Skocz do zawartości
Daeva

Komputer Za... +/- 4000 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Rzecz odkrywcza: muszę kupić nowy komputer i nie znam się totalnie na sprzęcie, więc bardzo potrzebuję Waszej pomocy.

 

Fundusze przeznaczone na ów zakup to 5000-5500 złotych, jednak muszę zakupić także monitor cieszący oko. Nie jestem też uparta, że aż tyle koniecznie muszę na niego wydać, byleby spełniał moje oczekiwania.

 

Do czego ma być? Ma bez problemów uciągnąć gry takie jak Mass Effect 2, czy Assassin's Creed 2 na maksymalnych detalach i takich tam. Chcę też nie musieć patrzeć w ilość procesów działających w tle - lubię korzystać z Alt-Taba :P. Chciałabym za jakiś czas móc go ulepszyć - czy to dodać kartę grafiki, trochę ramu czy czego tam - i nie musieć przejmować się zasilaczem. Generalnie nie chcę przez parę lat od tego zakupu nawet myśleć o wymianie całej maszynki.

 

Obiło mi się o uszy, że wyszły nowe karty graficzne, już pod DirectX 11 - chciałabym właśnie taką, chociaż nie do końca pojmuję w czym ona lepsza. Chcę ją, bo nie lubię kupować nowej maszynki co 2 lata, a skoro już wyszło coś co ponoć jest już dużym skokiem...

 

I finalnie - nie jestem pasjonatem sprzętu, nie znam się też na OC. Może kolega czy koleżanka mi podkręcą to i owo, jednak *ja* się na tym nie znam.

 

Proszę nie irytujcie się moją niewiedzą i pomóżcie coś dobrać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja proponuję Tobie taką maszynkę:)

 

Procesor:Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/999 zł

Pamięć RAM:MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/530 zł

Wentylator:Scythe Kabuto/179 zł

Płyta główna:G.Skill 4GB (2x2GB) 1333MHz CL8 HK/325 zł

Dysk twardy:A-Data SSD 64GB (150MB/100MB/s)/599 zł

Drugi dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3/169 zł

Karta graficzna:XFX Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP/1399 zł

Nagrywarka DVD:Liteon iHAS224 SATA LightScribe (black)/110 zł

Obudowa:Antec Gamer Two Hundred (bez zasilacza)/199 zł

Zasilacz:Tagan 600W U33II Super Rock Series/339 zł

Monitor:LG W2253TQ-PF (2ms, DVI)/640 zł

 

Wychodzi 5488 zł, ceny z esc.pl

 

Co tu dużo mówić o tym zestawie - potwór:D:D A tak na poważnie bardzo wydajny procesor + do tego wydajne i ciche chłodzenie. 4 GB porządnego, markowego ramu. Dysk SSD na system operacyjny i inne ważniejsze pierdółki. Do tego dysk 500 GB na inne rzeczy. Karta graficzna - najwydajniejsza z obecnych układów graficznych. Porządny napęd z funkcją LightScribe. Duża i w miarę przewiewna obduowa. Zasilacz z tych z wyższej półki który zapewni stabilność całej platformie, zapas mocy na przyszłościową modernizację uwzględniony:) No i bardzo dobry monitorek do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Pojadę gdzieś zobaczyć ten monitor, jakoś nie ufam LG, wolę zweryfikować. Monitor dla mnie jest baaaardzo ważny (przez to nadal mam starego gigantycznego CRTa...), więc wolałabym może w niego więcej zainwestować, jeżeli to konieczne do zaspokojenia moich potrzeb ;). A jeżeli trzebaby obciąć całość o 500 złotych, to gdzie i czym zamienić?

Czy bez tworzenia potwora nie da się może przypadkiem spełnić wyżej wypisanych wymagań? Jak już pisałam, to że tyle mogę wydać, wcale nie oznacza, że muszę.

Np. wymieniona funkcja LightScribe to coś, co musiałam "wygoglować" i nie sądzą, że jest mi potrzebna.

A, i ja sobie tego sama nie złożę, pewnie też jakiaś opłata i za to będzie :P. W związku z czym muszę mieć wszystkie elementy raczej w jednym miejscu, a np. płyty głównej nie mogę znaleźć w esc.pl.

I jeszcze raz dziękuję.

Edytowane przez Daeva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy odpuściłbym sobie SSD i dołożył do monitora.

LS czy nie to różnica paru PLN, więc bym się tym przejmował.

O ile komputer nie będzie kręcony i nie przeszkadza Ci hałas to nie ma przymusu kupować chłodzenia na CPU.

W ESC składają zestawy darmowo.

 

Acha, jak dla mnie Antec 200 jest trochę mały, celowałbym w CM 690/Xigmatek Midgard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze zasilacz tez wypadalo by wstawic troche lepszy, bo kolezanka wspomniala ze bedzie chciala byc moze dolozyc 2ga grafike?

4gb ramu, jak na sprzet tej klasy imo te 6gb conajmniej powinno byc

 

jesli chodzi o chlodzenie, imo mugen 2 by sprawidzl sie lepiej

 

no i nagrywajka, to juz wedlug wlasnego uznania, ale dodam tylko tyle, ze mam liteona i lg w drugim komputerze, obie kupiony w tym samym czasie (2 lata temu) liteon byl juz 3 razy wymieniany, lg dziala od poczatku.

 

taki tam zestawik z tematu o zestawach

 

Procesor : Intel Core i7 920 - 1020 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 165 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock X58 Deluxe - 720 zł

RAM : Corsair 3x2GB 1600MHZ XMS3 DHX - 469 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 699 zł

Zasilacz: Antec TruePower New 750W - 569 zł

HDD : Samsung 1,5TB 32MB Cache F2EG - 349 zł

SSD : OCZ Solid SSD 60GB - 699 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

tniemy na ssd, dokladamy do hd 5870, wychodzi ok 4,7k, reszta akurat na fajny monitor 22'

Edytowane przez ShDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen II bedzie lepszy jesli wyjdzie rev. 2

4gb spokojnie wystarczą

esli juz chcialaby dokladac druga grafike musialaby to zrobic jakies 2 miesiace po kupnie kompa maksymalnie, pozniej sie juz nie oplaca, wystarczy jedna a wydajna karta.

No i w sumie SSD jest IMO nie potrzebny;] wtedy moze dolozyc do I7 920 i plytki na lga1366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowiac o 4gb, po co stac w miejscu, jesli mamy dobrodziejstwa typu tripple channel, lepiej od razu wstawic 6gb i nie martwic sie pozniej, mowimy tu o zestawie na 4 lata, spojrz tez na to, ze jedna a wydajna karta, za pol roku bedzie po prostu middle endem, wstawiajac drugiego radka za te pol roku gdzie cena podejrzewam poleci tak do 500-600zl, uzyskujemy bardzo fajnego potworka, co do klimatyzatora, mialem andyego samuraia, praktycznie ta sama konstrukcja co przy kabuto, i nie powiem zeby to chlodzenie bylo krolem wydajnosci, cooler master hyper 212plus lyknal go bez zakaski, co do podstawek do procesora, tu juz wedlug wlasnego uznania, ale mysle ze wydajac taka kwote na pc, warto juz zainwestowac w to 1366 bo mysle ze na niego bede wcyhodzily cpu przez dluzszy okres czasu niz na nizsze podstawki, w kazdym badz razie na niego powstana procesory high endowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczę sobie może plany tej drugiej karty grafiki - nie planuję nic wymieniać ani dodawać przez co najmniej rok, a według was za ten czas to i tak bardziej będzie się opłacało kartę zwyczajnie wymienić. Co do SSD - mi się wydaje, że niekoniecznie wiem ani po co, ani na co mi toto, czyli ogółem jest niepotrzebne. RAMu wolę więcej, niż mniej, bo... bałagan mam i wiecznie go za mało ;). I7 zdecydowanie - bo tak, to raz ;), dwa - ufam wam w kwestii przedawniania.

Monitor... lubię dużą przekątną, wysoką rozdzielczość i świetną jakość. Niekoniecznie panoramiczny. Bardzo oryginalnie ;).

 

Lubię jak wszystko ładnie wygląda, gładziutko i piękniutko. Na tym zależy mi bardzo, z chęcią posłucham który monitor jest debeściak. A na tym co, z czym i do czego, co jest krokiem w tył, co w przód, a co może być bo nie ma sensu tworzyć potwora na domowe warunki, to wiecie wy.

 

W takim razie konkretnie co, waszym zdaniem? (Tak, na tacy poproszę i bardzo, ale to bardzo dziękuję z góry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na chwile obecna polecacie taki zestaw:

 

 

 

Procesor : Intel Core i7 920

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5

Płyta Główna : ASRock X58 Deluxe

RAM : Corsair 3x2GB 1600MHZ XMS3 DHX

Karta Graficzna : XFX Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Zasilacz: Antec TruePower New 750W

HDD : Samsung 1,5TB 32MB Cache F2EG

Napęd : Samsung SH-223B SATA

+ Monitor

+ Obudowa (np. wspomniane Antec Gamer Two Hundred (bez zasilacza)/CM 690/Xigmatek Midgard)

?

 

Ja już się pogubiłam, lub raczej nie potrafię czytać ze zrozumieniem, gdyż połowy terminów nie rozumiem/nie rozumiem sugerowanych zmian.

Edytowane przez Daeva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5186 brutto PLN, tyle kosztuje na esc.pl toto:

 

Procesor : Intel Core i7 920

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5

Płyta Główna : ASRock X58 Deluxe

RAM : Corsair 3x2GB 1600MHZ XMS3 C9

Karta Graficzna : XFX Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Zasilacz: Antec TruePower New 750W

HDD : Samsung 1,5TB 32MB Cache F2EG

Napęd : Samsung SH-223B SATA

Obudowa: CM 690

 

Trzeba ciąć, bo ma być SPORO mniej ---> max 4500 PLN.

Nie, nie potrzebuje 1,5 TB dysku, 500-750 GB to i tak dosc, a co dalej?

i7 860? Tansza obudowa (ja nie potrzebuje bajeranckiej, tylko pojemnej z dobrym przewiewem... siersc od 3 kotow, te sprawy)? jaka plyta glowna do tego?

Jezu jak ja was męczę. Ale proszę, bardzo, jeszcze troszeczke i juz daje spokoj.

Edytowane przez Daeva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 2209WA będzie lepszy.

Dla gracza nie olewającego zupełnie jakości obrazu to chyba najlepszy wybór. Dla kinomaniaka Samsung F2380. Bardziej uniwersalne monitory typu EIZO S2233W to już większe pieniądze i przeznaczone dla bardziej wymagającego użytkownika.

 

Monitor:LG W2253TQ-PF (2ms, DVI)/640 zł

Crapy na matrycy TN to bym omijał ... no chyba że to ma być low-end zestaw to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...