Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

dzis rano chciałem wgrac bios 1.1 i co sie stało odpaliłem płyte chce wbrac bios porgram pomazuje unnow flash czy cos takiego i wychodzi , nie dochodzo do wgywania biosu , wiec mysle moze innym programem spróbuje ale płyta nie chce juz wstac, włączają sie wiatraki, test klawiatury i nic na ekrani, staje. Próbowałem 10 razy , wyjowałem pamieć przekładawłe, wyciagnełem bateria, porcesor, clear cmos i nic , czy cos jeszcze pozostało czy płyta na śmietni, nie mam mozleiwoci właznia kosci bisou na gorac , nie znam nikogo kto ma w poznaniu solteka, czy mozliwe ze uszkodzil sie bios , ale przeciez nie doszło do wczytania nowego biosu to trwało kilka sekusn , odczytał z dyskietki co próbuje mu wgrac i wychodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem otóż wgrałem najnowszy bios 1.5 (niepamiętam dokładnie co tam dalej pisało)Nie mogę ustawić procentów na pamięć jest tylko AUTO. Na starym biosie 1.4 też tego nie było.Wgrałem więć 1.1 i są procenty dałem na 100% magistala 214 (pamięci mam Kingston 333)Dual DDR więc myśle ze i tak dobry wynik uzyskałem.Napięcie 2.7 na ram i VDD 1.7 a Vcore 1.85 (przydało by się więcej przynajmniej te 2.0V.Na Epoxie procek lepiej się kręcił ale dopiero na napięciu 2V.

Komp chodził stabilnie na 10.5x214 Prime95 10godz temp.46C.Gdy wyłączyłem kompa i po kilku godzinach chciałem go włączyć komp nie ruszał.Musiałem zrobić clear cmosu żeby go odpalić.Gdy komp jest nie podkręcony odpala się zawsze ale gdy go przynajmniej podkręce na 11x166 to po godzinie juz nie startuje.Trzeba zrobic clear cmosu.

Jaki jest najlepszy bios do tej płyty??

Co ustawić żeby najlepiej podkręcić.

Czy da się jakoś zwiększyć napięcie na 2V. Jakiś mod?? :wink: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem otóż wgrałem najnowszy bios 1.5 (niepamiętam dokładnie co tam dalej pisało)Nie mogę ustawić procentów na pamięć jest tylko AUTO. Na starym biosie 1.4 też tego nie było.Wgrałem więć 1.1 i są procenty dałem na 100% magistala 214 (pamięci mam Kingston 333)Dual DDR więc myśle ze i tak dobry wynik uzyskałem.Napięcie 2.7 na ram i VDD 1.7 a Vcore 1.85 (przydało by się więcej przynajmniej te 2.0V.Na Epoxie procek lepiej się kręcił ale dopiero na napięciu 2V.

Komp chodził stabilnie na 10.5x214 Prime95 10godz  temp.46C.Gdy wyłączyłem kompa i po kilku godzinach chciałem go włączyć komp nie ruszał.Musiałem zrobić clear cmosu żeby go odpalić.Gdy komp jest nie podkręcony odpala się zawsze ale gdy go przynajmniej podkręce na 11x166 to po godzinie juz nie startuje.Trzeba zrobic clear cmosu.

Jaki jest najlepszy bios do tej płyty?? 

Co ustawić żeby najlepiej podkręcić.

Czy da się jakoś zwiększyć napięcie na 2V. Jakiś mod?? :wink:  :twisted:

O to i link do tego moda http://www.maximumoc.com/guides/soltek_75frn_vmod.html

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyłącz i pokatuj prime sprzęt przez jakiś czas albo 3dmarkiem jak sie nie zawiesi to masz odpowiedź :P jak się zawiesi to włącz z powrotem

 

UPDATE:znaczy siem moja złota rada :lol: była do postu przepraszam za zament ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Komp chodził stabilnie na 10.5x214 Prime95 10godz  temp.46C.Gdy wyłączyłem kompa i po kilku godzinach chciałem go włączyć komp nie ruszał.Musiałem zrobić clear cmosu żeby go odpalić.Gdy komp jest nie podkręcony odpala się zawsze ale gdy go przynajmniej podkręce na 11x166 to po godzinie juz nie startuje.Trzeba zrobic clear cmosu [...]

miałem dokładnie to samo - kingstony333 na kościach kingstona

spoko chodeziło przez jeden dzień na 200 FSB, a teraz max, co się da wycisnąć, to 169 (170 już nie odpala i clear CMOS się kłania)

 

moim zdaniem jest to wina pamięci, bo jeśli puścisz je na defaulcie, a podniesiesz FSB proca, to komp wstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...

Prime chodzi 10godzin stabilnie.Odłącze zasilanie.Za jakiś czas chce włączyć kompa i nie odpala się....trzeba clear cmosu.TO JEST BEZ SENSU!!

NA NOWYM BIOSIE DAJE 166 I PAMIĘCI CHODZĄ NA 333

DAJE NA 200 I PAMIĘCI CHODZĄ NA 333

CZEMU NIE IDZIE USTAWIĆ PAMIĘCI NA 100%???

AHA TERAZ KOMP CHODZI NA NAJNOWSZYM BIOSIE NA 13X166 1.85 STABILNY (TEMP.45C) I WŁĄCZA SIĘ BEZ PROBLEMU PO KILKU GODZINACH.JUZNIE TRZEBA ROBIĆ CLEAR CMOSU.ALE NIE IDZIE DAĆ MAGISTRALI 200 (DDR400) :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...

Prime chodzi 10godzin stabilnie.Odłącze zasilanie.Za jakiś czas chce włączyć kompa i nie odpala się....trzeba clear cmosu.TO JEST BEZ SENSU!!

NA NOWYM BIOSIE DAJE 166 I PAMIĘCI CHODZĄ NA 333

DAJE NA 200 I PAMIĘCI CHODZĄ NA 333 

CZEMU NIE IDZIE USTAWIĆ PAMIĘCI NA 100%???

AHA TERAZ KOMP CHODZI NA NAJNOWSZYM BIOSIE NA 13X166 1.85 STABILNY (TEMP.45C) I WŁĄCZA SIĘ BEZ PROBLEMU PO KILKU GODZINACH.JUZNIE TRZEBA ROBIĆ CLEAR CMOSU.ALE NIE IDZIE DAĆ MAGISTRALI 200 (DDR400)  :evil:

Ufff, a może spróbuj po odłączeniu kompa uruchomic go trzymając insert. Jak się uruchomi to nic nie zmieniaj w biosie daj SAVE SETTINGS AND EXIT. Powinien wstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pare głópawych pytań mam:

jaki klawisz wywołuje bot menu (w ECS miałem F8 )

dlaczego pokazuje zawsze XP 1700+ niezaleznie od FSB (na ECS pokazywalo np 2000+ przy 147 itp)

nie działa mi wlaczanie kompa przez hasło na klawiaturze, why

aha i czy da sie w jakis sposób wycisnac cos wiecej z mojego athlona? pamieci mam <span style="color:red;">[ciach!]</span>owe, jedna 266 dróga 333, obie noname, chodził troche na fsb 147 ale mialem zwis wiec to raczej przez to i dalem teraz 143, grafa spokojnie chodzi tak jak w podpisie wiec to nie ona zawisła

jakie polecacie ustawienia biosie dla mojego palomino i ramu.

płyta duzo wydajniejsza od k7s5a ale cos mi OC nie wychodzi jak narazie :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

pare głópawych pytań mam: 

jaki klawisz wywołuje bot menu (w ECS miałem F8 ) 

dlaczego pokazuje zawsze XP 1700+ niezaleznie od FSB (na ECS pokazywalo np 2000+ przy 147 itp) 

nie działa mi wlaczanie kompa przez hasło na klawiaturze, why 

aha i czy da sie w jakis sposób wycisnac cos wiecej z mojego athlona? pamieci mam <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, jedna 266 dróga 333, obie noname, chodził troche na fsb 147 ale mialem zwis wiec to raczej przez to i dalem teraz 143, grafa spokojnie chodzi tak jak w podpisie wiec to nie ona zawisła 

jakie polecacie ustawienia biosie dla mojego palomino i ramu. 

płyta duzo wydajniejsza od k7s5a ale cos mi OC nie wychodzi jak narazie  :D

pozdro

Dwie różne pamięci przy Nforce to nie jest dobry pomysł. Tym bardziej jeżeli je umieściłeś w dualu (slot 1 i 3). Postaraj się o 2 identyczne kości lub jedną zamontuj.

Twoje 147 Mhz to jest nic dla tego Soltka. Zresztą nawet 200Mhz to też nie problem. Także zmieniaj pamięci i jazda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zapodalem bios 1.5 poszlo ladnie. Ale jest tylko szyna 100 i 133 Mhz? Po uruchomieniu komputera pojawia sie jakis czerwony napis ( nie pamietam jaki). Po zapodaniu 1.4 wszystko wraca do normy? Ma ktos zapodany 1.5 i czy tez sa takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam bios 1,5 ale u mnie takich szopek nie ma, owszem jest ten napis w czerwonej ramce, ale w w nim jest napisane zeby nie wylaczac komputera przed tym jak sie zabootuje, czyli kiedy nie zapisze do konca tego co ostatnim razem zmieniles w biosie(bo pojawia sie to tylko po zmianie i probie zapisania czegos w biosie)

Regulacje FSB mam plynna tak jak na poprzednim biosie( 1.4) czyli co 1 MHz, oczywisci jezeli ustawie na Expert. Ogolnie bios calkiem calkiem, nie wiem czy to tego wina ale na tym samym napieciu co kiedys czyli 1,8 nie chcial byc stabilny na 2200 teraz nie ma z tym problemu, ale moze to dlatego, ze sie wygrzal....

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na stronie http://www.hardwarezone.com/articles/artic...&aid=730&page=1 opisany jest problem solteka z pamieciami 400, podobno nie chcialy im tam pojsc i ustawialy sie na 333.

Patrzac na wasze podpisy nie macie z tym problemu ale czy ktos moze spotkal sie z takim czyms?

W dopisce jest ze soltek doslal bios ktory ma rozwiazac ten problem. Ciekawi mnie na jakim biosie sie to dzialo.

 

Pozdrawiam

Gorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xor dzięki za pomoc, ale już sobie poradziłem!!! MÓJ SOLTEK JUŻ ŻYJE!!!!!!!! :D :D :D Nałaziłem się za tym aż mi nogi w ..... powchodziły. Mało kto ma programator z obsługą tej pamięci. Jeżeli już ma to sobie życzy min 50zł za zaprogramowanie. Znalazłem gościa który robi to za 20zł, więc jeżeli komuś padnie płyta może przesłać do mnie pamięć z BIOSem + 20zł + koszt wysyłki w drugą stronę (ok 4 zł poleconym). Ja jutro zabieram się za kręcenie procka (dziś się musze uczyć) :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na stronie http://www.hardwarezone.com/articles/artic...&aid=730&page=1 opisany jest problem solteka z pamieciami 400, podobno nie chcialy im tam pojsc i ustawialy sie na 333.

Patrzac na wasze podpisy nie macie z tym problemu ale czy ktos moze spotkal sie z takim czyms?

W dopisce jest ze soltek doslal bios ktory ma rozwiazac ten problem. Ciekawi mnie na jakim biosie sie to dzialo.

 

Pozdrawiam

Gorm

Problem jest ale trzeba tylko troszke pomyslec jak sie to zdarzy. Po ustwieniu szyny na 200Mhz, pokazalo mi, za ram chodzi z predkoscia 240 Mhz. Idac tym tropem dowiedzialem sie, ze defaultowe ustawienia DDR400 to ok. 120% DDR333. Problem jest wiec w ustawieniu, czyli nalezy pamiatkom dac 200Mhz, a nie 100%. wtedy wszystko chula.

Problem nr.2 to CL. DDR400 sa dosc wrazliwe na CL. i nie wolno im ustawic za DUZO, tzn jak pamieci sa CL2,5 to NIE WOLNO USTAWIAC CL 3.0. Natomiast wolno dac im CL2. U mnie wyzej wymienione problemy wystepowaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tez mam problem odnosnie taktowania fsb i pamieci

po przejsciu w tryb expert lece sobie fsb dochodze do ~183 i pamiec leci synchro do FSb, przechodze te 183 i pamiec przestawia sie w ~150MHz

, no i o co w tym wszystkim chodzi, mam bios d1.4, pamiatki 333MHz twinmosy na deafult`owych 7-3-3-2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko super!~!

Ale jednak dzisiaj jeden zgrzyt. Po zamocowania coolera na SB nie da sie wsadzic w slot AGP GF FX5900, po prstu grafa jest za szeroka i zachodzi na cooler, ktory u mnie jest jednak za wysoki. Musialem zdjac coolera z radiatora i zostawic radiator na sucho. Nie pociaga to jednak za zosba jakichs problemow stabilnosciowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Planuję zakup płyty Soltek SL-75FRN2-L.

Przeczytałem cały wątek, ale nie mogę znależć w nim odpowiedzi na pytanie:

 

Posiadam Athlona 2500+ Barton, pamięć 2x256MB TwinMOS DDR400, i planuję podkręcić procesor, aby pracował na fsb 200MHz i aby pracował synchronicznie z pamięcią. czy na tej płycie bez problemu jest możliwa taka konfiguracja :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Planuję zakup płyty Soltek SL-75FRN2-L.

Przeczytałem cały wątek, ale nie mogę znależć w nim odpowiedzi na pytanie:

 

Posiadam Athlona 2500+ Barton, pamięć 2x256MB TwinMOS DDR400, i planuję podkręcić procesor, aby pracował na fsb 200MHz i aby pracował synchronicznie z pamięcią. czy na tej płycie bez problemu jest możliwa taka konfiguracja :?:

spójż na podpisy większości obecnych (ja z winy RAMów się nie liczę :( ) - wnioski wyciągnij sam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej uzywam muzycznej zintegrowanej i przy niektorych filmach strasznie trzeszczy mieliscie moze cos takiego , sprawdzalem najnowsze stery i nic dalej trzeszczy ???

jak mozesz to sprawdz przerwania..... na 90% to przez dzielenie przerwan.... wylacze dzwiekowke i q3 juz nie szarpie.... trza kupic live'a..... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...