Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj pamiątki i teraz nawet FSB 190 mi nie idze :( Musze zmienić BIOSa, ale czytałem że xorowi padła mobo po nim, bo można ładować tylko 1.3L i w góre. Więc jak? Mogę do mobo ver.E3 załadować BIOS 1.1L :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj pamiątki i teraz nawet FSB 190 mi nie idze :( Musze zmienić BIOSa, ale czytałem że xorowi padła mobo po nim, bo można ładować tylko 1.3L i w góre. Więc jak? Mogę do mobo ver.E3 załadować BIOS 1.1L :?:

Zaladowac mozesz, ale obawiam sie, ze nie bedzie dzialal prawidlowo. Wszystko bedzie funkcjonowalo oprocz zmian fsb - zawsze bedziesz mial 100MHz...

 

Aha - i ponownie ostrzegam przed ustawianiem taktowania pamieci ponizej 75% na tych biosach do o/c (nie dostyczy D1.1L) - zdaza sie, ze bios wysiada - trzeba wtedy robic goracego flasha. Jak ktos nie ma zapasowej kosi, to ma przechlapane...

 

A jak juz o chlapaniu mowa - co wam powiem to wam powiem, ale wam powiem - cieplo... Potaplalbym sie w jakiejs czystej wodzie - niestety w Polsce czystej wody nie ma... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mobo ver. E3 i po wgraniu biosu 1.1L fsb caly czas mialem 100 (niezaleznie od tego co ustawilem w biosie) - walczylem z tym chyba 2 godziny i w koncu mam upragnione fsb 166 ale juz sam nie wiem jak to zrobilem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na modyfikowanym BIOSie nie da się wogóle podkręcać!!!Wróciłem do 1.4L Poszedł na FSB 200, ale na 1,85 VDD 1,7. Niestety na takich ustawieniach walcze z temperaturą. Zobaczymy co będzie dalej...Może mi ktoś podesłać ten BIOSik solteka 4 power user?? Potestowałbym..A swoja drogą najadłem się strachu bo przy ustawieniach 166 dla procka i 200 na pamiątki nie wstał nawet z instertem długo trzymanym...nawet po odłączeniu zasilania to samo...Poszedłem na obiad wracam a tu się odpalił bez problemu. Dokładnie to posiedze nad tym wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was kilak pytań.

1. Czy zwiększacie trochę szynę agp.

2. Co jest wydajniejsze 12.5x162 5,2,2,2.0 czy 10x203 5,2,2,2.0?

3. Czy przy starcie systemu powinna być jakaś informacja ,że pamięci chodzą w dual chanel?

4.Co ustawić na zworce od fsb procka jeżeli się podkręca, zostawić 100/133 czy ustawić 166/200?

Bądźcie wyrozumiali bo dopiero uczę się nforca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was kilak pytań. 

1. Czy zwiększacie trochę szynę agp.

2. Co jest wydajniejsze 12.5x162 5,2,2,2.0 czy 10x203 5,2,2,2.0?

3. Czy przy starcie systemu powinna być jakaś informacja ,że pamięci chodzą w dual chanel?

4.Co ustawić na zworce od fsb procka jeżeli się podkręca, zostawić 100/133 czy ustawić 166/200?

Bądźcie wyrozumiali bo dopiero uczę się nforca.

:arrow: 1.nie wiem, ja nie zwiekszam

:arrow: 2.oczywiscie ze 10x203

:arrow: 3.powinna,ale niestety panowie od Solteka uznali to za zbedny bajer i niedali :wink:

:arrow: 4.To tam jest gdzies taka zworka :?: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka zworka Jp2-CPU clock select. Udało mi się podkręcić procka następująco:

1. 12.5x164 synchro, 5,2,2,2.0

2 .12x172 synchro, 5,2,2,2.0

3. 10x206 asynchro 5,2,2,2.0 pamięć była coś koło 174 mhz

Procek na 1.675v, temp w stresie 52 stopnie. Pewnie powiecie, że nr 3 jest najwydajniejszy :wink: , ale dlaczego? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka zworka Jp2-CPU clock select. Udało mi się podkręcić procka następująco:

1. 12.5x164 synchro, 5,2,2,2.0

2 .12x172 synchro, 5,2,2,2.0

3. 10x206 asynchro 5,2,2,2.0 pamięć była coś koło 174 mhz

Procek na 1.675v, temp w stresie 52 stopnie. Pewnie powiecie, że nr 3 jest najwydajniejszy :wink: , ale dlaczego? :?:

najwydajniejszy jest tryb synchroniczny czyli :arrow: 2

 

Moze zmien timingi dla pamieci na 8-3-3-2.5 i odpal synchronicznie 10x200

 

A faktycznie jest taka zwora :wink: nigdy na nia nie zwrocilem uwagi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na bartonie jechałeś na 100/133? A jak mam ustawić 10x200 synchronicznie, plyta z biosem 1.3 (ver. E3)? Tylko na mnożnikach 12.5 i 12 pamięć idzie synchro z fsb proca, na mnożnikach 11 i 10 pamięć idzie gdzieś tak około 80% aktualnego fsb procka i nic tu nie mogę ingerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszła wypłata, więc pierwszym postanowieniem było wypowiedzenie wojny restartom systemu - zaqpiłem więc listwę EVERa Komfort ( 78 PLN :-/ ) i huzia! do domciu

 

przyłażę, montuję przedłużacz (wyszło, że miałem bez uziemienia) rozkręcam gniazdko i... DÓPA panowie budowniczowie stwierdzili chiba, że jhak coś ma paść, to i tak padnie :x

 

zobaczymy - może listwa z full opcją wystarczy, ale i tak mam 2 koncepcje [dot. uziemienia] i na opinie czekam:

:idea: połączyć kabelek od masy z jednym z 2 pozostałych przewodów (przynajmniej toto gdzieś 'ucieknie')

:idea: patent 'na kaloryfer' [ciekawostka: pa angliski karoryfer to radiator - ciekawe dlaczemu... :twisted:] ...ale do rzeczy - biorę kabelek, jeden koniec łączę z kaloryferem a drugi z obudową kompa - powinno chiba worked, co? a może lepiej uziemienie od listwy pod kaloryfer podpiąć?

 

 

 

ps. od godziny bez zwiechy :D ..ale wszyscy śpią, więcskoki napięc pewnie zerowe :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na bartonie jechałeś na 100/133? A jak mam ustawić 10x200 synchronicznie, plyta z biosem 1.3 (ver. E3)? Tylko na mnożnikach 12.5 i 12 pamięć idzie synchro z fsb proca, na mnożnikach 11 i 10 pamięć idzie gdzieś tak około 80% aktualnego fsb procka i nic tu nie mogę ingerować.

nie mistrzu od jakiegos czasu jechalem na XP1700+ 8.5x240,jutro bede sie pawil bartonem

 

Na tym biosie nic nie zrobisz,sciagnij sobie tego : http://www.1000lecie.pl/~vip/frn2.bin

 

to jest biosik od solteka "for power user" na nim bedziesz mogl sobie puszczac procka synchronicznie do woli

 

(blagam,tylko sie mnie nie pytaj jak flashowac bios :roll: ,nie o tej porze.Poszukaj na forum.Jak nie znajdziesz to jutro Ci napisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszła wypłata, więc pierwszym postanowieniem było wypowiedzenie wojny restartom systemu - zaqpiłem więc listwę EVERa Komfort ( 78 PLN :-/ )  i huzia!  do domciu

 

przyłażę, montuję przedłużacz (wyszło, że miałem bez uziemienia)  rozkręcam gniazdko i...    DÓPA  panowie budowniczowie stwierdzili chiba, że jhak coś ma paść, to i tak padnie :x 

 

zobaczymy - może listwa z full opcją wystarczy, ale i tak mam 2 koncepcje [dot. uziemienia] i na opinie czekam:

:idea: połączyć kabelek od masy z jednym z 2 pozostałych przewodów (przynajmniej toto gdzieś 'ucieknie')

:idea: patent 'na kaloryfer' [ciekawostka: pa angliski karoryfer to radiator - ciekawe dlaczemu...  :twisted:] ...ale do rzeczy - biorę kabelek, jeden koniec łączę z kaloryferem a drugi z obudową kompa  - powinno chiba worked, co? a może lepiej uziemienie od listwy pod kaloryfer podpiąć?

 

 

 

ps. od godziny bez zwiechy :D ..ale wszyscy śpią, więcskoki napięc pewnie zerowe :?

 

Jak wykombinujesz uziemienia dla listwy powinno byc OK,ale nie wiem czy patent z kaloryferem bedzie spelnial swoje zadanie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byl maksymal hardoc ups pojechal do domu a ja bez upsa flashowalem biosa.... naszczescie nie bylo przebojow no i mam ten for Power User - fajny bajer jak sie odpala :D sami zobaczycie.... a co do reszty to nie wyeliminowalo mojego problemu.... po calkowitym wylaczeniu kompa z sieci -(wyjecie wtyczki) pojawia sie worrning o o/c faild i trza sie bawic w schodki :D.... 166... 180... 200.... no i chodzi.... jak sie komputer wylaczy tylko guzikiem albo poprostu zamknie system nie mam worningo... ino po calkowitym odlaczeniu zasilania.... o co moze biegac moze to wina slabej bateryjkki.... qrwa juz sam nie wiem :D....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byl maksymal hardoc ups pojechal do domu a ja bez upsa flashowalem biosa.... naszczescie nie bylo przebojow no i mam ten for Power User - fajny bajer jak sie odpala :D sami zobaczycie.... a co do reszty to nie wyeliminowalo mojego problemu.... po calkowitym wylaczeniu kompa z sieci -(wyjecie wtyczki) pojawia sie worrning o o/c faild i trza sie bawic w schodki :D.... 166... 180... 200.... no i chodzi.... jak sie komputer wylaczy tylko guzikiem albo poprostu zamknie system nie mam worningo... ino po calkowitym odlaczeniu zasilania.... o co moze biegac moze to wina slabej bateryjkki.... qrwa juz sam nie wiem :D....

a owe 'schodki' są konieczne w każdym przypadku, czy też tylko przy FSB koło 200? ...bo od dzisiaj będę wyłączał listwą, czyli wyjdzie na jedno, jakbym zasilanie wypiął [chiba ;)]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce walnac gaffy..... ale w zadnym gniazdku (przynajmniej domowym :D) nie masz trzech kabli. Wez probowke i sprawdz na ktorym kablu masz faze (Nie Ty :> tylko prad ) a na ktorym mase.... uziemienie tak jak jedna z dziurek we wtyczce podlaczasz do masy..... i voala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byl maksymal hardoc ups pojechal do domu a ja bez upsa flashowalem biosa.... naszczescie nie bylo przebojow no i mam ten for Power User - fajny bajer jak sie odpala :D sami zobaczycie.... a co do reszty to nie wyeliminowalo mojego problemu.... po calkowitym wylaczeniu kompa z sieci -(wyjecie wtyczki) pojawia sie worrning o o/c faild i trza sie bawic w schodki :D.... 166... 180... 200.... no i chodzi.... jak sie komputer wylaczy tylko guzikiem albo poprostu zamknie system nie mam worningo... ino po calkowitym odlaczeniu zasilania.... o co moze biegac moze to wina slabej bateryjkki.... <font color="#FF0000">[ciach!]</font> juz sam nie wiem :D....

Juz pisalem, ze sa tylko 2 mozliwosci : burak biosow od D1.3L wzwyz albo przypadlosc ver. E3 plyty. _Vip_ - moglbys sprawdzic, czy na biosie dla power-usera po wylaczeniu zasilacza i wyjeciu wtyczki zasilania bedzie u Ciebie ten sam problem - wtedy dowiemy sie w czym lezy problem.

 

I LUDZIE, NIE UZIEMIAJCIE DO KALORYFERA ! ktos w pionie bedzie sobie cos grzebal przy kaloryferze, u Ciebie cos przeskoczy i poleci uziemieniem i facet bedzie mial niespodzianke...

 

tawariszcz_gonciarky --> schodki sa konieczne przy fsbo powyzej 200

 

_lukasz_ --> ZDECYDOWANIE przypomnij sobie, co zrobiles ze Ci poszlo na D1.1L wyzej jak 100

 

mak777 --> masz jeszcze te modujace sie radki ? Jesli tak, to na priva i omowimy szczegoly... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja korespondencja z SOltekiem.... czytac od dolu bo widocznie w tajwanie nie znaja netykiety zeby ciac posty i odpowiadac pod spodem a ja sie dopasowalem do wschodniej kultury i tez im odpowiadalem tak jak oni mi.... :))) tlumaczyc mi sie nie chce jak by co to walcie na gg.... acha nie poddaje sie i mecze ich dalej :D

 

Dear customer:

 

The CPU ratio value is saved in the ATXP1, once you change the CPU ratio to

overclock and take off power cable after shut down, the CPU ratio value will revert

to default. So in your case, please don't take off the main power connector and turn

off

the switch of power supply if you want to overclock.

 

Best Regards.

Ring /Soltek

Tel:886-2-26429060

Fax:886-2-26429065

Email: ringlo@soltek.com.tw

Website: http://www.soltek.com.tw

 

 

-----Original Message-----

From: slim [mailto:slim@netten.com.pl]

Sent: Tuesday, July 29, 2003 3:07 PM

To: Ring

Subject: Re: Soltek HM user report!!

 

 

Exactly like that.... shuting downd computer is no problem for bios with

overcloked paramets. Evrything works fine. But after taking off the main power

connector ( unpluged the power wire/turning off UPS/or for exampel power failur in

city electrical line) it comes back.... In Power On Self Test screen worrning

apeers and I have to make computer to "get used to" high Front Side Bus Frequency

by making steps (orginal CPU is AMD 2000 XP 12,5*133) of 166,180,190 and finally

200. My procedure seems like that. Power on Post with worrning:

 

"Worrning! CPU has been changed or overclock fail. Please re-enter CPU setting in

CMOS setup and remember to save before quite."

 

And I see insteed of my overcloked AMD 2000 Mhz (10*200 Mhz) AMD 1250 (12,5*100).

I push del and in bios FSB has overcloked valu 200 so I have to decrese it to 166

(mulitplier has also overcloked valu 10 instead of defalut 12,5) save to cmos and

exit. During Post i repeat the operation and increase fsb to 180 save to cmos

exit. Post---> del--> FSB=190-->save and exit--->Post--->del--->FSB=200--->save

and exit--->POst --->OS starts to load.

 

Pleas help

 

SLim

----- Original Message -----

From: Ring

To: slim

Sent: Tuesday, July 29, 2003 7:56 AM

Subject: RE: Soltek HM user report!!

 

 

Dear customer:

 

Did you have took off the main power connector from motherboard or turned off

the switch of power supply

after shut down??

Best Regards.

Ring /Soltek

Tel:886-2-26429060

Fax:886-2-26429065

Email: ringlo@soltek.com.tw

Website: http://www.soltek.com.tw

 

 

-----Original Message-----

From: slim [mailto:slim@netten.com.pl]

Sent: Tuesday, July 29, 2003 1:03 AM

To: Ring

Subject: Re: Soltek HM user report!!

 

 

Hello!!!

 

I'm after bios flashing.... it's cool (especialy the name :D) but it wasn't

solution for my problem. I figured out that everthing is okey antil i

phisicali unpluged my computer from power sorce - When i turn off computer but

the power is on mother bord ( Lan Led is blinking :)) after pushing power on

Power on Self TEST screen shows AMD 2000 MHz and system loads no problems and

warnings ... but after unploging power wire or turning off UPS the problems

comes back. What should I do....

 

SLim

----- Original Message -----

From: Ring

To: slim

Sent: Friday, July 25, 2003 8:03 AM

Subject: RE: Soltek HM user report!!

 

 

Dear customer:

 

Attached is specially BIOS of 75FRN2 for power user, please read "awd-how to

update" carefully before updating BIOS.

Please choose [Optimal] instead of [Aggressive] for CPU interface in

Advanced Chipset Features of BIOS while overclocking.

 

Best Regards.

Ring /Soltek

Tel:886-2-26429060

Fax:886-2-26429065

Email: ringlo@soltek.com.tw

Website: http://www.soltek.com.tw

 

-----Original Message-----

From: slim [mailto:slim@netten.com.pl]

Sent: Saturday, July 26, 2003 10:08 AM

To: Ring

Subject: Re: Soltek HM user report!!

 

 

Dear mobo manufacture:

 

The bios is rev d1.4L (Bios ID from SiSoft Sandra

06/20/2003-nVidia-nForce-6A61BSNAC-00) - I boght mobo one week ago... this

is 75FRN2-L without cooler on NB - i did't flash the bios - mobo is as it

comes from stock. The problem looks exactly like that.

 

When I turn on computer and step by step overclock my cpu the most

satisfacioning for me result was 2 GHz (10*200).... to check the stability

of the system i run 14h Prime 95 torture test... no errors reported. Then

I turn off computer for about one hour. When I turn it on the FSB was

switched to 100 and multipler to default 12,5 so I've got Athlon XP 1,250

Ghz (instead of desire 2Ghz) and message:

 

Worrning! CPU has been changed or overclock fail. Please re-enter CPU

setting in CMOS setup and remember to save before quite.

 

I have to press del go to the bios rise fsb to 166... boot up... then

restart computer re-enter to the bios rise fsb to 200 and sometims that's

enough to do. Computer boot up and the CPU is 2000 Mhz. Another time I

have to repeat this steps few times to make it work. I want this worrning

to turn permamently off. Now I check FSB 166... I can make my cpu to work

on 12,5*166 (2,1Ghz)... there is no problem with post even after whol

night in off mode ( computer is turned off) when i turn it on everthing is

ok. CPU works a littel bit faster but my Ram works on 333 instead of 400.

I hope You will be able to help me.

 

 

SLim

----- Original Message -----

From: Ring

To: slim

Sent: Friday, July 25, 2003 3:34 AM

Subject: RE: Soltek HM user report!!

 

 

Dear customer:

 

Thank you for contacting Soltek.

Could you tell us which BIOS comes with on the 75FRN2-L?? and what is

error message on the screen??

 

Best Regards.

Ring /Soltek

Tel:886-2-26429060

Fax:886-2-26429065

Email: ringlo@soltek.com.tw

Website: http://www.soltek.com.tw

 

 

-----Original Message-----

From: slim [mailto:slim@netten.com.pl]

Sent: Saturday, July 26, 2003 3:47 AM

To: support@soltek.com.tw

Subject: Soltek HM user report!!

 

 

Good morning....

 

I'm "happy" owner of frn2l...

but today a serious problem ocured.... yesterday i overclock my amd

2000 Xp to 2 Ghz (10* 200 Mhz)... i was very happy about that but as

usuale i wanted to test it in stress test ... test successfull 14

hours of stress test and no errors. After that i turn off my computer

and go for a walk. After an hour I come back and turn on computer...

and what the hell!!! Ther was a worning that i faild to overkloc and

have to go to bios menu.... after about 10 times rebot save finally

worrning disepar.... but I don't want every day before turning on

computer 10 minutes warm time... how can i disable this feature on my

mobo... I tried to rise up voltage, changing jumper responsible for

autodetecting fsb.... nothing solve my problem.... about 10 minutes

save rebot save and mobo let me start.... I don't want this feature...

Please help :)

 

 

SLim

 

 

 

 

To tyle a to co im rano wyslalem :D

 

Why I always happen to me... many other users of earilier version of

FRN2-l don't have suche a problems.... please is there any kind of

solution... have to be.... the problem is in this worrning... You write

about solution I figured out by myself and it was NOT satisfactionig for

me....

 

Please try to find another solution...

 

Also I have another question. I want to change radiator on my north bridge

and one from Northbridge stick on the south bridge (there is no cooling

device on SB).... there is no problem with NB becose there are mounting

holes... but on the south bridge I would have to use special glu attached

to Zelman Radiator which I'm going to use on NB - and the question is:

Would it remove my warranty on the mobo - would I have to remove radiator

I'f I will be giving my mobo to service???

 

 

 

 

Milej leORT: ORT: ORT: ktury.... acha nie poprawiac moich bledow jezykowych troche sie zawsze spieszylem :DD

 

 

SLim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i odpowiedz :)

Dear customer:

 

Hi again,

1. We will forward this message to our BIOS team, if we get any solutions, we will

contact ASAP.

2. Usually, we don't suggest the user to do that.

 

Best Regards.

Ring /Soltek

Tel:886-2-26429060

Fax:886-2-26429065

Email: ringlo@soltek.com.tw

Website: http://www.soltek.com.tw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest z tymi biosami, albo z płytami. Po wgraniu biosu FRN2(overcloker) fsb 100 i procek 1100, zero podkręcania. Wróciłem do biosu 1.3L i jest znowu w porządku. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_lukasz_ --> ZDECYDOWANIE przypomnij sobie, co zrobiles ze Ci poszlo na D1.1L wyzej jak 100

przestawilem zworke fsb na plycie z 100/133 na 166/200 i teraz mam sztywne 166mhz fsb niezaleznie od biosu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i odpowiedz :)

Dear customer:

 

Hi again,

1. We will forward this message to our BIOS team, if we get any solutions, we will

contact ASAP.

2. Usually, we don't suggest the user to do that.

 

Best Regards.

Ring /Soltek

Tel:886-2-26429060

Fax:886-2-26429065

Email: ringlo@soltek.com.tw

Website:http://www.soltek.com.tw

HEHE i guzik ci pomogli,oni sami nie wiedzą co możę dziać się z tą MOBO.

 

A co do zmiany radiatora to nie zalecają tego bo niema sensu, to jest tak wyliczone że nawet przy max parametrach pracy MOBO i przy najwiekszych upałach płyta powinna pracować prawidłowo.(Tak przynajmniej mi sie wydaje)

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalozylem nowego procka :twisted: wiecej info tutaj

 

Na biosie 4 power user faktycznie wystepuje tan krzak z wtyka.Na D1.1L tego nie ma.Ja mam i tak zawsze listwe wlaczona wiec nie boli mnie to tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip czyli masz tego wrrninga..... czyli to nie jest kwestia wersji plyty tylko wersji biosu... dajcie znac na jakim sa a na jakim nie ma to napisze do soltka i moze cos szybcciej zrobia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to jest tak wyliczone że nawet przy max parametrach pracy MOBO i przy najwiekszych upałach płyta powinna pracować prawidłowo.(Tak przynajmniej mi sie wydaje)

_________________

No niebardzo tak jest - owszem, do fsb 200 jak najbardziej, ale wyzej to juz jest ponad oficjalna granice tej plyty. I wtedy lepszy radiator na NB i jakikolwiek na sb jest bardzo przydatny. Tak samo na mosfetach.

 

siemian --> he, dobrze wiedziec :) Tylko czy mozna Ci zaufac... :?:

 

_Vip_ --> no, czyli to ten dziwny bios... Eh, dlaczego D1.1L zle dziala - moze to kwestia wersji awdflash-a ? Tyle, ze jak flashowalem tym od D1.1L na nowej ver. mobo, to mi bios padl...

 

Niestety, max sensowne (pod wzgledem temp.) ustawienia zeby bylo prime stabilne, to ledwo 11x192 sync 1.625V, ale pamiec... 8 4 4 2.5 - tragizm ! nieistotne ile dam V na DIMM ! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Soltek umarł...Na biosie 4 power user na FSB 205 i 75% nie wstał :cry: . Nic już nie pomaga, długie czekanie itd.. Mam pytanie...Czy moge zrobić gorącego flasha na płycie KT3 ULTRA 2? Czy to musi być ta sama płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...