWSZE TYM GORSZE? :(

 

Pytam bo mój abit który wrócił z gwarancji nieco się różnił od poprzednika.. tzn. płytka z uGuru oraz drążek od otwierania socketu jest plastikowy a był metalowy. Nie wiem co jeszcze się zmieniło,ale wraz z nią przyszły problemu.

Aktualnie się męczę z wgraniem biosu, chciałem d10b2 do wyskokiego fsb, na poprzednim abicie ten bios śmigał. Wgrywałem go nawet poprzez Alt+F2 i jest cały czas ten sam problem - bios działa, ale potem nie bootuje (dochodzi do DMI Update i dalej nic). Opisywałem to zresztą wczoraj na forum gdy myślałem, że czeka mnie programowanie biosu ;]

 

Więc - co jest nie tak, że mi ten bios nie chodzi? Ściągany z różnych źródeł. Pozatym wgrałem d23 3dfire.. i mam problemy z wysokim fsb. Na poprzedniej płycie i poprzednim procku, na d10b2 bootowałem na 230, 240, 245 FSB.. jedynie było toto niestabilne bez L12 moda.

A teraz? Max stabilne 217, na d23 3dfire bootuje mi co prawda 230 ale tylko czasami. Może to wina procka, ale jest z tej samej serii co poprzedni który śmigał almost-stable na 233. Może dlatego,że nie wygrzany?

Swoją drogą zrobiłem wczoraj z wielkim trudem L12 moda, takie cieńkie druciki chyba miedziane (miedziany kolor;>) wziąłem z jakiegoś kabelka.. włożyłem dwa wg. screena no i jakoś chyba nie pomogło ;) Ech.

 

edit: d10beta4 równeż nie bootuje systemu. :/

szukam teraz jakiegoś innego dla fsb ~233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe. Nowe Abity maja tez takie lipne coolerki. Czytalem tez o sztukach na ktorym ludziom L12 nie wychodzilo, czyzby Abit cos odwalal? :/

no właśnie sam nie wiem czy coś zrobiłem niedokładnie czy L12 nie działa :(

 

do [gluteus maximus] z tym wszystkim ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma mz grudnia i nie wie mam taki zonk bo kurde na 11*230 staje mi myszka nie moge nia ruszać, jest strzałka na ekranie ale nie moge ruszac mycha mycha sie świeci (optyk) reaguje na ruch ale strzałka sie nei przesuwa

przepinałe porty usb nic nie dawało nawet przes sek sei nie ruszyła

zmiana napiecia na vdd tez nic nie dała sb chłodzony małym radiatorkiem dosyć cipły

od czego to mzoe być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema Ludzie, sprzedałem mojego Duala innemu na usługi i wróciłem aby sie znowu pościgać.

 

Kupiłem zablokowanego bartona i nowego Abita NF7s rev.2.0, w pudle płytka uGURU, brak seriella (choojztym).

 

i.......

 

Mam ten sam problem co POWER BY AMD !!

bios subzero 23. był też d10 i d10beta4

zrobiony L12 i niemogę przebić 230mhz stabilnie (niezależnie od cas) 233mhz zonk

 

że może być to problem chłodzenia NB (nie sciągałem go bo płyta ma 3dni)

 

piszcie.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...