Skocz do zawartości
PanXrybA

Zestaw Intel Vs. Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, który zestaw będzie lepiej się sprawdzał w grach:

 

I Zestaw:

 

MoBo: GigaByte GA-MA770-UD3

CPU: AMD Athlon II x2 240 s.AM3

GPU: ASUS EN9600GSO 384MB TOP

Zasiłka: FORTRON FSP400-60MDN

 

 

 

II Zestaw:

MoBo: Gigabyte GA-EP43-DS3 IP43

CPU: Intel Dual-Core E6300 2.8 GHz

GPU: ASUS EN9600GSO TOP 384MB

Zasiłka: FORTRON FSP400-60MDN

 

 

RAM mam jeszcze z poprzedniego kompa 2GB. Ale planuje jeszcze dokupić Patriot DDR2 Dual Chanel 2x1GB 800 5-5-5-12

 

W sumie mam 800zł na złożenie kompa, bez RAM-u, HDD, i napędu na razie. A może co innego mi polecicie. Oby tylko ceny nie przekroczyć.

;p

 

PS. Części dziś już będę brał, więc czekam na odpowiedzi do 14. ;]

Edytowane przez PanXrybA
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić procesory porównywalne , gdybyś brał athlona na płycie z am3 to bym wspomniał o większej przyszłościowości ale tak to odpada ten argument. Jedynie odradzam kupowanie pamięci 2x1G , ciężko będzie potem sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten komp nie ma być przyszłościowy. On ma służyć do stycznia. Później prawdziwy potwór będzie.

Czy zasilacz wystarczy do tego zestawu??

Mam zamiar podkręcić cpu z 2.80 do ok. 3,2GHz - 3,5GHz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intele zawsze lubiły się grzać a te athlony są bardzo chłodne.

Taaa, szczególnie E2xxx i E5xxx są bardzo gorące, za to Athlon 6000+, 6400+ i 7750+ zimniutkie :lol2:

 

Co do tematu, jesli komp faktycznie ma byc tylko do początku 2010 to bym bral Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w tej zakladce co trzeba odpowiedziałem... sry za spam ;)

 

/// ale skoro już tu napisałem to osobiście wolał bym Intela... czytałem troche na ten tema i dla mnie sugerowanie się przyszłościowością zestawu nie ma najmniejszego sensu. Intele sa bardziej wydajne i na tym się lepiej skupić.

Edytowane przez Damaroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, szczególnie E2xxx i E5xxx są bardzo gorące, za to Athlon 6000+, 6400+ i 7750+ zimniutkie :lol2:

 

Co do tematu, jesli komp faktycznie ma byc tylko do początku 2010 to bym bral Intela

Nie miałem na myśli nic z rodziny K8, ani tym bardziej Kumy. Chodziło mi tylko i wyłącznie o Athlony II, które są dosyc chłodne i wcale dużo energii nie pobierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też tak składałem kompa dbając o jego przyszłość i przyszły ddr2 teraz ddr3 w miedzyczasie 2 sockety przeszły... Dla mnie to powinno być w zabronionych sformułowaniach "przyszłościowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...