Skocz do zawartości
Cezarydo

Notebook/laptop Dla Ucznia Technikum Informatycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odrazu napiszę, że to jest mój pierwszy post i za wszystkie błędy z góry przepraszam :)

 

Więc tak mam zamiar kupic notebooka lub laptopa, co do budżetu to mam około 4000zł

W tym roku rozpoczełem nauke w technikum informatycznym, po czym mam zamiar iść na politechnikę, tez w kierunku informatycznym.

Odrazu mówię, że zależy mi na dużej matrycy minimum 17cali,

Dużej ilości bitów na karcie graficznej,

Dużo pamięci ram - min 4Gb,

szybki procesor (preferuje AMD),

blue ray nie konieczny wystarczy nagrywarka DVD,

Dysk max 250Gb większy raczej nie potrzebny.

 

I teraz sprawa marki którą polecacie ?

Ja biorę pod uwagę HP, Lenovo/IBM, a wy ?

Proszę powiedzieć się jakie marki wy darzycie zaufaniem, ponieważ to będzie mój pierwszy komputer przenośny, więc nie mam doświadczeń w tej dziedzinie.

 

W komputerze cenie jakość oglądanego obrazu, szybkość, stabilność i dobre chłodzenie.

 

Zadawajcie pytania, wysyłajcie linki, a ja będę starał się odpowiadać na bieżąco.

 

Mieszkam we Wrocławiu i najlepiej byłoby komputer kupić w jakiejś hurtowni (np.proline) lub jakimś salonie(np.komputronik), w ostateczności zamówię przez internet.

 

 

Dziękuję za wszelką pomoc. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że Twój pomysł jest zupełnie chybiony.

1. Idziesz do technikum informatycznego, na 99% zaczniesz od programowania, do czego mocny komputer nie jest Ci potrzebny.

2. Jakoś nie widzę Cię chodzącego codziennie do szkoły z laptopem - żeby to nie było zwykłe gadanie. Czwarty rok studiuję na uczelni technicznej (kierunki m.in. elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, budownictwo i architektura, mechanika i budowa maszyn) i osób które przynajmniej 2 razy w tygodniu mają ze sobą laptopa można naliczyć kilkadziesiąt, może ze 100, na kilka tysięcy osób.

3. Od noszenia 17" (włączając w to ewentualne dojazdy) nabawisz się tylko skrzywienia kręgosłupa i ze względu na wymiary, które ciężko ukryć i wartość sprzętu jesteś potencjalnym celem dla złodzieja. Nawet jak będziesz jeździł samochodem to i tak nie będziesz w szkole na 2-3h, tylko przynajmniej kilka, a pilnowanie go da Ci w kość.

4. Ten sprzęt za 4k za 3 lata warty będzie może z 1,5... i będzie nadawać się do wymiany

5. Jeśli nie będziesz go nosił do szkoły to laptop Ci nie jest potrzebny

6. Jeśli tak bardzo chcesz lapka to kup sobie netbooka (np asusa seasheli 11,6") ciężkie nie są, łatwo je schować i przenieść, a wydajnościowo do programowania Ci wystarczy, albo coś z dwujajowym procesorem i ekranem do 12-13 za ~2tys złotych

7. Jak chcesz coś większego to bierz ibma t42/t43 i ciągaj do woli. Drogie nie są, a zniosą wiele. Resztę kasy sobie zostaw i kup za 2 lata coś nowego.

 

Tyle w temacie

 

Co do firm: ibm/lenovo, dell, asus

Co do procka: laptopy z intelem mniej się grzeją i dłużej wytrzymują na baterii.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że Twój pomysł jest zupełnie chybiony.

1. Idziesz do technikum informatycznego, na 99% zaczniesz od programowania, do czego mocny komputer nie jest Ci potrzebny.

2. Jakoś nie widzę Cię chodzącego codziennie do szkoły z laptopem - żeby to nie było zwykłe gadanie. Czwarty rok studiuję na uczelni technicznej (kierunki m.in. elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, budownictwo i architektura, mechanika i budowa maszyn) i osób które przynajmniej 2 razy w tygodniu mają ze sobą laptopa można naliczyć kilkadziesiąt, może ze 100, na kilka tysięcy osób.

3. Od noszenia 17" (włączając w to ewentualne dojazdy) nabawisz się tylko skrzywienia kręgosłupa i ze względu na wymiary, które ciężko ukryć i wartość sprzętu jesteś potencjalnym celem dla złodzieja. Nawet jak będziesz jeździł samochodem to i tak nie będziesz w szkole na 2-3h, tylko przynajmniej kilka, a pilnowanie go da Ci w kość.

4. Ten sprzęt za 4k za 3 lata warty będzie może z 1,5... i będzie nadawać się do wymiany

5. Jeśli nie będziesz go nosił do szkoły to laptop Ci nie jest potrzebny

6. Jeśli tak bardzo chcesz lapka to kup sobie netbooka (np asusa seasheli 11,6") ciężkie nie są, łatwo je schować i przenieść, a wydajnościowo do programowania Ci wystarczy, albo coś z dwujajowym procesorem i ekranem do 12-13 za ~2tys złotych

7. Jak chcesz coś większego to bierz ibma t42/t43 i ciągaj do woli. Drogie nie są, a zniosą wiele. Resztę kasy sobie zostaw i kup za 2 lata coś nowego.

 

Tyle w temacie

 

Co do firm: ibm/lenovo, dell, asus

Co do procka: laptopy z intelem mniej się grzeją i dłużej wytrzymują na baterii.

Dzieki za odpowiedź, ale nie zrozumiałeś mnie dobrze.

Nie potrzebuję Notebooka żeby nosić go do szkoły, tylko ogólnie do domu. Komputery stacjonarne zajmują za dożo miejsca i nie są zbyt wygodne. Poprostu chce sobie kupić sprzęt na którym będę pracował poza szkołą. Netbooki odrazu odrzucam każdą ofertę. Tego sprzętu i tak nie bde specjalnie nigdzie targać tye co na jakieś wyjazdy do rodziny na kilka dni czy coś, tak to generalnie będzie stał na biurku. Apropo baterii to ile wytrzyma taka 17" lub większy ?

Aha i jeszcze jedno czy opłaca się sprowadzić jakiś sprzęt? Mój kuzyk około rok temu ściągnął hp 19" którego do dziś na polskim rynku nie widać, a parametry ma świetne. Jak wejdzie do sprzedaży w polsce to pewnie będzie wart z 6k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję Notebooka żeby nosić go do szkoły, tylko ogólnie do domu.

Poprostu chce sobie kupić sprzęt na którym będę pracował poza szkołą.

To przemyślałeś w ogóle sprawę?

Ja bym na twoim miejscu kupił po prostu stacjonarkę... i przestał mówić "a no że potrzebuję do domu", a zaraz potem stwierdzać "no na którym będę mógł pracować poza szkołą"

Jeżeli ci chodzi o wydajny sprzęt, który możesz wynosić poza dom - to chyba nie przemyślałeś sprawy. Programowanie? I po co masz to wynosić z domu, jeżeli piszesz kod dość długo, a kompilacja też swoje zabiera? Po to aby iść z kolegami zrobić LanParty w programowaniu? A nawet jeżeli chcesz mieć kompa którego możesz ze sobą zabrać aby pograć - to mogę z pewnością stwierdzić że więcej niż raz/miesiąc nie będziesz uprawiał LanParty - spokojnie bierzesz stacjonarkę, wybierasz jakąś obudowę z uchwytem do przenoszenia, i tadam - po problemie. Nie mówiąc o tym że laptop namnaża ci tylko problemy w użytkowaniu - dodatkowo jego kompromis między wydajnością/energooszczędnością/czasowi na baterii NIGDY cie nie zadowoli. A co do mobilności komputera - wątpie aby programowanie w mieście, ja wiem, powiedzmy Galerii Dominikańskiej było dobrym pomysłem. Granie i internet?? Eeh, masz w komórce, bez obrazków, a i tak większość rzeczy zrobisz w domu, na kompie.

Nie opłaca się ładować 4 k w laptopa, skoro możesz mieć wypaśnego PC za tą samą kwotę.Już nie mówiąc o tym że w twoim wypadku nie warto jest marnować taka ilość kasy, kiedy tak naprawdę taki sprzęt poza domem ci się nie przyda. Wydajny? No to nie potrzyma na baterii, będzie grzać mocno, i będziesz potencjalnym dobrym celem na okradzenie. Energooszczędny? To ty chcesz programować czy na internecie siedzieć? Laptop nie jest "remedium", nie jest "wydajnym a jednocześnie przenośnym PC". Albo musisz być ciągle z laptopem przy sobie, albo bierzesz stacjonarkę - no bo jak będziesz musiał powiedzmy raz na 2 tyg szedł na LanParty, to naprawdę szkoda pakować tyle kasy w laptopa - wyjdzie drożej niż za stacjonarny.

A jeżeli chodzi ci o kompa tylko i do domu... To już nawet nie będę argumentował - kupuj stacjonarnego.

BTW. co do sklepu, 4speed lub arest. No chyba że np. AnKom będzie mieć laptopy ;)

EDIT: Stacjonarne zajmują więcej miejsca niż notebook, ale są za to niesamowicie wygodne w porównaniu do notebooków... ;] Tak a propo tego co rzekłeś.

EDIT2: Skoro nie będziesz specjalnie nosił gdzieś tego sprzętu, oznacza to że bierzesz stacjonarny.

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcesz laptopa to ogranicz cię do mniejszej matrycy, a w miejscu gdzie będzie stał najczęściej postaw sobie monitor 19"-22". 17" wydajne laptopy to ok 1,5h pracy na baterii z wifi. Kup np della 1555.

 

ps. Imho jak złożysz kompa z płytą micro atx, w małej obudowie z chłodnym prockiem (np e5200) i 9600gt low profile, to dużo miejsca Ci nie zajmie, a będzie dużo lepszym wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przemyślałeś w ogóle sprawę?

Ja bym na twoim miejscu kupił po prostu stacjonarkę... i przestał mówić "a no że potrzebuję do domu", a zaraz potem stwierdzać "no na którym będę mógł pracować poza szkołą"

Jeżeli ci chodzi o wydajny sprzęt, który możesz wynosić poza dom - to chyba nie przemyślałeś sprawy. Programowanie? I po co masz to wynosić z domu, jeżeli piszesz kod dość długo, a kompilacja też swoje zabiera? Po to aby iść z kolegami zrobić LanParty w programowaniu? A nawet jeżeli chcesz mieć kompa którego możesz ze sobą zabrać aby pograć - to mogę z pewnością stwierdzić że więcej niż raz/miesiąc nie będziesz uprawiał LanParty - spokojnie bierzesz stacjonarkę, wybierasz jakąś obudowę z uchwytem do przenoszenia, i tadam - po problemie. Nie mówiąc o tym że laptop namnaża ci tylko problemy w użytkowaniu - dodatkowo jego kompromis między wydajnością/energooszczędnością/czasowi na baterii NIGDY cie nie zadowoli. A co do mobilności komputera - wątpie aby programowanie w mieście, ja wiem, powiedzmy Galerii Dominikańskiej było dobrym pomysłem. Granie i internet?? Eeh, masz w komórce, bez obrazków, a i tak większość rzeczy zrobisz w domu, na kompie.

Nie opłaca się ładować 4 k w laptopa, skoro możesz mieć wypaśnego PC za tą samą kwotę.Już nie mówiąc o tym że w twoim wypadku nie warto jest marnować taka ilość kasy, kiedy tak naprawdę taki sprzęt poza domem ci się nie przyda. Wydajny? No to nie potrzyma na baterii, będzie grzać mocno, i będziesz potencjalnym dobrym celem na okradzenie. Energooszczędny? To ty chcesz programować czy na internecie siedzieć? Laptop nie jest "remedium", nie jest "wydajnym a jednocześnie przenośnym PC". Albo musisz być ciągle z laptopem przy sobie, albo bierzesz stacjonarkę - no bo jak będziesz musiał powiedzmy raz na 2 tyg szedł na LanParty, to naprawdę szkoda pakować tyle kasy w laptopa - wyjdzie drożej niż za stacjonarny.

A jeżeli chodzi ci o kompa tylko i do domu... To już nawet nie będę argumentował - kupuj stacjonarnego.

BTW. co do sklepu, 4speed lub arest. No chyba że np. AnKom będzie mieć laptopy ;)

EDIT: Stacjonarne zajmują więcej miejsca niż notebook, ale są za to niesamowicie wygodne w porównaniu do notebooków... ;] Tak a propo tego co rzekłeś.

EDIT2: Skoro nie będziesz specjalnie nosił gdzieś tego sprzętu, oznacza to że bierzesz stacjonarny.

Po pierwsze-nie pisze po to abyście mi odradzali kupno tylko pomogli w wyborze.

Po drugie-po niżej 17" nie schodzę.

Po trzecie-nie chce kupić komputera stacjonarnego, gdyż w u mnie w pokoju stoją już 3 stacjonarne więc po co mi następny :?

Więc tak jak powiedziałem potrzebuje sprzętu do 4k, matryca minimum 17 cali itd jak napisałem powyżej...

Aha i jeszcze jedno w czym szukać Hp? Lenovo/IBM czy inne?

Te wymienione darze szczególnym zaufaniem. Jeśli polecacie coś innego to piszcie co i dlaczego.

Aha i co do kradzieży, tego się nie obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nikt Ci nie odradza kupowania laptopa, tylko nikt nie widzi sensu kupowania go w Twoim przypadku, a już na pewno nie 17" za 4k. To jest sprzęt typowo biurkowy. Do łóżka ciężko go zabrać, a skoro masz 3 komputery to stawianie go na biurku mija się z celem. Ja dalej optuje za netbookiem, albo czymś do 12-14."

 

Jeśli tam bardzo Ci potrzebny laptop to http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_1...0_17_3_4gb.aspx

 

Wyżej napisałem Ci na jakie firmy patrzeć, hp olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w tej cenie nie kupisz ideału. Matryca 17" podnosi cenę, więc na HD4670 nie ma co liczyć. HP ma lipny serwis, a lapki tej firmy lubią się grzać, więc po prostu nie warto. Z Lenovo/IBM nie dostaniesz niczego o takich parametrach.

Widzę, że nie zrozumiałeś intencji innych. Połowa wartości lapa to mobilność. Dokładniej - wydasz 2k na to, żeby mieć możliwość przenoszenia sprzętu - także kosztem możliwości wymiany karty graficznej. Także wydasz w kafle po to, żeby zabrać kompa "na jakieś wyjazdy do rodziny na kilka dni czy coś" - no bo od tego są laptopy - żeby można było je przenosić dużo łatwiej i wygodniej, niż stacjonarki. Coś kosztem czegoś. Za owe 4k masz http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...n_2009?page=0,9 czy http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...n_2009?page=0,8 a zostanie jeszcze kasa na wypaśny monitor. No, ale to Twoja kasa i Twój wybór - pamiętaj, że na razie tylko się wybiera/doradza/odradza - jak już kupisz, a okaże się, że mogłeś mieć coś lepiej dopasowanego do Twoich wymagań - to będzie także Twój problem i Twoje zmartwienie. Więc nie traktuj wypowiedzi innych jako prób wyżycia się. Wręcz przeciwnie - ktoś się troszczy o Twoje 4k i nie chce, żebyś potem żałował.

Co do wyboru - wyżej masz linka z propozycjami, można jeszcze dorzucić http://x-kom.pl/index.php?show_prod=43116 Zajrzyj sobie na http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html Weź także pod uwagę fakt, że do laptopa można podłączyć zewnętrzny monitor. Wspomniany MSI będzie wydajny, ale http://x-kom.pl/index.php?show_prod=40498 ma lepszego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, że potrzebujesz kompa do programowania, internetu, filmów, z dużym ekranem aby uprzyjemnić sobie programowanie w takim np. Visual Studio. (tylko, że w technikum to raczej nie będziecie używać żadnych rozbudowanych środowisk) Czy też sporadycznie photoshop i jakieś starsze gierki, nowsze na low i z obniżoną rozdzielczością. Do tych zadać idealnie się nada taki Asus K70IO-TY005: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/660610 za 2300zł czy coś podobnego. Jest cichy, nie grzeje się, ma wydajny procesor itd.

Spełnia on wszystkie twoje wymagania i nie ma co kupować czegoś droższego skoro tego nie wykorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw. - również polecam tego asusa

grzać to sie jednak troche grzeje ... kosztem cichego chłodzenia - ale to raczej norma w wydajnych maszynkach

 

więcej nie ma sensu wydawać ... poczekaj na nową generacje lapków

 

jako technik informatyk(obecnie rozpoczynam naukę na politechnice - więc realizuje podobne plany ;)) moge ci powiedzieć że najpoważniejszym IDE będzie Delphi oraz C++ Builder ;) a i tak przez pierwszy semestr będziesz sie bawił w jakieś ELI xD 2gi semestr programujesz na papierze :D potem dosowe IDE Paskala, troche Html/javy troche programowania niskiego poziomu .. nic do czego potrzeba mocnego sprzętu - chyba że idziesz na kierunek Grafika komputerowa

a samo noszenie laptopa do technikum to pomyłka ;) szybko go stracisz/rozwalisz...

 

i tak w tygodniu bedziesz miał ze 40h informatyki a i poza tym sporo czasu spedzisz w informatycznej więc dostępu do PC nie będzie ci brakowało ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz dużo bitów, to polecam bobra z reklam ;)

 

A teraz na serio : Składaki sa zazwyczaj mocniejsze i tańsze, no ale są większe kłopoty z gwarancją. Polecany Dell Studio 1555 ma na ten przykład 3letnią gwarancję NBD której żaden składak Ci nie zaoferuje. Więc jak to w życiu :) masz wybory, ja bym brał sprzęt firmowy z solidną gwarancją.

 

Swoją drogą nie wiem czemu aż tak bardzo nalegasz na tą matrycę 17". Tamten Asus jest całkiem niezły, ale jeśli potrzebujesz laptopa głównie do pracy stacjonarnej to IMO 15"6 jakieś fajne i do tego monitor 22-24" i będzie idealnie. Do programowania 2 ekrany są naprawdę fajne (na jednym Visuale, na drugim manuale ;) )

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz pytanko z innej beczki lepiej będzie mi się opłacało złożyć samemu notebooka czy kupić złożonego ;>?

Laptop to nie stacjonarka - składak nie będzie miał bebechów Della czy Asusa. Składasz stacjonarkę - kupujesz firmowe komponenty, które mogą być serwisowane w PL. Z lapami jest gorzej. Samych części raczej nie kupisz - może gdzieś trafisz na kadłubka, ale będzie ciężko. Zazwyczaj sprzedawane są już złożone. Z serwisem będzie źle - jak lap padnie, to pozostaje liczyć na sprzedawcę - a sprzedawca to niekoniecznie duża firma - jak nie ma u siebie części, to będziesz czekał, aż coś sprowadzi zza granicy, co zajmie sporo czasu. To oczywiście wariant optymistyczny - gorzej jak sprzedawca zakończy działalność - wtedy jeszcze stracisz kasę.

Nie zmienia to jednak faktu, że w tej cenie trudno o składaka z 17".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę co do odpowiedzi nie wyjeżdżajcie mi z tekstami typu "po co Ci 17"/lepiej kup 15 i monitor jakiś tam..."

To nie wasza sprawa czy lepiej bedzie mi sie pracowac na małym + monitor czy duzym i ciezkim! I [...] czy bede na nim programować czy nim rzucać.

 

Prosze o odpowiedziedzi zwiazane z tematem czyli w tym przypadku jaka bedzie średnia różnica cenowa miedzy laptopem kupionym a skaładanym z poszczególnych komponentów. Jednym pytaniem - Co bardziej się opłaca.

 

aha i jeszcze jedno dell nie wchodzi w grę.

 

 

Pozdrawiam

Przepraszam z góry adminów i moderatorów za wulgaryzm oddzielony kropką, ale bez togo by się nie obyło :)

(nie mam siły pisać 10 razy tego samego pytania i czytać odpowiedzi wścipskich użytkowników)

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wasza sprawa czy lepiej bedzie mi sie pracowac na małym + monitor czy duzym i ciezkim! I [...] was to boli czy bede na nim programować czy nim rzucać.

Nasza -każdy dzieli się własnym doświadczeniem dla twojego dobra - jeżeli nie zależy ci na tym nie zależy to szukaj laptopów po parametrach na nokaut/ceneo/skąpiec

 

jaka bedzie średnia różnica cenowa miedzy laptopem kupionym a skaładanym z poszczególnych komponentów. Jednym pytaniem - Co bardziej się opłaca.

na to pytanie otrzymałeś już odpowiedź od _OskaR-a i Michrz-a

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I [...] was to boli

Tak to sobie możesz mówić do kolegów na podwórku.

 

Z Twojego toku rozumowania wynika, że po prostu chcesz mieć laptopa 17" i koniec. Nie wiem, może chcesz 'przyszpanować' przed znajomymi? Ja rozumiem mojego kolegę, który 2,5 roku temu kupił sobie 17" laptopa wartego 13 tys złotych - jemu był potrzebny do pracy, ale Tobie jest zbędny, tym bardziej, że masz 3 stacjonarne.

 

Nie opłaca się kupować składaków, bo dostępność części w Polsce jest niewielka, a cena wychodzi porównywalna.

 

Nie chcesz della. Z 17" masz tańszego asua k70io i mocniejsze MSI http://x-kom.pl/index.php?show_prod=43116

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psz3mo

 

dzieki za odpowiedź i link, wreszcie jakaś konkretna a co do pierwszej czesci to nie chce przyszpanować przed znajomymi... I laptop 17 nie masz zielonego pojecia czy bedzie mi zbedny czy niezbedny... nie ubzdurałem sobie ze chce miec 17 bo fajnie sie pisze 17 cali czy cos takiego ... myslalem nad tym dość duzo czasu i wywnioskowałem, że potrzebuje do pracy jak największej martycy, a nie bede kupować małego i podłączać monitora bo nie poto kupuje sie laptopa...

 

aha i co do tego jak moge sobie mówić do kolegów na podwórku, to jesteś moim kolegą z forum do którego też mogę tak mówić... i czy Ci się to podoba czy nie to jest coś takiego jak wolność słowa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie wielkość matrycy jest najważniejsza, ale rozdzielczość. Ale przecież ty chcesz miec za wszelką cenę 17", bo wielkość sie liczy. Ten MSI co Ci się tak bardzo podobał: popatrz na rozdzielczość. 1680x1050, poźniej zobacz ze to samo jest na dobrej matrycy 15,4". Ale tak, ty wolisz mieć matryce 17", nawet jesli nie zmiescisz na niej wiecej niż na 15,4".

 

Tyle ode mnie. Cześć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje też coś takiego jak kultura osobista ... ale widać do tego jeszcze nie doszedłeś ...

Istnieje też coś takiego jak wścipskość (nie wiem jak to inaczej nazwać) i widać, że Ty do tego na pewno doszedłeś... Polecam Ci książkę "wolna kultura", a jak nie wiesz po co jest forum, bo na pewno nie poto, żeby kogoś uczyć kultury to po prostu z tego nie korzystaj, zrób coś dla innych ludzi, którzy też to czytają i oczekują konkretnych odpowiedzi, a takie odpowiedzi jak twoje omijają...

 

Panu już podziękujemy.

 

 

Aha dexter - dzieki za odpowiedź i mam jeszcze pytanie jaka była by odpowiednia rozdzielczość do 17 ?

Edytowane przez Cezarydo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na 17" w lapku to tylko full hd czyt. 1920x1080. Bardzo lubie podwyższone rozdzielczości (kiedyś IBM T41p) i jak dla mnie w dellu studio 1555 fullhd było bardzo przyjemne. Co niektórzy uważają, że to przesada, ale jak patrze na kolegi lapka 17" i 1440x900 to aż sie odechciewa 17" w notebookach. Z twoich wypowiedzi można wywnioskować, że bardzo zalezy Ci na dobrym obrazie/matrycy i na tym będę sie najbardziej skupiał. Każdy powinien zobaczyć pare lapków, zanim dostosuje coś do siebie. Osobiście wole mieć mniej cali i w tym aspekcie przoduje IBM. Wydali oni złoty środek dla mnie (czyt. 14" i 1400x1050). Uwielbiam wspomnianego wczesniej T41p. Ale nie o tym miałem mówić. Radze Ci, żebyś szukał jak najwiecej pikseli. Co z tego jak monitor bedzie miał 2198343642 cali jak nie wyświetli wiecej niż 1024x768 pikseli?

 

Poza tym, ja do 4 tysi kupiłbym macbooka.;]

Edytowane przez xDexterx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. (...) I laptop 17 nie masz zielonego pojecia czy bedzie mi zbedny czy niezbedny... nie ubzdurałem sobie ze chce miec 17 bo fajnie sie pisze 17 cali czy cos takiego ... (...)

2. (...) potrzebuje do pracy jak największej martycy, a nie bede kupować małego i podłączać monitora bo nie poto kupuje sie laptopa...

3. aha i co do tego jak moge sobie mówić do kolegów na podwórku, to jesteś moim kolegą z forum do którego też mogę tak mówić...

4. i czy Ci się to podoba czy nie to jest coś takiego jak wolność słowa ;-)

AD 1. ja 17" nie będę ci z głowy wybijał. wg mnie jak najbardziej takie laptopy sa użyteczne. większe również. ale najczęściej w pewnych konkretnych kontekstach.

AD 2. to zdanie jest wewnetrznie sprzeczne. to raz.

po drugie - często właśnie po to sie kupuje laptopa wyższej klasy. klasy biznes. wtedy dostaje się "dokowalność" laptopa a tam wyjście dvi, czy nawet dodatkową kartę graficzną uzyskujac obraz do 4 monitorów zewnętrznych,

obecnie (ceny 'markowych' od 5k pln w górę) dostaje się nareszcie też cyfrowy displayport. i w tej klasie właśnie wg mnie powienien nastąpić mały boom na konfiguracje laptop + 24" lcd.

więc spokojniej z ocenami, bo niestety nie wszystkie wiadomości posiadasz kolego.

AD 3. to, że do kolegów w piaskownicy możesz sobie powiedzieć "oddawaj **** moje grabki" to nie znaczy, że tutaj też.

AD 4. wolność słowa to nie wolność bycia gburem. ;)

 

//a z podpowiedzi tobie dam:

1. niestety konkretnych modeli 17" ci nie podam gdyż ta wielkość mnie kompletnie nie interesuje. laptop to wg. mnie tylko dodatek do PC. i dlatego z 15,4" mam zamiar przy nast. zakupie zejść na cos dobrego z 14,1" LED

lecz jeśli pytasz o rozdzielczość do 17" to pasuje mu już 1920x1200. nie znaczy że 1440x900 to od razu koszmar będzie, ale mam tyle na 15,4 i do tej wielkości jest optymalna.

2. wg. mnie lepszym wyborem są (dla ciebie również) proporcje 16:10 niż 16:9.

 

1. Jak dla mnie to na 17" w lapku to tylko full hd czyt. 1920x1080.

2. Bardzo lubie podwyższone rozdzielczości (...)

3. Poza tym, ja do 4 tysi kupiłbym macbooka.;]

AD 1. generalnie sie zgadzam. z tą róznica że 1920x1200.

AD 2. i słusznie ;)

AD 3. a ja nie. za 4-4,5k szukałbym DELLa E6400 w okazyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD 3. a ja nie. za 4-4,5k szukałbym DELLa E6400 w okazyjnej cenie.

Właśnie dlatego piszę JA:). Jestem fanboyem Apple i nie kryje tego. To była moja subiektywna opinia. Nie znalazłem jeszcze tak wygodnego systemu jak MacOS.

 

Ten Dell oczywiście jest bardzo dobry. Moge jeszcze dodać do tego Della Studio 1555 i Lenovo T500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1200 jak najbardziej - zawsze to więcej kodu na ekranie.

Autor tematu mógłby napisać trochę więcej na temat wymagań odnośnie karty graficznej - jednym to się przydaje, innym nie. Wróżką nie jestem - informatyka to szeroka dziedzina. Kupowanie na zapas nie ma sensu - jaki ten lap nie będzie, jeśli będziesz chciał programować grafikę za 3 lata, będziesz miał złoma, którego jedynie będziesz mógł sprzedać.

Kolejna sprawa - można zainwestować w Della z gwarancją NBD, można kupić sobie MSI z tradycyjnym serwisem, można kupić Gatewaya z serwisem za oceanem - coś kosztem czegoś. W Dellu w tej cenie max to 9600GS, MSI - HD4670, Gateway - 8800/9800GTS.

Poza tym, lapki z mniejszą matrycą mogą mieć lepszą grafę, albo procka.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...