Skocz do zawartości
Shadow275

Zestaw - 2700 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Planuje kupno nowego komputera na poczatku listopada do 2700 zl i mam 2 pytania :).

 

Komputer bedzie wykorzystywany do multimediow (konwersja filmow, gry) oraz do oc (w niedalekiej przyszlosci)

 

Ktore mobo bedzie lepsze?

 

- Gigabyte P55-UD3 warto doplacac do UD3R?

- AsRock P55 PRO

 

Oraz ktora karte graficzna najbardziej oplaca sie kupic (do 700 zl)?

 

- Gigabyte Radeon HD4890 OC 1024MB DDR5 <--- podobno sie slabo kreci :/ to moze co innego polecicie?

- PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5

- Gigabyte GeForce GTX 260 Super OC 896MB DDR3

 

Warto tracic na wydajnosci jedynie dla DX 11 :/?

 

Reszta zestawu by wygladala nastepujaco:

- Intel Core i5-750

- OCZ 2GB 1600MHz CL8 (w nastepnym miesiacu planuje dokupic druga kosc)

- OCZ ModXStream Pro 600W albo 700W (zalezy ktora karte graficzna wybiore)

- Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

 

Dziekuje za odpowiedz :)

Edytowane przez Shadow275

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć co do zestawu za ta cenę proponuje ci złożyć platformę opartą o AM3 jest niedoceniana przez większość ludzi i zamiast niej wybierają i5.

 

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition - 669 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2 - 135 zł

Płyta Główna : ASRock M3A785GXH - 315 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 300 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 699 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 349 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

RAZEM : 2741 zł

Zestaw z przylepionych

 

Znajomy ma i5 i szczerze nie widzę różnicy wydajności w działaniu i w grach

pomiędzy jego a moim sprzętem a różni się tylko prockiem i płytą główną pewnie znając życie zaraz ktoś po mnie pojedzie że co ja pie..... głupoty ehh. Ale jeśli koniecznie chcesz i5 to płyta główna Gigabyte P55-UD3R będzie dobry wyborem różnica pomiędzy UD3 jest taka że UD3R posiada 2x złącze eSATAII 3.0 Gb/s, maksymalna ilość urządzeń Serial ATA: 10 szt a nie 8 w przypadku UD3, Złącza PCI: 4, Złącza PCI-E 1x:2. A co do grafiki bierz coś z HD 4890 jest wydajniejsza niż GTX 260 lub odrazu cośik na DX 11 poczytaj testy grafik i się przekonasz co jest lepsze pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli by nie podkrecal to mogl by <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> albo amd albo intela maja podobna wydajnasc . Ale pisze ze bedzie wiec intel bedzie lepszym rozwiazaniem ;) Grafe biedz 4890 albo jak bys byl w stanie dolozyc kilka stowek to bierz 5850 , 5770 troche zawodzi bo jest slabsza od 4870 a jest w cenie 4890 . UD3R ma wiecej faz zasilania niz UD3 wiec lepiej ja <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli lepsze do OC sa Intele? Niby te Black Edition maja odblokowany mnoznik, co ulatwi podkrecanie. Chcialbym aby procek byl stabilny na 4 ghz... ale niewiem czy ten core i5 tyle uciagnie...

 

Tu mam takie dwa phenomy:

- AMD Phenom II X4 955

- AMD Phenom II X4 965 Quad-Core

 

Warto dla tych 200 mhz przeplacac?

 

 

No i czy taki OCZ 600 W uciagnie takiego Phenoma i ATI 4890?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage ze phenom 955 ma juz na starcie 3,2 GHz a ma wydajnosc podobna do tego i5 750 a on ma tylko 2,66 GHz . Predzej wycisniesz 4 Ghz z i5 niz z phenoma , a zasilacz bez problemu pociagnie nawet i5 @ 4GHz i do tego 4890 w crossfire ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyszlo mi takie cos...

 

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699 zł

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3R /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ 460 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1600MHz CL9 150 zł

Karta graficzna: XFX Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 649 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 169 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 340 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 330 (Black) 149 zł

 

RAZEM: 2616 zł

 

Jak oceniacie?

 

Stwierdzilem ze nie bede kupowal jakiegos lepszego 4890 typu Vapor0X gdyz moze w kwietniu kiedy ztanieja 5850 go wymienie :)

 

W grudniu bede dokupowal 2 GB RAM'u a zalezy mi na uciecu kosztow.

 

Oraz cooler... i teraz jaki polecicie? Karakorum wystarczy?

Edytowane przez Shadow275

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już byś nie chciał tego HD4890 to weź GTX 260. wydajnośc obie karty mają podobną, a GeForce dodatkowo jeszcze wspiera PhysiX w niektórych grach. np. w nowym Batmanie to śmiga pięknie. ale to już Twój wybór..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłym kompromisem byłby PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 za 479 zł. Zależy oczywiście, w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać, ale nawet da radę w Full HD, tylko będziesz musiał darować sobie AA. Jeśli w 1680x1050, to da radę w większości gier z AA.

 

W grudniu raczej nie kupisz 2GB w rozsądnej cenie - święta... Ceny będą wysokie, może pod koniec stycznia sytuacja powoli zacznie ulegać poprawie.

 

2GB RAM to jednak już trochę za mało do takiego sprzętu, nawet zakładając użytkowanie XP. Na Twoim miejscu polowałbym na używkę... 1GB na allegro - 3GB RAM daje w tej chwili praktycznie ten sam komfort grania/użytkowania, co 4GB i więcej, więc nie musiałbyś śpieszyć się z zakupem dodatkowej pamięci. Oczywiście zakładając, że z kasą krucho - jeśli nie, warto jednak kupić 4GB, a nie 2GB.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage ze phenom 955 ma juz na starcie 3,2 GHz a ma wydajnosc podobna do tego i5 750 a on ma tylko 2,66 GHz . Predzej wycisniesz 4 Ghz z i5 niz z phenoma , a zasilacz bez problemu pociagnie nawet i5 @ 4GHz i do tego 4890 w crossfire ;)

Mylisz się kolego Phenoma wykręcisz na 4 Ghz z dobrym chłodzeniem Scythe Mugen 2 zobacz ja swojego podkręciłem do 3,6 Ghz kręcąc samym mnożnikiem i to na boxie i jest bardzo stabilny moim zdaniem ten procek ma potencjał + do tego płyta Gigabyte i wio.

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tu podzielne zdania z i5 i Phenomami. I juz teraz to naprawde zglupialem^^

 

Filmy bede ogladal w HD i prawdopodobnie w FULL HD gdyz mam monitor 23 cale.

 

Gi3r3k mozesz powiedziec jakie srednie FPS'y ma ten 4850? Z czym on sie porownuje taki wykrecony?

 

Kolejne pytanie... Czy lepiej brac pamiatki 1333 Mhz troszke lepsze (A-Data 1333 Mhz CL8 Gaming)) czy 1600 Mhz ale Goodramy?

 

Nastepnie... Czy taki Scythe Katana 3 by wystarczyl do wykrecenia 4 ghz? Czy jednak bym musial wyskrobac na takiego Xigmatek'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spider

Nikt tu nie pisze, że 4GHz nie jest możliwe na Phenomie, ale niestety - większość nie zrobi 4GHz, tylko 3.8-3.9GHz. Możliwe, że tak jest z Twoim - to, że robi 3.6GHz na boxie nie oznacza, że zrobi 4GHz...

 

@Shadow275

Zdecydowanie i5 - skoro komputer ma być modernizowany, to warto postawić na i5. Pamiętajmy, że i5 jest wydajniejszy zegar w zegar od Phenoma II 955, co sprawia, że uwzględniając OC to platforma Intela jest lepszym wyborem.

 

Mój HD4850@750MHz jest w zależności od gry wolniejszy od HD4870 >5% (z racji pamięci DDR3). Wszystkie gry działają płynnie w rozdzielczości 1600x1200 (czyli prawie FullHD) - Far Cry 2 (bez AA), Prototype (z AA), Fallout 3 (z AA), Asassin's Creed (z AA). Gorzej jest z GTA IV - w detalach medium/high i Crysis - medium/high (bez AA). W skrócie - większość gier będzie śmigać na HD4870, jedynie w niektórych będziesz musiał pokombinować z detalami.

 

Bierz Goodramy 1600MHz.

 

Kup Zalmana CNPS10X Quiet - bardzo dobre chłodzenie, choć trudny montaż (warto poprosić kogoś o pomoc). Głośne, ale można zmienić wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer wyglada nastepujaco

 

Procesor: Intel Core i5-750 699 zł

Pamięć RAM GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 300 zł

Płyta główna Gigabyte P55-UD3R 460 zł

Dysk twardy Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 169 zł

Karta graficzna XFX Radeon HD4870 512MB 459 zł

Obudowa Cooler Master Elite 330 (Black) 149 zł

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W 340 zł

 

Razem: 2576 zł

 

Doplacic te 20 zl do Powercolor'a?

 

Kupic AS5 na BOX'owe chlodzenie? Czy sie wstrzymac i dopiero kupic na Zalmana?

 

Ten Zalman sie zmiesci do CM'a?

Edytowane przez Shadow275

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladny zestaw , widze ze wybrales troche gorsza grafe jednak ale tez jest dobra ;) Co do xfx to czytalem czyjas wypowiedz ze jego pcb jest troche pociete i nie kreci sie ta grafa tak ladnie , a czy jest to prawda to ja Ci nie powiem najlepiej niech ktos inny sie wypowie jeszcze na ten temat.

Na zalmanie powinna juz byc dobra pasta ale tego tez nie jestem pewien ;p

 

ps.

W zestawie jedna z najwydajniejszych past termo przewodzących STG-2, która dodatkowo poprawia osiągi cooler-a

jednak jest wiec nie musisz kupowac ;) Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłać do Powercolora - ten XFX to typowa budżetówka ze słabym chłodzeniem.

 

Tak, Zalman ma już pastę w zestawie, dość wydajną (~AS5), choć ciężko się ją nakłada (ma dziwną konsystencję...).

 

Powinien się zmieścić, nie jest jakiś bardzo masywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...