Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Po zamontowaniu nowego chłodzenia + ten oryginalny backplate co dociska -> nawet nie było obrazu.

Zamontowane na lekkim przykręceniu -> Uruchomiłem w trybie awaryjnym, to wczytywało wszystkie sterowniki, jak wczytało wszystkie, to ekran zgasł, a komputer dalej chodził, ale bez ekranu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To raczej wygląda , że to grafika jakiś lut puścił albo ścieżka skoro dokręcasz mocniej i nie odpala. Dokręcając mocniej wyginasz nieco bardziej pcb karty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To co? Piekarnik?

Jest szansa :)

Zdjąć wszystko z niej, GPU do dołu 190 stopni na 8.5 minuty? Czy jakoś inaczej polecacie?

Oczywiście na jakichś "nóżkach" w narożnikach aby nie leżało bezpośrednio na częściach.

Śledź trzeba zdjąć?

Czytałem, że w przypadku NIEWADLIWYCH GPU, reballing potrafi być trwale skuteczny.

Jakieś opinie/porady/linki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakbyś miał opalarke to możesz punktowo grzać , w piekarniku możesz uszkodzić kondesantory.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zawsze odkręcam co tylko się da. Około 180 stopni, do 10 minut. Jeszcze nigdy nic nie zepsułem.

Inaczej - zawsze naprawiłem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, może ktoś wie o co biega. Zainstalowałem stery 12.6, odpalam Alan Wake'a a zegary pozostają w trybie 2D. na poprzednich sterach wszystko chulało aż miło, a co najgorsze za diabła nie mogę do tego wrócić. Przeinstalowałem różne stary i cały czas to samo i tylko w tej grze. Może ktoś się spotkał z czymś takim, albo ma jakąś radę. Będe wdzięczny.

Pozdro.

Edytowane przez mimaspl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W końcu doszedłem do ładu. Przeinstalowałem wszystkie stery od obu graf, zainstalowałem 11.9 i wszystko chodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

TR HR-03 GT podejdzie pod 5830? Trzeba do niego dodatkowo montowac chlodzenie na VRM?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Orientuje się ktoś jakie napięcie i prąd powinny być dostarczone do pamięci na HD5850?

Po co w tej karcie dwie fazy zasilania pamięci? Z tego co udało mi się miernikiem zmierzyć, te napięcia są od siebie niezależne. W przypadku zasilania rdzenia, wszystkie trzy fazy łączą się tuż za kondensatorami, w przypadku pamięci nie ma tego połączenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dlaczego ssuwaki w MSI Afterburner nie umiem przesunąc wiecej niz 775 ?? chciałem podkrecic grafike wiecej ale cos sie nie da :/

może masz stary bios na karcie miał właśnie taką blokadę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam problem.

Karta to gigabyte hd5850 1gb OC  (chlodzenie z dwoma wentylatorami) chyba windforce

Karta zostala wysłana z całym komputerem. Niestety nie dziala aktualnie - wentyle wieją na 100%, brak obrazu. w GPU-Z jest widoczna, można na niej kopać BTC.
Ale po podłaczeniu monitora (testowalem kazde złacze) obrazu brak.
Co moze byc powodem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Jakie macie doświadczenie z HD5870 w GTA V ? Mam tego GPU z Xeonem E5420@3GHz i mi ta gra działa żałośnie, są mega spadki do 20 FPS i w sumie bez znaczenia na jakich detalach, bo takie są zawsze. Do tego niska utylizacja GPU na poziomie 35-55%...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja mam 5850 i po OC 725/1000@890/1170 na niskich detalach nie mam problemy z żadną grą którą się bawiłem, aczkolwiek niewiele tego mam. Mam i5 2300.
Dlatego wydaje się, że to jest problem z prockiem. Wcześniej miałem jeszcze Phenoma II 555 i dużo bardziej cięło, przy tej samej karcie. Zmiana procka dużo dała, na przykład w WOT.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie podobnie 5850 na fabrycznych zegarach 725/1000, i5-750 2,66@4,0GHz i w GTA V na średnich detalach w FHD mam 50-70FPS. 5870 jest mocniejsza więc to nie wina karty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to najwidoczniej to wina sterowników bo jakoś wiesiek 3 mógł działać płynnie z HD5870 i obciążać gpu w 99%. Albo spisek developerów z nvidią. W GTA miałem spadki użycia GPU nawet do 35% i wtedy właśnie pięknie spadały fps'y. Z tym samym prockiem GTX460 na dużo wyższych detalach nie ma spadków poniżej 30 fps też w 1680x1050. Miałem okazję też przetestować HD6850 i również brak obciążenia GPU i spadki poniżej 20 w GTA V.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta