Skocz do zawartości
kambodza

Tani Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupic sobie nowy komputer niechce za duzo wydawac kasy bo nie potrzebuje super kombanja zeby pograc na maxa w nowe gry, wystarczy ze beda dzialac w miare mozliwosci.

Mysle nad takim sprzetem:

 

Procesor: AMD Athlon II x2 250 s.AM3 BOX

 

Płyta główna: MSI 770-C45 AMD770+SB710 s.AM3 http://www.proline.pl/sklep.php?p=MSI+770-C45

właśnie mam problem z wyborem płyta dobrej i taniej ta chyba nie jest najgorsza chyba lepiej jak kupic to pod am3 i ddr3, bo ceny z am2+ sa podobne.

 

Pamięć: Kingston 2GB DDR3-1333 Non-ECC CL9 KVR1333D3N9/2G http://www.proline.pl/sklep.php?p=KVR1333D3N9%2F2G

 

i karta graficzna mysle o: MSI GF GTS250 512MB DDR3 256bit OC PCI-e 415zl chyba najlepsza z tej seri jak na cene ale tez sie zastanawiam nad

Gigabyte HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3 tez dobra jak na swoja cene 375zl

 

jeszcze obudowa z zasilaczem bo stary zasilacz cos szwankuje a obudowa w nie najlepszym stanie po wielu latach to cos tracera i zasilacz tej firmy 450W

 

Dysku i napedu nie chce kupic bo mam stary narazie da rade potem pomysle i moze dokupie

Edytowane przez kambodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 205 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHz CL9 - 130 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 390 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

1214 zł

Napisz jak będziesz kupował, bo trochę może się się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa konfiguracja przyda sie tylko pytanie do procesora czy duza roznica bedzie z 250 athlonem i czy ten sapphire duzo lepszy od gigabyte bo ten tanszy o 15zl i moze zasilacz mi niewystarczylby gdzies ok 120zl, plyta glowna bardzo mi sie podoba i cena tez ok, pamiec moze byc za ta cene jak na firme ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym coś takiego:

 

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 205 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 249 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHz CL9 - 130 zł

Karta Graficzna : XFX Radeon HD4870 512MB - 459 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

 

1242 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz w proline kupował, to nie daj sobie wody z mózgu zrobić tak, że wyjdziesz z jakimś rasburo czy jeszcze czym gorszym. Mowa o zasilaczu oczywiście. Zamów wcześniej i niech Ci sprowadzą to co chcesz.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki za odpowiedzi ciekawe konfiguracje.

Proline mam niedaleko i porownujac sklepy kolo mnie to maja atrakcyjne ceny ale jak cos to zamowie wczesniej takie czesci jakie ja chce i bedzie dobrze.

kurde ale tak karta mocna 4870 i w dobrej cenie

 

jeszcze co do zasilacza moglby byc moze AMACROX WARRIOR AX450-PNF za 159zl

takze procka i karte raczej bym podkrecal kiedys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paru źródłach znalazłem że sprawniość tego AmacroXa to 73% więc już całkiem, całkiem. Polecałem już AmacroX ludziom bo sam taki mam i trzyma napiecia elegancko, do tego mimo upływu czasu nadal jest cicho (a ja na to uwagę zwracam sporą). Nie zmienia to jednak faktu, że idzie dostać coś lepszego w tych pieniądzach, trzeba tylko troszeczke poszukać.

Edytowane przez Rasiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Te wyniki są prawdziwe, to ten zasilacz można brać tylko za darmo.

Raczej nie są. Gdzieś czytałem, że ktoś (raczej gdzieś ktoś ;)) posługiwał się tym testem jako przykładem - jak zrobić ludzi w konia. PNF-y mają sprawność 70 więc ten amacrox też. Dobry zasilacz ale już wiekowy konstrukcyjnie. Celował bym w coś z 80% sprawnością - będzie chłodniej i pewnie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o takim Modecom PSU Carbon MC 530W duza moc za 175, http://www.allegro.pl/item769093175_nowosc...14cm_cichy.html a jak nie to wybiore

CHIEFTEC 450W http://www.allegro.pl/item763685289_chieft...24m_zabrze.html

Edytowane przez kambodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wezme cos takiego prawie napewno:

niektore ceny moga sie zmienic jeszcze zobacze pod koniec miecha bede zamawial

 

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 223 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 257 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHz CL9 lub kingston - 130-150 zł

Karta Graficzna : GIGABYTE RADEON HD 4850 512MB DDR3 256BIT ZALMAN HP (juz zamowiona) 360zl

Zasilacz: do 180zlł mozliwe ze OCZ StealthXStream 400W PSU chyba starczy jak na ten sprzet

Edytowane przez kambodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz BQ L7 430W.

Karta z allegro?

nie ze sklepu kolo mnie jakis spadek ceny czy cos to wziolem

 

 

 

Zasilacz BQ L7 430W. ten zasilacz troche drogi kolo nie kosztuje jakies 208zl troche niechce wydawac tyle najlepiej wezme cos tanszego chyba nic sie nie stanie takiego z nim jak troche tanszy albo taki MUSHKIN SILENT EZ-400 400W TOPOWER tez dobry co nie albo takiego Modecom PSU Carbon MC 530W BOX i lux bedzie wczesniej mialem brac takiego TRACER Highlander 450W Silent na poczatku

Edytowane przez kambodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ze sklepu kolo mnie jakis spadek ceny czy cos to wziolem

 

 

 

Zasilacz BQ L7 430W. ten zasilacz troche drogi kolo nie kosztuje jakies 208zl troche niechce wydawac tyle najlepiej wezme cos tanszego chyba nic sie nie stanie takiego z nim jak troche tanszy albo taki MUSHKIN SILENT EZ-400 400W TOPOWER tez dobry co nie albo takiego Modecom PSU Carbon MC 530W BOX i lux bedzie wczesniej mialem brac takiego TRACER Highlander 450W Silent na poczatku

Oszczedzaj w tak debilny sposob to sie obudzisz z reka w nocniku. Poza tym skoro sam postanowiles co chcesz kupic to po co marnujesz czas swoj, a zwlaszcza innych?

 

Edit: poza tym wez slownik w rece i naucz sie konstruowac zdania, ktorych nie trzeba czytac po 15razy zeby zrozumiec o co chodzi...

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczedzaj w tak debilny sposob to sie obudzisz z reka w nocniku. Poza tym skoro sam postanowiles co chcesz kupic to po co marnujesz czas swoj, a zwlaszcza innych?

 

Edit: poza tym wez slownik w rece i naucz sie konstruowac zdania, ktorych nie trzeba czytac po 15razy zeby zrozumiec o co chodzi...

jak ci sie nie podoba to po co piszesz i marnujesz swoj czas , ja bede pisal jak mi sie podoba a ty czytaj 100razy i moze zrozumiesz

a kupie co bede chcial i co mi sie podoba a zarazem chce sie troche dowiedziec jakos mam tracera i nie bylo tak zle wole dolozyc troche do czego innego niz kupowac zasilacz drogi a chce jakis tani i dobry wezme amaroxa lub modecoma i juz koniec

Edytowane przez kambodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na oszczędości to amacrox czy jakiś DOBRY fortron z allegro to nie jest zły pomysł (ale przemyśl to bo fortrony zawsze mają mało wtyczek i krótkie kabelki i jak już wybierasz to poczytaj o danym modelu, bo fortron fortronowi nierówny i niektóre są bardzo dobre, a niektóre to stary crap. POCZYTAJ TU Najlepsza droższa opcja, to właśnie ten bq 430w. Zasiłka solidna cichutka i o ile nie zachce Ci się ekstremalnego oc z napięciami z kosmosu i kilkoma kartami graficznymi, to także styknie na lata. O Tracerze nawet nie myśl, bo tutaj nazwa tej marki brzmi jak bluźnierstwo albo groźba szalonego kamikadze. Jeśli modecom carbon jest odradzany, to też radzę go nie brać. Czasem trudno odróżnić dobrą zasiłkę od chłamu, ale wierz mi, że właśnie tutaj to umiemy. Poza tym podpisuje się rencami i nogami pod zestawem zaproponowanym przez miguela.

Rzeczy w stylu "odwalcie się, będę pisał jak chce" nie są mile widziane. Forum ma swoje wymagania i swój poziom. Pomagamy ci, to uszanuj to i się dostosuj a nie oburzaj się. Pozdr.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie tym razem mam PROBLEM

z karta ktora dzisiaj odebralem, czyli GIGABYTE RADEON HD 4850 512MB DDR3 256BIT ZALMAN HP za 360zl ze sklepu, otoz podlaczylem ja do komputera mojego brata, zasilanie tez i wlaczam kompa a tu nic komputer chodzi a ekran nic stoi wszystko, i patrze na krate a na niej nawet wiatrak sie nie kreci co to jest ze ona nie chodzi?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest uszkodzona,

2. Wentylator (nie wiatrak) jest odłączony,

3. Zasilacz nie daje rady (jaki tam jest?),

4. Podaj jaki to komp, całą specyfikację najlepiej

 

@up, przecież napisał, że podłączył.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...