Skocz do zawartości
milosztor

Jaką Kartę Do Tego Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś może poszukać mi tego procesora w jakimś sklepie? Ja bym zobaczył jak się dokładnie nazywa i w ogóle.

 

I mówię, mam do wydania jakieś 650 zł max. chyba że będzie coś do 700 zł ale to już musi być naprawdę warty ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie z 3-fazowym zasilaniem o porządnym OC Quada można zapomnieć.

 

Jeśli chcesz przedłużyć żywot tego kompa, to kup PDC E6300 i porządnie wykręć.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no racja zapomnialem ze to tylko 3 fazy ;/ Nie oplaca sie zmieniac na e6300 jak juz to przynajmiej na e8200 lub lepszy , lecz nie zmienia to fakty ze i tak najlepszym wyjsciem jest przesiadka na am3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaca sie zmieniac na e6300 jak juz to przynajmiej na e8200 lub lepszy

Eee, bez przesady, E6300 po solidnym OC (~3.8GHz) byłby sporym krokiem na przód. Jednak też jestem za przejściem na AMD.

 

A mógłby ktoś podać konkretny model z komputronik.pl lub tryton.com.pl lub allegro.pl ? Wtedy płyta główna i procek. Czy ten Phenom II 940 może być?

Procesor : AMD Phenom II X4 945 - 509 zł

Płyta Główna : Asrock A785GXH/128M - 236 zł

 

Razem : 745 zł (ram.net)

 

Choć oczywiście najlepszym pomysłem byłoby przejście na AM3, czyli trzeba by wymienić pamięci - wtedy nie zamknąłbyś sobie drogi do modernizacji do Phenoma II X6, które podobno nie będą miały kontrolera DDR2.

 

Procesor : AMD Phenom II X4 945 - 509 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 279 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 341 zł

 

Razem : 1129 zł (ram.net)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest ten sam, różnica to płyta i pamięci. Jak napisałem wyżej - platforma AM3 (z DDR3) jest bardziej przyszłościowa.

 

wtedy nie zamknąłbyś sobie drogi do modernizacji do Phenoma II X6, które podobno nie będą miały kontrolera DDR2.

Ceny pamięci DDR3 będą sukcesywnie spadać, natomiast DDR2 - wzrastać, ponieważ najnowsze platformy Intela i AMD obsługują już DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodziło mi o to czy to się tak nazywa ten "zestaw" Phenom II 945 + płyta + ddr3

 

EDIT:

 

Jeszcze mam pytanie czy ten procek jest odpowiedni do mojej karty i czy wytrzyma zasilacz?

Edytowane przez milosztor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm... możesz kupić wszystko osobno, ale tak jak podał gierek, płyta musi być dobrana odpowiednia do RAM. Jeżeli płyta obsługuje DDR3 to ram musisz kupić ddr3. Procesor za to jest uniwersalny i będzie współpracował z DDR2 jak i DDR3. Ma dwa kontrolery pamięci.

Tak więc masz możliwe takie zestawy:

 

1/ phenom II x4 (najlepiej C3) + płyta ze slotami DDR2 + ram DDR2

2/ phenom II x4 (najlepiej C3) + płyta ze slotami DDR3 + ram DDR3.

 

Oczywiście też polecam drugi zestaw bo nie ma co się ładować w stare technologie.

 

Obecnie procesory C3 są droższe o ok 100zł co jest zbyt dużą różnicą wg mnie. Można za nie dać więcej ale nie aż tyle. Kwestia miesiąca aby C3 było dostępne w wersjach 945 czy 555 i potaniało.

 

Jeżeli nie zmienisz karty to procesor będzie do niej dobry. Jej największy minus to wysoki pobór prądu w idle, co powoduje że roczny koszt zużytego przez samą kartę prądu może wynieść znacznie ponad 100zł.

 

Co do ewentualnej wymiany karty graficznej. Zależy czy masz duży nacisk na wydajność, wtedy najlepiej kupić GTX260 czy też mało grasz a wolisz niski pobór prądu wtedy lepszym wyborem będzie HD5770. Obie karty pobierają stosunkowo mało prądy w idle.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno stawiam na wydajność. Nie będzie problemu później przy kupnie karty GeForce do płyty głównej z AMD? Bo do INTELa pasują Radeon'y i GeForce'y.

 

Zmieniać chcę jak najmniej w komputerze ponieważ nie mam już takiej potrzeby wydawania kasy na komputer.

Edytowane przez milosztor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś podać konkretny model z komputronik.pl lub tryton.com.pl lub allegro.pl ? Wtedy płyta główna i procek. Czy ten Phenom II 940 może być?

Chmm... możesz kupić wszystko osobno, ale tak jak podał gierek, płyta musi być dobrana odpowiednia do RAM. Jeżeli płyta obsługuje DDR3 to ram musisz kupić ddr3. Procesor za to jest uniwersalny i będzie współpracował z DDR2 jak i DDR3. Ma dwa kontrolery pamięci.

...

Dla ścisłości, wymieniony b]Phenom II 940[/b] posiada tylko kontroler ddr2 i jest wyjątkiem w/w zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno stawiam na wydajność. Nie będzie problemu później przy kupnie karty GeForce do płyty głównej z AMD? Bo do INTELa pasują Radeon'y i GeForce'y.

 

Zmieniać chcę jak najmniej w komputerze ponieważ nie mam już takiej potrzeby wydawania kasy na komputer.

Boze co to za glupoty. Rozumiem stereotypy, ale one maja chociaz sensi jako takie uzasadnienie. Karta graf moze nie pasowac konstrukcyjnie etc, fizycznie ale marka nic do tego nie ma. Nie bedzie zadnego problemu. Do Intela pasuja, tak jak i do AMD, gdyby taki gigant olal ktoras z podstawek (to nawet nie realne) to zostalby zlinczowany :P a u nas najpewniej podany do trybunalu eu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 945 - 509 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 279 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 341 zł

Chcę kupić w moim sklepie tryton.com.pl (są tu droższe rzeczy, ale oni mi tu wszystko założą i jest na miejscu), tylko jest kłopot bo nie mają już tej płyty głównej. Jaką polecacie inną? I jak to będzie przy wymienianiu: Czy będę musiał robić formata żeby wszytko grało jak należy i czy na pewno zmieści się ta płyta do mojej obudowy (kumpel ostatnio kupił płytę główną i zonk bo się nie zmieściła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...