Skocz do zawartości
mateuszgreloch

Samsung F3 1tb Nie Działa Pod Win 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem obudowę zewnętrzną welland 740J i dysk Samsung F3 1TB.

 

System Win7 rozpoznaje dysk, jednak nigdzie nie mogę go wyświetlić. W moim komputerze go nie ma.

 

Dysk podłączony do lapka HP 1040ew przez usb albo e-sata [w obu przypadkach system widzi dysk w menedżerze urządzeń, ale to wszystko].

 

Jakieś pomysły co zrobić by mieć dostęp do dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką obudowe kupiłeś taka masz wydajność! Najpewniej ma wewnętrznie sygnał USB który jest konwertowany do eSata.

Bez dobrej elektroniki w obudowie nie ma co liczyć na dobrą wydajność. Tym się rozróżnia obudowy...nie tylko wyglądem...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą samą obudowę tylko, że dysk WD 1TB GP i nie ma żadnych problemów z transferem, prędkości takie jak bym podłączył dysk pod płytę oczywiście mowa o eSata

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpinam się pod temat bo mam dziwne zjawisko z tę samą obudową.

Mianowicie sprawdzałem transfery przez eSata i zauwazyłem dziwną rzecz - Kopiowanie jest niby ok ale jednak nie jest. Bench pokazuje co pokazuje ale w praktyce wygląda to tak, że film 700 Mb zaczyna kopiować z prędkością ponad 100 MB a w 2/3 zwalnia do np. 3 MB i tak daje do końca a do tego tak jakby przywiesza system. O dziwo plik ok 300 MB (rmvb) kopiuje w miarę normalnie bo w 8,5 sekundy.

Mobo Asus M4A78T-E, os vista 64-bit

Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak?

post-167387-1257520535_thumb.png

post-167387-1257520558_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaiz

 

programik copy handler, tam sprawdzisz dokładnie transfer kopiowania oraz czas kopiowania

 

 

mateuszgreloch

 

i szybciej nie będziesz miał, bo esata jest współdzielona z USB

Edytowane przez blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast nie. Podzieliłem dysk na partycje, zainstalowałem copy handlera i przy kopiowaniu pomiędzy partycjami pokazuje mi zawrotne transfery na poziomie średnio 3 MB/s. Ta sytuacja tyczy się tylko dysku podpiętego przez eSata i kopiowania na ten dysk lub kopiowania pomiędzy jego partycjami. Dysk w budzie hula tak jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usb daje więcej niż 30.....powinno dobić do 40 jeśli to duże pliki....

 

usb współdzielone z esata?ne wiem czy cos takiego jest mozliwe ale jeśli nawet to za to powinni nabijać na pal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usb daje więcej niż 30.....powinno dobić do 40 jeśli to duże pliki....

W teorii...

 

usb współdzielone z esata?ne wiem czy cos takiego jest mozliwe ale jeśli nawet to za to powinni nabijać na pal

Oczywiście że tak jest. Ale to zależy od obudowy. Droższe mają natywne eSata a tanie jak widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w praktyce na dobrym chipsecie uzyska...o ile to jeden wielki plik żeby się mogło rozbujać bo na małych jak uzyska 10 mega to mozna posikac się z radości...no ale usb to syf w porównaniu do firewire pod tym względem

 

ps.niezła bryndza z tymi obudowami....dobrze że mam śledzia w kompie z zasilaniem i esata - nie musze się bawić w obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...