Skocz do zawartości
milosztor

Jaką Kartę Do Tego Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak:

 

Mój komp jest w podpisie. Mój Radeon grzeje mi się niemiłosiernie i przez to komputer się wyłącza. Nie chcę mi się bawić w chłodzenie, dlatego kupię sobie nową kartę, a tą spróbuję zareklamować może dadzą mi nową lub dopłacę i kupię inną. Na święta kupuję monitor 22 cale, dlatego pewnie muszę to uwzględnić przy kupnie nowej karty (aktualnie mam 19 cali)

 

Więc słucham propozycji. Cena to tak 500-600 zł

 

P.S. Mam 4 kości RAM po 1 GB, lepiej kupić 2x2GB czy tak mogę zostawić. Bo jak dołożyłem te dwie nowe kości to taktowanie procka musiałem zmniejszyć (miałem wcześniej 3.0GHz ale się wieszał)

Edytowane przez milosztor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie chcesz reklamować kartę?? Wszystko zwalą na przegrzewanie się z powodu złej wentylacji w budzie, najpierw sprawdź czy nie masz za gorąco w budzie potem pastę na karcie. Te karty tak maja, duży pobór mocy w spoczynku i nie najniższe temperatury. Dopiero seria 5xxx tego problemu nie ma. A przede wszystkim to myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty graficznej, to proponuję GTX 260. Pamięć powinna wystarczyć na obsłużenie nowego, 22' monitora.

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13065 - 599 zł (od ZOTACa)

 

Jest porównywalna do HD4870, więc lepsza od Twojego obecnego HD4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wersję referencyjną (jednoslotową), to pewnie wloty powietrza są zatkane kurzem. Przedmuchaj je. Nawet jeśli masz inną wersję, przeczyść chłodzenie (i ogólnie obudowę), bo to kurz jest zazwyczaj sprawia, że podzespoły się przegrzewają.

 

Ogólnie radziłbym rozwiązać problem z kartą, a kupno nowej odłożyć na po świętach - ceny teraz nieciekawe, a i wyboru zbyt dużego nie ma (trudno dostępny GTX 260, za drogie HD57xx...).

 

RAM może zostać, zobacz, jak się spisuje na 3GB (czy OC lepsze) - więcej w sumie nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze jestem posiadaczem Della 2209 WA i Samsunga T220HD różnice sa spore miedzy monitorami Dell ma swietne katy bardziej naturalne kolory oczy mniej mi sie mecza na tej matrycy a używam obu monitorow naraz wiec wiem co mowie , faktycznie jesli zalezy ci na wygladzie monitora a nie na jakosci wyswietlanego obrazu to samsung jest lepszy ale pod kazdym innym względem Dell wygrywa o pare odleglosci nad samsungiem i ma to co mnie strasznie wkurzało w samsungu posiada obrotowa ruchoma nóżkę juz nie musze przesuwać calego monitora . jesli jednak zdecydujesz sie na samsunga to osobiscie uważam ze jest to jeden z lepszych monitorów na TN zanim go kupilem ogladalem chyba wszystkie liczące sie 22 na TN w sklepie i T220 przypadł mi najlepiej do gustu kolory bardziej żywe .

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zakupiłem monitor Samung T220 i przy grach aż takiego spadku fps'ów nie ma. Sądziłem, że będzie gorzej, ale jest problem. Karta graficzna ATI Radeon 4850 grzeje się niemiłosiernie i po kilkunastu minutach grania komp się resetuje. Temp dochodzą powyżej 100 stopni. W spoczynku ma gdzieś koło 70-75 stopni. Nie chcę mi się z nią walczyć, dokupywać chłodzenie itp. dlatego kupię nową kartę. Czy ten GeForce GTX260 będzie dobry? Chcę coś kupić za około 600 zł, bo pewnie będę musiał wymienić zasilacz na 600W. Czekam na propozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest dobra i wydajna, kup na nia chlodzenie Arctic-Cooling Accelero S1 rev.2 plus jakis wentylator 12cm. Zamontowanie chlodzenia jest dziecinnie proste a rozwiaze Twoje wszystkie problemy i zamiast wydac 600zl, wydasz 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Arctica i faktycznie temp. spadła o połowę !!!

 

Chciałbym podkręcić tą kartę i testować w 3dMark 06 ale jak go włączam to pojawia się to okienko o zbieraniu informacji o sprzęcie i strasznie długo to trwa (czekałem z 10 min i nic). Mam Win7. Jakaś jest łatka do tego czy coś?

Edytowane przez milosztor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć nowego tematu.

 

Co mogę zmienić w swoim zestawie aby gry lepiej mi działały (Crysis WARHEAD, CoD:MW2). W Crysis WARHEAD przy 1680x1050 i ustawienia grafiki na GRACZ średnio 20 fps lub mniej, a w CoD:MW2 nie wyrabia przy wielkiej ilości dymów gdzieś koło 20-30 fps. Myślałem może nad zmianą procesora, bo niby go podkręciłem ale nadal jest kiepsko, a że nie lubię się bawić w podkręcanie bo się na tym nie znam to wolałbym już kupić z fabrycznymi zegarami 3GHz i więcej. Drugą opcją mogłaby być druga karta graficzna, ale nie wiem czy się zmieści bo na tej mojej mam chłodzenie. Czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...