Skocz do zawartości
cosmos

Top 10 najlepszych producentow płyt gł.

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, w domu mam Abita BX 133 raid Czyli BE6-II, i na razie kłopotów z kondensatorami nie mam. Działa bez zarzutu

MSI 6163 PRO - chyba jeszce stabilniejsza.. też na BXie

 

Stawialem kompa na Solteku chyba na 815E... dla osoby której komp ma bezawaryjnie chodzic - i chodzi.

 

No i nie zapominajmy o INTELU!!!! ROBI ZAJ.. PŁYTY JEŚLI KOMUŚ CHODZI O STABILNOŚC WYDAJNOSĆ A NIE O KRĘCENIE -POLECAM.

 

Tak wiec

MSI

INTEL

ABIT

SOLTEK

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu:

10. DFI (co to w ogule jest :P )

:? plytka na kt 40o jest wypasiona na maxa i gdzies nawet czytalem, ze po wgraniu nowego biosa ma zablokowane agp/pci na stale !!!!

Mozliwe, nie miałem nigdy doczyninia z DFI dla tego napisałem:

 

co to w ogule jest

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z takimi miałem do czynienia:

 

1.Soltek (obecny w podpisie SL-75FRN2-L)

2.Epox (8KTA3+PRO)

3.Gigabyte (GA-5AX)

4.Abit (KT7)

5.FIC (na tym "czymś" miałem pierwszego kompa)

 

W tej chwili Soltek dla mnie jest debest - zero problemów - wkładam do budy odpalam, instaluję stery i wszystko pięknie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili Soltek dla mnie jest debest - zero problemów - wkładam do budy odpalam, instaluję stery i wszystko pięknie działa :)

Dokladnie.Na tej plycie narazie nikomu nic nie wybuchlo,nie popalilo sie,nikt nie krzyczy ze pamieci firmy "klops" nie chce dzialac itd. Soltek zrobil tu kawal swietnej roboty :!:

 

p.s - wlasnie mam na stole Abit'a NF7 ver2.0 ,zaraz troszke pokombinuje,potestuje i porownam z FRN2-L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę się wypowiadać tylko o abicie (mam/miałem be6 i kg7) i epoxie (używałem kh8+)

i uważam że ich płyta są z.a.j.e.b.i.s.t.e

ps.

ecs suxx! to też wiem

a o innych cicho sza! bo nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Abit

2.Epox

3.Gigabyte

4.Soltek

5.Chaintech

6.Msi

7.Asus

8.Shuttle

9.DFI

10.ECS

 

 

1] moze warto byłoby zrobic sonde a nie tylko małą wojne :)

2] zamieniłbym zdecydowanie ECS na DFI !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili Soltek dla mnie jest debest - zero problemów - wkładam do budy odpalam, instaluję stery i wszystko pięknie działa :)

to tak jak ja, też wszystko biega i samo się instaluje. ale masz argumenty ! to nie piaskownica !

 

a porównywanie abita kt7 na via 133 (nawet nie A) z soltkiem na nforce2 to "trochę" jest bez sensu. wiadomo że lepszy jest ten soltek bo jest o 3 lata nowszy ! ale na nforce2 jest też abit nf7 i on jest najlepszy więc ... rozumując w tem sposób ktoś może powiedzieć :

lepszy jest ECS na no-name (pod durony/athlony) od asusa/abira/msi na intelu TX (pod pentium).

bezsens. porównuj płyty na takim samym chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili Soltek dla mnie jest debest - zero problemów - wkładam do budy odpalam, instaluję stery i wszystko pięknie działa :)

to tak jak ja, też wszystko biega i samo się instaluje. ale masz argumenty ! to nie piaskownica !

 

a porównywanie abita kt7 na via 133 (nawet nie A) z soltkiem na nforce2 to "trochę" jest bez sensu. wiadomo że lepszy jest ten soltek bo jest o 3 lata nowszy ! ale na nforce2 jest też abit nf7 i on jest najlepszy więc ... rozumując w tem sposób ktoś może powiedzieć :

lepszy jest ECS na no-name (pod durony/athlony) od asusa/abira/msi na intelu TX (pod pentium).

bezsens. porównuj płyty na takim samym chipsecie.

Kufa, nie denerwuj mnie, OK? Porównuję wrażenia jakie miałem z płytami, nie opierając się na opinii innych. Z Abitem KT7 miałem od ch**a problemów - od źle wykrywanych RAM'ów, przez problem z procem, aż po permanentnie nieaktywne AGPx4. Poza tym argument, że ten Soltek jest 3 lata nowszy jest po prostu śmieszny. Dziś też płyty nie są bardziej doskonałe niż kiedyś, a problemy są bardzo podobne. Mi chodzi najpierw o wrażenia z użytkowania i dopiero o możliwości.

 

Nie oceniam Abita NF7, bo nie miałem z nim styczności, ale wcale nie jestem taki przekonany, że jest on wiele lepszy od mojego Solteka. No chyba, że wyposażenie też jest podstawą do oceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka ale ja z moim abitem nie mam żadnych problemó, był problem z synchro na FSB 125 ale przeszło mu i chodzi ładnie już.

ram wykrywa każdy (oprócz DDR :) ), agp 4x bryka cały czas, innego nie używam.

wiem, że ten soltek jest dobry ale wyniki testów pokazują jasno że abit jest szybszy itp ale soltek pewnie mniej kosztuje więc co kto woli i na co ma kasę.

a płyty ocenia się po wydajności i stabilności oraz awaryjności/problemach a tu 3 lata różnicy między płytami to dużo i ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja drugiego kompa mam na zasilaczu AT więc abit odpadał na starcie bo nie znalazłem nigdzie abita na AT po celerona.

ale następną płytę kupię też abita, może KD7 czy jakąś inną ale abit. nie zawiodłem się i nie zawiodę. i jest wielu takich jak ja więc to nie jest traf jednego egzemplarza czy modelu ale opinia zbudowana przez lata.

i problemów z kondziami teżnie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz - a moze jakis link do testu porownawczego wg.ktorego sadzisz ze NF7 jest szybszy od FRN2-L  :?:

Dołączam się do petycji; również chętnie taki test zobaczę...bo jakoś nie widziałem, a szukałem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz - a moze jakis link do testu porownawczego wg.ktorego sadzisz ze NF7 jest szybszy od FRN2-L  :?:

Dołączam się do petycji; również chętnie taki test zobaczę...bo jakoś nie widziałem, a szukałem :roll:

no i doopa ,cos ta nasza petycja nie skutkuje ,albo Pan AMD Rulezz spi 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz lubi plesc glupoty, badz tez rzucac streotypami. Nieliczcie na jakikolwiek link, aczkolwiek powiem ze milo bym sie rozczarowal.

 

No coz "nadzieja matka glupcow"...."ale kazda matke trzeba kochac" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz lubi plesc glupoty, badz tez rzucac streotypami. Nieliczcie na jakikolwiek link, aczkolwiek powiem ze milo bym sie rozczarowal.

 

No coz "nadzieja matka glupcow"...."ale kazda matke trzeba kochac"  :D

Ja nie licze ze wlepi tu jakiegos linka,bo sam szukalem takowego testu i nieznalazlem :) poprostu chcialem go tylko sprowokowac do przyznania ,ze troche sie zapedzi w swojej wypowiedzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze też szukałem porównania, bo powoli zaczynam myśleć nad zmianą mobo...mam nadzieje, że AMD wie co mówi przynajmniej w tym wypadku...przydałby się taki link :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD duzo mowi i bardzo czesto bez sensu. na forum jest od tygodnia i uwaza sie za "wielkiego pana". Rzuca roznymi nie popartymi tezami i sie cieszy. Teraz zastanawia mnie jedna rzecz, czemu siedzi cicho!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD duzo mowi i bardzo czesto bez sensu. na forum jest od tygodnia i uwaza sie za "wielkiego pana". Rzuca roznymi nie popartymi tezami i sie cieszy. Teraz zastanawia mnie jedna rzecz, czemu siedzi cicho!!

No tego chyba sie nie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD duzo mowi i bardzo czesto bez sensu. na forum jest od tygodnia i uwaza sie za "wielkiego pana". Rzuca roznymi nie popartymi tezami i sie cieszy. Teraz zastanawia mnie jedna rzecz, czemu siedzi cicho!!

No tego chyba sie nie dowiemy.

A szkoda, bo chętnie zobaczyłbym te testy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD duzo mowi i bardzo czesto bez sensu. na forum jest od tygodnia i uwaza sie za "wielkiego pana". Rzuca roznymi nie popartymi tezami i sie cieszy. Teraz zastanawia mnie jedna rzecz, czemu siedzi cicho!!

No tego chyba sie nie dowiemy.

A szkoda, bo chętnie zobaczyłbym te testy ;)

i ja tez :twisted:

 

AMD odezwij sie :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...