Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą to być pamięci nie zauważyłem, że DR.Zepsu też je podkręcił. A dynamic overclocking nie musi być włączony i ma iść. Dla procesora 8% to nie jest dużo, ale pamięci mogą się wysypać.

Najlepiej zmieniać ustawienia pojedynczo wtedy wiadomo gdzie się sypie.

U mnie poza niepewnym pomiarem temperatury jest OK i w sumie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba pamięci siadają, myslałem że podkrece proca mnożnikiem ale 12.5 to kres dla płyty. No coż pozostaje wymienic pamiatki na jakies inne Geil.

 

 

Biore pamiątki tylko od tego gościa bo juz kiedys od niego kupiłem po bardzo niskiej cenie i teraz oddam mu swoje pamiatki i wezme jakieś lepsze za dopłatą.

Zastanawiam sie które?? zależałby mi żeby wycisnąć z mojego proca dosyc sporo tylko jest taki problem bo mnoznik to max 12.5 i pamiatki musiałbyby chodzić na ostro przy szynie ok. 220 Mhz

 

 

1. Geil PC 400

 

2. Geil PC 433

 

3. Geil PC 433 Dual

 

może coś inne z tej stronki??

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

dzis stalem sie posiadaczem ( jeszcze nie szczesliwym , ale to potrwa niedlugo ) athlona 2500 mobile i teraz proste i szybkie pytanko: na najnowszym oraz starszym ( ktory mialem wczesniej ) BIOSie widzi procka wszedzie ( prawie ) jako unknown. Mam plyte MSI K7N2 delta-l (MS-6570) kupiona liczac od dzis rowny rok temu Czy ktorys z Panow Tweakowcow czytajacych ten temat ma ta plyte , mobila 2500 i nie posiada tego problemu co ja ?? to bardzo poprosze o jakies wskazowki dla mnie a najlepiej jakis sprawdzony BIOS .

 

P.S. na tych obu biosach co mialem ten procesor nie chodzi nawet na swych oryginalnych ustawieniach (14x266) poniewaz maja mnozniki do 13 :(:( prosze o POMOC

 

P.S.2 podkrecac zaczne dopiero po zakupach coolera pozadnego oraz zasilacza wiec o tym prosze narazie nie pisac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie wykrywa proca no a mnoznik 13 nawet nie wchodzi bo przestawia się auto. na 5

 

na tych pamięciach to wystarczy zwiekszyc szyne wystarczy do 166

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja probowałem juz kilku biosów i nic nie pomaga zawsze proc jest nieznany

 

 

a co do taktowania to jak ustawisz sobie 11x166 to bedziesz miał te 1800 Mhz to chyba zasiłce nie zaszkodzi

 

jakie masz chłodzenie??? i temp.??

 

PS. A tak wogóle czy ktos zakładał jakies chłodzenie na ten drugi mostek bez chlodzenia bo umnie to się o niego popażyłem. czy na nim jest mierzona temp??

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

dzis stalem sie posiadaczem ( jeszcze nie szczesliwym , ale to potrwa niedlugo ) athlona 2500 mobile i teraz proste i szybkie pytanko: na najnowszym oraz starszym ( ktory mialem wczesniej ) BIOSie widzi procka wszedzie ( prawie ) jako unknown. Mam plyte MSI K7N2 delta-l (MS-6570) kupiona liczac od dzis rowny rok temu Czy ktorys z Panow Tweakowcow czytajacych ten temat ma ta plyte , mobila 2500 i nie posiada tego problemu co ja ?? to bardzo poprosze o jakies wskazowki dla mnie a najlepiej jakis sprawdzony BIOS .

 

P.S. na tych obu biosach co mialem ten procesor nie chodzi nawet na swych oryginalnych ustawieniach (14x266) poniewaz maja mnozniki do 13 :(:( prosze o POMOC   

 

P.S.2 podkrecac zaczne dopiero po zakupach coolera pozadnego oraz zasilacza wiec o tym prosze narazie nie pisac .

1357701[/snapback]

 

większość płyt tak wykrywa mobile, i na starcie też je różnie ustawia, więc nie ma czym się przejmować. Proca ustaw na 11x166,czyli tak jak nie mobilny Athlon XP 2500+ lub na 11x200 czyli jak 3200+ i będzie po problemie, no chyba,że aż tak Ci przeszkadza to,że wykrywa Ci go jako unknown (gdzieś czytałem, albo mi się przyśniło,że można w windzie dograć jakiś sterownik i przynajmniej tam powinno wykrywać dobrze, ale tego pewien nie jestem). A tak w ogóle to mi czasem proca wykrywa jako Duron (np. w 3DMarku, zobacz w linku w sygnaturze).Ale ja mam to gdzieś,przecież sam wiem co mam za proca...

Pozdr

P.S. Jak go ustawisz na 11x166 to nawet nie będzie podkręcanie...

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry że pytam ale czy udało sie wam poprawnie skonfigurować motherboard monitor bo tam nie moge znaleźć mojego odpowiednika płyty i jak wybieram jakiś inny to mi pokazuje że temp. to 70stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.zgodnie z porada ustawilem 11x166 . temp przed zmiana idle 42C po 5h grania 52-54C .

 

2. Motherboard monitora nie mam zainstalowanego :/

 

EDIT: cooler mam BOXowy z athlonie nie mobile 2600.

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie Zepsu przyjrzalem sie twojej sygnaturce i mam pytanko miales problem z Pentagramem 100 ? na tej plycie. bo ja mialem kupowac 80 ale jesli tobie wszedl bez problemu to mi pewnie tez by wszedl :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ASUSa A7V266 i to do niego kupiłem tego Penta 100 wiekszy by nie wszedł

 

na ta płyte co mam to mysle że 120 tez by wszedł ewentualnie na jeden bank pamieci by zachodził

 

100 wchodzi bez problemu

 

ja mam big tower takze nie mam problemu z miejscem w budzie, Pent 100 wystaje troche poza laminat płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to odpowiedz ale mam nadzieje ze komus sie to przyda :wink:

 

D.O.T właczony na Private

 

FSB 208

 

Vcpu 1,75

 

DDR oczywiscie synchro Vmem 2.70

 

timingi 8-3-3-2(CL)

 

Agressive !

 

Everest home Odczyt 3230 Zapis 1230 czas 83,7 ns

 

MSI K7N2 Delta FSR AMD 2500+ (barton) 80 AlCu Twinmos 2*512 (M-Tec)

 

Temp. 39- 47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu problem.

 

Myslałem że jak zmienie pamieci to będzie gites a tu kicha.

 

Takie pytanko: czy temp. na 12x166 i 10x200 będzie się różniła??? czy proc bedzie potzrbował większego napiecia??

 

Powróce do problemu. Komp nie wstaje jak ustawie magistrale na 200 , CPu ustawione na optimal wszystko jest na optimal. Ten dzielnik FSB:DDR to ustawic Auto , by SPD czy jakos inaczej 1:1?? Mnoznik oczywiście mniejszyłem do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na plycie nia mam D.O.T-a ale cos chcialem napisac wiec jesli krecic to tylko synchro z pamieciamy czyli dzielnik 1:1 , 10x200 bedzie napewno wieksza temp. przez wieksza magistrale a wstac powinien na orginalnym napieciu. zaczynam sie stresowac jesli nie wstaje ci na 200 mhz magistrali , bo ja lada dzien kupuje pentagrama 80 cu i jesli nie wstanie u mnie 11x200 lub 12x200 to bede bardzo nie zadowolony :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend usiąde i sie pobawie bo teraz czasu nie mam. Juz zdążyłem zauwazyć że jak jest SPD to jest magistrala 166 a pamiatki 200 czyli dzielnik jakis inny niż 1:1. Byle do weekendu.

 

 

Dobra pobawiłem sie juz dzisiaj :D

 

Idzie na szynie 200 dzielnik 1:1 mnożnik 10 wszystko jest na Optimal napiecie 1.55V mniejszego nie da rady (ograniczenie płyty) wszystko stabilne.

 

Małe porównanko

 

Przy 12.5x166 i 10x200 wyniki w testach są prawie takie same 10x200 są lekko wyzsze teraz nie będe kręcił bo mi kompik jest potzrebny ale chwila wolnego i cos napisze o postepach.

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta plyta nie ma co... (k7n2-L)

Dzis ja sobie testowalem, w biosie wylaczylem zintegrowany dzwieki lan, zapisalem ustawienia i od tego czasu plyta nie zyje... lol :mellow:

 

Nic nie pomaga, resetowanie, wyjecie bateri na pol dnia, clear cmos...

poprostu jest martwa... jutro leci tam skad przyleciala.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ath . widocznie miales niefart ja tam nic nie przestawialem i jest lajt . trudno zdarza sie nawet najlepszym producentom wpadka . :/

 

@Zepsu . srodek weekendu i jak ci ida postepy co ciekawego jeszcze doswiadczyles .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym mnożnikiem to fakt bo mam athlona z odlokowanym mnożn. i tez przy13 przestawia się na 5,mam ustawione na 12.5 ,ciekawe czy to we wszystkich biosach bo mam to w wersji 5.8,a na innych płytach z tym chipsetem też takie cyrki są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczke potestowałem ale za duzo nie miałem czasu a myslałem że weekend będzie wolny :-|

 

Ale do tematu

 

11x200 1.55V wszystko full stabilne temp. w stresie 43 , pamiatki 2-3-3-6 nie patrzyłem mniejszych timingów

 

wszystko jest robione na optimal w biosie jak coś tylko chce zrobić w manual to komp wogóle nie odpala musze rozgryźć tą płyte bo chyba oszaleje

 

to nie ostatnie słowo chłodzenie na grafe robie juz chyba kilka miechów i dokonczyc nie mam czasu ale jak skończe to zaczne jeszcze kręcenie GPU i wtedy zobacze ile Marków wycisne. Narazie to jest słabiutko ok. 16k w 2001 se ale na dysku mam ok. 500 MB wolnego miejsca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jeszcze nie odeslalem plytki, chcialem poczekac az minie ten tydzien, bo pewnie by dlugo szla przez ostatnio zaistniale sytuacje...

 

Mam model k7n2 delta-l i jak napisalem wyzej podlaczylem durexa 1.6 + hynix 512 d43 i cos tam ustawilem w opszynasach i dead...

 

Plytka miala defaultowo ustawione fsb 133 moze jak bym ustawil na 100 to by odpalila, nie testowalem tego. Chce jeszcze ostatecznie sprawdzic czy na 100% jest martwa, pozycze od kolegi durexa 800 + 256 pc2100.

Wczesniej czytalem ten temat i tak czulem, ze jak plytka do mnie dotrze to beda sie dzialy jakies opcje...

Dam jej jeszcze jedna szasne i troche ja pomecze, moze ozyje...

 

Z tego co pamietam jak ja odpalilem to moim oczom ukazala sie wersja biosu 5.6, czy to moglo miec jakis wplyw na to co mi sie przytrafilo ?

 

wszystko jest robione na optimal w biosie jak coś tylko chce zrobić w manual to komp wogóle nie odpala musze rozgryźć tą płyte bo chyba oszaleje

1378585[/snapback]

Nie rozumiem troszke... tzn. jak ustawiasz manualnie fsb to nieodpala a jak 'by jumper' to nie ma klopotow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YO ludzie jestem posiadaczem MSI K7n2 (ms-6570) juz od 2 lat. Ostatnio zakupilem karte Asus v9999gt 128mb(okrojonego) no i sprawa wygladala tak... sprawdzalem grafe wszystkimi 3d markami(2001, 2003, 2005) i tak wyniki w dwoch ostatnich byly super jakie powinny byc czyli(2k3= okolo 10k 2005 okolo 4k) a w 2001 tylko 12k to moj popzedni gf 4 ti 4200 robil okolo 10k!!!. Ale to nie koniec prob sprawdzam gafe na HL2 i tu tak niski FPS srednio okolo 15-30. Niezaleznie czy sa najwyzsze czy najnizsze(roznica moze max 10fps) I to samo zjawisko bylo w innych grach jak Battle of Middle Earth czy UT2004 i jeszcze w czyms ale niepamietam w czym. Wiem ze tez mialem stosunkowo niski wyniki w Aquamark 3 chyba ponag 25k ale nie jestem pewien. No to poszedlem z ta grafa do kumpla co ma plyte na jakims chipsetem VIA bartka 2,5 512ram i u niego bylo to same zjawisko to mysle sobie ze to wina grafy taki problem na dwoch zupelnie innych kompach?? To ja odeslalem wziolem kase i pomyslalem sobie wezme pelnego GT bo juz sa tansze. No i zdecydowalem sie na MSI NX 6800gt 256mb, no i krotko mowiac jest ten sam problem znow wyskoie wyniki w 3d markach(2k3 i 2k5) a w 2k1 tylo 14k. Podobne zjawiska w HL2 i UT2004 a sprawdzalem jeszcze na FarCry to gre ustawiam na najwyzsze rozdzialeke 1280/ 1024 a gra wyglada trgicznie same jakies znieksztalcenia w grafie zainstalowalem patcha 1.3 i nic. Juz robilem wszystko co sie dalo grzebalem w biosie reinstalowalem system nawet robilem najnowszy update biosu (4.1). Czy ma ktos jakis pomysl. Jeszcze reszta mojej specyfikacji Pamieci chodza na 333mhz a proc na FSB 133 bo to stary athlon XP. Myslalem ze update biosu cos pomoze bi widzialem zer ta plyta wczesniej nie obslugiwala dobrze starszych Gf5900 itp, dlatego sobie pomyslalem ze pewnie wina tego ale najnowszy bios do mojej plyty jest chyba z przed 6 miecho lub wiecej . PROSZE O POMOC!!!!!!!!

Edytowane przez Suprboar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak:

 

Szyna na 202x11.5 trzeba było podbić napięcie do 1.65V bo przy mniejszym były restarty kompa jak odpalałem 3D marka (płyta zaniża i jest tak 1.6V-1.62V )

 

Przy optimal w biosie na szynie 202x11.5 stabilnie

 

temp. w prime dochodzi do 47 troche mnie to smieszy bo jak wyłącze prime to w 1 sekunde temp schodzi do ok. 43 no a później to już normalnie do 19 schodzi ale ten nagły spadek mnie ciekawi czy macie tak samo??

 

Przy manual w biosie na szynie 202x11.5 stabilnie

 

jak tylko w manual wezme szyne na 203 to kompa sie nie uruchamia niezaleznie jaki dam mnoznik czy 12 czy 10 na wyższych FSB jest tak samo

 

Mam nadzieje że dobrze tłumacze jak by było coś niezrozumiale to mówcie

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sprawdzał ktos v-core bezposrednio na płycie miernikiem?

1378814[/snapback]

Ja mialem to mobo (poki nie umarla) i z moich pomiarow miernikiem wynikalo ze real vcore jest o prawie 0,1V (!!) wyzsze od ustawionego w biosie. Pomiar napiecia przeprowadzalem w punkcie wskazanym na plycie. Ciekawe czy wszystkie mb z tej serii tak maja czy tylko ja mialem taki fajny egzemplarz :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam k7n2G czytajac ten temat coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze ta plyta to straszne gowno :/ no ale coz nie wymieniam jej narazie doloze do mojego zestawu to co w podpisie a pozniej za jakis czas s.939 a tak wracajac do tematu mam najnowszy mozliwy bios ze strony MSI i proc na 13x dostaje wariacji i wstaje na x5 najwyzszy dzialajacy mnoznik to x12,5 . A twoje wyniki Suprboar w innych markach sa rzeczywiscie dosc niezle a w 2001 mysle ze jednak troszke trzyma cie sleby procesor choc nie jestem pewnien . dziwna sprawa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...